FORUM KURALLARI


1) Forumlarda Kişi veya Kurumların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.

2) Forum hizmetinin amacı, kişisel sorulara cevap vermekten ziyade geneli kapsayan bilgi paylaşımını sağlamaktır.

3) Açılmış konularda eğitim camiasını rencide edici küfür, hakaret ve benzeri yazı yazmayınız. Konulara Forum Yöneticileri, Medarotörler ve Üyelerce verilen cevaplar geneli kapsadığından ısrarla aynı konu üzerinde yazı yazmayınız.

4) Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edilemez.

5) Forumlarda cevabı önceden verilmiş soruları forum içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp forumda gereksiz bir karmaşa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse forumdan uzaklaştırılacaktır. Böyle bir olaya düşmemek için forumun ARAMA özelliğini kullanınız.

6) Aynı Başlığı birden fazla konu altında açmayınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici konu başlıkları seçmek yasaktır. Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olayla da topic silinir, gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.

7) Forumda dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır, siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz, forumu siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.

8) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak an la mı taşıdığı için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu başlıklarını ise konu içeriği ile ilgili olmasına dikkat ediniz. Yardımmmmm, lütfennnnn, acilllllllllllll, bakınnnnnnn vb.. gibi kelimeler veya anlam taşıyan başlıklı konular kapatılacaktır.

9) Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz - kişisel tartışmalara -atışmalara girmek yasaktır. Forum bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.

10) Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır (telefon numarası email adresi v.b.).

11) Forum Yönetici ve görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.

12) Sitemizde, ci ha z tanıtımı, ci ha z bilgileri, ded e k tö r hakkında, alış veriş ve benzeri bu tür fikir içerikli konu açmak kesinlikle yasaktır.

13) "Yöneticiler" siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forumlarda adminlere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı "Yönetici" direkt özeline mesaj atarak çözünüz.

14) Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalılardır. Aksi halde "Defineyolu.Com" yönetimi sorumluluk kabul etmez.

15) Kategorilerde açtığınız konularda, daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı forumu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise adminler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.

16) Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen forumu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, forum uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız, ekleme yapmak isterseniz "düzenle" ile yazınızı düzeltebilirsiniz.

17) Forumumuza sendika ile ilgili yazı, haber vb. konular açmayınız. Yorum yapmayanız. Bu durumda yazılan mesajlar bilgi verilmeksizin silinecektir.

18) Açılan konulara yorum yaparken vur-kır-parçala gibi kaçak kazıya teşvik edici mesajlar göndermek yasaktır.

19) Yasal olmayan yollarla bulunmuş eserlerin yayını ve yasal olmayan kazı görüntülerini yayınlamak yasaktır.

20) Bu forumda bulunarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.

21) Forum genelinde yazılan yazılardan yazı sahipleri sorumludur, "Defineyolu.Com" hiçbir sorumluluk kabul etmez.

22) Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayriyasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gidebileceğimizi kabul etmektesiniz.

24) Üyeliğinizin iptali, iletilerinizin silinmesi vb.. gibi talepleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.

25) Forum içinde yada özel mesajla telefon numarası msn adresi verilmesi ve kullanılması yasaktır.Tesbiti halinde ihbarsız siteden uzaklaştırılır.

26) Forumlar da yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Bu metaryalleri izinsiz kopyalayarak kullanan web siteleri hakkında yasal yollara başvuracağız.

27) Forumumuzda Dini ve Bilimsel yazılar yazılabilir. Forumumuz herhangi bir Dijital TV Şifre kırma Key verme Sitesi değildir. Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen Resimler vermek yada Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.

28) Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun Forumta mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forumun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı Tartışmaları içeren Konular açılamaz.

29) Yöneticiler her yazılan Mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

30) Foruma yazılacak Konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Bu Özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz.

31) Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık yada Politika ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış birşeydir.

32) Foruma uzun süre girmeyip herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir bunda itiraz hakkınız yoktur.

33) Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.

34) Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda boarda olan Üyeliği derhal silinir.

35) Bu forum gönüllü ve Amatör katılım anlayışıyla Fikir aliş-verişinde bulunulması, Dostluk, Kardeşlik,Görsel paylaşım, bilgi paylaşımı yapilabileceği bir Mekan olması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı zamanda yasaktır..

36) Forumun işleyiş ve Kurallari konusunda katılımçıları Bilgilendirmek Forumğn veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

37) Başta Prestij-Forumu olmak üzere, hiç bir Forum hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen Üyelerin Üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir!

38) Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü Forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayi ikinci defa yaptığında derhal Forumumuzdan uzaklaştırılır.

39) Dini kısımda bilmek ve öğrenmek isteyen Üyelerimiz için gerekli her şey mevcuttur. Ancak Forumumuzun bu hizmetini kötüye kullanmak isteyen, ve Din bölümünde herhangi bir Dini karalayıcı aşağılayıcı yazılar yazılamaz, yazılmasıda son derece sakıncalı ve yasaktır. Bir Üye orada bir Soru sorarsa bilgi sahibi Kardeslerimiz derhal yardımına koşabilirler. Ama kesinlikle açtığı Konu hakkında Üyemizin kişiliğini ve Dini Bilgisini eleştiremezler.

40) Forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.

41) Forum Kurallari her Zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O Zaman öyle bir Kural yoktu diye itiraz edilemez.

42) Foruma Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

43) Büyük font yazı tipi, altı çizgili, kalın (bold) yazı fontları kullanmak yasak olup, sadece yöneticiler tarafından yazılmaktatır. Bu kurala uymayan üyeler önce uyarılır, tekrarında siteden 1 günlüğüne uzaklaştırılır bilginize..


44) Profil imzanızda çok büyük yazı fontları ve renkler seçmek site görselliğini bozucu göz yorucu olduğu için tavsiye edilmez. Lütfen dikkat ediniz, görüldüğünde uyarı mesajı (pm) alırsınız. düzeltmediğiniz taktirde, imzanıza uyarı mesajı yazılır.


45) Üyeler sitede kendi yazdığı yazılardan ve yorumlardan sorumludur.Hal böyle olunca ilerde oluşabilecek yasal süreçten dolayı siteyi sorumlu tutamaz.

46) Defineyolu.Com ' a girdiğiniz an bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

Hepinize Iyi Forumlar.