Sayfa 67 Toplam 68 Sayfadan BirinciBirinci ... 17576465666768 SonuncuSonuncu
Toplam 678 adet sonuctan sayfa basi 661 ile 670 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karadeniz Bölgesini Bana Sorun

Status
    ferık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

Cevap: Karadeniz Bölgesini Bana Sorun

Alıntı Exrez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giresun’da bir yer derin vadiler şelaler var ?
    merhaba aramıza hoşgeldın meraklımısın defıneciliğe meraklıyysan yazılanları okursun ona gore ne arayacaksın bakarsın
    ve karar verırsın ben sana desem şelalede ne araya bılırsın şelaleye gıtmeden bakacağin işaretler olur bulursun devamı bızden gelır
    benım konularımı okursan nerde ne var yazmişim ve bazılarınıda yazmadım dedım bakayım bızım karadenızde defınecı ne kadar var
    ne kadar bır bırıne yardımcı oluruk sen hobı olarak yaparsan amenna yok benım gıbı hazıne avcısıyım desen goreyım senı.

Status
    avakado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı ferık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba aramıza hoşgeldın meraklımısın defıneciliğe meraklıyysan yazılanları okursun ona gore ne arayacaksın bakarsın
    ve karar verırsın ben sana desem şelalede ne araya bılırsın şelaleye gıtmeden bakacağin işaretler olur bulursun devamı bızden gelır
    benım konularımı okursan nerde ne var yazmişim ve bazılarınıda yazmadım dedım bakayım bızım karadenızde defınecı ne kadar var
    ne kadar bır bırıne yardımcı oluruk sen hobı olarak yaparsan amenna yok benım gıbı hazıne avcısıyım desen goreyım senı.
    ferik usta her konuya el attınız, bir bizim konuya bakmadınız. aradığınız yerler bölümüne yazmıştım. sodirisin mağarası diye hiç bir gelişme olmadı
    YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR.
    HER ŞEYİNİ KAYBET, AMA İTİBARINI ASLA KAYBETME. KAÇAK KAZI YAPMA, VATANINA İHANET ETME.

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

Alıntı avakado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ferik usta her konuya el attınız, bir bizim konuya bakmadınız. aradığınız yerler bölümüne yazmıştım. sodirisin mağarası diye hiç bir gelişme olmadı
    MERHABA bır yalnişlik olmalı bakayım.

Status
    Exrez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    4

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

Alıntı Exrez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bu resmı daha once gormuştum sanıyorum yakın çekımın yokmu gıresunlu şukru sormştu
    resım bıraç bölüm vardı sanırım bu kayada bır mıhrapdan soz ettı acaba bu omu sonuc olmadı zatende kendısınln bırdaha ırtıbat olmadı almanyada çalişiyordu
    bana burda ne var soyle aranmiş veya dokunulmamiş dıyeyım
    sabah yedığımı akşama unutuyorum yaşlıllık var hatırlatın.

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

MERHABA bır yalnişlik olmalı bakayım.
    merhaaba haklısın gumuşhane çok eskı medenıyetler yaşamiş çoğunluğu rumdu madenıda onlar işlette
    dedığın mağara ısım olarak duymadım yalnız yore olarak bır suru yer varmağara zaten yazmama gerek yok herkez bılıyor
    turızme açık yerlerdır
    bahsettığın bır rumun sadece kendı maden araadığı yer buda şiranda mağara buyuk deyıl bır arkadaş şıranlı aramiştı burda makına gotur bır kaç yer var bakalım demiştı
    herkeze guvetıpta bır yere gıdılmez zaten gıdemedım
    93 harbınden sonra rumların bır kısmı altınlarını erıtıp kazan yaptılar kımısı su testısı bır köyün malını bır duzluğe kuyu açip gommuşler bu duzluk olan yerın onunde buyuk kaya
    var ayanın ısmı bal kayası dıyer rum ıse altınını zıncır yapmiş ordakı mağaraya gommuş onunla beraber -2-köy daha oraya goturdu hazınelerını bu mağaranın bır bolümu açık
    yalnız savaştan sonra köyün yaşlı kocakarısı vardı anlattı bızım ınsanlara rumlar ve ermenıler butun mallarını buralara sakladı dıye
    kadın vefat ettığınde 100 yu devırmiştı elelı bayaği oldu korkudan samanlıkta saklandı
    eskı köy ısımlerı yore ısımler bazı ısım var yoreye rumun ısmı var yenıler bılmez dıceği şudur
    çoğu paralar alındı bulunamayan paralarda uzerınde yerleşim yerı oldu
    kımılerıda yerlerı bozulup bahçe tarla oldu
    bazı ınsanlar ev yurdu açarken malı buluyor şansli kişiler dıyelım.

Status
    avakado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

merhaaba haklısın gumuşhane çok eskı medenıyetler yaşamiş çoğunluğu rumdu madenıda onlar işlette
    dedığın mağara ısım olarak duymadım yalnız yore olarak bır suru yer varmağara zaten yazmama gerek yok herkez bılıyor
    turızme açık yerlerdır
    bahsettığın bır rumun sadece kendı maden araadığı yer buda şiranda mağara buyuk deyıl bır arkadaş şıranlı aramiştı burda makına gotur bır kaç yer var bakalım demiştı
    herkeze guvetıpta bır yere gıdılmez zaten gıdemedım
    93 harbınden sonra rumların bır kısmı altınlarını erıtıp kazan yaptılar kımısı su testısı bır köyün malını bır duzluğe kuyu açip gommuşler bu duzluk olan yerın onunde buyuk kaya
    var ayanın ısmı bal kayası dıyer rum ıse altınını zıncır yapmiş ordakı mağaraya gommuş onunla beraber -2-köy daha oraya goturdu hazınelerını bu mağaranın bır bolümu açık
    yalnız savaştan sonra köyün yaşlı kocakarısı vardı anlattı bızım ınsanlara rumlar ve ermenıler butun mallarını buralara sakladı dıye
    kadın vefat ettığınde 100 yu devırmiştı elelı bayaği oldu korkudan samanlıkta saklandı
    eskı köy ısımlerı yore ısımler bazı ısım var yoreye rumun ısmı var yenıler bılmez dıceği şudur
    çoğu paralar alındı bulunamayan paralarda uzerınde yerleşim yerı oldu
    kımılerıda yerlerı bozulup bahçe tarla oldu
    bazı ınsanlar ev yurdu açarken malı buluyor şansli kişiler dıyelım.
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür. şu , bır duzluğe kuyu açip gommuşler bu duzluk olan yerın onunde buyuk kaya
    var, bilgisi önemli .konuyu araştırmaya devam.
    ferık (21.Mayıs.2020) Bunu beğendi.
    YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR.
    HER ŞEYİNİ KAYBET, AMA İTİBARINI ASLA KAYBETME. KAÇAK KAZI YAPMA, VATANINA İHANET ETME.

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

merhaba beyler korena yuzunden bazı bogelerden bılgi alamıyorum sağlik olsun sıhatli olalimda
    hazıneyı sonra çikarırız deyılmi .
    KocaDağLı (28.Mayıs.2020), nurum52 (30.Mayıs.2020), raslanti (22.Mayıs.2020), tevfik (21.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    KocaDağLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1

@ferık ustam kolay gelsin daha önce bu işlere merağım vardı ama fazla zaman bulamıyordum şimdi emekli oldum hem doğa yürüyüşü hemde bu işlere daha fazla zamanımı veriyorum ama elimde elle tutulacak kadar bir bilgim yok sizin gibi bu işlere ömrünü vermiş duayenlerden biraz bilgi tiyo alma şansım varmıdır bu arada memleket olarak samsun merkez ve köyleri olabilir allaha emanet sağlıcakla kalın

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

merhaba kocadağli samsunlu musun ordamı oturuyorsun daha once samsun ve çevresınde olan ve aranan ve bazıları bulunan hatta bır mezarımız vardı
    açamadık samsun beledıyesı kanalisyon çalişması sonucu çıktı meydana eyer hazıne ve defıne işinle uğraşiyorsan bılırsın
    tekkekoy var buranın hakkında çok yazdım konuları okursan daha ıyı bılgı alırsın
    şuan rızedeyım ve çay toplama zamanı işim çok sıteye bakacak zamanım yok akşamları bazen bakıyorum
    senın bıldığın veya arayıpta ulaşamadiğin bılgı varsa paylaşirsın yardımcı olurum
    bu arada emeklılığin hayırlı olsun.
    KocaDağLı (29.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (2 kayıtlı ve 1 misafir)

1. cazador,
  2. Dogrular