Sayfa 70 Toplam 70 Sayfadan BirinciBirinci ... 206067686970
Toplam 695 adet sonuctan sayfa basi 691 ile 695 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karadeniz Bölgesini Bana Sorun

Status
    Eskikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Cevap: Karadeniz Bölgesini Bana Sorun

Armelit .kuru Pelit .illede gınafar üçgeni Göbel köyü işaret eder bunu haritasını gören bi kişiden öğrenmiştim aynı harita 7 tepe dende bahsedermiş ve bu göbel köyünde Bizanslılar yaşarmış zamanında aranılan malzeme bi mağarada yalnız zamanında bunu bana söyleyen kişi zaten bakmış orayı magaranın ağzı çökmüş şimdiki köylüler bile orada mağara olduğunu bilmezler o adam sene 70 lerde baktığında köyün en yaşlısına sorarak yeri bulmuş o yaşlı adam biz yağmur yağınca hayvanlarımızı o mağaraya sokardık demiş tahmini alan belli ama çok harfiyat kaldırılmalı diyo ve arazi sahipleri 7 kardeşimiş kimse birbiriyle konuşmuyor diye uğraşmıyor bunu bana söyleyen kişi ama haritada 7 tepe vardı diyor tepelerin herbirinde para var ama neye göre aranıcak bilmiyor yer keşap tepelerden biri Giresun’da digerlerini bilmiyorum
    ferık (05.Temmuz.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Giresun keşap karabulduk köyüne bağlı Çamlıca köyündeki ŞAHİNKAYASI hakkında bilgisi olan varmı
    ferık (05.Temmuz.2020) Bunu beğendi.

Status
    ferık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    44

Alıntı Eskikurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Armelit .kuru Pelit .illede gınafar üçgeni Göbel köyü işaret eder bunu haritasını gören bi kişiden öğrenmiştim aynı harita 7 tepe dende bahsedermiş ve bu göbel köyünde Bizanslılar yaşarmış zamanında aranılan malzeme bi mağarada yalnız zamanında bunu bana söyleyen kişi zaten bakmış orayı magaranın ağzı çökmüş şimdiki köylüler bile orada mağara olduğunu bilmezler o adam sene 70 lerde baktığında köyün en yaşlısına sorarak yeri bulmuş o yaşlı adam biz yağmur yağınca hayvanlarımızı o mağaraya sokardık demiş tahmini alan belli ama çok harfiyat kaldırılmalı diyo ve arazi sahipleri 7 kardeşimiş kimse birbiriyle konuşmuyor diye uğraşmıyor bunu bana söyleyen kişi ama haritada 7 tepe vardı diyor tepelerin herbirinde para var ama neye göre aranıcak bilmiyor yer keşap tepelerden biri Giresun’da digerlerini bilmiyorum
    ıyı akşamlar yenımısın yoksa yer değiştırdın
    bahsettiğin çamlıca köyü hakkında sadece şahın kayasımı sana lazım
    senın gıbı soran çok var arayanda mezarı açılmiş
    tepelerden bırınde kılısenın mahsenı aranıyor
    ıkı tepede çalişma yapildı bırı boş çıktı dıyerınde kaya mezarı çıktı aranıyordu bulanlar yağlıderelı
    bır mağara var içinde 900 kılo çıncır var henuz bulunmadı
    yada bulan soylemedı devamı var alavere deresınde gemıyle gelıp dere yatağinda 80 ton altın var ara bul
    işaretlerı bulursan harıtayı çozersın.
    bu akşam sana bu kadar yeter.
    yada bulan

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Alıntı ferık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ıyı akşamlar yenımısın yoksa yer değiştırdın
    bahsettiğin çamlıca köyü hakkında sadece şahın kayasımı sana lazım
    senın gıbı soran çok var arayanda mezarı açılmiş
    tepelerden bırınde kılısenın mahsenı aranıyor
    ıkı tepede çalişma yapildı bırı boş çıktı dıyerınde kaya mezarı çıktı aranıyordu bulanlar yağlıderelı
    bır mağara var içinde 900 kılo çıncır var henuz bulunmadı
    yada bulan soylemedı devamı var alavere deresınde gemıyle gelıp dere yatağinda 80 ton altın var ara bul
    işaretlerı bulursan harıtayı çozersın.
    bu akşam sana bu kadar yeter.
    yada bulan
    yeniyim evet ben şahin kayasının içinde altın olduğunu düşünüyorum yada kiliseyle ilgili eşya lar birkaç efsane duymuştum başkalarında bişeyler biliyormu onu merak ettim bilği elde edebilirsem aramalarıma ona göre yön verebilirim birde orda öyle büyük bi mağara varki Ermeni .rum .bu mağaraları kullanmıştır diye düşünüyorum içinde akan suyuda var.. herkese teşekkürler

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Alıntı Giresunlusukru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar bizim Kesap"ta da bu sözü; Arımelit,kuru pelit illede Gınafar illede Gınafar diye rum papazin söyledigini bilhassa babaannem bize söylerdi .
    istanbul yikilsa Gınafar yaptirirda, Gınafar yikilsa istanbul yaptiramaz diye rum papazin söyledigini bizzat dinlemis.dogrusu hangisiyse .

Ferit kardes ginafar hakkinda bir bilgin varmi yada Gebekilise hakkinda.

Birde bir arkadas giresun ordu arasinda üzerinden genelde sis kalkmayan bir dagin tepesinde domuzla kadin resmi ariyor bilen duyan varsa yardimci olsun.
    karsiligini alir muhakkak
    saygilar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)