Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kapı Kayanın Cografyası

Status
    baba_sahintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Kapı Kayanın Cografyası

KAYNAK BİLGİ rahmetli GAFUR DEDE en son alınan bilgiden. KAPI KAYA DENİZE Kuş uçumu üç kilometre kapı kaya bölgesi zeytinlik araziler olacak kapı kayadan aşagı dört degirmen yeri bir köprü üç kuyu bir köy olacak köyün çok eski kilisesi olacak KAPI Kayadan yukarısı arazi yok önündeçok eski bir yol 900 adım yola ileri bir köy harabelik yani kale kalıntısı olacak buranın üstü çok dik ada gibi bir tepe bu dereler bir deprem sonrası afat olmuş. eger bu yer bulunursa harabelikten tepeye bir yerden çıkılır.çıkınca 50 adım patika yol üstünde DOMUZA BENZEYEN Bir taş o taşa iyi bak çok büyük taş degil 1 mt boyunda uç tarafında bir şahin resmi ufak avuç içi kadar ve taşın sırtında ufak istavruz olacak bu tepeyi dereden gezerseniz başka çıkış bulamasınız.bu bölge hakiki bölge bura ile DELİK TAŞ ARASI ARANAN YERLER burada bütün depolar ana derenin adı ayı deresi derler bu bölgede bir dere içinde bir bag yeri veya bahçe adı gavurun bahçesi derler benim bütün derdim bu bahçeyi bulmak.SAYGILARIMLA .....
    Hadi İnşallah Olacak Birşeyler...

Status
    trt123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    12

kapıkaya-delikli taş

kapıkaya ve delikli taş arası yürüme 3 saat denize 30 km..belgelere göre saatler tutmaz gavurun bahçesi o tarihten bu vakte kalmamıştır. Ama eskiler bilir Yanlış arama yapıyorsun coğrafya olarak(dereler, yönleri, ve kayalar olarak) bak zamanlar tutmaz zaten tutsa bugüne kadar bulunurdu. üstte yazdığım bilgi belgeden değil bölgeyi bilen biri olarak söylüyorum.

serhat0001
    serhat0001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

slm

kapikaya bizim ordada var heryerde var nerdeyse
    bizim ordaki demirkapi ve zamanla yeri kaybolmus

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Trt123 Cvb

SEVGİLİ KARDEŞİM KONU ÇOK BASİT yer çok dagda degil yer denize kuş uçumu 3 km yerler arazi zeytinlik kapı kayadan yukarısı daga dogru yürümek zor bu bahce dere içinde bir yerde tahminime ve bilgime göre yer ya kazdagları karadagda yada bandırmadan ileride karadagda çünkü şifre kullanmışlar çözülen bir şifrede BANDIRMANIN ADI ALSANCAK İZMİR GEÇİYOR. SAYGILARIMLA.....

the.bends
    the.bends - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izmir felan aramayın arkadaşım oralarda.. belgeler marmarada malesef böyle..

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    12
    Kapı kaya bursadadır.Burda bakraçlı kız ve güğümden su döken kız bulundu kabartma olarak ayrıca delikli taşta bu bölgededir. Bölgeye hakimim Kartal ve Şahinkayada burda sana kimsenin bilmediği bir bilgi Kartal kayaya çıkarken 2 aslanın arasından geçersin. Ayrıca belgeden yada başkasının ağzından konuşmuyorum yazdığım yerleri biliyorum

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

trt123 cvb

sevgili kardeşim allahın selamı üzerine olsun yer bursa diyorsun olabilir sana katılıyorum bölgede zeytinlik var mı deli beyaz mermer kayalıklar olacak bölgede bu delik taşa gittinmi.hoşşakal saygılar BERGAMALI...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    12
    kapı kaya bölgesinde zeytinlik yok denecek kadar az belki eskiden olabilir delikli taşa gelince orası uzmanlık alanım. Burası çok yüksek bir kaya daha önce yazdıklarını okudum burası için tamamen tutmuyor kısmen tutuyor altında 100 mt uzunluğunda yılan şeklinde giden bir kanyon var girmesi ve çıkması zor uzaktan bakınca anlaması imkansız bu kanyonu. Belgelere güvenme o kadar yada anlatılanlara bu kayaya çıkarken 2 aslanın arasından geçersin karşısındaki kaya da 70 mt yüksekliğinde ve papaz şeklinde bunu kimse bilmez ayrıca. Buraya kimse çıkamaz tabi dağcı değilse

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Trt123 Cvb

sevgili kardeşim bu bölge bandırma tarafındamı saygılar BERGAMALI...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    12

bursa

bahsettiğim yer Bursa, kapıkaya geçidinde 7 kişi yanyana dursa bu geçit kapanır. Bahsettiğim yerde bu mevcut,burda rakım 1000-1400 arası bu rakımda zeytin olmaz ancak alt seviyede olur. Senin aradığın başka bir kapıkayaysa onu bilemem

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)