Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yanımızda Konuştular

Status
    nudul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yanımızda Konuştular

3 yıl kadar önce yaşadığım yerden uzak bir köye yanımda bir arkadaşla eski model bir araçla bir yakınımı görmeye gittik.Dönüşte araç köy içinde arızalandı epey bi uğraş komşu yardımı ittirme falan derken zorla çalıştı aracımız. Aracı çalıştırmayı başaran ağabeyi eve varana kadar kontak kapatmayın yine aynı arızayı verir dedi. Bismillah dedik yola çıktık.Tam yola çıkarken farkettik ki aracın farları eğer çekme kolunu bırakırsan sönüyor.Manuele döndü farlar bir parmak sürekli far çubuğunu tutmalı.Neyse yola çıktık arkadaş kullanıyor.Varış yolunda iki seçenek var ya anayoldan gideceğiz yada eski ama daha yakın olan ırmak yolundan.Arabanın lpg yetmez endişesi ile anayoldan gitmekten vazgeçerek 7-8 km daha yolu kısaltan ırmak yolundan gitmeye karar verdik. Yolu yarılamışken arkadaşın parmağı ile tuttuğu far çubuğunu kurcalayası tuttu.Yapma aydınlığa çıkana kadar idare et desemde dinletemedim ve olan oldu farlar gitti.Yolda elektrik lambası dahi yok.Yamaç ve aşağısında büyükce bir nehir akıyor.Gözgözü görmez bir karanlıkta panikle frene bas diye bağırdığımı hatırlıyorum.Frene bastı aracı durdurduk birde aracı stop ettirmezmi.2-3 deneme arabada tık yok,çalışmıyor.Aşağı indik cep tlf ışıkları ile baktık 2 mt daha gitsek aşağıdayız.Ayaküstü arkadaşa rahat durmadın ne oynadın farla diye çıkışıyorum o da cevap veriyor bana. Kaldığımız yerin bi tarafı nehir bir tarafı toprak tepeler.Vallahi bir ışık bile yokki içimiz ferahlasın zindan birbirimizi görmüyoruz cepler olmasa.Arkadaş dediki azcık itekle vurdurayım aracı asfalta döndürdük iteklemek ne mümkün düz yol.Kan ter içinde beraber tekrar itekleyerek aracı asfaltdan emniyetli bir tarafa çektik.Birden yanıbaşımızda fısss fısss sohbet edenlerin sesleri belirdi.Ne dedikleri anlaşılmıyor ama birileri kendi aralarında fısıldaşarak bişeler diyor.Arkadaşa duydunmu dedim evet fısıldaşanlar var dedi.Araca bindik hemen.Kapkaranlık bi yer yakında yerleşim yeri yok gelen yok giden yok ışık yok.arabanın kapıları içten kitledik oturduk.ceplerin ışıklarıda kapadık etrafı dinliyoz. birbirimize de suss diyoruz arada bişe duyacak gibi. Yaklaşık 15 dk öylece kalakaldık arabada.Birden seslerin aksi tarafındaki tepelerden çok uzakta belli belirsiz bir ışığın bize geldiğini farkettik dağlık bir alandan aşağıya iniyor gibiydi.Arkadaş iyice korktu benimde dizlerim titryior ama panik yapmamaya çalışıyorum,dedim ki buralarda arıcı çok olur arıcılardır belki.Sessiz bekliyor ve ürekli okuyordum.Birden ışık kayboldu gitti.Zaten cılız bir ışıktı ama görünmez oldu.(şu an yazareken bile o anı ve o fısıltıları duydum içim titredi) Allahım bir araba bile geçmiyor ki yardım isteyelim.Normalde aracın geçtiği bir yol ama o vakitde o yolu pek kullanan olmaz.Buz kestik arabanın içinde baktık ses falan duymuyoruz tlf açtım taksi sesledim 3-4 de arkadaşa söyledim taksiye dolun gelin.Geldiler taksici arkadaş aracı çalıtırdı bindik gittik.

1- Sabahın şerri akşamın hayrından iyidir öğrendim.
    2- Anayol herzaman idealdir.
    3- Su kenarları akşamları tekin değildir.
    4- Nolursa olsun panik yapmamak iyidir
    5- Herne iş olursa olsun tedbirini al.
    6- Ben korkmuyoırum diyende korkar.
    7- İradesi güçlü olana Allahın izni ile kimse bişe yapamaz.
    8- Abdestsiz yola çıkmak iyi değildir.
    9- Besmelesiz hiç bir işe başlanmaz.
    10- Cep tlf kontör ve şarjı önemli dolu olmalı.

(Allahım bilinir bilinmez görünür görünemez hertürlü şerden afetden kazadan beladan bizleri muhafaza et.İnsanların cinlerin şeytanların ve şerlilerin şerrinden sana sığınırız Rabbimiz. Hasetcinin hasetinden göz edenin gözünden kıskancın hasetinden şerlilerin şerrinden ve kovulmuş şeytandan sana sığınırız Ey Rabbimiz ! ) (amin)
    Para-puldan ziyâde, bir rûh ister bu dâva,
    Hani değildir küfür, küfür iken bedâva...

Status
    Funkstazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

s.a

İyi bir anı olmuş ama bazı tavsiyelerim var.

O bölge cinlerin yaşadığı bir bölgeymiş.
    Fısıltıları duyarsınız fakat kendilerini herkeze göstermezler.
    O an siz biraz fazla korkmuşsunuz o yüzden fazla etkilenmişsiniz.
    Benim başımada 11 yaşımda geldi şu şekil;Köyün yolunda traktör tamir ediyoduk büyükbabamla.Aynen senınkı gıbı fısıltı duyduk.Ben haliyle korktum ama büyükbabam aynen şunu yaptı:
    Sesin geldiği 5 mtre ileri gitti.
    Selamın Aleyküm Biz şuan sıkıntıdayız torunum sizden çok korktu.
    Allahın izniyle burdan gitmeniz için sizden izin istiyorum.Dedi ve ses kesildi.Dedeme ertesi gün sordum oda.Oğlum hayatta Allahtan başka kimseden yardım istemiceksin.Ben gittim ricada bulundum onlar kolay kolay gitmezlerdi ama seni ağlarken gördükleri için gittiler.O gece orda olan cinler kötü huyluymuş yani bizim orda onlar yaşarmış.Yani özeti şu Allah ismi herşeyi bitiriyo ne sıkıntı kalıyo ne üzüntü...
    Ama o ışığa hala bi anlam veremedim.

inamra
    inamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli arkadaşım;
    Diğer arkadaşımda kendinde örnek vererek konuyu bitirmiş.
    Bende onun dediklerine katılıyorum. Bu dünyada birsürü alemler vardır.
    Görünür ve görünmez alemler. Kur'an'ı Kerim zaten açıklıyor bunları.
    Değerli arkadaşımın anlattığı gibi her zaman sadece ve sadece Yüce ALLAH'a sığınacağız.
    Her şeyi yaratan bizi herşeyden korur
    Kal sağlıcakla

Status
    blackeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Cinlerin varligini bilimiyen yoktur .Ama ya$ayan cok azdir icinizi ferah tutunca fazla etkisi olmuyor ama insan yinede ürperiyor.Kimsenin ba$inada gelmesini istemem etkisi altinda kalanlarida cok gördüm .
    Dualari hayatimizdan eksik etmemek gerekir ,sadece CENABIHAKKA i$imiz düsünce dua etmeklen bu sorunlar giderilmiyor ama yinede Allahimiz cok af edici ona sigininca en aciz kulana bilen $ifasini yine veriyor.

saygilar black
    Bin biliyorsan, bir biliyorum diyeni dinle, o bir bilmediğin, bildiğin binin içinde olmayabilir,

God Love´Z u aLL

16
    16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

S.a

S.a nudul kardeş.
    Öncelikle duaların için ALLAH (c.c) razı olsun.Amin diyelim.
    Ama sende ki bu yaman çelişkiyi anlayamadım.
    Aynı böyle bir cin konusunda yazılan yazı için yorumun;

bu siteyi seviyorum ama fazlası ile çoluk çocuk dolu

millet birbirini korkutmak için hikaye uydurmaya bayılıor.

Link:

http://www.defineyolu.com/cinle-sohb...3.html?t=36503

İnsan birazda kendini bilmeli değilmi dostum .Onun için hep deriz sitede yoruma yorum yapmayalım diye.
    Saygılar.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

!&

Sevgili 16 çelişki falan yok sadece bazı arkadaşların anlattıklarında fazlası ile abartı bulduğumu anlatmak istedim o yorumumla.Ben yazdığımı yaşadım ama ayakları tersti gözlerinde şunlar vardı dersem yalan söylemiş olurum.Bişe görmedim ama sesleri bizzat duydum.

Burada sırf eğlence olsun diye olmadık şeyler yazanların var olduğuna hala inanıyorum.Unutmayalım ki burda sırf eğlence olsun diye milleti korkutmak adına yalan yazmakta kul hakkıdır.Ne yazık ki bunu yapanlarda var.

16
    16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

S.a

Alıntı nudul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili 16 çelişki falan yok sadece bazı arkadaşların anlattıklarında fazlası ile abartı bulduğumu anlatmak istedim o yorumumla.Ben yazdığımı yaşadım ama ayakları tersti gözlerinde şunlar vardı dersem yalan söylemiş olurum.Bişe görmedim ama sesleri bizzat duydum.

Burada sırf eğlence olsun diye olmadık şeyler yazanların var olduğuna hala inanıyorum.Unutmayalım ki burda sırf eğlence olsun diye milleti korkutmak adına yalan yazmakta kul hakkıdır.Ne yazık ki bunu yapanlarda var.
    Sn. nudul kardeşim.
    Tmm dediğiniz gibi olabilir ama bunlardan eminmiyiz.Hayır.Kimin ne yaşadığını bilemeyiz.sırf siz inanmıyorsunuz diye birilerine uydurmacı yaftası yakıştırmakta bize uymaz diye düşünüyorum.Belki de gerçekten yaşandı bilebilirmiyiz.Bence bu da bir kul hakkı.O yüzden yazacaklarımızın bu anlamda önem arz ettiğini düşünüyorum..Sizi veya bir başkasını üzmek ve ya kırmak niyetinde değilim.Yanlış anlamanızı istemem.
    Saygılar.

Status
    repibg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    от Кърджали Kırcaliden
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    KONU İLE İLGİLİ YORUMUN VARSA YAZ! YOKSA'da ANLAMI OLMAYAN
    KONUYU AÇAN HAKKINDA KELİMELER KULLANMA!BURASI FORUM SİTESİDİR,HERKEZ İSTEDİĞİ BÖLÜMDE KONUSU AÇABİLİR.BU SANA BU ŞEKİL KONUYU AÇAH HK. ELEŞTİRİ YAPMAYA HAK VERMİYOR!

SİTE KURALLARINI OKUYALIM.
    Konu METAFOR tarafından (02.Haziran.2010 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: SİLİNEN MESAJLA İLGİLİ BÖLÜM ÇIKARTILMIŞTIR.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bana mı dedin kardeş ?

Status
    repibg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    от Кърджали Kırcaliden
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı nudul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana mı dedin kardeş ?
    selam arkadaşım,

senin konuya birisi iyi şeyler yazmamıştı uyarı aldı ve yorumu site kurallarına uygun olmadığı için silindi..
    yoksa senin konu süper
    kal sağlıcakla.
    saygılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)