Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Derinlik

Status
    ikizceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

saygı değer maviay üstadıma..

sevgili kardeşim,bu konunun ,bu işlerde hayati önem taşıdığını en iyi bilenlerdenim.bu işe gönül veren kardeşlerimizin,farklı sıfatlar altında,ALLAH tan korkmayanlar tarafindan nasıl söğüşlendiğini ve acımasızca kullanıldığını biliyoruz. işin garip tarafı ,otür insanların bu günümüzde bile rağbet görmeleri.filan milletten ,filan gruptan veya filan meşhur medyum hoca veyada filan cihaz,şu kadar derinliği alıyor,denildiğinde akan sular duruyor.bizim temiz insanlarımızda beyin okuma yetisi yokki karşılarında el pençe.sonuç tek ve hüsran. sevgili kardeşim,sitede değerli ve samimi usta kardeşlerimizin yorumları ,üye kardeşlerimiz için maalesef yeterli olamıyor.(sizler direk hedef verseniz dahi) veya bir usta kardeşimizde,arazide ayni çelişkiyi yaşayabilir. bir nokta hedefleniyor ,bakıyorsunuz,her taraf kaya ,zemin okadar sertki ,elinizde bilginizin doğruluğunu teyit edecek bir şey yoksa ,apışıp kalmaktan başka ne yapılabilir.halbuki ah bir emin olunsa,ondan sonrası benim aziz kardeşim için kolay olacak. bu bağlamda başkasından yarar görmeyeceğini bilen akil insan farklı arayış içinde ,boşluk bulma yöntemi ile netice hedeflemiştir. farklı ,.farklı şekilde yapılan bu sistem her insanda tepki vermediği gibi ,çalıştıran insanda (belli pratiği varsa)yüzde yüz netice verir.kapalı bir odanın ,mahzenin biraz daha ileri gidelim bir tümülüs,bir höyüğün yolunu giriş noktasını rahatlıkla bulmak mümkün.bu konuyu yazıya döken fakir,bu konuda siteye istenirse katkı yapmaya hazırdır.sevgili kardeşim derinliğe gelince ,genelde bulduğunuz nokta ,mezar odaları,mahzen ler v.b.yerler olduğu için üstten ,odaları ve yoluyla beraber giriş noktasını tespit ediyorsunuz.o yolu takiple hedefe ulaşmak kalıyor.illada derinlik almak istersek ,iki alternefitten birincisi bu tür yerler çoğunlukta meyilli yerler olduğundan,boşluk aldığınız noktadan ,eğim aşağı her bir iki adımda ,kontrol ederek inilir.elinizdeki düzenek ,boşlukta ve ona yaklaştığınızda nasıl tepki veriyorsa,derinlik seviyesinden sonra o tepkiyi vermeyecektir.yani tepki vermediği nokta sizin derinlik kot unuzdur.2.ci olarak uzun bakır kabloya madeni bir parça sararak ,tesbit ettiğiniz boşluğa çakıyorsunuz. kabloyu boşluğun dışına uzatıyorsunuz.kablonun üzerinde boşluğun dışına yürürken ,cihazınız ,derinlik boyunca ,boşluğun üstünde verdiği tepkinin aynisini verecektir. yani,kablomuzun bir ucu boşlukta çakılı diğer ucu dışarıya doğru uzanmakta.boşluktan kablonun üstü sıra yürünür.cihazın boşlukta verdiği tepkinin bittiği yerle çaktığımız ara derinliğimizdir. çift kişiyle olan sistemlerde ,kablolu sistemden emin değilim .onda meyilli arazide ,alt kısımlara indiğinizde ,düz değilde yukarıya doğru ve yapmaya başladığı noktadan derinlik alınabilir diye düşünüyorum.çünkü dörtlü çubukları ilk dönemlerde kullanıyordum. sağlıklı bulmadığım için ,tek kişilik aparatla çalışmanın uygun olduğu inancındayım. sevgili kardeşim,ilk defa böyle uzun yazıyorum. gözlerim sulandı.son olarak masrafsız bir sistemle ,ülkede ses getirecek yerlere imza atmanın mümkün olabileceğine olan inancımı belirtir ,en kalbi saygılarımı sunarım.

arayıcı
    arayıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teşekkür

sevgili arkadaşım alakana çok teşekkür ederim,genelde baktığım derinlikler on metrenin üstü oluyor da bundan biraz şüpheye düşüyorum,aslında iyi bir mağara buldum içinde sarkıt ve dikitleri olan,fakat dağın bir yamacında vede çok sarp olduğu için metraj bakmak zaten mümkün değildi,içeri indim ama çok çöküntü olduğu için bir yerlere gidemedik,ama eğer araziye çıkarda bir yer bulursam kesinlikle bunu da deneyeceğim,başkaları bu bakır yöntemiyle de bakıyolardı ama adamlara inanmadığım için bu yönteme önem vernemiştim ama bunu birde kendim deneyip bakacağım her şey için teşekkürler,görüşmek üzere,
    sevgiler selamlar.

Status
    yuvaszkuyeşil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kardeşim her iiside altatır,kendine göre bir yöntem geliştirmen lazım.Kendi kendine bol bol çalışma yapman lazım.Tere altın atacaksın,gümeş atacak,ne zaman dönecek sayacaksın uzğa koyacaksın,sayacaksın,derine koyacaksın sayacaksın.Sana yararlı bir şey söyleyebilirim altatmayı azaltmak için,arama yagittiğinde yanında altın götür altını baktığın yerde biraz açığına koy,çubaklar koyduğun altına gidiyorsa orada malzeme yoktur.Yanına götürdüğün altın ne kadar çok olursa altatmayı o oranda keşersin.YUVASIZ KUŞ

karaca45
    karaca45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10mtye kadar derınlıgı buluyorsan daha neyı bılmek ıstıyorsun.yer altı sehırlerınımı arıyorsun.ben sahsım olarak çubuk vs.neyle bakılırsa bakılsın mtyı daha tutturmuş adam duymadım.bızım buralarda çubukla bol bol suuya bakarlar bılemıyorlar bu işin muhendışlerı bıle bılgısayarla bakıyorlar onlar bıle net mt re veremıyorlar tahmını söluyorlar mısal 10mt veya 25mt gıbı.
    gelelım bakır telin ucuna demır kazıkla bakmaya hıç bır işe yaramaz burda bırılerı nelerı denemedılerkı hepsı boş.bu çubugu veya çöplerı baska yone ceken elementler var böncelıkle onları dıskalıfıye edeceksınkı bakabılesın.ben çubuk işinede ınancım yok neden dersenız toprak çesıtıne gore analşızler yapılması gereklıdır öle cıkıp arazıye burda döndu demek yanlıştır.zamanla ne demek ıstedıgımı arazıde tatbıkını yaparak göreceksınız o zaman bana hak vereceksınız

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)