Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ramazan ayında define ??????

Status
    alaybey10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ramazan ayında define ??????

arkadaşlar ramazan ayında define aramak ve mezar açmak ne kadar dogru ne gibi zararları olabilir yardım ve yorumlarınızı bekliyorum

hayırlı ramazanlar

Status
    uslu6714 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

mrb

esselamunaleykum kardesım dıyer gunlerden bır fark yokdur dıye dusunuyorum yanlız bu mubarek gunlerde seytanlar tesırsız yanı etkısız hale getırılıyor seytan bır nevı ınsanın yakasından dusuyor ben mezar acmanın mezarın uzerınden 500 yıl gectıkten sonra acılabılecegını duymustum ama nekadar dogru bılmııyorum...ıyı formlar

maviay
    maviay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

s.a

Bu tür hassas konularda dikkatli olalım, doğrudan emin olduğumuz zaman yorumlarda bulunalım Allah esirgesin büyük günaha girebiliriz bir lafımızla...!!!

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

s.a

arkadaşlar gunah işledigimizi hepimiz zaten biliyoruz ama benim demek istedigim cinler ve şeytanlarla alakalı ramazan ayında olmamız bizim için eksi- mi yoksa artı+ mı onu ögrenmek istiyorum

Status
    kafkaslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    selamünaleykün
    kardeşim aslında mezar açmanın ramazanı veya başka bir ayı yoktur bu dinsiz bile olsa

mezar açmak bu müslüman olsun gayri müslüm olsun günahtır

Mezarların üstünde yürümek, oturmak ve uyumak mekruhtur; def-i hacet­te bulunmak ise haramdır. Bir kimsenin kendi ölüsünün mezarına ulaşmak için başka bir mezarın üzerinden geçmesinden başka çaresinin bulunmama­sı gibi bir zorunluluk olmadıkça, mezarların üstünde yürümek mekruhtur

.
    İçinde ölünün kemiklerinin bir kısmının kaldığı zannedildiği müddetçe mezarın açılması haramdır. Yalnız bazı durumlar bundan istisna edilmiştir:
    1. Cenaze gasbedilmiş bir bezle kefenlenmişse ve sahibi de bu bezin de­ğerinin kendisine verilmesini kabule yanaşmayıp illa da malını geri istemekte ısrar ediyorsa,
    2. Cenaze gasbedilmiş bir araziye defnedilmiş ve arazi sahibi de cenaze­nin orada kalmasına razı olmuyorsa,
    3. Cenazeyle birlikte kasıtlı veya kasıtsız olarak mezara bir şey gömül­müş olursa... Bu eşya ister ölünün kendisine isterse başkasına ait olsun, az veya çok olsun -fazla değerli olmasa dahi- ölünün cesedi değişikliğe uğramış olsa da olmasa da mezarını açmak haram olmaz.

allaha emanet ol

Status
    ALLSTARR020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Selam arkadaşlar Mezar konusuna ustalar acıklık getirmişler ama baslıga dikkat ettiğimizde definedende bahsedilmekte Bildiğim Kadarıyla Define Aramak ve bulmanın dinizimizce herhangi bir sakıncası yoktur ve haramda deildir...
    AYDINLIGIN PEŞİNDE KOSANLAR KARANLIKLAR LA MÜCADELE EDENLERDİRR.!!

maximilyanus
    maximilyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ALLSTARR020 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar Mezar konusuna ustalar acıklık getirmişler ama baslıga dikkat ettiğimizde definedende bahsedilmekte Bildiğim Kadarıyla Define Aramak ve bulmanın dinizimizce herhangi bir sakıncası yoktur ve haramda deildir...
    Evet katılyorum ...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı alaybey10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gunah işledigimizi hepimiz zaten biliyoruz ama benim demek istedigim cinler ve şeytanlarla alakalı ramazan ayında olmamız bizim için eksi- mi yoksa artı+ mı onu ögrenmek istiyorum

arkadaşlar yazım hatam olmuş olabilir tekrar yaziyim

RAMAZAN ayında CİN ŞEYTAN TILSIM BÜYÜ gibi şeyler

para para
    para para - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uslu6714 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esselamunaleykum kardesım dıyer gunlerden bır fark yokdur dıye dusunuyorum yanlız bu mubarek gunlerde seytanlar tesırsız yanı etkısız hale getırılıyor seytan bır nevı ınsanın yakasından dusuyor ben mezar acmanın mezarın uzerınden 500 yıl gectıkten sonra acılabılecegını duymustum ama nekadar dogru bılmııyorum...ıyı formlar

Status
    synnada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

:)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)