Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 345678 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karahasan Köprüsü

Status
    kırat1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadslar karahasan koprusu igne adayla bulgarıstan arasında sınırda dıye duydum 3 kemerlı oldugu halan saglam oldugu kemerınn onunde cesme oldugu parasınnda yol calısması yapıldıgı sırada alındıgını duydum
    Konu kırat1979 tarafından (19.Haziran.2012 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.

Status
    derekyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    niye bu karahasan köprüsüne herkez takmış durumda başlangıç noktası olarak burasınımı işaret ediyor belgeler.. bana kalırsada yanlış zamanda yanlış mekanda dolaşılıyor.. bu konuyu epeyce ve derinlemesine araştırdım bazı bilgi ve dökümanlar herkezin elinde geziyor.. eywallah.. bu belgelerin ve eşkiya hazineleri kesinlikle karadeniz ve akdeniz bölgesinde değil iç anadoluda olma ihtimali de yok.. bunuda çok net bir şekilde ispatlıyabilirim.. köprüyü bulmak çok zor muhtemelen böyle bir köprüde yok.. dilo06 da sürekli harita war belge war diyor ama nedense yer mekan foto koymuyor acaba amacı yeri mekanı öğrenip kendisimi çıkartmak.. gerçek belgeler varsa zaten şifrelenmiş önce o belgeleri iyi okuyun ve şifrelenen yerleri açık etmeye çalışın.. o zaman doğru mekana ve zaman gidebilirsiniz.. kolay gelsin

Status
    dilo06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ccc

Alıntı derekyus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niye bu karahasan köprüsüne herkez takmış durumda başlangıç noktası olarak burasınımı işaret ediyor belgeler.. bana kalırsada yanlış zamanda yanlış mekanda dolaşılıyor.. bu konuyu epeyce ve derinlemesine araştırdım bazı bilgi ve dökümanlar herkezin elinde geziyor.. eywallah.. bu belgelerin ve eşkiya hazineleri kesinlikle karadeniz ve akdeniz bölgesinde değil iç anadoluda olma ihtimali de yok.. bunuda çok net bir şekilde ispatlıyabilirim.. köprüyü bulmak çok zor muhtemelen böyle bir köprüde yok.. dilo06 da sürekli harita war belge war diyor ama nedense yer mekan foto koymuyor acaba amacı yeri mekanı öğrenip kendisimi çıkartmak.. gerçek belgeler varsa zaten şifrelenmiş önce o belgeleri iyi okuyun ve şifrelenen yerleri açık etmeye çalışın.. o zaman doğru mekana ve zaman gidebilirsiniz.. kolay gelsin
    yaa resim koyayımda yerler açıga çıksın çok önemli yerler buldukta inanan yok kardeşim benim elinde kimsenin dogru dürüst belgesi yok sadece yer ögrenmeye bakıyo herkez kusura bakmayın gaza gelmem elinde gerçek bilgisi olanlar dahi inamıyo ne hikmetse ya kısmeti yok yada korkuyo

Status
    lorut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    adana
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ALBERTO77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karahasan köprüsü benim tarif ettiğim köprüdür. 2 adettir. birisi küçük karahasan köprüsü, arkeologlar yazıyı inceledi ve doğruluğunu tehid ettiler. ikinci karahasan köprüsü kuru derede olup üzerinden su geçmektedir.
    üzeri 80 cmdir. burada da haç ve karahasan köprüsü olduğuna dair farsça yazı mevcuttur. arkeologlar tarafından tehid edilmiştir. içte 7 adet deve resmi bu köprünün ayağındaki kapalı mahsende olduğu söylenmektedir. bu bölgede 7 adet karahasan köprüsü vardır. tek gözlü, 2.5 gözlü, 3.5 gözlü şeklinde mevcuttur.
    slm alberto77 bu bahsettigniz tespit nezaman yapildi bir tarih verebilirmisiniz ?

Status
    derekyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı dilo06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa resim koyayımda yerler açıga çıksın çok önemli yerler buldukta inanan yok kardeşim benim elinde kimsenin dogru dürüst belgesi yok sadece yer ögrenmeye bakıyo herkez kusura bakmayın gaza gelmem elinde gerçek bilgisi olanlar dahi inamıyo ne hikmetse ya kısmeti yok yada korkuyo
    yaw dilo06 bana ne belgeler ne haritalar gelip gitti ne yerler gösterdiler anlatmkla bitmez.. ha varsa elinde belge bilgi çözümü çok basit gidesin yerinde araştırırsın çıkartırsın.. çıkarttıktan sonra buraya resmini atarsın bizde takdir ve tebrik ederiz..

Status
    barbarosa61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: karahasan köprüsü

kardes kara hasan koprusunun haritasi ve belgeleri bende ben kopruyu de biliyorum tum bolgeyi de koprunun tapusu sendeyse soyle bana koprunun dort kosesinde neler var o zaman senin tapun orjinel dir kara hasan koprusu 6 kilometre guney dogu kara hasan koyunden yeni adi zaraevo koyu denilir bu mevki eski osmanli topraklarinda bulunur o da bulgaristandir

Status
    ziko6707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Varna
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı barbarosa61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes kara hasan koprusunun haritasi ve belgeleri bende ben kopruyu de biliyorum tum bolgeyi de koprunun tapusu sendeyse soyle bana koprunun dort kosesinde neler var o zaman senin tapun orjinel dir kara hasan koprusu 6 kilometre guney dogu kara hasan koyunden yeni adi zaraevo koyu denilir bu mevki eski osmanli topraklarinda bulunur o da bulgaristandir
    ESKI DJUMA BOLGESIMI...... SAYGIYLA

Status
    ahaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

[quote=arcan;246681]Güzel yazmışsın, ellerine sağlık.

Sen o zaman, sıcak su hamamını, dere içindeki değirmeni, üstteki çamur bataklığı, şeftali bahçelerini, karanlık dereyi, kırkpınarı, kırkkatırı kısacası, Manisa'yı..................iyi biliyorsun.

Selametle.[/quote
    arcan kardes senı bayadan berı takıp edıyorum bılgın var ama bılmıyorum ne kadar var ama eskıya belgelerın cou bulgarıstanda senın actıın konulara msjlara bakarak cok hareket ettım ama bırazda cıkmıyo yada bırazını yalan soyluyosun bı sıraya kadar cıkıyo bı sıradan son ra sasırtıyo baska yerlere cıkıyo bılerekmı yapıyosun yoksa gercekmı turkıyede fazla eskıya belgesı aramayın zaten eskıden turkıyeyoı bulgarıstanda kaplıyodu su anda deıl ama ben senı bızım oraya goturursem dudakların ucuklar ama elınde gercek bılgı varsa cozersın

Status
    Muhammet0123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kara hasan köprüsü normal köprü değil ki köprünün kısa ayağının üstü muska taşı 3 gen uzaktan bakınca kara sakallı bir adama benzer 300 yada 400mt ilersinde büyük sazan balığı ona bakar balık ile muskanın ortası sarı kız

Status
    40lar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam dilo06:Acaba sizin bahsettiginiz köprü hangisidir.Karahasan köprüsü 4 adettir: 1/Çok güzel taş mimari yapıda 2 göz ve kervan geçişi ve insanların kullanımı için yapılmış aksu üzerinde yapılmış bir köprü,Bu köprü taş yapıdır,Üstte korkuluklarda bazı taşları oturmak için yükseltmiş,Bu köprünün orta baglantısına tosun burnu denir çok orjinal bir yapısı olacak ,ve bunun üstünde bir çerçeve içinde Karaca başı olacak,ve onun altında osmanlı yazısından bir kitabe olacak.Bu köprü güney kuzey geçitli dir,Güney başında köprünün yan tarafında bir su kuyusu olacak,Bu kuyunun dogusuna dogru biraz mesafedede fırın yeri olacak,Fırın büyük bir ihtimalle tugla fırınıdır. 2/Ana kayadan yapılma ve altından su geçen bir karahasan köprüsü olacak o civarda başka at araba veya atlı yaya hiçbir geçit olmayacakki bu köprüden zorunlu geçiş olacak. 3/Bir karahasan köprüsü yapdık der bu köprü bir degirmene sutaşıyan bir su arkıdır der,Bu köprüden insan hayvan geçemez yani sıgmaz, darbir köprüdür 3 gözlüdür kemer yapılıdır amacıda sular azaldıgında başka kanaldan gelen suyu degirmene taşır. 4/ Kapı kaya ve eminaga degirmmeni arasında bir karahasan köprüden bahsedilir buda yine tugla ocagına giden yoldadır,Bunun özelliginden bahsetmez.İşde bizi yanıltan bilgiler karma karışık mesela su kemerine karahasan köprüsü dedik der,Aslında köprüdegil.Buna benzer dah çok bilkgilerde mutlaka karşılaşdırmalar yapılmalı ve her yazılan bilgileride okuyup degerlendirmeli diyorum.SAYGILAR
    slm a balkaya senden bir şey rica edebilirmiyim bu konuyla alakalı olarak bi gözlem yapmanı istesem benim paylaştığım fotraflar var gezerken denk gelenler adıyla paylaştım onları incelermisin dikkatli incele orada tuğla ocağınında kapanmış ağazı ve bacasını göreceksin su kemeri vardı ama dağıttılar toprak çökünce meydana çıktı fotolar 100-150 m arasında çekildi yardımcı olursan sevinirim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)