Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 83 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karahasan Köprüsü

Status
    Aslanbey10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    27
    Beğenilmiş
    35

Cevap: Karahasan Köprüsü

Arkadaslar bu kopruyle ilgilenenler varsa resimler mevcut yardimci olabilecek ustalari bekliyorum

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    134
    Beğenilmiş
    140

Alıntı Dogrular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli geceler Ustalarim aralari 9 dakika mesafe olan 2 adet karahasan koprusunu biliyorum.biri dogu ayagi yapma duvar bati ayagi topraga sapli.digeride derenin ana kayalarindan ustune konulmus agac sal.kopru.geyik kafasi hacı geyik.ayak izleri durur.dogu ayaginda 3 oyukta mevcut.bati ayak.diyor 3 delik oyuk ama dogu.ayaginda.dogu ayaginda tasa kesme.merdivenler.ve burdan yukari 1 saate yakin yurursek 41 tasli hora tepesine cikariz.malesef daire seklinde olan 41 tasin 35 civarini kepceyle soktuler.Ve dogu ayagi duvarla.orulu olan koprununde yakininda meşhur pehlivan kayamiz var catili kayalalar.Ve su doken kiz aranir bu konu ile ilgili.resim.oyle yapilmiski bir kol ve bir ibrik.ASLINDA sanayi yagdanligi seklinde yani pehlivanlara legene yag döken kizdir konunun aslı.Ne care isareti elimle.acan kisiyim.ama ana ve mujde parasi alinmis onceden.bir yag teneke parasi.Fakat magarasi olacak bunun onu arastirmadim neresindedir.Yani ogrenecegimiz cok sey var.Konunun devamina vakif olan ustalar varsa arastirma ya devam.ederiz.Saygilar.
    Alınan yer kapıkayanın parası...
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    134
    Beğenilmiş
    140

Alıntı Aslanbey10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu kopruyle ilgilenenler varsa resimler mevcut yardimci olabilecek ustalari bekliyorum
    Resmi görelim, m.k.p.sonra ise var bitane kayıtlı...
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)