Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cin Nedir Neden Yaratılmıştır.

 1. #1
  Status
  Çevrimdışı
  borran44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Mart 2009
  Mesajlar
  20
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0

  Cin Nedir Neden Yaratılmıştır.

  CİN NEDİR : Cin duyularla idrak edilemeyen ve insanlar gibi ilahi emirlere uymakla yükümlü tutulan varlık türüdür. Bunlar duyularla idrak edilemezler. Bunlar insanlar gibi şuur ve iradeye sahip varlıklardır.

  Ve yine cinlerde insanlar gibi DOGAN, YİYİP İÇEN, EVLENİP ÇOGALAN VE ÖLEN hatta insanlarla ilişki kurabilen varlıklardır.

  CİNLER NEDEN YARATILMIŞTIR : Bunlar madde olmayan mekansız varlıklardır. Hadisler ışıgında islam alimlerinin bildirdigi gibi cinler MARİC atesinin alev
  kısmından yaratılmışlardır.Onun içinde görünmezler. Bu alev iki kısımdır. Biri zulmani yani (görünmeyen ) ikincisi nurani ( görünmez ) . Bunlardan zulmani olanından cinler, nurani olanından ise melekler yaratılmıştır.

  Bundan dolayıdırki Meleklerde nur yani ( ışık ) kısmı Cinlerde ise alev maddesi daha fazladır. Cinlerin islama girmiş olanına ( ULVİ ) imansız ve kafir olanınada ( SÜFLİ ) denir. Bunlar çok uzun yasaya bilen varlıklardır. Bazıları bin yıla aşkın yaşayabilirler. SAYGILARIMLA ...


  ................... DEGERLERİMİZİ KORUYALIM ...................

  ......... KAÇAK KAZIYA HAYIR .........

 2. #2
  Status
  Çevrimdışı
  xenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29 Ekim 2012
  Mesajlar
  21
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  kaynak olarak imam-ı şibli nin cinlerin esrarı adlı kitabı inceleyebilirsiniz kafanızda soru işaretleri kalmaz en azından

 3. #3
  Status
  Çevrimdışı
  enis60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06 Aralık 2012
  Mesajlar
  18
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0

  Cevap: Cin Nedir Neden Yaratılmıştır.

  aynı dunyada yasıyoruz ama boyut farkımız var diye biliyorum ama ne kadar dogru tam bilmiyorum

 4. #4
  Status
  Çevrimdışı
  gürz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19 Mayıs 2013
  Mesajlar
  87
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0

  Cevap: Cin Nedir Neden Yaratılmıştır.

  meleklerde akıl ve irade vardır cinlerde ise hem akıl hem irade hemde şehvet vardır ve ikisi içinde zaman ve mekan kavramı yoktur ve yüce ALLAH (c.c) istemedikçe kimseye zarar veremezler yeterki bu işlerden uzak durun.

 5. #5
  Status
  Çevrimdışı
  78haramiler78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21 Eylül 2010
  Nereden
  TÜRKİYEM
  Mesajlar
  239
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0

  Cevap: Cin Nedir Neden Yaratılmıştır.

  peki 1000 yıla kadar yaşayabilenlerde varken ölüm sebepleri nasıl oluyor. ecel gibi bişeymi.

 6. #6
  Status
  Çevrimiçi
  TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20 Eylül 2011
  Nereden
  FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
  Mesajlar
  5,037
  Beğenmiş
  1,361
  Beğenilmiş
  294

  Cevap: Cin Nedir Neden Yaratılmıştır.

  S.a. Bende Sayın borran kardeşime Öncelikle Teşekkür eder. Eline ve Emeğine Sağlık derim bende biraz katkılarında bulunayım.
  Cinler;Kur'anı Kerime göre cinler ateşin özünden yaratılmış yani enerji yaratıklarıdır.Bir bedenleri yoktur,enerjiden yaratıldıkları için her şekle girebilirler. İnsanlarla aynı dünyada ama farklı bir boyutta yaşarlar.İstedikleri zaman kendi boyutlarından bizim boyutlarımıza geçemezler. Bu geçişin gerçekleşebilmesi için iki boyut arasındaki belirli kapıların açılması gerekir.Bu kapıların açılabilmesi için yukarıda bahsettiğimiz gibi kapıyı açacak olan kelimenin belirli bir sayıda belirli bir zaman tekrarlanması gerekir.Bu kapıların açılması için başka bir yöntem ise ; olağan üstü bir halin örnek olarak; savaş gibi bir olayın gerçekleşmesi gerekir.
  Cinlerde İnsanlar gibi nefis sahibidirler,Doğarlar belirli bir zaman yaşayıp ölürler.
  Evlenirler,çocuk sahibi olurlar,kendi aralarında Kanunları,örf, adet ,ve gelenikleri vardır.
  Yaşadıkları yerler;
  Mezarlıklar,çöplükler,eski harabe binalar,su kenarları,kaya oyukları,ateş ve toprağın altı ile havadır.İnsanların yedikleri herşeyi yiyebilirler tezek,kemik, soğan kabuğu gibi maddelerde yerler.Işıktan hızlı hareket ettileri için çok uzak mesafeleri kısa zamanda kat ederler.Cinlerin Müslümanları olduğu gibi dinsiz olanlarıda vardır.Gömülen definenin bulunduğu yere hapsedilen cinler Müslüman değildir.Cinlerin kendi aralarında meslek gurupları vardır.İnsanlara sihiri ve tılsımı öğreten cinlerdir.Cinlerden haber alma yıllardır insanların uğraşıdır.
  (H.Z.) Muhammed (S.A.V.)'in doğumuna kadar cinler Meleklerden çaldıkları bilgileri kahinler aracılı ile tam anlamı ile doğru olmamak kaydıyla iletirlerdi.Peygamber (s.a.v.) efendimizin doğumundan itibaren haber alma yolları kesildi. Artık cinler gelecekten haber veremezler Geçmişten haber verebilirler ama verdikleri haberler tam olarak doğru değildir.Define hususunda cinlerden yaralanmak isteyen insanlar Başarıya ulaşamazlar.Bir tek arazide definenin olup olamadığını, define var ise tılsımlı olup olmadığını, tılsım var ise bu tılsımın nasıl çözüleceği hususunda cinlerden yararlanılabilir.Sağlıklı bilgiyi yanlızca Müslüman olan cinler verir.(Allah'u Alem) Cinlerin en güçlülerine İFRİT denir.İfritlerin hareket kabiliyetleri normal cinlerden daha fazladır.ifritler madde nakli yapabilirler. Kur'anda bu olay ( Neml Suresi Ayet) 38,39,40,41,42.'de bildirilir.
  Saygılar. -)
  Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •