Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kesilemeyen Dev çınar-lütfen Inceleyiniz

soggan
    soggan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kesilemeyen Dev çınar-lütfen Inceleyiniz

Selam Arkadaşlar Abiler.size çok Ilginç Bir Kon Açtım.bizim Köyde Köyün Muhtarın Bir Tarlası Var.tarlasının Ortasında Da Dev Gibi Bir çınar Ağacı Var Baya Bir Eski Ağaç.1.5 Sene önce şiddetli Bir Fırtına Da Yıkılmış.2-3 Gün Sonra Da Muhtar Elinde Makina Bu Ağacı Kesmeye Gelmiş.fakat Tam Kesmeye Başlayacak Iken Hayaller Görmeye Başlamış Etrafında Yılanların Dolaşmaya Başladığını, Arkasından Koşturmaya Başladığını Söylemiş.tabi Hemen Oradan Kaçıp Eve Gelmiş.ertesi Gün Ise Cami Hocası Ile Gitmiş.önce Dualar Okutmuş.sonra Da Yine Makine Ile Kesmeye Başlamış.ama Sonuç Aynı.yine Yılanlar Sarmaya Başlamış.hayaller Görmeye Başlamışlar Hoca Ve Ikisinide.bu Olaydan Sonra Muhtar O Ağacı Kesmeyi Bıraktı.o Ağaç Tarlanın Ortasında Devrik Hala öyle Kalıyor.o Ağaç Artık Köyde çok Meşhur.hiç Kimse O Ağacı Kesemiyor Ve Kandil Gecelerinde Ağaçtan ışıklar çıkıyor Diyorlar Bizde Arkadaşlarla Bir Kandil Gecesi Gittik Ve Gerçekten De Belli Belirsiz ışıklar Yanıp Sönüyor.bu Ağacın Fotoğrafını Birazdan çekip Gelicem.siteye Yeni üye Oldum Belki Bir Düşünceniz Vardır Diye De Yazdım Hemen.anlattıklarım Tamamiyle Gerçektir.ağacın Fotoğrafını Yayınlıycam Arkadaşlar.
    Sizce Nedir Bu Olay.bir Açıklaması Olabilir Mi?

soggan
    Resimleri Cep Telefonu Ile çektim Bulanık Olabilir.ama Ağaç Hala Aynı Yerde Duruyor.kesmek Imkansız.nedir Bu Nerden Kaynaklanıyor Acaba.

Status
    Kültür Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yılanları hayal olarakmı görmüş gerçek olarakmı , boyut olarak olağandan büyüklermiymiş , o bölgeyle ilgili herhangi bir anlatıla gelen söylentiler varmı , ayrıca ağaç tamamen yıkılmışmı kurtarılma imkanı olan dalı felan varmı ?
    AZERBAYCAN BAYRAĞINI KARABAĞDAN ASACAĞIZ !!!!!!

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bizim memlekette de buna benzer bir olay yaşandı bölgede bulunan bir ağacın kuruyan dallarından alıp olduğu yerde yani aynı bölgede yakıp kullanabiliyorsun hani amac içinse artık mangal vs. fakat o agacın dallarından bir parça dahi alıp uzaklaşsan gece mutlaka seni rahatsız ediyorlar aldıgını geri koy diye !
    bu hala devam etmekte korkulan birşey yok oldugu yerde yakmaktan zarar gelmiyor lakin eve götürüne çok fena ilişiyorlar...
    bizdeki söylenti yatır olduğu yönünde ağacın dibinde mezar olduğu belli oluyor koruma altında bulunduruyoruz bölgeyi türbe girişimleri olabilir yakında

soggan
    Dostum Hayal Mı Gercek Mı Tam Bılmıorum.ama Giden 2 Kişi Bile Olsa Bunlar Gerçekleşiyormuş.ağaçtan Dal Bile Alınamıyor.hala Aynı şekilde 1.5 Senedir.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı soggan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum Hayal Mı Gercek Mı Tam Bılmıorum.ama Giden 2 Kişi Bile Olsa Bunlar Gerçekleşiyormuş.ağaçtan Dal Bile Alınamıyor.hala Aynı şekilde 1.5 Senedir.
    Yatır olsa yılan olayını hiç duymadım ...
    gömü olayı ağır bastı bende yinede dikkatli ol iyi bir hoca bulup ondan öğrenmeye çalışmaya bak okuyup üflemeyle olacak bir iş değil gibi duruyor kaldı ki hoca okudu zaten diyordun... sağlam bir hoca şart ! önce canına dikkat et İNŞALLAH hayırlarla sonuçlanır bende çok merak ettim şimdi ne ile alakalı oldugunu

soggan
    Valla Herkes Merak Edıorda Hoca ıle Gıdılmıds Kaç Kere Nafıle.burda Oyle Hoca Da Bulunmaz Kı Bılmöek Gerekır

aydınaydın
    aydınaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çınar Ağacı

Büyük olasılıkla ağaç bir şehit yada yatırın mezarına dikilmiş, zamanla ağaç büyüyerek mezarı kamufle etmiş, orada yatan kişinin, mezarın yeri kaybolup ayaklar altında ezilmemesi için böyle doğa üstü bir olay gerçekleşmiş olabilir.. Ağacı yakmak yerine "KALP EHLİ" Bir kişinin oraya gelip "RABITAYA" Girmesi gerekir. (Bu kişilerde uluorta bulunmazlar) Sonuç düşünüldüğü gibi ise Ağacın etrafının çevrilip korumaya alınması uygundur. saygılarımla...
    Konu aydınaydın tarafından (30.Ekim.2010 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

tokatlı600
    tokatlı600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar heryerde define olacak değil lütfen biraz anlayışlı olun belki çok eski bir şehit mezarıdır rahatsız edilmekten oda rahatsız olduğu için sahiplidir yani bence başka bişey arıyorsanız iz emare varsa başka yerlere bakın

Status
    FerdiTayfur06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı tokatlı600 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar heryerde define olacak değil lütfen biraz anlayışlı olun belki çok eski bir şehit mezarıdır rahatsız edilmekten oda rahatsız olduğu için sahiplidir yani bence başka bişey arıyorsanız iz emare varsa başka yerlere bakın
    aynen Katılıyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)