Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çatalkaya

Status
    bahtiyar41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Çatalkaya

Aşağıdaki çatal kaya konusu aşırı kalabalıklaştığı için yeni bir başlık açma gereği duydum. Hem para yerini yazayım hemde boşa arkadaşlar çatalkaya aramamış olsunlar. Admin arkadaşlar isterlerse konuyu birleştirsinler.

Çatal kayanın yeri şu şekildedir.

Hamza dağına çıkarken sapancaya akan son dere çatalkayadan gelen deredir. Bu derenin adlarından biri beşbekarlar deresi diğer adı ise aygır deresidir. Burada aramamız gereken dere üzerindeki bıçkı değirmenidir. Bu değirmen zamanında izmit limanına götürülen kerestelerin biçildiği değirmendir. Buradan panca gölü kenarından limana kadar kereste giderdi. Buranın yukarısından deniz görülür. 3 çakıl yığması üzerinden adaların silüetleri seçilir. Açık havada sabah erken saatte istanbul ışıkları gökyüzünü aydınlatır.

Bu değirmenin Derman ocağına karşı ( Yıldız-şimal yönünde ) Şimale bakar şekilde 40 adım ilerisinde bir kara taş üzerisinde yeniçeri resmi vardır.Başında kalpağı üzeri tam silahlıdır. Bir yılan bu yeniçeri üzerinden sarkar haldedir. Önünde yayvan kılıcı elinde tutmuş üzerine yaslanmıştır burnu yere saplıdır. Asker önünde kılıcı ile kestiği bir kafa resmi onun yanında bir martı kesik kafayı yemek ister gibidir. Bu kafanın olduğu yer oturak gibidir. Oturduğumuzda yönümüz değirmene bakar. Buraya oturup kafamızı kaldırırsak kafamız
    üzerinde derman dipçiğinin resmini işlenmiş görürüz. Sağ kolumuz üzerine yayılacak şekilde kaya meyillidir sağ tarafımıza yaslanır kolumuzu koyacak yerine koyarsak 10 metre ileride ulu bir çınar ağacı tektir. Bu ağacın batı tarafına bir adım atar kazarsak karavana yemek kabı içine konulup gömülmüş 219 okka altın gümüş karışık parayı buluruz. Bu ağacı tanımamızın yolu ağaç 3 kolludur ve batı istikametine 7 adet kara çivi çakılmıştır. 3 bir gurup 4 bir guruptur. Sıralı iner bir boy yüksekliktedir.

İşte burasıda böyle dostlar. Bu güne kadar kaldığını sanmıyorum ama en azından başka yerlerde boşa zaman harcamamış olursunuz.
    Konu bahtiyar41 tarafından (24.Ekim.2010 Saat 21:41 ) değiştirilmiştir.

Status
    mordaglı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

çatalkaya

Alıntı bahtiyar41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki çatal kaya konusu aşırı kalabalıklaştığı için yeni bir başlık açma gereği duydum. Hem para yerini yazayım hemde boşa arkadaşlar çatalkaya aramamış olsunlar. Admin arkadaşlar isterlerse konuyu birleştirsinler.

Hamza dağına çıkarken sapancaya akan son dere çatalkayadan gelen deredir. Bu derenin adlarından biri beşbekarlar deresi diğer adı ise aygır deresidir. Burada aramamız gereken dere üzerindeki bıçkı değirmenidir. Bu değirmen zamanında izmit limanına götürülen kerestelerin biçildiği değirmendir. Buradan panca gölü kenarından limana kadar kereste giderdi. Buranın yukarısından deniz görülür. 3 çakıl yığması üzerinden adaların silüetleri seçilir. Açık havada sabah erken saatte istanbul ışıkları gökyüzünü aydınlatır.

Bu değirmenin Derman ocağına karşı ( Yıldız-şimal yönünde ) Şimale bakar şekilde 40 adım ilerisinde bir kara taş üzerisinde yeniçeri resmi vardır.Başında kalpağı üzeri tam silahlıdır. Bir yılan bu yeniçeri üzerinden sarkar haldedir. Önünde yayvan kılıcı elinde tutmuş üzerine yaslanmıştır burnu yere saplıdır. Asker önünde kılıcı ile kestiği bir kafa resmi onun yanında bir martı kesik kafayı yemek ister gibidir. Bu kafanın olduğu yer oturak gibidir. Oturduğumuzda yönümüz değirmene bakar. Buraya oturup kafamızı kaldırırsak kafamız
    üzerinde derman dipçiğinin resmini işlenmiş görürüz. Sağ kolumuz üzerine yayılacak şekilde kaya meyillidir sağ tarafımıza yaslanır kolumuzu koyacak yerine koyarsak 10 metre ileride ulu bir çınar ağacı tektir. Bu ağacın batı tarafına bir adım atar kazarsak karavana yemek kabı içine konulup gömülmüş 219 okka altın gümüş karışık parayı buluruz. Bu ağacı tanımamızın yolu ağaç 3 kolludur ve batı istikametine 7 adet kara çivi çakılmıştır. 3 bir gurup 4 bir guruptur. Sıralı iner bir boy yüksekliktedir.

İşte burasıda böyle dostlar. Bu güne kadar kaldığını sanmıyorum ama en azından başka yerlerde boşa zaman harcamamış olursunuz.
    kardeş bir çatal kayada bizim buradavar ismi gibi iki kaya çatal.Kayanın tepesinde dibi oval hamur teknesi şeklinde oyuk var.kaya denizden yüksek bir tepededır.Bölge Ordu ılı.

k

bozkurt78
    bozkurt78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

resımler

Alıntı mordaglı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bir çatal kayada bizim buradavar ismi gibi iki kaya çatal.Kayanın tepesinde dibi oval hamur teknesi şeklinde oyuk var.kaya denizden yüksek bir tepededır.Bölge Ordu ılı.
    k

kardeş resımlerı cekıp eklersen defineyolu.com ailesi inceleyip yardımcı olacaktır.saygılar.

Status
    ayhan865 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kazıklı voyvoda volcan

selam arkadaşlar herkesin aklı voyvodada bakın arkadaşlar hayatını okudum bu adamın arkadaşlar adam karadeniz kıyılarından bahsediyor herkes sinop yokfarklı yerlere bakıyor arkadaşlar benim şahit olduğum bir yer var tekirdağ sergende hatta cd bile vardı ama hemen hemen 2 senedir bakmadığım için cd lere açıkcası nerde olduğunu bilmiyorum onun için arkadaşlar sergende batı karadenizdir ön tarafı marmara arka tarafı batı karadenizdir harika bir yer ama ormanlık ve dik rampa tırmanıyorsun ortalama 2 saat civarı sergenli arkadaş varsa bilir oranın insanı ormancılıkla geçiniyor ve çobanlıkla burda detayları yazmayacağım ama gidin bir görün yeri bri inceleyin kayıtlarda ne yazmışsa hepsi mevcut hemde hepsi bir eksik yada fazlası yok

Status
    ayhan865 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kazıklı voyvoda volcan

Alıntı ayhan865 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar herkesin aklı voyvodada bakın arkadaşlar hayatını okudum bu adamın arkadaşlar adam karadeniz kıyılarından bahsediyor herkes sinop yokfarklı yerlere bakıyor arkadaşlar benim şahit olduğum bir yer var tekirdağ sergende hatta cd bile vardı ama hemen hemen 2 senedir bakmadığım için cd lere açıkcası nerde olduğunu bilmiyorum onun için arkadaşlar sergende batı karadenizdir ön tarafı marmara arka tarafı batı karadenizdir harika bir yer ama ormanlık ve dik rampa tırmanıyorsun ortalama 2 saat civarı sergenli arkadaş varsa bilir oranın insanı ormancılıkla geçiniyor ve çobanlıkla burda detayları yazmayacağım ama gidin bir görün yeri bri inceleyin kayıtlarda ne yazmışsa hepsi mevcut hemde hepsi bir eksik yada fazlası yok
    diyeceksinizki neden sen biliyorsunda neden çıkartmıyorsun arkadaşlar inanın ben bu işlerle çok uğraştım bana bir hayır gelmedi ama uğraşmak isteyen varsa tüm bilgileri verebilirim kayadan deve yapmış adamlar devenin bir kalçası çıkıyor ve o çıkan kalçanın üstündede ıstavroz işareti mevcut

Status
    trakyalı39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Selam arkadaş,
    bende bu işlerle uğraştım bir müddet ve Sergenliyim.
    Sen Sergende ne gördün,ne biliyorsun?
    Bilgilerini paylaş bende sana bildiklerimi ve gördüklerimi anlatayım.
    Sen Çingene Kalesine mi gittin?
    Monopetraya mı(tekkaya) çıktın?
    Yangın kuleyemi gittin?
    Geyik uçurumuna mı gittin.Ne biliyorsun,paylaş benimle.
    Bilgiler paylaşılırsa faydalı olur.Yoksa eskiler gibi bizimle ölür toprağa gider ve kimsys faydası olmaz.

Status
    trakyalı39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Ayhan Kardeş,
    ben sana birkaç belli başlı yeri saydım.Daha çok yer var Sergende veya ormanlarının içinde.ama bunları doğru yorumlayıp çözebilmek önemli.
    Sergenden kimle gittin,nerelere gittin bilmiyorum ama önemli olan belge ve bilgi.
    Varsa sende belgeleri gel ben seni götüreyim Sergene aradığın işareti söyle.
    Seni işarete kadar götürürüm.Ama sonuç önemli.
    Sonuca eriştiremedikten sonra yer gök işaret olmuş kime faydası var.
    Bilmem analatabildimmi?
    Yer doğru,diğer bölgelerde aramasın arkadaşlar boşuna.
    Ammaaaa çözüm lazım çözüm.
    Görüşmek üzere saygılarımla hoşçakal.

Status
    ordu5252 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

işte çatal taş ordu

[url=http://ww3.resim.defineyolu.com/Sunucu/3/dscf0452jpg_77df.jpg][/url

Status
    faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4

bahtiyar 41 ustaya

Alıntı bahtiyar41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ustam benimle bu konuda bir görüşebilirmisin her şey tutuyor dere hariç bende sapancalıyım
    Konu faruk tarafından (23.Şubat.2011 Saat 08:05 ) değiştirilmiştir.

Status
    ordu5252 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

işte ordudaki çatal kaya

arkadaşlar çatal kaya her yerde var önemli olan kimin hangi çatal taşı aradıgı

Uploaded with ImageShack.us

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)