Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kuş Kayası

Status
    bahtiyar41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Kuş Kayası

Aşağıda kuşkayası ismi ile açılmış konuya istinaden yazıyorum. Kuş kayası ve etrafı şu şekildedir.

Bu kayada 3 adet mağara vardır. Bu mağaraların araları 20 şer metre kadardır. Ortadaki mağaraya gideriz. Buradaki mağaraya girersek tavan yüksekliği yaklaşık 1 metre uzunluğu 3 metre kadar dardır. Dizlerimiz üzerinde ilerleriz. Bu mağaranın sonu sudur bu suya gireceğiz. sudan dalıp arkasından çıkarız arka kısmındada su devam eder 40 adım kadar su içinde devam ederiz. Buranın sonunda 3-4 metre kadar bir yükseklik alan var buraya merdivenlerle çıkılır. Çıktığımızda burada bir 3-3 oda içinde tek bir ayı heykeli vardır. Ana kaya kesilerek yapılmıştır koyma değildir ana kayanın kendisinden oyulmuştur.

Burdan sonrası biraz karışık yeri bulan arkadaşa detaylı bilgisini vericem eşkiyanın en değerli malları burada bu kuş kayasının üzeri eymür köyü sökü muhitidir. Bu muhitin diğer bir işareti bir kız bir atı eğerinden çeker halde işarettir. Bu işaret 40 metre kadar yüksek bir kayada bulunur altı deredir ve dere içinde 7 adet değirmen vardır. Buradan aşağıdaki bölgenin adı espiye diye geçer. Bölgedeki diğer yerlerin adı isparta çiftliği-Baruthane- Şamlar ve kayacıktır.

Önemli bir mevki bölgenin işareti bölgede başka büyük mallarda mevcut. Sırası geldikçe yazmaya çalışacağım.
    4LF4 (01.Ekim.2020), balkaya34 (01.Ekim.2020), gezgin_99 (01.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    baba_sahintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı bahtiyar41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıda kuşkayası ismi ile açılmış konuya istinaden yazıyorum. Kuş kayası ve etrafı şu şekildedir.

Bu kayada 3 adet mağara vardır. Bu mağaraların araları 20 şer metre kadardır. Ortadaki mağaraya gideriz. Buradaki mağaraya girersek tavan yüksekliği yaklaşık 1 metre uzunluğu 3 metre kadar dardır. Dizlerimiz üzerinde ilerleriz. Bu mağaranın sonu sudur bu suya gireceğiz. sudan dalıp arkasından çıkarız arka kısmındada su devam eder 40 adım kadar su içinde devam ederiz. Buranın sonunda 3-4 metre kadar bir yükseklik alan var buraya merdivenlerle çıkılır. Çıktığımızda burada bir 3-3 oda içinde tek bir ayı heykeli vardır. Ana kaya kesilerek yapılmıştır koyma değildir ana kayanın kendisinden oyulmuştur.

Burdan sonrası biraz karışık yeri bulan arkadaşa detaylı bilgisini vericem eşkiyanın en değerli malları burada bu kuş kayasının üzeri eymür köyü sökü muhitidir. Bu muhitin diğer bir işareti bir kız bir atı eğerinden çeker halde işarettir. Bu işaret 40 metre kadar yüksek bir kayada bulunur altı deredir ve dere içinde 7 adet değirmen vardır. Buradan aşağıdaki bölgenin adı espiye diye geçer. Bölgedeki diğer yerlerin adı isparta çiftliği-Baruthane- Şamlar ve kayacıktır.

Önemli bir mevki bölgenin işareti bölgede başka büyük mallarda mevcut. Sırası geldikçe yazmaya çalışacağım.
    sevgili bahtiyar yazılarını takip ediyorum seninle iştişare yapalım tlf 05xxxxxxxx beni ara selamlar..

iletişim bilgisi vermek yasaktır bergamalı dostum.zaten biliyorsun.
    özelden anlaşın.
    Konu repibg tarafından (02.Aralık.2010 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir. Sebep: iletişim bilgisi paylaşmak yasaktır.
    Hadi İnşallah Olacak Birşeyler...

Status
    tetlihin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    sevgili bahtiyar usta.korolla kalesi,divandere,dragon kilisesi..eynesil .BUyerlerle ilgili bilgin varsa yaz bana. ayrıca o eymür yakınlarında bi kurtkayavar,bide bu k.kayanın arka yamacında İNOYRAK var..senin yukarda verdiğin o bölgeye yakın bu inoyrak ve kurtkayası.beimle bu konular hakkında yazışmanı bekliyor saygılar sunarım.

dirsehan2828
    dirsehan2828 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ustam sen bu mağaraları buldunmu yoksa elinde belgemi var..ben espiyeliyim espiye bölgesinde bir dağda 7 mağara hakkında elinde bilgin varmı.elinde belgen varsa özeldende msj atabilirsin.saygılar

Status
    murat_tirebolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    fındık kenti
    Beğenmiş
    69
    Beğenilmiş
    43

s.a

Alıntı dirsehan2828 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam sen bu mağaraları buldunmu yoksa elinde belgemi var..ben espiyeliyim espiye bölgesinde bir dağda 7 mağara hakkında elinde bilgin varmı.elinde belgen varsa özeldende msj atabilirsin.saygılar
    hemserim meraba bu yerleri ben biliyorum bana yakın bir mevkide istersen görüselim senle magaraları yeri ve daha baska ayrıntılsrıda biliyorum saygılarımla...
    HERKES BİLGİSİ KADAR ÖZGÜRDÜR...

dirsehan2828
    dirsehan2828 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    murat kardeş özelden mesaj attım.özelden görüşelim

Status
    murat_tirebolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    fındık kenti
    Beğenmiş
    69
    Beğenilmiş
    43
    Alıntı dirsehan2828 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat kardeş özelden mesaj attım.özelden görüşelim
    kuskayasını biliyoum o ye bana yakın bir mevkide denilen yerlerle birebir aynı tamam
    HERKES BİLGİSİ KADAR ÖZGÜRDÜR...

Status
    cvgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    giresun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

S.A

selam arkadaşlar sizin söylediğiniz yerler benim köyüm çevresi.yerleri biliyoruz.dedikleriniz doğruluğu ne derece.saygılar...

Status
    altınusta_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Sayın arkadaşlar,kardeşler neler oluyor böyle,kiminiz mesajında tel.no veriyor,kimileriniz özelden görüşelim diyor.hani burası paylaşım sitesiydi,ne oldu?o zaman bilen ustalar da yorum yapmayıp özelden mi yorumlasınlar?
    bilgilerinizi forumlarda paylaşın ki bizimde hevesimiz kırılmasın.ayrıca burda belirtmeye gerek yok,üye profilinden istediğiniz üyeye özelden ulaşırsınız.siteyi santral olarak kullanmayın lütfen.
    aslan81 (08.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    Emekliliğimde sevdiğim hobim olan araştırmacılığı seçtim.

Status
    GİZLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    TüMüLüS KaŞiFi
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı altınusta_77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın arkadaşlar,kardeşler neler oluyor böyle,kiminiz mesajında tel.no veriyor,kimileriniz özelden görüşelim diyor.hani burası paylaşım sitesiydi,ne oldu?o zaman bilen ustalar da yorum yapmayıp özelden mi yorumlasınlar?
    bilgilerinizi forumlarda paylaşın ki bizimde hevesimiz kırılmasın.ayrıca burda belirtmeye gerek yok,üye profilinden istediğiniz üyeye özelden ulaşırsınız.siteyi santral olarak kullanmayın lütfen.
    Yerinde ve gerekili bir vurgulama yapmışsınız, Bilgiler paylaştıkça güzeldir, ve bilgileri genel paylaşmak en güzelidir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)