Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 43 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ballı Kayanın Özellikleri

koruyucu
    koruyucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: Ballı Kayanın Özellikleri

slm arkadaşlar ballıkaya doguya bakıyo halel arı çalışıyo istanbul istikametine giderken soltaraftadır koltugu kırmışlar ben görmedim hayatımda birkere gittim hayatımda okadar yılan görmedim 100 zlerce desem inanın resmen kayalardan yagmur gibi akıyodu bal kaya zula yerde yanından geçsen göremessin cok kayalık veçok tugla kırıgı var anlayamadıgım olay orada ne ev nede han olur orda kayalar sanki bir yerlerden oraya yuvarlaınmış gibi kuzeyinde kara göl osmanlı turası yerdeki taşta burdaki dere batıdan doguya akar ve kara dereye karışır kara dere kuzeyden güneye akar ballı kayanın güneyinde 3 tane kuyu ana kayaya oyma derinlik 2.50metre dereden su alınmış su argı yapılmış kuyuların suyun döküldügü yerde 2 tane kaya dikili ikisinin arasından su büyük kuyuya ordan ortanca kuyuya ordan küçük yuyuya dökülür su ordan kara dereye karışır kuyuların batısında kuru duvar büyük kuyu 5 veya6 ton su alır arkadaşlar bunlar bilgideyil ben gördüğümü söylüyom çok şeyler var

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı Silver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BALLIKAYA’NIN ÖZELLİKLERİ
    Ballıkaya’nın ön cephesi doğuya bakar,Güneş sabahleyin arın bal yaptığı yere vuracak, arının bal yaptığı delik üçgen şeklinde olacak. Ballıkaya’nın arkasında yani batısında ondokus basamak kayanın zirvesine çıkılır, basamakların dibinde tuğladan yapılmış, ağzı üçgen şeklinde bir fırın vardır. Burada bol miktarda madden curufu bulunacak. Merdivenlerden yukarı çıkılınca sol tarafta bir yatak serilecek kadar, murçla düzeltilmiş yer vardır. Tam başında bir oturak olacak, oturakta sağ kolunu koyacak yer vardır. Sol kol konulacak yer yoktur. Kayanın önünde dere boyunca aşağı doğru inen yol vardır. Bal fazla olunca kayadan akar,, kayanın önündeki kayık gibi olan çukurlara dolar. Yoldan geçen yolcular bu baldan yerler.
    Bu belgede orijinale yakın gibi..

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı rastgele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 kadar eşkiya gömü yapacak öylemi...hem diyecegizki vulçan süper zeki bir eşkiya hemde 300 çapulcuyla gömü yaptıracak kadar gerizekalı....
    ekibin kurmaylarından emin agaya bile güvenmiyor gömüyü ondan gizli yaptırıyor..ama 300 çapulcuya güveniyor olmaz böyle şey....

kurmay 10-15 kişiden fazlasının imkanı yok bu gömülerin yerlerini bilmelerine...
    kendinizi düşünün 10 kişi degerli birşey gömermisin,yada 10 kişi kaçak kazı yaparmısınız...bence yapmazsınız,vulçan hiç yapmaz.....
    bunlar beyinleri şartlamak için bilinçli yazdırılmış metinlerdir...300 kişinin gömdügünü benmi çıkaracagım diye düşüneceksiniz,hep aklınızda ballı kaya,topal ayı,tavuk civcivler öküzler olacak bu büyük işaretleri tarif ediyorlar..rahat görülebilen hiçbir işaret vulçanın gerçek işareti olamaz...
    biryerde yazdım..tavuk ve 7 civciv gerçek bir sikkenin üzerine yapılıp bir kayaya yapıştırılmış,bir karışlık yere hayvanat bahçesi gibi resimler yapılmış..

ayrıca yukardaki resimde petekli bal mevcut ve bal kayadan aşagıya sızıyor..
    resmi büyütün 5 dakika boyunca bakın göreceksiniz.....
    Kardeş seni tebrik ediyorum, sende benim gibi düşünüyorsun, olayı çözmüşsün..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)