Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ülkemizdeki Zehirli Yılanlar

Status
    kukır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8

s.a

gönlüne sağlık usta güzel konu olmuş.

Status
    okikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

a.s.

Alıntı kukır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gönlüne sağlık usta güzel konu olmuş.
    Sağolasın fikrimizin erdiği elimizin oynadığı kadarını yazmaya çalıştım.Bende çekinirdim yılanlardan.Betonermeleri terkedip doğaya kesin dönüş yaptıktan sonra
    akraba olduk.Yalnız bir konu var,bu canlıların zehirlenmesine her denk gelindiğinde
    öldürülmelerine karşıyım.Doğanında bir dengesi var.Bu canlıları yöreden temizleyipte daha sonra bir ton masrafla geri kazanmaya çalışan bölgeler var.Ormandaki kırmızı karıncaları bile transfer ediyorlar olmayan yerlere;onun için
    definecininde bilinçli olması gerekir.Ne diyor bu adamda yahu diyenler vardır.Torunları yok olmuş canlıların resimlerini gösterip dede bu ne diye sorarlarsa
    bu adamın ne dediğini anlarlar.Kardes sendende alıntı yapıp altına bir ton yazdık kusura bakma jeton yeni düştü ama silemedimde eller zor yazıyor.Benim iş ağır biraz.....................................Selamlar .

Status
    KRAL57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

selam

emegine saglık güzel paylaşım,,,,,,,,,
    YERİNDE SÖZ SÖYLEMESİNİ BİLEN,,ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA KALMAZ.....

Status
    maXishow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    13
    Güzel paylaşım olmuş üstad, biraz ekleme de ben yapayım.

Eğer yılan tarafından sokuldaysanız, ilk olarak kanın vücutta dolaşmasını engellemek gerek. Bu da sokulan yerin biraz yukarısında, sağlam bir bezle sıkıca sarılarak olabilir. Ne olur ne olmaz diye, çantalarda kolonya bulunsun; bıçak kolonya ile dezenfekte edilip, sokulan yerden kanın boşaltılması sağlanmalı; ya da yanınızda biri varsa emdirilmeli. Sonraki aşama hastane.

Bu engereklerin zehir süreleri bildiğim kadarıyla 20-30 DK arasında öldürücü oluyor. En etkili silah, kızılcık ya da fındık sopasıdır bunlara karşı. Deneyin, kücük bir hamlede bile bayılmalarını sağlar

Bozirikler(bozerik) vardır birde bizim Trakya'da öyle derler, zehirsizdir ama kuyruğunu topuz gibi yapıp üstüne atlar. 6 kişiden dayak yemiş gibi olursun. Sürüngenlere dikkat etmek gerekir. Doğada gezen arkadaşlar bilir, yeşil başlı kertenkeleler vardır. Onlar da zehirlidir. Dikkat etmek gerek. Saygılar..
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde!..

Gâh eserim yeller gibi , Gâh tozarım yollar gibi, Gâh akarım seller gibi, Gel gör beni aşk neyledi..

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    65
    Beğenilmiş
    22
    yılan ısırmasıyla bi tecrübem olmadı ama akrep zehrine karşı benimde bağışıklığım var sanırım. yadece çok az bir acı yapıyor ve hayvanın kendisi ölüyor soktuktan sonra. hayatta sivrisinekte ısırmaz beni ama başımda dolaşır konamaz bile :D :D yılandan ilk gördüğümde ürkerim ama sonra o benden ürker
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    BaR_BaR16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    1
    su hayvanlara belgesellerde bile dayanamiyorum soguk yaratiklar benden uzak yasasinlar.

Status
    faschist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    ustam eline sağlık şu kaya engereğinden 2 gün önce bir tane öldürdük taşların üzerinde hareket etmese görmenin gerçekten imkanı yok bu yılanı. kaçmıyorda çöreklenip saldırma pozisyonuna geçiyor hemen neyseki elimizdeki öldürmeye yetti

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı faschist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam eline sağlık şu kaya engereğinden 2 gün önce bir tane öldürdük taşların üzerinde hareket etmese görmenin gerçekten imkanı yok bu yılanı. kaçmıyorda çöreklenip saldırma pozisyonuna geçiyor hemen neyseki elimizdeki öldürmeye yetti
    Hareket etmese de tehtit hissederse gaz kaçağı varmış gibi ses çıkarır ,dediğin
    gibi hareker etmezse göremezsin. Haziran olmasına rağmen hava muhalefetinden gözüme pek görünmediler bu sene.Bir daha denk gelirsen üstüne gitme üreme mevsimi geçti gibi ama havalar yeni ısındı riske girme.

Status
    hunter41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    9
    kaya engereklerini kaya üstünde görmek pek kolay değil.ama çok tehlikeliler.!uzak duralım ..
    izinsiz kazı suçtur

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı hunter41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaya engereklerini kaya üstünde görmek pek kolay değil.ama çok tehlikeliler.!uzak duralım ..
    Evet usta haklısın genelde kayanın altında ya da dibindeki sık otların içinde olurlar. İş define ve araştırmaya gelince benim gibi acemice kayanın üstündeki kabartma yılanı görüp dokunmaya kalkmadan önce iyice bakmakta fayda var diye düşünüyorum.Uzak durmak en güzeli.Selamlar ve saygılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)