Sayfa 1 Toplam 18 Sayfadan 123411 ... SonuncuSonuncu
Toplam 180 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kudret Kayanın Coğrafyası

Status
    Silver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Kudret Kayanın Coğrafyası

KUDRET KALENİN COĞRAFYASI: Dersadetin güneyinde tam yedi saatle yelkenli ile ulaşan Aksu Boğazı, Dikenli Boğaz, Yeniköy ormanları Kayacık Köyüne ve boğazına çok yakın, dört köyün ortasındadır. Bu köyler:
    1- KARAHASAN KÖYÜ
    2- TAHTALI KÖYÜ
    3- ÇUKURCAMBAZ KÖYÜ
    4- KAYACIK KÖYÜ

Kayacık köyünün her iki tarafı sarımtırak ve kabasımdır. Toprağı deve tüyü rengi yaklaşık bir renktir. Deniz kenarındaki yeni köy ormanlarında, kuru bir derede sarp bir yerdir.

Kudret kayanın doğusunda: Sakarya, Pamukçu Yokuşu, Kirazlı Yayla, Kel Tepe, Kara Tepe, Vezir Tepe, Kuru Tepe, Tarihi Bent, Kuru duvar, Top koru, Zehirli Kuyu yer alır. Kudret kayanın güneyinde: Emin Ağa Değirmeni, Kara Dere, Ayran Pınarı, Hora Tepe, Kapı Kaya, Sarı Göl, İki Öküzler, Meşelik, Harami Dere, Şeytan Dere, Büyük Şarlak, Topal Ayılar vardır. Güney batısında ise: Ara Çardağı, Büyük Ayı, Şarlak, Üç Çakıl Yığını, İsli Mağara, Dağarcık Değirmeni, Cineviz Kalesi, Çimenika Kalesi, Oluklu Çeşme (suyu ayakta içilen çeşme), Topkoru, Yedi Mezarlar yer alır. Batısında ise Kiremitli Mandıra, Ömür Kuyusu, Kız Çeşmesi, iki yol ayrımında birde mezar vardır. Kuzey batısında ise: Kurt Kaya vardır.

troy
    troy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    takyonuslarda bulundu mu albay

kabukgöz
    kabukgöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kudret kalenin neresi olduğunu bilenler var. çünki; kalenin güney ucundaki minibüs büyüklüğünde olan, üç boyutlu, Aslan- Ayı - Oturan Derviş kabartmasını bulunduğu yerden kaldırdılar. Yerini değiştirdiler. Ama zarar vermediler. Muazzam bir kabartma. Kimin yaptığı meçhul. Başka bir işlem yapılmadığı ortada.Gözetliyoruz.Bekliyoruz.Fakat kime niyet kime kısmet.Kudret kaleye devletten başkasının gücü yetmez.Bana inanın. Yada devletle birlikte büyük şirketler olmalı.Bize ancak seyretmek kalır sanıyorum.50 yıldır üzerinde olduğumuz yer burası daha öncede yazdım. Bu bölge bizce dünyanın en muhteşem ve geri kalmış bölgesi burası ilçe belediyesi sınırları içerisinde yerleşim alanı dışında.Kalenin üzeri tahminen 250 000 metre kare kadar. yer yer taş kaplamalar. tamaman meyilli düzlük.
    Gerçekten Kudretten.

King
    King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kudret kalede senin dediğin işaretler yok kabukgöz !!!

King
    King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kudret kalesi ile kudret kayası aynı şeyler değil. Kudret kayası ile kudret kalesi bir birlerini görürler araları mavzer mesafesindedir. Kudret kayanın üzerine yakın bir noktasıdna bir yarık içerisinden su akar. Bu yarıkta bir kişinin oturacağı şekilde kayaya muntazam oyulmuş bir koltuk taşı vardır. Bu koltuk taşının üzerinde oluklu ( çerkez ) kama resmi vardır. Bu oyuktan su aktığı zaman koltuğun yanından akar. Bu koltuk taşına oturup karşıya baktığımız zaman halkalı kayayı buradan net şekilde görürüz. Kudret kale ise bir derenin karşısındadır karıştığı dere kudretin önünde Z çizer.Kudret kalesinin orta yerinde bir mezar mezarın ayak ucu istikemetidne bir su kaynağı vardır. Mezarın etrafı kaldırım döşemedir. Mezara otuz adım mesafede yassı bir taş vardır. Üzerinde burgu resmi vardır. Kudretin önemli parası bu taş altındadır. Kudret kaleden çıkıp sola döndüğümüzde ancak tek kişinin yaya olarak gidebileceği bir mağara görürüz. Mağaranın ağız kısmında kadın memeleri şeklinde sağlı sollu iki kabartma vardır. Memelerin içi doludur. mağaranın sağ tarafında bir insan kolu sol tarafında bir kılıç resmi vardır. içeri girildiğinde bir siyah taş üzerinde ata biner gibi bir derviş resmi yapılmıştır.Kudret kalesindeki duvarların hiç birinde sıva yoktur

Status
    defineci_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    sayın admin pamukçu yokuşunu cıkınca develer olması lazım bol şans

manol
    manol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kudret kalesini bilenler bılmeyenler.su an da üstünde bir turbe ve asker 24 saat beklıyor içinde tam zirvede turbe yapmıslar. etrafda termal kameralar var.rus askerine kadar gözetleme altında

Status
    rarihci1155 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kudret kalesi

eşkiya belgelerinde geçen yerlerin bir çoüunu biliyorum.

Status
    rarihci1155 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Aradığınız Bölge

eşkiya belgelerinde geçen ayran pınarı kudret kalesi ceneviz kalesi şeytan deresi karahasan köprüsü hora tepesi .eşkiya belgelerin de yazan bir çok yerleri biliyorum
    .bunları yazarken atmıyorum.aranan bölge çok dağlık bir bölge.terör nedeniyle gidip dolaşmak biraz riskli.şöyle tarif edeyim.ayran pınarının doğu tarafında şeytan deresi üzerinde ceneviz ve kudret kalesi var.derenin hemen bitiminde karahasan köprüsü.dere çok çetin ve kayalıklarla dolukalelerin üzerinden yeşil dağ uzanır .çok büyük ve dik kartal kayası ve şahin kalası denilen iki kayalık birbirine bakar.kuzey kısmındanbazı yerleri kaybolmuş bazı yerleri halen duran kaldırım döşeli ipek yolu uzanır.yeşil dağın eteklerinde kirazlı yayla ve hemen üzerinde erikli, yaylası uzanıyor.arasından uzanan şuanki ismiyle bile anılan harami deresi gök suya dökülür.eski değirmen yerleri var fakat isimlerini bilmiyorum.kirazlı yaylası ve hora tepesi arasında aradığınız her türlü işaret mevcut.önünde bir etle kurt resmi.bir kartal tavşana saldırıyor.arka arkaya bağlı deve resimleri.kudret hamamı kalıntıları.bal kayası ve kırılmış bir topal ayı resmi.ceneviz kalesi önündeki at bağlanacak yerler.kara tepe dibindeki birazı kırılmış eğer resmi...ayran pınarı önünde ki suyun battığı yer....
    aslında bölge bir iki günde gezilecek bir bölge değil.bazı işaretler tahrip edilmiş.ama bir çok işaret ayakta durmayı başamış.
    herkes bu bölgeyi ara .kafasına göre bir yorum yapar.ben sadece gezdiklerimi yazıyorum.elinde sağlam belgesi olan varsa ben her türlü imkanı kendine sağlarım

ank_defineci
    ank_defineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selamın aleyküm

kardeşim ben ankaradan cafer sen terör var dediğine göre doğumu orası doğuysa işimiz yok biz bursa gemlik orhan gazi kurşunlu olduğunu kuvvetle biliyoruz sen de aynı şeyleri bizimle paylaşıyorsan ben varım ve sana malzemeyi çıkartırım sen doğru isen bana cvp yazarsan paylaşalım beklerim saygılar cafer

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)