Sayfa 18 Toplam 18 Sayfadan BirinciBirinci ... 815161718
Toplam 180 adet sonuctan sayfa basi 171 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kudret Kayanın Coğrafyası

Status
    polat alemdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: selamın aleyküm

Alıntı ank_defineci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben ankaradan cafer sen terör var dediğine göre doğumu orası doğuysa işimiz yok biz bursa gemlik orhan gazi kurşunlu olduğunu kuvvetle biliyoruz sen de aynı şeyleri bizimle paylaşıyorsan ben varım ve sana malzemeyi çıkartırım sen doğru isen bana cvp yazarsan paylaşalım beklerim saygılar cafer
    aradığın bir şeyi yaz gemlik bölges, yardımcı olayım
    (
    Hayatta edindiğim tecrübeler, yediğim kazıkların toplamıdır.

Status
    defineci_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Kudret Kayanın Coğrafyası

Selam defineei arkadaslar yillardanberi yorumlari takipediyorum kapi kayadaki omuzunda su testisi olan kiz remini ben bulamadim elimdeki kayitlarim dogru bu resmin gercek oldugunu bana gostersin ona yerini soyliyeyim bir deneyim birsey kaybetmezsiniz ben ist umraniyedeyim saygilarimla bekliyorum dogrumu yanlismi

Status
    defineci_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Srlam kurt kalenimde kayitlari bende 40 seneden beri saygilar

Status
    delibaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    düzce
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

senin gibi herkes kayıtlar bende diyor ama kimsede içraat yoooook.........((((

1453
    1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vay be şaşkınlık içerisindeyim. Ballıkaya yı ne kadar çok insan biliyormuş meğer hayretler içerisindeyim. Bütün dünya Ballıkaya yı arıyor ama herkes biliyormuş meğer. Hatta şaşkınlığım o kadar arttıki ne desem bilemiyorum. Orijinal belgeler havada uçuşuyor adeta. Öncelikle internette dolaşan eşkıya belgelerine inanıp, onlardan yola çıkarak ahkam kesen arkadaşlara şunu demek isterimki kendinizi kandırmanın ne size nede topluma bir faydası olmaz ''kırık küpler boş hayaller'' şarkısını daha çok söylersiniz. Belgeler, bir kısım kişiler tarafından yer ve simgesel isimler korunarak bilinçli olarak değiştirildi ve bir kurgu mizansel yapıldı. Bu şunun için yapıldı; yıllarca bütün define meraklıları Ballıkaya yı aradılar ancak elde belge olmasına rağmen bütün isimler, köyler herşey ''kriptolu'' olduğu için bu yer asla bulunamadı. İnternete ve etrafa yaymalarının amacı şuydu, belki birileri bu isimleri duyar, bu simgelre rastlar umuduyla aslını tahrip ederek kurgu bir mizanseni yayımladılar. Şu ana kadar bir netice alınmış değil. Zaten aksi sansasyonel bir durum olurdu. Sözlerimi küret kalesinden bir alıntıyla bitirmek isterim. Ufacık bir tiyo diyelim buna. Kudret kalesinden doğan iki su (acı su-tatlı su) aranmalıdır. Bu iki suya 19 adım mesafede değirmen aranmalıdır. Bu ikiderenin birisinin ismi devalı, diğerinin keçi deresi olmalıdır. Birbirine paralel giden bu iki dereyi sarı tepe ayırır. Sarı tepenin ismi Emin ağanın kızı sarıkızın orada gömülü olmasından gelir.Kudret kalesi soluna Ballıkayayı, karşısına cenevi kalesini alır. Kudret kalesinin içerisinde ''kırk direkli mağarası ve teyarın mağarası olmalıdır'teyarın mağarasının kapı girişinin üst kısmında traktör tekerleğine benzeyen 3 oyuk olmalıdır. (uzaktan bakılınca traktör tekerini anımsatır) BALLIKAYA 7 BÖLGEDEN OLUŞUR, KUDRET KALESİ BU BÖLGELERDEN BİRİSİNİ TEMSİL EDER. bir bölgeyi bulan hepsini bulur. Ballıkaya nın ilk bölgesi 2. murat ın askerleriyle 3 gün eğleşip güreş tuttuğu yerden başlar ( bu çayırın ortasında birbirini omuzlamış 8 arşın yüksekliğinde iki kaya sütunu bulunur, uzaktan bakılınca sanki iki pehlivan güreş tutmuş gibi gözükür. Sğdaki kayanın üst kesiminde sultan 2. murad ın tuğrası resmedilmiştir. Kolaylıklar dilerim.

Status
    enerji54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı 1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be şaşkınlık içerisindeyim. Ballıkaya yı ne kadar çok insan biliyormuş meğer hayretler içerisindeyim. Bütün dünya Ballıkaya yı arıyor ama herkes biliyormuş meğer. Hatta şaşkınlığım o kadar arttıki ne desem bilemiyorum. Orijinal belgeler havada uçuşuyor adeta. Öncelikle internette dolaşan eşkıya belgelerine inanıp, onlardan yola çıkarak ahkam kesen arkadaşlara şunu demek isterimki kendinizi kandırmanın ne size nede topluma bir faydası olmaz ''kırık küpler boş hayaller'' şarkısını daha çok söylersiniz. Belgeler, bir kısım kişiler tarafından yer ve simgesel isimler korunarak bilinçli olarak değiştirildi ve bir kurgu mizansel yapıldı. Bu şunun için yapıldı; yıllarca bütün define meraklıları Ballıkaya yı aradılar ancak elde belge olmasına rağmen bütün isimler, köyler herşey ''kriptolu'' olduğu için bu yer asla bulunamadı. İnternete ve etrafa yaymalarının amacı şuydu, belki birileri bu isimleri duyar, bu simgelre rastlar umuduyla aslını tahrip ederek kurgu bir mizanseni yayımladılar. Şu ana kadar bir netice alınmış değil. Zaten aksi sansasyonel bir durum olurdu. Sözlerimi küret kalesinden bir alıntıyla bitirmek isterim. Ufacık bir tiyo diyelim buna. Kudret kalesinden doğan iki su (acı su-tatlı su) aranmalıdır. Bu iki suya 19 adım mesafede değirmen aranmalıdır. Bu ikiderenin birisinin ismi devalı, diğerinin keçi deresi olmalıdır. Birbirine paralel giden bu iki dereyi sarı tepe ayırır. Sarı tepenin ismi Emin ağanın kızı sarıkızın orada gömülü olmasından gelir.Kudret kalesi soluna Ballıkayayı, karşısına cenevi kalesini alır. Kudret kalesinin içerisinde ''kırk direkli mağarası ve teyarın mağarası olmalıdır'teyarın mağarasının kapı girişinin üst kısmında traktör tekerleğine benzeyen 3 oyuk olmalıdır. (uzaktan bakılınca traktör tekerini anımsatır) BALLIKAYA 7 BÖLGEDEN OLUŞUR, KUDRET KALESİ BU BÖLGELERDEN BİRİSİNİ TEMSİL EDER. bir bölgeyi bulan hepsini bulur. Ballıkaya nın ilk bölgesi 2. murat ın askerleriyle 3 gün eğleşip güreş tuttuğu yerden başlar ( bu çayırın ortasında birbirini omuzlamış 8 arşın yüksekliğinde iki kaya sütunu bulunur, uzaktan bakılınca sanki iki pehlivan güreş tutmuş gibi gözükür. Sğdaki kayanın üst kesiminde sultan 2. murad ın tuğrası resmedilmiştir. Kolaylıklar dilerim.
    Herkese selam.. 1453 kardeş siteye üye olalı 18 gün oldu 26 cevap yazmışsın maşalllah kendini siteye 'Allah'ın bir lütfu olarak görüyor gibisin.Sizdeki bilgiler çok mu doğruki yazılanları okuyunca çok şaşırıp hayretler içinde kalıyorsunuz.
    El yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz zannedermiş.Yazının nesine cevap yazayım elle tutulacak bir yeri yokki.Ortaköy papazının kızını (Eşkıya kayıtlarındaki Sarı kız) Emin ağanın kızı yaptın (herhalde emin ağaya evlatlık verdi bizim haberimiz yok) Kudret kalenin içine 40 tane direk diktin el insaf ,bunun yerine kırık direkli mağara deseydin elle tutulur bir yanı olurdu ,çünkü o mağara kudretten,başka isimleride var kudret kalede denilebilir.bu o bölgeye has bir yerdir.
    Her bölgede Kara tepe,vezirtepe,kudret kale, Ceneviz kale, Ballı kaya vs. vardır her bölgeninki farklı özelliktedir.Eğer belgelerine güveniyorsan belgende yazan yerleri ara ömrün yetipte bulabilirsen.başkalarının belgelerine,
    işine karışma sadece izle işine yarayan bilgi varsa al.Allah herkese gönlüne göre verir .Saygılar.
    Aslanbey10 (09.Ekim.2019) Bunu beğendi.

Status
    WOLF_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

sarı recep gömülü olduğu yer çukur canbazköyüdür, sarı recep kimdir wolçanın kayın biraderidir, bunca vurgun yeter demsi üstüne vurlmuşdur kendisi... gerisi bana kalsın bu bir killse bilgisidir...çukurcanbaz köyünde bilrim...

Status
    derter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu köy bildiğimiz köymü? Yoksa öylesine köymü denilmiş.

Status
    Elbakli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: Aradığınız Bölge

Usta öyle bir yer biliyorum ama emin değilim bahsi geçen şeytan deresi dağlik alan kaç su birleşiyor alibeg adı hala bullaniliyir hasan beg dağıbelli başlı dağ dere kale gibi krokiyi cizebilirmisin

Status
    Dogrular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Defineci 39 kayitli ustam.yillardir siteye girmemissiniz.ama.girerseniz elinde kapi kaya felan isimli.yerin elinde su bakirli olan kiz resmini bilen kisiyim.ve parasi alinmis.Testinin yani ibrigin akarindan ve sap.tarafindan.baska parasi varsa buyur edim. sende al bende alim.hakkimi.yerin basina misafir edim.seni.yer samsun.Burdan daha cok.yerlere gidersin.Ben bilgisi ile.aradim.ama devami bende yok.ve bilgideki gibi aynen isaretini buldum.uzeri kapanmis actim.ama bana kalmamis nasipte yokmus.Konuya vakif olana yardimci olurum.burdan kapali degirmenler hora tepesi emin aga degirmeni karahasan koprusu hemde arasi 9 dk olan 2 kopruye getirim.duvarini birinin dogu.ayagini soken benim.burdan topal ayiya burdan kiz cocugu.okuzleri ceker halde olana burdan arkacik.degirmenine burdan degirmene yakin dut agaci 14 el kursun gumuş mermi atilan dut agacina.bunada 14 el degil 7 ser mermi atildi.o zamanlar 14 lumu vardi.bunlar gordugum buldum.gozumle gorduklerim.Belgesine bilgisine guvenen ustalarim.buyursun.Toprak.altinda kimseye faydasi yok.Saygilar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)