Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gemili mağara için bilgi istiyorum

Status
    jeamog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

gemili mağara için bilgi istiyorum

herkese selamlar. arkadaşlar sitede gemili mağara hakkında detaylı bilgi veren bi konu bulamadığım için bu soruyu soruyorum.belkide var ama ben bulamadım.neyse gemili mağara hakkında detaylı bilgisi olan paylaşabilirmi acaba.yada bu sitede detaylı bilgi varsa oraya yünlendirebilirmi.şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

HUTAME
    HUTAME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu magaraya yakın 10..15 dakkalık mesafede bı r işaret daha var oda at arabası fayton derler ya o kök boyası ıle yapılıdır...bu magaranın gırış kapısında iki adet işaret var ikiside aynı cıns ten..ne o sen de madem gördun...devam edelım,bu magaranın içi yapma koma taşlarla döeşelı dır ,hemen ortalarda faklı taş vardır onun altında bi mıktar kulplu para derler o var...bu taşları yanı magaranın ıcındekı yapma taşları dışardan göremessın cunku uzerı 20 cm kadar ınce kum dökulmuştur tabı zamanla setleşmiş olabilir..işte bu magaranın soluna gıdersen önune bi magara cıkar bu magaranın uzerınde gemi var ama gemı tek del bide akrep var bu magara saten gemının uzerınde aslında o gemının adı nuhun gemısı ama bilmezler işte her neyse bu gemının burun kısmına bakarsan 4 metreye yakın boyda bı mezar var..bu mezara dedıklerıne göre baya bı para dökmuşler ne kadar oldugunu söleyen bı belge yok uzerı hafıf hororsan ıle sıbavnmiştır...ıcınde mumya vardır ayrıca bızans işidir o zamandan berı var bu ..bulundugu dagın arkası yanı kuzeyınde vakıf beldesı derler..dogusunda ıse şambaba turbesı var ayrıca gelemiş köyu bu turbeye yakındır..bu gemılı kayanın ..sınop..ta oldugunu duydum dogrusu neresı pek bılmıyorum..yıllar önce acıldıgını yerlerınde olan paranın alındıgını duydum ...umarım merakın gitti ha o magaranın önunde kı iki işarette kaplandır saldırır vazıyette deyılmi...:D:rolleyes:

Status
    ALBERTO77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    gemili mağara gemici mağarasında tavanda ters olarak yapılmış ve geminin içindeki malzeme kamarot ve direkleri mağaranın içindedir. bu kazanderesi üzerindeki kudret kalesinin eteğinde kırkkatır mağarasının üstündeki mağadadır. bu bölge akdeniz bölgesidir.

Status
    kkddrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ALBERTO77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gemili mağara gemici mağarasında tavanda ters olarak yapılmış ve geminin içindeki malzeme kamarot ve direkleri mağaranın içindedir. bu kazanderesi üzerindeki kudret kalesinin eteğinde kırkkatır mağarasının üstündeki mağadadır. bu bölge akdeniz bölgesidir.
    alberto denize girintili bir yerde olması gerekli.bu gemilerin üzerinde uçar vaziyette martı kuşları var.say kaçtane.

Status
    kadir0420 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

s.a

arkadaşlar bir sohbet esnasında duydum bunu yalan yanlış bilmiyorum banada bu yer izmir burunda dediler gemili mağara

Status
    tevfik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı kadir0420 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sohbet esnasında duydum bunu yalan yanlış bilmiyorum banada bu yer izmir burunda dediler gemili mağara
    Hayırlı Günler Sayın Kadir Ustam Şayet Dediğiniz Gibiyse Tamam Ben Hemen Keşfimi Sürdüreyim Kimbilir Ben Bulurumhehe Sonrada Size,Sizlere Haberdar Ederim COFFEE Saygılar.-)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    Lefkeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı tevfik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Günler Sayın Kadir Ustam Şayet Dediğiniz Gibiyse Tamam Ben Hemen Keşfimi Sürdüreyim Kimbilir Ben Bulurumhehe Sonrada Size,Sizlere Haberdar Ederim COFFEE Saygılar.-)
    Ustam beraber gideriz olmazsa

Status
    kadir0420 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

s.a

Alıntı tevfik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi tevfik ustam yerini görmedim sohbet esnasında söylenen yer burasıydı bende gözümle görmediğime pek inanmam ama aslında o bölgeye yakın yerde ikamet eden varsa bi incelenebilir bölge olarak

Status
    tevfik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı kadir0420 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi tevfik ustam yerini görmedim sohbet esnasında söylenen yer burasıydı bende gözümle görmediğime pek inanmam ama aslında o bölgeye yakın yerde ikamet eden varsa bi incelenebilir bölge olarak
    Olmaz Olurmu Dikili Sahilinden Tutun Taaa Antalya Sahiline kadar tanıdıklarımız var Eeeee bende foça ile çeşme tursita sahiline kadar olan bölümünü çok iyi bilirim İlkeryasin Ustamla beraber biz buluruz İnşallah Saygılar. -)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    jeamog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    arkadaşlar benim sorduğum daha doğrusu duyduğum adı geçen gemili mağara trakyada .kazan deresi yakınlarında.buralarda kazan deresi diye bi dere var ve denize dökülüyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)