Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beş Silaha Kadar Serbest, Bir Cihaz Yasak

sayego
    sayego - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beş Silaha Kadar Serbest, Bir Cihaz Yasak

Yeni çıkan kanun ile silah taşıma yaşı 18'e inerken 5 silaha kadar taşıma ruhsatı geliyor. Adam vuran biri 2 3 yılla yargılanırken, define arayanlar 3 ile 5 yılla yargılanıyor. Dedektörünüze el konulması da cabası. Nasıl bir ülke de yaşıyoruz bilmiyorum. Elinde dedektörüyle define arayan bir tektekçinin, eline silah alıp insan vuran kişiden daha büyük olan şu ne?

Arkadaşlar birlik olalım, sesimizi duyuralım, dedektör taşıma ruhsatı ve serbest arama için yasaların düzenlenmesini sağlayalım. Bir haber bülteninde en tecrübelilerimize bir haber yaptırtalım. dertlerimizi sorunlarımızı anlatsınlar. yetkililerin harekete geçmesini sağlayalım. sevdiğimiz yazarlardan biri şöyle diyordu. ülkemizin bütün sorunları bir gecelik. bir gecede çıkarılacak bir kanunla bütün sorunlarımız sona erecektir. yeterki harekete geçelim. yaptığımız bu hobiden utanmayalım.

Status
    repibg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    от Кърджали Kırcaliden
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    selam,

hobi dediğiniz şeye millet dinamitle gidiyor,dozer le giriyor.
    çıkat tüm zenginlikler yurt dışına giderken,bu vatan için akan kan buşuna mı?
    herkez balkanda ne yaptığı takip edilemezki! o yüzden herkese yasaktır.
    ii boyle.araştırmak ve izin almak yasak değildir.
    devlet izini ile bu hobi herkese kapı açıktır.
    yerleri eşelememek şartı ile sabah 7 - akşam 17 kadar iş günlerinde serbesttir.
    al makinanı gez, kimse bişey demez.

sayego
    şimdi elimde kazma kürek olmadan, gündüz 7-17 arasında dedektörle gezmek serbest mi? eğer jandarma vs. yakalarsa bir de laftan anlamaz biri ise ona yasal olarak nasıl cevap vericem?

Status
    repibg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    от Кърджали Kırcaliden
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı sayego Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi elimde kazma kürek olmadan, gündüz 7-17 arasında dedektörle gezmek serbest mi? eğer jandarma vs. yakalarsa bir de laftan anlamaz biri ise ona yasal olarak nasıl cevap vericem?
    arkadaşım,

anasayfada "yönetmelik" bölümü var.
    orada çok örnekler var.
    izin nasıl alınır,ne yapılır,kime gidilir ve yanında ne taşınır.
    bunları tamamlayın "araştırma" izninizi alın maddeler dışına çıkmayınca isterse ordu gelsin bişey demezler.sen rahat ol.

sayego
    bu gün üşenmedim karakola gittim. zaten bizim hemen arkamızda. karkoldakiler arkadaşlarımız. durumu anlattım. aynen söylediklerini yazayım.
    1. elinizde dedektör var, kazma kürek yok ne olur? hiç bişi olmaz. eğer şikayet varsa gelir bakarız, kazı olaı yoksa bi tutanak tutulur, ifade alınır serbestsiniz.
    2. elimizde dedektör kazma veya kürek kazı yok yakalansak ne olur? karokala getirilir ifade alınır. büyük ihtimal savcıya gitmeden serbest.
    3. elinizde dedektör kazma ve kürek kazı yapıyorsunuz, üzerinizde bişiler de var ne olur? karakolda ifade alınır, üzerinizdekilere el konulur, dedektöre el konulur. savcılığa çıkarılır. savcınızın durumuna göre tutuklu veya serbest.

haaa bu arada bu saydığım yakalandığınız yer sit alanı kesinlikle olmayacak. bir de gideceğiniz zaman haberimiz olsun diyor. yani bize telefon veya bizzat gelip haber verin dediler.

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    32
    paylaşım için saolun arkadaşlar.

allianoi antik kentinin üzerini kapatmakla ve büyük ihtimal çok yakında baraj sularıyla gömüleceğiyle , verilen değerleri çok iyi anlıyoruz.

sorulduğunda, gelecek nesillere bırakıyoruz...
    püfff
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

oskar39
    oskar39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

slm

akşam haberlerde denk geldim,yok üstünü kumla kapatmışlar falan:mad:,ingilizi,almanı taşları tek tek söküp kaçırıyor memleketlerinde tekrar birleştirip müzelerinde sergiliyor ,bizim bürokratlar ise onlar türkiyeden kaçırılmıştır ve bizimdir deyip hiç bir şey yapmadıkları gibi burdaki tarihide tekrar TARİHE GÖMÜYORLAR. Nezaman ki kaçırılıp ,götürülüyor işte o zaman kıymete biniyor .Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Kanunlarında bu hükümet zamanında düzenleneceğinede inanmıyorum.Herkes cebini doldurma çabasında ,yav nasıl olurda sit alanlarına yakın yerlerde taş ocağı veya maden aramalarına izin verirler.

Neyse uzatmıyayım,herkese saygılar.

Status
    jeje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    10
    merhaba değerli arkadaşlarım uzun süredir işlerimin yoğunluğu sebebiyle giremiyordum sitemize bugün bakıyorum arkadaşımızın verdiği bilgiler çok hoşuma gitti ayrıca değindiği bir nokta var yasa ile ilgili birlik olmalıyız birileri çalarkan ülkemizin kazanması için bu yasa değişmeli ama definecilik yasası değişsin diyince herkes defineciye hırsız gözü ile bakıyor aksine en büyük şirketler özel ekipleri ile bu hırsızlıgı yapıyor
    bizim bunu belgeleyip veya en azından gerektiği gibi açıklayıp bir kamoyu kurup istemek lazım

yoksa definecilik yasası düzenlensin dersen herkes karsı cıkar ama büyükler bu yasadan yararlanıp yurtdısına kacıracaksa biz cıkaralım ülkemizle paylaşalım demek daha mantıklı

saygılar
    Herkes Yahşi Ben Yaman Herkes Buğday Ben Saman
    Vermiş olduğum yorumlar sadece bilgi paylaşımıdır.
    Kaçak kazıya birey olarak karşıyım.
    Kaçak kazı kanunen YASAK; ailenizin ve sizlerin sağlığı açısından TEHLİKELİdir.

Status
    fantastikxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ustalar gerçekten devletimiz bu tür arama ve kazı olayını serbest yapsa ve önemlisi ise ip burda kopuyor adam mesela bir küp altın buldu aldı bunu devlete teslim ettigi anda parasını hemen alırsa buişin kaçakçılık olayı kökten biter 2ci nokta ise şudur devletimizin eskiden imzaladıgı bir takım antlaşmalar var belli bir tarihe kadar süren bu antlaşmalarda elimizi kolumuzu baglamışlar bunların yüzünden türkiyede yeraltı zenginliklerini dokunamıyoruz eger kanunen define aramak serbest olursa düşmanımız olan bu antlaşmalardaki ülkeler devletimize demiceklermiki kardeşim şu tarihte bir antlaşmamız vardı siz bunu ihlal ettiniz buseferde onlar bizim işimize gelen şeyleri bloke edecekler işler biraz derinlere gidiyor bizim bildimiz gibi degil arkadaşlar türkiyede bir ermeniye bişey olsa ortalık allak pullak oluyor gerisini siz hesap edin

maviay
    maviay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

s.a

Alıntı sayego Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gün üşenmedim karakola gittim. zaten bizim hemen arkamızda. karkoldakiler arkadaşlarımız. durumu anlattım. aynen söylediklerini yazayım.
    1. elinizde dedektör var, kazma kürek yok ne olur? hiç bişi olmaz. eğer şikayet varsa gelir bakarız, kazı olaı yoksa bi tutanak tutulur, ifade alınır serbestsiniz.
    2. elimizde dedektör kazma veya kürek kazı yok yakalansak ne olur? karokala getirilir ifade alınır. büyük ihtimal savcıya gitmeden serbest.
    3. elinizde dedektör kazma ve kürek kazı yapıyorsunuz, üzerinizde bişiler de var ne olur? karakolda ifade alınır, üzerinizdekilere el konulur, dedektöre el konulur. savcılığa çıkarılır. savcınızın durumuna göre tutuklu veya serbest.

haaa bu arada bu saydığım yakalandığınız yer sit alanı kesinlikle olmayacak. bir de gideceğiniz zaman haberimiz olsun diyor. yani bize telefon veya bizzat gelip haber verin dediler.
    O sana sandığın dış yüzünü göstermiş, asıl iç yüzü uygulamada ortaya çıkıyor,
    Düşünsene sen bi tek para çıkarmak için uygulanacak prosedörü, oho ohoo en az 3000,00 tl masrafın var+ zaman = çıkacakcak olan para.!
    Daha kaç yıl konuşuruz bu durumu artık bilmiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)