Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Orjinal Volçan Manukyan Voyvoda Belgeleri?

Status
    Lefkeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Orjinal Volçan Manukyan Voyvoda Belgeleri?

Merhaba arkadaşlar;

Aklıma takılan bir soru var, sizinle paylaşmak istedim. Ortalıkta dolaşan malum belgelere birçok siteden ulaşmak mümkün. Bu belgelerin latince yani günümüz türkçesinde olmadığı aşikar. Birileri bu belgeleri (Eğer gerçekten var ise...) latinceye çevirip internet ortamına yaymış.

Doğal olarak oradan oraya kopyalana kopyalana birçok yerlerinde eksilme ve harf hataları olmuş. Çünkü bir sitedeki belge diğerine uymuyor.

Benim merak ettiğim, bu belgelerin orjinali içimizden kimsede var mı? (hoş varsa da bende var der mi o da mechul ya) Eğer varsa bunu bizlerle paylaşır mı? Ve bu belgeler osmanlıca mı? Eğer öyleyse eminim ki ezbere bildiğimiz tüm çözümler değişecek...

Bu belgelerin orjinalini gören, bulan, temin eden aramızda varsa, paylaşmasa bile lütfen bize en muteber latince olan çevirisini sunabilir mi? Yani hangi kaynaktaki volçan belgelerini kusursuz çeviri olarak kabul edip itibar edelim.

Sürç-ü lisan ettik ise affola...

Status
    shapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Orjinal Volçan Manukyan Voyvoda Belgeleri?

orjını bulgarca ve bazı satırlarda osmanlıca yazılar var

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    19

değerli lefkeli kardeşim bendeki belgelerle sitedeki belgelerin bir harfi bile tumuyor ama internet belgelerinde bir şey dikkatimi çekti hepsi işaretleri kırdırmak için yazılmış sanki ama anlayan anlar bunu yada gidilecek yönü ve adımları yazmişlar herkeste para işaretin altında yada önünde içinde anlıyor bunlar bile şifreli bu s istem türkiyenin her yerinde aynı bu bir para koyma sistemi bunu ancak bizim sitedeki omega usta çözer bir yerin enaz 3 adet adı var çoğu yeri evrak üzerine buldu ama büyük şirketler baraj bent taş ocağı gibi faaliyette bulunuyorlar örneğin mağara ağzında kabartma bir çan var içinde 900 altın var yazıyor bulan işareti kırıyor künüklü ustanın eterya şifrelerinde ise olay şöyle 900 adım batıda kilise mahzeni var diyor birazda biz uyanık olalım

Status
    zazako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

belgende bulunan 3 yere bak boşsa belge sahtedir boşuna peşinde bi ömür tüketmeye gerek yok arkadaşlar

Status
    Buhara_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Slm catalkaya usta sende d.bakir belgesi varmi

Status
    celal taşköprü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    yalova
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

Alıntı ÇALKAYA 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli lefkeli kardeşim bendeki belgelerle sitedeki belgelerin bir harfi bile tumuyor ama internet belgelerinde bir şey dikkatimi çekti hepsi işaretleri kırdırmak için yazılmış sanki ama anlayan anlar bunu yada gidilecek yönü ve adımları yazmişlar herkeste para işaretin altında yada önünde içinde anlıyor bunlar bile şifreli bu s istem türkiyenin her yerinde aynı bu bir para koyma sistemi bunu ancak bizim sitedeki omega usta çözer bir yerin enaz 3 adet adı var çoğu yeri evrak üzerine buldu ama büyük şirketler baraj bent taş ocağı gibi faaliyette bulunuyorlar örneğin mağara ağzında kabartma bir çan var içinde 900 altın var yazıyor bulan işareti kırıyor künüklü ustanın eterya şifrelerinde ise olay şöyle 900 adım batıda kilise mahzeni var diyor birazda biz uyanık olalım
    nihayet anladınız define sahipleri işaretleri yok etmek için yıllardır bu tekniği kullanıyorlar her zaman söylüyoruz işaretleri kırmayın diye işaretlerde müjde olduğunu söylerler şimdiye kadar işaretlerde kimse müjde buldu mu birde şunu unutmayın hiç kimse malın olduğu noktayı söylemez adımını metresini çok kişi öldüğü halde söylemedi ve bize tarif ettikleri yerlerde hep aldatıcı olarak bir şeyleri ilave ettiler örneğin sana der ki git falan köye orada bir köprü var köprünün yan tarafında kocaman beyaz bir taş var oysa beyaz taş yok ve sen ona dönersin köprüyü buldum ama beyaz taşı bulamadım dersin birde ben gelip bakayım der gelip köprüyü görüp ve istediğini elde etmiş olur ve sana der ki bu değil

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    19

celal kardeş çok doğru söylüyorsun adamlar bütün işretlere sözde müjde koymyşlar ama ben hayatta işart kırmam kıranıda kırarım bir taktikte şu falan yerde şu işaretler var bunları bulun diyorlar başka birinede orada şu işaret var içinde müjde var al bana getir gerisini söylerim sonuçta ikiside yok oluyor ne müjde var nede işaret belgede adres net şekilde yazmalı yazmazsa gelen nasıl bulacak hemde dört taraftan olay yerini anlatmalı

Eski Bozkurt
    Eski Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biriyle ormanın birine girdik gennciz ellerde kazma kürek kan ter içinde yürüyoz. bilen arkadaş şurda şöle bişey olucak aha şurda burdan gitcez dolandırıyor bizi. cepte para yok durum kötü belki birşeyler buluruz kafasındayım. neyse keskin bir yamaç bizim bilen eleman burdan bir düştü tak belden silah düşmezmi toplam 3 kişiyiz elemanla birlikte. dedik sen gel buraya sağlam bir sopa şöyle yağlısından. ormanın ortası bir tarafları tutuştu konuşmaya başladı işaretin yanından geçtik biz şöyle bir taştı falan filan. gittik taşın yanına kaldırdık 1 metre kazınca para çıkıcakmış kazdık para yok az daha kazdık para yok. sen bizi vurdun kimse bulamaz zaten atsa bi yere geldin baktın para yok ee nolcak kardeşim yok para sağına soluna baktık. yine verdik odunu. 1 ay geçti tabi eleman bizim buralardan değildi. haberi geldi zengin olmuş. arkadaşla gittik baktık taş yuvarlak büyük bir taştı taşın yarısı bir yerde yarısı bir yerde ortası boş. şikayetçi değilim vardır bundada bir hayır dedim sardım volçana :D öyle yani ustalarım :D elemanın silahı hala bende bakıp bakıp saydırıyorum :D

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı ÇALKAYA 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalkaya ustam eyvallah da ya çan kabartma değilde oyma olup mağara yada kaya kasa ağzı gibi yapılıp girişi horasanla kapatılmış kapı gibi olup çan şeklinde olursa nolur, bu demek ki adamlar hem namlı yerlerdeki işaretleri kırdırıp kafa karıştırırken hemde insanları yanıltmış mı oldular hemde belge yalan olmamış mı oldu..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)