Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cin deresi

Status
    Lefkeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

cin deresi

Topal Manol ve mahiyeti 184 kişidir beldelerimizin muhiti BAĞCIK'CI yanı, Bağlık Köyü batısında Cin Deresi. Eski

Bağdat Yolu
    Cin Deresi’nin içerisinde yedi adet deve, Üçü zincirle birbirine bağlı, dördü bağlı değil. Develerin ilerisinde bir kız resmi, Develerin karşısında yamaçta bir
    Mihrap kaya, önünde namaz taşı altında bir kazan, mihrap kayanın arkasında iki parmak izi, bir istavroz Buradan ileride Kirazlı Köyü Köyün civarında Sarıkız Mezarı Bu mezara Halk türbe der içi beşibirlik dolu. Kirazlı Köyünde dere boyunda üst üste 2 değirmen, değirmenin üst köşesine doğru bir metre büyüklüğünde bir taş, üzerinde üç put, altında bir aş bakırı. Buradan daha ileride kaya bir demir halka, dibinden görünmez yanında geride orta tepede bir oturak taşı var. Oturak taşına oturup doğuya baktığınızda halkayı görürüz kaya 24 arşın halka 18 arşın yükseklikte bir kaya üstünde. Halka 48 okka altın, Biz bu halkayı Bursa’nın Balıklı Kilisesinin tavanında söküp getirdik. Halkanın hizasında üç tane delik, bu deliklerin altında bir mağara var, mağara kapalı ve tuzaklıdır, tuzak bozulmadan mağaraya ulaşılmaz. Mağaranın içi tam dört oda altınla dolu, derenin boyunda yarım ayı izi ve sivri burunda üç köşeli taş… Yine Kirazlı Köyü civarında bir solak değirmeni var, derenin ve değirmenin doğusundaki tepenin üzerinde Bizanslara ait bir kilise harabesi var, üç tarafı ana kaya ile çevrili, kilisenin doğusunda akan derede iki yavrulu ayı var burada bir mahzen içinde altın gömülü.Kiraz Köyünün batısında bulunan eski mezarlık içinde bir kadı mezarı var başı sarıklı bir taş etrafı türbe gibi çevrili, bu mezarın altında mahzene inilir tam 24 deve yükü hazine bulunmaktadır
    Bir sitede böyle bir belge buldum. Ne kadarı doğru bilemem. Sayın Omega ustam. Verdiğiniz sayıların anlamlarındaki malumatlara dayanarak buranın vezirtepe olduğu kanısına varıyorum. Şöyle ki:

Cin Deresi’nin içerisinde yedi adet deve, Üçü zincirle birbirine bağlı, dördü bağlı değil.

derken burada 7 adet mezardan bahsediyor. 3 ü bir yerde, 4 ü bir yerde

mahzene inilir tam 24 deve yükü hazine bulunmaktadır

Gerçekten 24 deve değil de malların orada yani son noktada olduğunu söylüyor.

18 arşın yükseklikte bir kaya üstünde.

Bunu da ben söylemeyim başkası söylesin

ve daha bir sürü şey...

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    25

cinderesi

Alıntı ilkeryasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sitede böyle bir belge buldum. Ne kadarı doğru bilemem. Sayın Omega ustam. Verdiğiniz sayıların anlamlarındaki malumatlara dayanarak buranın vezirtepe olduğu kanısına varıyorum. Şöyle ki:

Cin Deresi’nin içerisinde yedi adet deve, Üçü zincirle birbirine bağlı, dördü bağlı değil.

ve daha bir sürü şey...
    Selam İlker yasin:Bizler şifreyi bilmedigimizden burada 7 deve arıyoruz ,Aslında sizin yazdıgınız harika bir bilgi.Yazdıgınıza göre baş degirmen,gözlükkaya,mihrap,oturak taşı,vezir tepe,sinekli magra,arra kadı mezarı,dagarcık degirmeni,vezir kale ve ,ayanikola manasdırı,balkaya,papazın magrası ve çukur cambazı dolaşdınız.siz bana deve bul derseniz ben deve ararım,bunun mezardan bahsettigini nereden biliyim.BÖYLE GÜZEL AÇIKLAMALAR İÇİN TEŞEKKÜR EDRİM. SAYGILAR

Status
    Lefkeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Rica ederim, birilerine faydamız dokunsa ne âlâ...

Status
    serkancaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Lefkeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, birilerine faydamız dokunsa ne âlâ...
    bende bu demir halka diyor buranın yerini biliyorum karadenizde bir dagda horosana sapplı ilk gitmemde araştırıcam yeri köylü orda altın var dedi inanmamıştım

Status
    maXishow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam İlker yasin:Bizler şifreyi bilmedigimizden burada 7 deve arıyoruz ,Aslında sizin yazdıgınız harika bir bilgi.Yazdıgınıza göre baş degirmen,gözlükkaya,mihrap,oturak taşı,vezir tepe,sinekli magra,arra kadı mezarı,dagarcık degirmeni,vezir kale ve ,ayanikola manasdırı,balkaya,papazın magrası ve çukur cambazı dolaşdınız.siz bana deve bul derseniz ben deve ararım,bunun mezardan bahsettigini nereden biliyim.BÖYLE GÜZEL AÇIKLAMALAR İÇİN TEŞEKKÜR EDRİM. SAYGILAR
    Balkaya34 ustam güzel yaklaşmış. Sıralama da doğrudur. Cin deresi Kırklareli Vize'ye bağlı Sergen kasabası yakınlarındadır.
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde!..

Gâh eserim yeller gibi , Gâh tozarım yollar gibi, Gâh akarım seller gibi, Gel gör beni aşk neyledi..

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    134
    Beğenilmiş
    140

cin deresi

Alıntı maXishow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balkaya34 ustam güzel yaklaşmış. Sıralama da doğrudur. Cin deresi Kırklareli Vize'ye bağlı Sergen kasabası yakınlarındadır.
    selam arkadaşım topal manol yazıyor belge ufkumu geniş tutuyorum ama mesafe sorun bence ama martin voyvoda veya sarı recep olsa tamam çok aldatmaca var çok...saygılar gönlünün güzeliği..lefkeli ustanın ellerine sağlık bilgi okundukça güzelleşir...
    Konu FENERLİ tarafından (29.Mayıs.2012 Saat 16:04 ) değiştirilmiştir.

Status
    kkddrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Lefkeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ve daha bir sürü şey...
    lefkeli ortada şifre yok. bunlar aynen yazıldığı gibi.görenlerde mevcut.admlar halkalı kayanın resmini çekmişler.şifrelerle uğraşıp kafanı yorma.

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    134
    Beğenilmiş
    140

selam

sırlı bölge geçer martin woyvoda bölgesidir................................hmmhmmhm m

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    134
    Beğenilmiş
    140

selam

Ustam orası HOMAN DERESİ olarak geçer.

Kuzeyinde KARPİOT DERESİ

PABUÇ DERESİ ile birleşir karadenize dökülür,

alt tarafından KAZAN DERESİ Karadenize dökülür

DİKKAT
    Konu FENERLİ tarafından (04.Kasım.2012 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.

Status
    maXishow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı fenerbahcelim69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam orası HOMAN DERESİ olarak geçer.

Kuzeyinde KARPİOT DERESİ

PABUÇ DERESİ ile birleşir karadenize dökülür,

alt tarafından KAZAN DERESİ Karadenize dökülür

DİKKAT
    Yoksa Karadeniz'e döküldüğü nokta da Kıyıköy müdür??
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde!..

Gâh eserim yeller gibi , Gâh tozarım yollar gibi, Gâh akarım seller gibi, Gel gör beni aşk neyledi..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)