Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: böyle bir şey olabilirmi?

 1. #1
  Status
  Çevrimdışı
  bynigga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10 Mayıs 2011
  Nereden
  sivas
  Mesajlar
  7
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0

  böyle bir şey olabilirmi?

  beyler tanıdıgım bir kişi var define işleriyle ugrasıyo bayagıda bişiler yapıyolar
  bi lahit falanda buldular üstünde ask tanrısı erosun felan figürleri var

  neyse anlatıyor bi yerde kazı yaparken kapagı kaldırdıklarında içerde boynuzlu horoz görmüşler adamın dediğine göre canlıymıs tabiki imkansız ama canlıymıs nasıl kactıklarını bilememişler o derece korkmuslar

  2- arkadasları baska bi tünelde ( ayrı bir gün ) girdikleri tünelde cok uzun bir boynuzlu yılan gormusler ona dokunmus elini saclarına falan sürmüş sacları dokulmus abi 20 gün sonra vefat etmiş bole bişi olabilirmi yoksa alavere dalavere olabilirmi ?

 2. #2
  Status
  Çevrimdışı
  repibg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13 Temmuz 2008
  Nereden
  от Кърджали Kırcaliden
  Mesajlar
  1,689
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  4
  selam,

  TILSIM VE BÜYÜ OLARAK TANIMLANAN DURUMLARIN FİZİKİ ETKİLERİ
  Antik dönemlerde ve bu gün ki gibi hırsızlık en savunmasız yerlere çok rahat uygulanabilmekte idi.O mantıkla bakıldığında mezarına hediyeleri ile gömülen şehrin ileri gelen yada statüsü yüksek kişileri hedef halinde idi.Mezar hırsızlarından korunmak isteyen yakınları ise mezarlarını korumak için çeşitli yöntemlere başvururlardı.Bu yöntemler ölüm tuzaklarından,korku unsuru taşıyan önlemlere,hatta hayaller görülmesine sebep olan halüsinasyon mantarlarının kurutulmuş tozlarına yada spor tozlarına kadar çeşitlilik gösterebilirdi.Biz büyü ve tılsımla genelde karıştırılabilen halüsinasyon mantarlarını (MAGİC MUSHROOM) aşağıda açıkladık…
  bu mantal tozun tadı ve kokusu yoktur.

  bütün avrupada çok yerde kullananlar varmış.

  gaz maske ile oraya gidilse bence birşey olmayacak.

  bir böçek görsen buna yakın bişey görürsün:


  o anda aklına cin peri gelirse olay bitmiştir.
  Halüsinojen mantarlar, anormal bilinç durumları meydana getiren psilocybin ve psilocin maddelerini içeren bütün mantarlara verilen addır. "Sihirli mantarlar" olarak da bilinirler.

  Halüsinojen mantarları çeşitli gruplara ayırabilir:

  Psilocybe semilanceata[LIST][*]Psilocybin/Psilocin Mantarlar: Bu maddeleri içeren mantarlar genelde Psilocybe, Stropharia, Conocybe, and Panaeolus ailesine mensuptur. Psilocybin kelimesi Yunancadaki "psilo" (yuksek) ve "cybe" (kafa) kelimelerinden gelmiştir. Bu türden mantarlardan bazıları şunlardır: Psilocybe mexicana, Psilocybe cubensis, Psilocybe semilanceata, Psilocybe pelliculosa, Panaeolus subbalteatus, Psilocybe cyanescens, Psilocybe baeocystis. Bu mantarlar tüketilmelerinin yarım-bir saat ardından dört saat kadar sürebilen esneme, konsantrasyon bozukluğu, kalp atışlarının hızlanması, görsel ve işitsel halüsinasyonlara (sanrılar) yol açar. Bu mantarların en büyük tehlikesi Galerina autumnalis gibi ölümcül bazı mantar türlerine çok benzemeleri ve aynı habitatı paylaşmalarıdır. Son zamanlarda Psilocybin gibi maddelerin tıpta kullanımlarının ne şekilde olabileceği yönünde araştırma projeleri başlatılmıştır.[*]İbotenik asit ve Müsimol içeren mantarlar:[/LIST]
  Amanita muscaria[LIST][*][LIST][*]Amanita muscaria: Üzerine konan sinekleri öldürdüğü için Sinek mantarı ("Fly agaric") olarak ta bilinen bu mantar müsimol ve ibotenik asit isimlerindeki halüsinojen maddeleri içerir. Amanita virosa (Ölüm meleği) ve Amanita phalloides (Türkiyede Evcik kıran ve Köy Göçüren diye de bilinir) ismindeki ölümcül mantarlarla akrabadır. Tüketilmesinin ardından terleme, göz bebeklerinde küçülme, vücut ısısının yükselmesi ve halüsinasyonlar görülür. Genelde mantarı yiyen kişi derin bir uykuya dalar. Lewis Caroll'un Alis Harikalar Diyarında isimli kitabının kahramanı Alice'nin bir mantarı yedikten sonra yaşadıkları bu mantarın Amanita muscaria olduğunu ima etmektedir. Ortaçağ'da bu mantarın sıkılan suyu sinek öldürücü olarak kullanılıştır. Çocuk kitaplarında kırmızı ve benekli olarak resmedilen mantarlar da bu mantar türündendir.[*]Amanita pantherina: Amanita muscaria ile benzer kimyasal içeriğe sahiptir ancak ondan daha etkili ve tehlikelidir.[/LIST][*]Ergot ya da Çavdar mahmuzu (Claviceps purpurea): Çavdar üzerinde yetişen bu mantar türü ölüm tehlikesine yol açabilir. Eğer hasat sırasında veya çavdar una dönüştürülmeden önce temizlenmezse bu undan yapılan ürünleri yiyenler etkilenirler. Kullanımı delilik veya düşüklere yol açabilir. Bu mantar üzerinde yapılan araştırmalar histamine, ergosterol ve güçlü ve yasadışı bir halüsinojen olan LSD nin elde edilmesini sağlamıştır.[/LIST]
  Konu repibg tarafından (12.Mayıs.2011 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  Status
  Çevrimdışı
  GİZLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Eylül 2008
  Nereden
  TüMüLüS KaŞiFi
  Mesajlar
  370
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Çok ilginç Mantar tozunuda yeni duydum paylaşım için teşekkür ederim

 4. #4
  Status
  Çevrimdışı
  repibg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13 Temmuz 2008
  Nereden
  от Кърджали Kırcaliden
  Mesajlar
  1,689
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  4
  Genel bilgi
  Sihirli mantarlar, içerisinde psilosibin(psylocybin), psilosin(psilocyn) ve musimol (muscimol) gibi psikedelik (psychedelic-uyarıcı) özelliği olan uyuşturucu maddeleri barındıran mantar türleridir. Sihirli mantarlarda ana psikoaktif uyuşturucu madde psilosibindir.
  Bu mantar çeşitleri, LSD gibi halusinojenik etki özelliklerine sahiptir. Yani bu mantarlar vücuda alındıklarında bilincin değişmesine, his ve düşünce boyutunun daha geniş bir boyuta ulaşmasına neden olurlar. Kimyasal olarak, psikedelik uyuşturucu maddeler beynin fonksiyonlarını etkileyerek; algı, his, hafıza, ve bilinçaltı gibi beyin süreçlerinin bilince yerleşmesine ve bu süreçlerin engellenmeyerek gerçek hayattaymış gibi yaşanmasına (halüsinasyonlara) sebep olurlar.
  Psikedelik, psilosin ve psilosibin içeren çok fazla mantar türü olduğu tahmin edilmektedir. Neredeyse tüm dünyada yetişen bu mantarların, bazı ülkelerde yetiştirilmesi ve bulundurulması serbest olduğu gibi, birçok ülkede kısıtlamalar vardır.
  Kullanım yolu
  Mantarlar kurutularak ya da çiğ olarak tüketilmektedir. Büyülü/sihirli mantar (magic mushroom), hem çiğ olarak besinlerle karşılaştırılarak yenebilir hem de sıvılaştırılarak yutulabilir. Büyülü mantarın birkaç değişik tipi vardır.
  Eğer bu uyuşturucu madde ağızda bekletilip çiğnenirse 10 ile 40 dakika arasında, boş mideye çiğnenmeden yutularak tüketilirse 20 dakika ile 1 saat arasında etkisini göstermeye başlar. Bu etki 4 ile 6 saat arasında sürebilir.
  Etkileri
  Mantarı yedikten sonra 30-60 dakika içinde etkisi görülmeye başlar. Kullanıcılar, renklerin daha canlı ve yoğun hale geldiği, halüsinasyondan oluşan bir deneyim yaşarlar. Büyülü mantarın “trip”i yaklaşık 4 saat gibi, LSD’nin süresine göre daha kısa bir süredir.
  Bu mantarlar alındıklarında nasıl etki edecekleri büyük ölçüde kişinin o anki ruh hali ve beklentilerine bağlıdır. Güvenli ve rahat ortamda alındıkları zaman güzel hayaller yaratırken, tersi durumlarda oldukça olumsuz tablolar oluşturabilir. Örneğin kişi uyuşturucu maddeyi kullanmadan önce kendini iyi hissediyorsa uyuşturucu madde kişide şöyle etkiler gösterebilir:
  · Genel mod değişimi ve öfori başlar.
  · Baş dönmesi oluşur.
  · Yaratıcı, felsefik ve derin düşünme meydana gelir.
  · Merak duygusunda artış olur.
  · İştah artışı olur.
  Eğer kişi uyuşturucu maddeyi kullanmadan önce herhangi bir moda yakın değilse yani nötr bir ruh haline sahipse:
  · Duygusal açıdan hassaslık yüksektir.
  · Bilinç değişimi olur.
  · Zaman kavramında değişiklik (zamanın çok yavaş geçmesi) hissedilir.
  · Işığa karşı duyarlılık artar.
  · Gözbebekleri genişler, uyku hali oluşur.
  · Hatıralar gerçek hayatta yaşanıyor hale gelir.
  Eğer kişi uyuşturucu maddeyi almadan önce kendini kötü hissediyorsa:
  · Yoğun korku duygusu oluşur.
  · Şiddetli baş ağrısı oluşur.
  · Yoğun mide bulantısı, midede rahatsızlık meydana gelir.
  · Baş dönmesi, sersemlik, bayılma hali oluşur.
  · Endişe duygusu yoğundur,kafa karışıklıklığı hissedilir.
  · Dikkat gerektiren işlerde başarasızlık olabilir.
  Bununla birlikte uyuşturucu maddenin etkileri, kişinin aldığı dozaja göre de değişir. Örneğin; uyuşturucu madde başlangıç dozajında alınmışsa (0,25 gr. ile 0,75 gr arası):
  · Üşüme hissi, sinirlilik hali oluşur.
  · Hafif mide bulantısı olabilir.
  · Göz bebeklerinde hafif büyüme, ışığa karşı hafif duyarlılık oluşabilir.
  · Baş dönmesi ve hassaslık artar.
  Eğer uyuşturucu madde orta dozda alınmışsa (0,75 gr. ile 2,5 gr. arası) :
  · Üşüme ve titreme yoğundur.
  · Ağır mide bulantısı ve midede rahatsızlık oluşur.
  · Işığa karşı duyarlılık çok fazladır. Yıldız ve gökkuşağı şeklinde ışık kümeleri görülür
  · Odaklanma ya çok fazladır ya da hiç yoktur. Özellikle geçmiş olaylara ve hatıralara odaklanma çok fazladır.
  · Endişe, neşe, merak, üzüntü, dinsel inanç gibi duygular üst seviyededir.
  · Görsel yetiler geniştir. Kişi çevresini farklı şekilde algılar, eş zamanlı birçok detayın farkına varılabilir.
  Ağır dozda alınan uyuşturucu maddelerde (2,5 gr. ile 10 gr. arası) :
  · Orta dozdaki etkilerin hepsini göstermekle birlikte, bu etkilerin en üst seviyelerde oluşmasına neden olur.
  · Mide bulantısı, kusma meydana gelebilir.
  · Yüksek korkuyla birlikte, kişinin kendisine “Ben ne yapıyorum?”, “Yaşamımda neyi değiştirmeliyim ya da nereye gidiyorum?” gibi sorular sormasına neden olarak endişe hissini artırır.
  · Zaman algısında değişiklik oluşur, zamanın çok yavaş ilerlediği hissedilir.
  · Kişi çevresiyle konuşabilir, gördüğü hayalleri anlatabilir.
  · Vücut ısısı yükselir, kan basıncı yükselir ve kalp atışları hızlanabilir.
  Yarattığı sonuçlar
  Sihirli mantar kullanımında uzun süreli etkiler oluşabilir. Bunlardan en önemlisi “flashback” deneyimidir. Flashback deneyiminde kişi, yaşam deneyimlerinden belli kısımları yeniden yaşayabilir ve bu durum beklenmedik bir şekilde, aniden ve kendiliğinden gerçekleşebilir.
  Eğer kişi bu mantarları kullanmadan hemen önce kendini kötü hissediyorsa ya da uyuşturucu maddenin dozajı çok yüksekse bu durum kişiyi “bad trip” lere sürükleyebilir. Bu durum halüsinasyonların çok ileri düzeye vardığı, sanrıların geliştiği ve tam bir psikotik tablonun gözüktüğü durumdur. Bu esnada kişi korkutucu ve dehşet verici duygular, istemsiz sarsıntılar yaşarlar, düşünce ve duygularda kontrol kaybı , delirme ve ölüm korkusu hissederler.
  “Bad Trip” Deneyiminden Kurtulmak İçin
  Sihirli mantarların en olumsuz etkilerinden biri olan “bad trip” deneyimi yaşanıldığında bu durumdan kurtulmak için;
  · Bulunulan ortam değiştirilmelidir,
  · O esnada çalan müzik değiştirilmeli, daha tanıdık şeyler dinlenmelidir,
  · Güven duyulan bir arkadaşla konuşulmalıdır
  · Bu duruma karşı direnç göstermeye çalışıldığı için vücut fonksiyonları dengesizlik gösterebilir. O yüzden nefes almaya yoğunlaşıp, nefes alış-veriş dengelenmeye çalışılmalıdır
  · Bu durumun yaratabileceği ölüm duygusu düşünülmemeye çalışılmalıdır.
  · Aşırı dozdan kurtulmak için su içmek gerekir. 5. #5
  Status
  Çevrimdışı
  BaR_BaR16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10 Mart 2009
  Mesajlar
  293
  Beğenmiş
  5
  Beğenilmiş
  3
  repig usta güzel tamamlamissin mantar deyip gecmemek lazimmis tesekkürler.

 6. #6
  Status
  Çevrimdışı
  lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Aralık 2009
  Nereden
  Kırklar Makamı
  Mesajlar
  1,461
  Beğenmiş
  78
  Beğenilmiş
  33
  repig usta gerçekten çok aydınlatıcı olmuş , emeğine sağlık. işte her zaman dediğimiz gibi kazı için gerekli alet edevatta eksik olmamalı...
  “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
  Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

  YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

 7. #7
  Status
  Çevrimdışı
  altınusta_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Mayıs 2009
  Mesajlar
  657
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  4
  Faydalı bilgiler,eline sağlık repibg kardeşim.

  Sağlığımız açısından mantarlardan ve kaçak kazıdan uzak durmakta fayda var.
  Emekliliğimde sevdiğim hobim olan araştırmacılığı seçtim.

 8. #8
  Status
  Çevrimdışı
  avcı3407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22 Kasım 2009
  Mesajlar
  36
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Bu aralar tek ilgilendiğim mantar kuzugöbeği mantarı.Usta güzel paylaşım sağolasın.Dediğiniz gibi mantarlara dikkat.Özellikle kazı alanındaki toprağa serpilmiş durumda ise ve solunun yolu ile direk alınırsa ani tansiyon yükselmelerine dolaylı olarakta beyin kanaması veya kısmi felçlere neden olabiliyor.Kıymetli tabir edilen ve bazı özel kişiler adına hazırlanmış mezar benzeri yerleri kazanların bir süre sonra hastalanmaları,ölmeleri veya sakat kalmalarının başlıca sebebleri bunlardır.

 9. #9
  Status
  Çevrimdışı
  ikizceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Şubat 2009
  Mesajlar
  758
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  5

  selamünaleyküm,

  sevgili repibg kardeş,böylesine özverili ve aydınlatıcı açıklamalarına gönülden teşekkürler. arkadaşın gördükleri ise bir avcı hikayesinden farksız. yok lahit bulmuş yok tünel açmışta ,boynuzlu yılanı sevmişde,saçları dökülmüş, birkaç gün sonrada ölmüş.belki ölüsünüde defnetmiştir. meydanı boş bulmuş anlaşılan az fazlaca abartmış. konu sahibi kardeşim ,böylesi ancak masallarda olur. lütfen itibar etmeyiniz.

 10. #10
  Status
  Çevrimdışı
  ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Kasım 2008
  Mesajlar
  1,089
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  1
  ustanın yazdıgı mantar olayı ve türevleri dogrudur bazı yerler açıldıgında garip olaylarla karşılaşan insanlarla konuştum bunların karşılaştıgı olayları irdelersek dogru olan çok yönleri vardır ancak açılan lahitten horoz çıkması boynuzlu yılan görülmesi kendini güya usta adleden sahtekarların uydurması dır akşam olsun yevmiye dolsun hesabı toplumda itibarı olmayan insanları dikkate almayın asla hocalara inanmayın pek çogu işe yaramazlar yer içer kaybolurlar yapılacak tek şey insanın kendisini yetişdirmesi dir bolca okumasıdır.
  kurt ulusundan gördügünü işler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •