Sayfa 20 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci ... 101617181920
Toplam 192 adet sonuctan sayfa basi 191 ile 192 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ali Bey Değirmeni

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,618
    Beğenilmiş
    565

Cevap: Ali Bey Değirmeni

...Alibey Değirmeni,,şahsım bu değirmenleri araştırma yaptığım yerde görmedim zamanım ve nasip olmadı,ilerki zamanda nasip olursa ayrıntılarıyla paylaşırım.şimdi yazdığım bilgiler bize aktarılan anlatılan ve yazılan notlardan özet çıkarıyorum...
    ...Alibey değirmeni bulmak için erikli yaylasına gitmemiz lazım,bu erikli yaylasında bir doğal su kaynağı vardır bu suyun çıktığı yerde basamaklı kaya vardır bu basamak sayısı bölgelerine göre değişiktir bu basamaklı kayanın karşısında 21 veya 23 adımda bir kayanın üzerinde önemli bir işaret vardır.Bu kaynak suyu takip edersek bir dere oluşturur bu dere suyu karanlık dereden geçer devam eder ilerde bu dere ikiye ayrılır,bu mevkide 3 değirmen vardır.Burda dere çatalında olan değirmen gerçek ALİBEY değirmenidir özelliklerini eşkiya belgelerinde yazdım.Bazı arkadaşlarımız burda değirmen yok veya değirmen diye başka bir kaya var desede mantıklı olmak lazım 200 yıl olmuş bu değirmen kimseyi beklemez bakir olması mucizedir izlerini yok etmeye çalışsalarda bilgisi olan çevredeki işaret veya emarelerden bu değirmeni tanır.Bu bilgilere sahip olan değerlendirir inanmayan yoluna devam eder arayış içinde zaman kaybeder vesselam,eyvallah...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    415
    Beğenilmiş
    287

Cevap: Ali Bey Değirmeni

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Alibey Değirmeni,,şahsım bu değirmenleri araştırma yaptığım yerde görmedim zamanım ve nasip olmadı,ilerki zamanda nasip olursa ayrıntılarıyla paylaşırım.şimdi yazdığım bilgiler bize aktarılan anlatılan ve yazılan notlardan özet çıkarıyorum...
    ...Alibey değirmeni bulmak için erikli yaylasına gitmemiz lazım,bu erikli yaylasında bir doğal su kaynağı vardır bu suyun çıktığı yerde basamaklı kaya vardır bu basamak sayısı bölgelerine göre değişiktir bu basamaklı kayanın karşısında 21 veya 23 adımda bir kayanın üzerinde önemli bir işaret vardır.Bu kaynak suyu takip edersek bir dere oluşturur bu dere suyu karanlık dereden geçer devam eder ilerde bu dere ikiye ayrılır,bu mevkide 3 değirmen vardır.Burda dere çatalında olan değirmen gerçek ALİBEY değirmenidir özelliklerini eşkiya belgelerinde yazdım.Bazı arkadaşlarımız burda eğirmen yok veya değirmen diye başka bir kaya var desede mantıklı olmak lazım 200 yıl olmuş bu değirmen kimseyi beklemez bakir olması mucizedir izlerini yok etmeye çalışsalarda bilgisi olan çevredeki işaret veya emarelerden bu değirmeni tanır.Bu bilgilere sahip olan değerlendirir inanmayan yoluna devam eder arayış içinde zaman kaybeder vesselam,eyvallah...
    @kurtbaba selam usdam ,Ben bizzat bire bir gördüklerimi incelediklerimi yazıyorum , yani aramıyorum.
    Burda sizdeki bilgilerle benim gördüklerim, anlattiginiz kadarıyla sisdem olarak aynı ,Ancak ,Sizinde zaman zaman yazdiginiz gibi 7 bolge var ,Bu bölgelerdekilerin içindeki isaretler de bir diger bolgeden farklı olan Artı ve Eksiler var , Burda erikli yayladan bahsetmişsiniz , demekki farklılıklar var , Bunlar yörelere göre degisiyor,
    kurtbaba (05.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)