Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kudret hamamları ve vezir köprü .

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Cevap: kudret hamamları ve vezir köprü .

Alıntı waldner10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bunu pek derviş kayaya benzetemedim. Daha önceden bi derviş kaya atmıştınız. O derviş kayaydı ama buna kanaat getiremedim ustam.

Selam @waldner10,, Usdam ,Başında takke sırtında cübbe ,, daha önceki resmin linkini kopyaladım koydum buraya ,,,
    waldner10 (25.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam @waldner10,, Usdam ,Başında takke sırtında cübbe ,, daha önceki resmin linkini kopyaladım koydum buraya ,,,
    Ustam mesela bu sarıgöl yada değirmenler... hepsini gezdim demiştiniz. Fotoğraflarını görmemiz mümkün müdür? Mesela ambarkaya kapıkaya vs.
    balkaya34 (25.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Ustam mesela bu sarıgöl yada değirmenler... hepsini gezdim demiştiniz. Fotoğraflarını görmemiz mümkün müdür? Mesela ambarkaya kapıkaya vs.

Selam@waldner10 ,, usdam 10 dakika kadar güzel bir cevap hazırlıyorum sıra resim yüklemeye geliyor ugraşıp duruyorum olmuyor sonra birde bakiyorsun yazida silinmiş resimde yok , Sitenin azizligine uğruyorum. Ambar kayadan kalan resimker vardı yükleyim dedim.mümkünmüdür, inan tüm silindi, Ben yinede yazarım ,
    Mesela sari göl konusu,,Sari gol sadece şifre yani sari göl diye bir göl yok,Altin gölünden bahsediyor, Sazli göl e biz sarı göl dedik der, degirmenin yanina bir sari göl yapdik der ,,2 ncisi Degirmenler ,Eskiyanin yapdigi degirmenlerin suyu dahi yok, Kanallarini filan yapmış ama su yok , Mesela biz bir degirmen yapdik dereyeKaranlik dere adini koyduk degirmene alibey degirmeni dedik der,Bunlar şifre, 3 ncüsü Ambar kaya burası çok onemli bir nokda merkezi bir yer ,Burada oda büyuklügunde 2 adet taş alinan çukur var ana kayadan tabiiki ,Burada bir kurban baglama halkası var ,Resmi var koyamadım siteye , Burada bir kürsü var 3 basamakla çıkılır solunda kısabir dik duran kaya var koyma bir kaya ,Basamak altinda bir menfez olduguda belli , Yan tarafda ķüçük.bir nöbetci yeri var üsdü kapalı önü açık, Biraz yukarda küçük bir Taş örme kuyu var yazılarda burda bir çeşme var suyu yatarak içilir der cok güzel bir kuyu kaplunbag belki düsebilir o kadar dar, kuyunun suyu dışarı taşmaz ama hiçte bitmez ,bununda resmi var eklenemiyor siteden kaynaklanan bir sorun.Digerlerin hepsinin resmi vardi o zamanlarda bir siteye hepsini konu açarak yüklemişdim o site şuan calişiyor ama zaman aşımından dolayi resim açılmıyor, Lüzümsüz arkadaşların yüzünden silmek zorunda kalmışdık , hikayesi var .Durum düzelirse ambar kayaninda resimlerini eklerim,,

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,210
    Beğenilmiş
    298

Ben bunu pek derviş kayaya benzetemedim. Daha önceden bi derviş kaya atmıştınız. O derviş kayaydı ama buna kanaat getiremedim ustam.
    ...Balkaya34,,Doğru diyor,başında takke,bir gözü açık bir gözü kapalı kurnaz tilki modunda uykuda Derviş,,Her zaman yazıyoruz gidip zaman harcıyorsunuz kayaları ve işaretleri bol resimlerle bizlere göstermeye çalışın,anlatmak kolay sen görebilirsin doğrudur fakat küçük izleri ve ayrıntıları göremeyiz.Bu kaya üzerinde,de çok iz ve ayrıntılar var üstelik her yönünde.kolay gelsin,saygılar,eyvallah...
    balkaya34 (25.Eylül.2020), gezgin_99 (26.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Balkaya34,,Doğru diyor,başında takke,bir gözü açık bir gözü kapalı kurnaz tilki modunda uykuda Derviş,,Her zaman yazıyoruz gidip zaman harcıyorsunuz kayaları ve işaretleri bol resimlerle bizlere göstermeye çalışın,anlatmak kolay sen görebilirsin doğrudur fakat küçük izleri ve ayrıntıları göremeyiz.Bu kaya üzerinde,de çok iz ve ayrıntılar var üstelik her yönünde.kolay gelsin,saygılar,eyvallah...

Selam @kurtbaba ,, orda bir ayrıntı yakaladın herhalde ,, Evet var orda Büyuk bir musga var ,
    kurtbaba (25.Eylül.2020), waldner10 (26.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

Selam @kurtbaba ,, orda bir ayrıntı yakaladın herhalde ,, Evet var orda Büyuk bir musga var ,
    Peki ustam bir soru daha. Yanlış anlamayın amacım öğrenmek. Kudret hamam-LARI demissiniz. Bir hamam mi 2 hamam mi 3 mu? Mesela ben bi yer gördüm ama gezmeye gitmiştik öylesine. 2 hamam karşılıklı arasından dere geçiyor. Yani dere neresinden geçer derviş kaya dan başka ne olur?
    balkaya34 (26.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Peki ustam bir soru daha. Yanlış anlamayın amacım öğrenmek. Kudret hamam-LARI demissiniz. Bir hamam mi 2 hamam mi 3 mu? Mesela ben bi yer gördüm ama gezmeye gitmiştik öylesine. 2 hamam karşılıklı arasından dere geçiyor. Yani dere neresinden geçer derviş kaya dan başka ne olur?

Slm @waldner10 ,, Evet 2 hamam var karanlik dere nin biri saginda biri solunda,Yani birisi manikx cifligi yanı bunda bir kadinin 9 aylık hamile karni ozenle yapilmiş bunu yakinda birileri kırmış, Usd tarafinda Türbe gibi bir alan var o alandan gunrye dogru Buyukden küçüğe sırayla 3 tane tumulus seklinde ama tumulus degil tepe var ve anlarinda alttarafında etrafı taş duvarla çevrilmiş havlu içine alınmış içi10 ev alacak kadar bir harabe var, Burayi dozerle duzlemis bir birine katmislar bu yakin zamanda olmuş, Ve bu kucuk.yigintinin hemen güney yüzeyinde asgıda bir magra var ,bu magra yazilarda diger hamalari anlatirken ,Hamamların karşisindakinteoeden vakdiginda karsida asgida Papazın magrasini götürsün der, burasi böyle,
    Gelelim soldaki hamama ,Bu hamamda çok esgive etrafinda harabe yerleri ve çok mezarlıklar var ,Bu hamamın dogusundan giden dereden bir esgi yol gider bu yoldan giderken bir DERVİŞ kayayi görüp geceriz der isde o derviş sitede eklenmis durumdadır, bunlardan bahsederken 1997 98 yıllarında msn ile guruplar kurup yakışırdık, CAS adında batı trakyalı bir arkadaş vardı, Bana sordu hamalar sana ne kadar mesafede ,ben 2 klm yaklasik deim.ve bana,Hamamlarin usdunden giden yoldan sola guneye bir yol ayrılır, orda Içinden bir yaşında buzaga gecrcek kadar delik.olan bir hastalık tasi dikili olacak var mi bu tas diye sordu ben orda dogmus buyumus bir abimizle oturuyorduk brn ona sordum.o tasi ben sokdum eve görürdüm şuan evde bu TAŞ , Tekrar devam etti o yol ile devamda küçuk.bir köye girerken buyuk bir siyah tas olacak o taş yukarlardan gelme tabi bu abimiz bu koyluydu ce o taşi insaat yapiminda koyluler kirip kullandılarsözü uzerine Balkaya abi sana bir sey daha soracağım,, tahtali koyden yolu takiben SAATLİ kayayi gecince sola bir yol ayrilir bu yol turbe tepeye gider bu türbe tepeye bir patika yol cikar bu yola 2 at arabasi sigacak kadar olacak ce bu yol bir kayalikda biter dedi ben pazar gunu bunu resimledim msn den ekledim ,Bana abi sen Tam ana merkezindesin bu isaretlerin ve Senin bolgen 7 nci bolge yani gercek bölge ve bana daha başka isaretler yani kurt kale top Koru Filan gibi, sonra Faceler cikdi bir degisiklikler oldu Casi kaybettim.benim telefonnomu filanda almısdi belki yolum düşer diye ama bulusamadik ,Saygılar
    kurtbaba (27.Eylül.2020), waldner10 (26.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

@waldner10,,, Sorunuzun dervis kaya yolu ,Hamamlarin dogusundan giden yol der buyol karanlik derenin alt ucu ndan güneye dogru dere ayrilir bu derenin basgicinda ,Meshur OTLUK KAYA dedigi kayanin onunden gecersin bu otluk ismini eskiyalar takmıştı belgelerde adi gecen otluk kaya budur,bu dereyle ilerlemek icinde yine dereden giden yolu takipde Dervis kayaya varırsın, otluk kayayi geçince bir derede hamamlara çıkar. Yani esgi yollar hep derelerden gider ,tabiiki arazi yapısına göre yol olur.

Status
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

@waldner10,,, Sorunuzun dervis kaya yolu ,Hamamlarin dogusundan giden yol der buyol karanlik derenin alt ucu ndan güneye dogru dere ayrilir bu derenin basgicinda ,Meshur OTLUK KAYA dedigi kayanin onunden gecersin bu otluk ismini eskiyalar takmıştı belgelerde adi gecen otluk kaya budur,bu dereyle ilerlemek icinde yine dereden giden yolu takipde Dervis kayaya varırsın, otluk kayayi geçince bir derede hamamlara çıkar. Yani esgi yollar hep derelerden gider ,tabiiki arazi yapısına göre yol olur.
    Ustam ben oraya o zamanlar hamam için gitmiştim. Tarihi bi roma hamamı. Hemen karşısındakine girmedim. Buraya roma döneminde av partisi için gelişirmiş. Yeni dönemde de eşkıyalar ısınmak için gelirmiş. Lâkin çevresini gezmemiştim. Gidersem mutlaka bakacağım bu dediklerinize. Benim bölgem balıkesir. Kaçıncı bölge oluyor biliyor musunuz ?
    balkaya34 (26.Eylül.2020), kurtbaba (27.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Ustam ben oraya o zamanlar hamam için gitmiştim. Tarihi bi roma hamamı. Hemen karşısındakine girmedim. Buraya roma döneminde av partisi için gelişirmiş. Yeni dönemde de eşkıyalar ısınmak için gelirmiş. Lâkin çevresini gezmemiştim. Gidersem mutlaka bakacağım bu dediklerinize. Benim bölgem balıkesir. Kaçıncı bölge oluyor biliyor musunuz ?

Selam ,, Balikesir kaçinci bölge bilmiyorum ,,Ancak yanilmiyorsam 2003 yılıydı, Balikesirden bir arkadaş msn gurupda ,, Balikesirde bir kayada ( Y ) harfi arıyorum buyuk bir kayada olacak balikesir olması şart diyordu, ben o zaman Y harfinin resmini anlattim,, 7 veya 8 metre yüksekliğinde minare gibi alttarafi 2,veya 2,5 metre genişlikde üsde dogru incelen , özel olarak dikilmiş ve zirveye yakin yerinde 50 cm uzunlukda tahmini boyutta Y harfi var ,Tamanda bir ocak var bu ocakdan yukariya dogru çok koyu İS var dı ,bunu anlattim dogrusun ama benimki balıkesirde olması gekiyor bunun dışında bana yaramaz dedi, Isde o zaman anladımki bu belgeleri yazıp piyasada insanları aldatanlar bu oyunlari kuruyorlar ve oyuna getiri
    yorlar bizleri, yani bizleri kullanıyorlar ve buldugunuz resimleride kırdırıyorlar.Saygılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)