Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 14 dakikada 170 tümülüs

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    131

14 dakikada 170 tümülüs

selamlar. bölge manisa - salihli - bintepeler ve çevresidir.
    uydudan (google earth) belirlediğim tümülüsleri video haline getirmeye çalıştım.
    bilgisayarım biraz eski olduğundan ve upload sonucu video istediğim gibi olmadı malesefki.
    ilk başlarda zevkli olan tümülüs arayışı daha sonraları samanlıkta iğne aramaya benzedi.
    videoyu izledikten sonra merak eden olursa google earth kullanan arkadaşlar manisa marmara gölünün çevresinde arama yaparlarsa videoda gösterdiğim bir çok tümülüsü net şekilde görecektir.
    tümülüslerin bir çoğu delik deşik olmuş, bazıları tarla yada yol yapımı sırasında %30 ila %70 arasında yok olmuş.
    birçok tümülüsünde tarla veya yol yapımında tamamen yok olduğu kesindir.
    lidya krallarına ait olan bu tümülüs bölgesi bildiğim kadarıyla sit alanı olmaktan çıkarılcakmış. nekadar doğru bilmiyorum.

video linkini en sona ekliyorum. özellikle videonun en sonunda ki 2 yığmaya dikkat edin. günümüz insanının yaptığı bişi değilse çok güzel bir görüntü;

http://vimeo.com/36432012
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    keşanlıhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    emegıne saglık.tümülüsler şehrı manisa desek abartmış olmayız degıl mi.manısalılar işaretle felan ugraşmaya son tümülüsler yeterde artar bıle
    Kör İtin Öldüğü Yer

Ensesi kalınsa ..Canı sağolsun..
    Garibansa..Vatan sağolsun....

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz…

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları yer.

Status
    tevfik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    64
    Beğenilmiş
    17
    Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar. bölge manisa - salihli - bintepeler ve çevresidir.
    uydudan (google earth) belirlediğim tümülüsleri video haline getirmeye çalıştım.
    bilgisayarım biraz eski olduğundan ve upload sonucu video istediğim gibi olmadı malesefki.
    ilk başlarda zevkli olan tümülüs arayışı daha sonraları samanlıkta iğne aramaya benzedi.
    videoyu izledikten sonra merak eden olursa google earth kullanan arkadaşlar manisa marmara gölünün çevresinde arama yaparlarsa videoda gösterdiğim bir çok tümülüsü net şekilde görecektir.
    tümülüslerin bir çoğu delik deşik olmuş, bazıları tarla yada yol yapımı sırasında %30 ila %70 arasında yok olmuş.
    birçok tümülüsünde tarla veya yol yapımında tamamen yok olduğu kesindir.
    lidya krallarına ait olan bu tümülüs bölgesi bildiğim kadarıyla sit alanı olmaktan çıkarılcakmış. nekadar doğru bilmiyorum.

video linkini en sona ekliyorum. özellikle videonun en sonunda ki 2 yığmaya dikkat edin. günümüz insanının yaptığı bişi değilse çok güzel bir görüntü;

http://vimeo.com/36432012
    -) Hayırlı Akşamlar mortal kombat Ustam elinize Sağlık Güzel bir Paylaşım Teşekkür ederim. Saygılar.-)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bizim tevfik ustanın memleketi yanlız buranın üzerinde yeni oyunlar döndüğünü bende duydum ustam güzelyerler buralar çıplak gözle görmek nasip olmuştu bir dönem
    kurt ulusundan gördügünü işler.

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    131
    bana yakın sayılır bintepeler. bi türlü nasip olmadı canlı canlı görmek. ilk fırsatta gidip görmeyi umut ediyorum.
    yorumlarınız için saolun.

Status
    ufuk14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

s.a

ustam 199 dan sonra tekrar 100 diye devam ediyo.269 tane tümülüs var.
    emegin için allah c.c. razı olsun güzel paylaşım

balıkçı
    balıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selamün aleyküm

valla kombat ustam nefesimi kestim öyle seyrettim muhteşemler bilirsin ben hastasıyım tepelerin heheyanlış anlaşılmasın seyretmek içinYESgörünen bunlar ortadan kalkanlar da baya olmalı son iki dediğin gibi yakından görmek lazım paylaşım için teşekkürler kolaygelsin

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    131
    ufuk usta oraya kadar izlemişsin demekki

aslında 199 değil t99 yazıyor. t99 - t100 den sonra normal olarak 100 den devam ettim. yani 2 tane 100 var. 169 deilde 170 oluyo. orda hata yapmışım.
    269 a çıkarmı bilmiyorum ama 200 ve belki biraz üstü yığma tepe daha çıkabilir o bölgeden. 20 tane kadar eklemedim.

balıkçı ustam bilirim seni, bende hayranım tümülüslere.
    son 2 yığmayı yakından görmeyi çok isterim. günümüz insanın eli değmemişse çok güzel yapmışlar.

balıkçı
    balıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selamün aleyküm

Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ufuk usta oraya kadar izlemişsin demekki

aslında 199 değil t99 yazıyor. t99 - t100 den sonra normal olarak 100 den devam ettim. yani 2 tane 100 var. 169 deilde 170 oluyo. orda hata yapmışım.
    269 a çıkarmı bilmiyorum ama 200 ve belki biraz üstü yığma tepe daha çıkabilir o bölgeden. 20 tane kadar eklemedim.

balıkçı ustam bilirim seni, bende hayranım tümülüslere.
    son 2 yığmayı yakından görmeyi çok isterim. günümüz insanın eli değmemişse çok güzel yapmışlar.
    valla kombat usta sana çok yakın bana uzak senin yerine ben olsam bir gün ayırırım oraya doya doya hem resim çeker hemde iç geçiririmhehebizlede paylaşırsın kolaygelsin

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    131
    bi gitsem, resimler videolar herşey olur sizlere paylaşım için, ama buraya 1 gün yetmez usta. çadır kurmak yada arabada 1-2 gece sabahlamak lazım. oraya bi tümülüsde ben dikecem

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)