Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlet Arazisinde Kazı İzni

Status
    defmust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Devlet Arazisinde Kazı İzni

Sa Ustalar . Ben Yasal ızın ıle Resmı Kazı Yapmak ıstıyorum . Konuyu Yonetmelık Bolumunden Okudum Ve Bıraz Bılgı Edındım Ama Aklımda Bazı Soru ısaretlerı Var . Bu Konularda Bılgısı Ve Tecrubesı Olan Arkadaslardan Bılgı Almak ıstıyorum . Benım Kazı Yapmak ıstedıgım Yer Devlet Arazısınde. Yanı Sahıs Arsası Deıl . Bazı Yasal ıslemler Var Maddelerı Okudum Ama Bı Kac Sey Aklıma Takıldı . Bı Maddede Dıyorkı Devlet Eger ıstedıgı Zaman Kazıyı Durdurabılır Dıyor. Bu Hangı Hallerde Olur ? Dıyelım Kı Mesela Kazı Yaptık Ve ıcınden Malzeme Cıktı Ben Ne Kadarını Alırım ? Yanı Yuzde Kacı Benım Olur? Ve Cıkan Malzeme Tarıhı Eser Yada Altın Gıbı Seylere Gore Prosedur Degısırmı ? Mesela Tarıhı Eser Cıkarsa Devlet Hepsınemı El Koyar Yoksa Yıne Benım Payımı Verırmı? Payımı Alamamak Gıbı Bı Durum Soz Konusu Olurmu Gercı Burası Turkıye Hersey Olabılır Ama Ben Yınede Bu Konualarda Tecrubesı Olan Yada Boyle Bı Olaya Sahıtlık Etmıs Kısılerın Goruslerını Almak ıstıyorum. Yardımcı Olursanız Sevınırım . Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun .

Status
    repibg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    от Кърджали Kırcaliden
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    slm,

sitedeki binlere kişiden illaki birileri ruhsatlı çalışma izini almıştır diye inanıyorum.

tecrubelerini paylaşırsalar herkez faydanalır diye düşünüyorum.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı repibg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm,

sitedeki binlere kişiden illaki birileri ruhsatlı çalışma izini almıştır diye inanıyorum.

tecrubelerini paylaşırsalar herkez faydanalır diye düşünüyorum.
    BENDE OYLE DUSUNMUSTUM HOCAM AMA 2 GUNDUR SES CIKMADI KIMSEDEN BAKALIM HALA CVP BEKLIYORUMM .

Status
    altınusta_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Arama butonuna (define arama ruhsatı) yazıp bilgi alabilirsiniz.
    Emekliliğimde sevdiğim hobim olan araştırmacılığı seçtim.

Status
    volvit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    selamün alleyküm arkadaşım biz bir ruhsat aldık arama için aklımda kalanı anlatayım ilk müracatı m.t.a.ya yaptık ikinçi müracat anıtlar yüksek kurulu üçünçü müracat müzeler müdürlüğe oradan bulunduğun emniyet mülki amirliğine oradanmüzeler müdürlüğü adına bankaya bir miktar para yatırıyorsun bu para müzenin sana tahsis ettiği kişilerin harcırahları artı emniyet güçlerinin yanınızda bulunan kişilerin harcırahları yevmiye ve erzak giderleri adı altında ha birde o bölgenin haritası isteniyor orman arazisiyse ormandanda izin gerekiyo yok şahısınsa bir miktar şahsın ekili alanını işgal ettiğinden o şahsada ödeme yapman gerekiyor bunun harici yerin sahibine para ödemezsin madenler kanununa göre çıkan malın yüzde kırkını devlet sana ödeme yapar ama hemen deyil bilirkişi derecelendirme yapıp eder fiyatını tespit edecek müzeye devlet ödenek çıkaracak ondan sonra durdurma ise seni calışır bir vaziyette deyil calışmalar esnasında tehlike arz edecek durumlarda calışmayı durdurur arkadaşım aklımda kalan aynı bu gibi şeylerdi yani paran çok ise bu işlemlere başla birde birşey çıkmazsa işte o zaman yandı keten helva biz bu izni aldık fakat iyiki başlamadık hala izin belgemiz duruyor bütcesine güvenen arkadaşlar varsa hazır izin buyrun kazıya.
    DEMİRİ ÇELİK YAPAN SUYUDUR TÜRKÜ ASİL YAPANSA SOYUDUR

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı volvit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamün alleyküm arkadaşım biz bir ruhsat aldık arama için aklımda kalanı anlatayım ilk müracatı m.t.a.ya yaptık ikinçi müracat anıtlar yüksek kurulu üçünçü müracat müzeler müdürlüğe oradan bulunduğun emniyet mülki amirliğine oradanmüzeler müdürlüğü adına bankaya bir miktar para yatırıyorsun bu para müzenin sana tahsis ettiği kişilerin harcırahları artı emniyet güçlerinin yanınızda bulunan kişilerin harcırahları yevmiye ve erzak giderleri adı altında ha birde o bölgenin haritası isteniyor orman arazisiyse ormandanda izin gerekiyo yok şahısınsa bir miktar şahsın ekili alanını işgal ettiğinden o şahsada ödeme yapman gerekiyor bunun harici yerin sahibine para ödemezsin madenler kanununa göre çıkan malın yüzde kırkını devlet sana ödeme yapar ama hemen deyil bilirkişi derecelendirme yapıp eder fiyatını tespit edecek müzeye devlet ödenek çıkaracak ondan sonra durdurma ise seni calışır bir vaziyette deyil calışmalar esnasında tehlike arz edecek durumlarda calışmayı durdurur arkadaşım aklımda kalan aynı bu gibi şeylerdi yani paran çok ise bu işlemlere başla birde birşey çıkmazsa işte o zaman yandı keten helva biz bu izni aldık fakat iyiki başlamadık hala izin belgemiz duruyor bütcesine güvenen arkadaşlar varsa hazır izin buyrun kazıya.
    aleykum selam arkadasım . eyw vakıt ayırıp yardımcı oldugun ıcın tesekkur ederım . cok yardımcı oldun verıdıgn bılgılerle. saolasun arkadasım hayırlısı dıyelım bakalım ama senın dedıgıne gore bıraz masraflı herhalde hmm bakalım suan dusunme asamasındayız arsa ormanlık alanda deıl yanı kenarında gıbı kalıyo duzluk bı yer .

Status
    maceraci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bende calisma izni alacaktim baya bi masrafli o zaman ama yapacak bisey yok ya tamam ya devam WAIT COFFEE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)