Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: peygamberimizin cinlere mektubu

Status
    webumit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

peygamberimizin cinlere mektubu

Aşağıda ki mektubu Peygamber Efendimiz (s.a.v.), şeytan ve cinlere karşı yazdırmıştır. Böyle bir belaya maruz kalanlar, bu mektubu yazdırıp yastığının altına koymalıdırlar. İnşaallah şifa ve deva Allah-ü Teala´dandır.
    بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيْمِ

هَذَا كِتاَبٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ رَبِّ العَالَمِينَ إلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزُّوَّارِ وَالسَّائِحِينَ إلاَّ طَارِقاً يَطْرُقُ بِخَيْرٍ ياَ اللهُ. أَمَّا بَعْدُ فَإنَّ لَناَ وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سِعَةً فَإنْ تَكُ عَاشِقاً مُولِعاً أوْ فَاجِراً مُقْتَحِماً أَوْ رَاعِياً مُبْطِلاً فَهَذاَ كِتاَبُ اللهِ تَعَالىَ يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ إنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلوُنَ وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ اُتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذاَ وَانْطَلِقوُا إلىَ عَبَدَةِ اْلأصْنَامِ وَاْلأوْثاَنِ وَإلىَ مَنْ تَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللهِ إلَـهاً آخَرَ لاَ إلَـهَ إلاَّ هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إلاَّ وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإلَيْهِ تُرْجَعُونَ، حم لا يُنْصَرُونَ، حمعسق تُغْلَبُونَ حم وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ تُفْرَقُ أعْدَاءُ اللهِ وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللهِ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قَوَّةَ إلاَّ بِاللهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ
    Ebu Dücane (r.a.) ALLAH Resulü (s.a.v.)´nün huzuruna gelip:

"Ya Resulullah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Simşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda derisinin üzerinde ki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağızından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum." dedi.

Resülü Ekrem (s.a.v.) buyurdular:

"Ey Ebu Dücane, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz."

Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali (k.v.)´ye verdi ve "Bismillah diyerek (yukarda ki duayı) yaz." buyurdu.

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Resulü Ekrem (s.a.v.)´in yazdırdığı bu mektubu götürüp yastığımın altına koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi:

Lat ve Uzza´ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz."

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem (s.a.v.)´in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem (s.a.v.)´e haber verdim."

Resulü Ekrem (s.a.v.) bana şöyle buyurdu:

"Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen ALLAH´a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar."

Status
    Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    selamunaleykum,

ümit kardeş cinler konusuna takılmış durumdayız he eyvallah ne öğrensek karımıza saolasın.

yalnız birşey rica edicem,bu konuyu ve bu hadisi ilk kez okuyorum daha evvel hiç bir yerde görmemiştim,senden rica etsem bu konunun kaynağını benimle paylaşırmısın.

hadis ise ravileri falan gibi.

saygılarımla.
    “Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder.”

Status
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

selamun aleykum

merhaba cin mektubunun Türkiye gazetesi yazarlarından, Mehmet Oruç beğin yazmış olduğu (365 Gün Duâ) diye bir kitâp var. Onun arkasında var, oradan temîn edilebilir. Hakîkat Kitâbevinin (Teshîl-ül-menâfi’) diye arabca bir kitâp var. Onun arkasında da cin mektûbu yazılıdır.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı webumit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba cin mektubunun Türkiye gazetesi yazarlarından, Mehmet Oruç beğin yazmış olduğu (365 Gün Duâ) diye bir kitâp var. Onun arkasında var, oradan temîn edilebilir. Hakîkat Kitâbevinin (Teshîl-ül-menâfi’) diye arabca bir kitâp var. Onun arkasında da cin mektûbu yazılıdır.

vealeykumselam,

dostum bıraz arastırdım duayı ama,kitap isimlerinden ileriye gidemedim.yani hadis olarak bulamıyorum.ama ilginden dolayı tesekkur ederım.ben bırazdaha arastırayım.

saygılarımla.

Status
    sadex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Selamunaleykum

Cemul Fevaid Rüdani isimli bir Hadis Kulliyatı var.Orada bulabilirsin.Sanırım orada okumuştum buna benzer birşey ama tam hatırlayamadım şimdi.Bulabilirseniz bakın.Ben bulabilirsem veya O kitapta varsa buraya yazarım inşaallah.

Birde Delail-ün-nübüvve isimli Beyhaki nin külliyatına bakarsanız ravileri vs yazar.
    Konu sadex tarafından (02.Mart.2012 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.
    “Ölçünüz Allah rızası için olsun ,Insanoğlu bu ;bugün överler yarın söverler ..

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı sadex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cemul Fevaid Rüdani isimli bir Hadis Kulliyatı var.Orada bulabilirsin.Sanırım orada okumuştum buna benzer birşey ama tam hatırlayamadım şimdi.Bulabilirseniz bakın.Ben bulabilirsem veya O kitapta varsa buraya yazarım inşaallah.

Birde Delail-ün-nübüvve isimli Beyhaki nin külliyatına bakarsanız ravileri vs yazar.
    ve aleykumselam,

saolasın sadex usta,mutlaka araştırıp bulursam sonucuda paylaşırım.

saygılarımla.

Status
    TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    1,361
    Beğenilmiş
    294
    Alıntı Bozkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve aleykumselam,

saolasın sadex usta,mutlaka araştırıp bulursam sonucuda paylaşırım.

saygılarımla.
    -) Selamunaleyküm Sayın Bozkurt Ustam Bende Bekliyorum Sadex ustam veya siz bulupta bize sunarsanız bende hemen not defterime alır öğrenmiş olurum Saygılar.-)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Teşekkürler

Konu ile alakalı oldugunuz için arkadaşlar

Status
    halfeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar konu benimde ilgimi çekti arapçam olmadığı içinde mektubun açıklamasını anlayamadım benim gibi arapça bilmeyen dostlara Türkçesini açıklarsanız sevinirim.
    Bir İnsan Hastalığına Çare Aramaz mı? Ben Aramıyorum Çünkü Ben Av HASTASIYIM

Status
    aliveli44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

S.A.

Elinize sağlık arkadaşlar. Vesselam.
    İzinsiz Kazı Yapmayalım Yapanlarla Birlik Olmıyalım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)