Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merdivenler

Status
    kamboçyalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Ustalarım herkese selamlar hayırlı ramazanlar İnilen merdiven ne anlama gelir inişin son basamakları komple kırılmış selamlar
    KENDİNE ÖYLE BİR ARKADAŞ SEÇKİ YA BU DÜNYADA HAYRI DOKUNSUN YA AHİRETTE HAYRI DOKUNSUN.

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    998
    Beğenilmiş
    621

selam

konuyu açan mortal kombat üstadımıza ve değerli arkadaşların kıymetli yorumları için teşekkür ederiz.-)

Status
    sondurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    4

Çoook Teşekkürler

,, Sayın Mortal Kombata Ve Degerli Yorum Ve Katkıların'dan Dolayı Tüm Mesai Arkadaşlarıma Çoook Teşekkür... Devam Etmesi Dilegiyle...YEEES...WAIT...YEEES...

Status
    111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: merdivenler

Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merdivenlerin genellikle mezarlar için yapıldığını gördüm. merdivenle mezar neden bağlantılı .. amacım bunu araştırmaktır.
    büyük kayalıktaki merdivenlerin yüksekteki mezar odasına veya mezara ulaşım için yapıldığını, sonrasındada ölü ritüelleri için kullanıldığını biliyorum. mezara veya gömü bölgesine ulaşımı engellemek için baş yada son basamakların veya tüm basamakların kırıldığını biliyorum.
    bir mezarın yakınında mezarla, ona ulaşımla ilgisi olmayan merdivenler var. bu merdivenler ölüm sonrası onu anmak için kullanılmış olabilir. bunun dışında m.ö ve hristiyanlık dönemlerinde ölüyle ruhani ilgisi oluyor merdivenlerin.
    ruhun gökyüzüne çıkışı, meleklerin gökten inmesi ve birde Hz. İsa ile bağdaşlaştırılan inanışlar vardır.
    verdiğin bilgilere katılıyorum.
    ustam izninle bişey soracam bir bölgede 40 basamak merdiven var basamakların bittiği yerde kollarını koycan yer dahil oturak tası var oturak tasına oturdugunda karsın bos yani en az 500 metre düzlük sonrası kayalık birde yirminci basamakta nasıl yapmıslar anlamadım icerden dısarı cıkmıs vaziyette kare tas var 15 e 15 cm ölçülerinde bu oturak tasının üstündeki kayadada yılan ve kartal remi mevcutmus ama saolsunlar kırmıslar kıranda askeriye bu alanda calısma yapılıyor diye insallah gidersem resimlerini konu baslığı altında acacam bulundugu mevki adı sarıkız diye geciyor

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    305

Cevap: merdivenler

resimlersen bakarız.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)