Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yılan İşaretleri

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    305

Yılan İşaretleri

çeşitlilik bakımından en fazla olan işaretlerden biridir. oyma, kabartma, kıvrımlı, kıvrımsız, dili dışarda, içe çöreklenmiş, dışa çöreklenmiş,öpüşen vs..
    kayanın üzerine yapıldığı gibi bir kayanın kendisininde yılan şekline getirilmiş olduğunu görüyoruz.
    yılan figürü tarihin en eski figürlerinden birisidir. sadece figür olarak değil mitolojide ve birçok dinde bir sürü öyküsü vardır.
    deri değiştirmesiyle ölümsüzlüğü-yeniden doğuşu, kuyruğunu yutup halka şekline gelmesiyle (uroboros) sonsuzluğu, sonun başlangıcını, ebedi dönüşü ve başka birçok anlamlarıyla kutsal bir hayvan sayılmıştır.
    defineciliktede aranılan, heycan uyandıran işaretlerden birisidir. kayanın üst veya dik kısımlarında görünür. diğer işaretlerin aksine çok geniş bir araziyi dolaştırabilir bu işaret bizi...
    yılan işaretleri konusunda yorum yapmak isteyen arkadaşlar düşüncelerini paylaşabilirler. ayrıca resimlerlede konuya katkıda bulunabilirsiniz.
    Konu mortal kombat tarafından (14.Eylül.2012 Saat 08:24 ) değiştirilmiştir.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    leonberger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    nefes aldigim heryerde
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

s.a

ustam bu görsel ziyafet icin cok sagol. cok güzel isaretler.
    saygilar
    “İlim aramak için bir tarafa yönelen kimseye Allah,cennet yolunu kolaylaştır."H. Serif

YAPMIS OLDUGUM BÜTÜN YORUMLARI KACAK KAZI YAPMAYACAGINIZI VARSAYARAK YAPIYORUM. SELAMETLE

Status
    TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,851
    Beğenilmiş
    699
    Hayırlı Günler Sayı Mortal Kombat Ustam Bu güzel bilgileri bizlere sunduğunuz için size Teşekkür ederim Görsel amaçlı Paylaşım İçinde Sizden'de Allah Razı Olsun derim Sizinde söylediğiniz gibi Yılan çeşitler çok Olduğu gibide yorumlarının'da çok olduğunu biliyorum mesela yılan O'zamandan bugünümüze kadar gelen doktorların,Semboli olarak kullanılmış ayrıcada define için yol göstermektede kullanılmış Kara yılan işaretinin'de var olduğunu,pullu yılanında var olduğunu biliyorum aceba sizce doğrumu'dur. Sayglar.-)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    305
    doğrudur ustam. zeusun tıp tanrısı yaptığı asklepio dan bu yana yılan birçok toplumda tıb ın sembolü olmuştur. yorumlarınız için teşekkürler.

Status
    ikizceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

selamünaleyküm,

mortal usta maşaallah hızına yetişilmiyor. hangi konuya değineceğimizi şaşırdık.
    yılan ... benim bu işlere bulaşmamın en büyük vesilesidir. hepsinin çözümü farklıdır ama ben önemli gördüğüm kesin gerçeklerine bir miktar deyinmek isterim.
    yılan diğer işaretten ayıran en büyük özelliği bir hükümdarlığın kotlamasıdır.mutlaka kale kilise yani yönetim ve dine bağlı bir semboldür.mutlaka kabartmadır. konuda çatallı olan yılan değildir.nasıl olur diyenler ,aynisini MAVİAY ustamızın açtığı bir konuda ,benim yorumlarıma verdiği cevaptan takip edebilir. yılanın başı ayni zamanda üçgenimsi olduğu için üçgen hesabını içinde barındırır.
    hatırlayanlarınız olacaktır ARAGON NİKLİ arkadaşımızın yılan konusunda geniş bir çalışmamız olmuştu isteyenler faydalanabilir.
    yılan ne ifade edere gelirsek;
    öncelikle ,bölgenin ,askeriyesinden dini kişilere ait mezarları ,
    ayrıca yönetimin ve baş papazın nezaretinde olan önemli malzemeleri hatta lahitler barındıran odalarını ,
    pınar ve yakınlarında,yılanın kendi yakınında ,kilise ve çevresinde ,dereler ve arazi üzerinde sayısız noktaları ifade eden bir semboldür.
    geniş bir alanı içine alır ve her noktasıda öneme haizdir. BAKİR BİR YILAN BÖLGESİ bir meraklısının bir kaç yılını verse dahi ,sonuçlandıramayacağı kadar geniş bir alanı kapsar.
    sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

Status
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    305
    ustam öncelikle bilgiler için saol. bahsettiğin konularda sizin yorumlarınızı takip etmiştim.
    bu bölüme açmak istediğim daha çokca konu var. elimden geldiğince tane tane açmaya çalışıyorum. sırada üçgen oymalar,hayvan figürleri,eğer-binek taşları ve önem arzeden diğer işaretler var.
    konuların çoğunu açtıktan ve güzel bilgiler geldikten sonra üyelerimiz için bilgi yarışması yapmayı düşünüyoruz. bazı işaretler göstererek çözümünü sorucaz. bilen arkadaşlara özel üyelik,tecrübe-rep puanı gibi ödüller verilecek. bu sorduğumuz işaretlerin çözümünü de resimlerle göstericez.

Status
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,851
    Beğenilmiş
    699
    Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğrudur ustam. zeusun tıp tanrısı yaptığı asklepio dan bu yana yılan birçok toplumda tıb ın sembolü olmuştur. yorumlarınız için teşekkürler.
    -) Aslında ben Size Teşekkür Ederim Siz ve Sizler bizlerin daha iyi bir şekilde öğrenmemizi Sağlayıp böyle güzel konular sunduğunuz için Alla (C.C.) Sizden ile Sizlerden Razı Olsun Sayglar.-)

Status
    ikizceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

selamünaleyküm,

Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam öncelikle bilgiler için saol. bahsettiğin konularda sizin yorumlarınızı takip etmiştim.
    bu bölüme açmak istediğim daha çokca konu var. elimden geldiğince tane tane açmaya çalışıyorum. sırada üçgen oymalar,hayvan figürleri,eğer-binek taşları ve önem arzeden diğer işaretler var.
    konuların çoğunu açtıktan ve güzel bilgiler geldikten sonra üyelerimiz için bilgi yarışması yapmayı düşünüyoruz. bazı işaretler göstererek çözümünü sorucaz. bilen arkadaşlara özel üyelik,tecrübe-rep puanı gibi ödüller verilecek. bu sorduğumuz işaretlerin çözümünü de resimlerle göstericez.
    muhterem kardeşim, her başarıda bilginin önemi tartışılmaz bir gerçektir.düşüncelerinizi olumlu bulmakla birlikte ,ödüllendirme arkadaşlarımızı dahada teşvik edeceğini umuyorum.
    tevfik kardeşimede bütün konulara ,alçak gönüllülükle ve samimi içten yaklaşımından dolayı kutluyor ve sevgilerimi sunuyorum. verdiği yoğun mesaiden dolayıda yengemiz inşaallah onu kapı önüne koymaz. gerçi benim gibi eski kurttur işini bilir ya...
    size cevaben yazarkende yılanla ilgili bir kaç noktaya değinmek istiyorum.
    bazen yılan bir kayada işaret olarak değilde zemin altında 60 cm.civarı bir derinlikte bir obje olarakta bulunduğunun bilinmesini istiyorum. yilanlı bölgedeyizdir ama bulguyu görmediğimiz için anlayamayız. yılanın sisteminde neler olacagını bilirsek ,açığa çıkmasının istenmediği bir yeri çok güzel anlayabiliriz.
    bir kalemiz var,yol g.batı istikametine devamla kurşun atımı 2 k.m. ye varmadan yılanlı bölgedeyiz. kale yılanın k.doğusunda kalır. yine yılanın k. batısında karanlık dere diye isimlendirilen dere olur. ana ırmak çiftli sarılı olanda batı tekli olanda ,yine bir iki k.m.doğudan geçer .tam batısındanda ana deremiz ve buna balı çatallı derecikler vardır.ırmak kıblemizde yılandan görünmeyen bir yerde iki ana kol halinde birleşir. bu bölge meşelik diye anılır.çok yakınındada şahin kaya denilen kayalık bulunur. ırmağın çatındada değirmen vardır.
    üst bölümde yazdıklarımızla birleştirilerek ,kapalı bir yerde dahi olsa yılanlı bölgede olduğumuzu rahatlıkla anlamak mümkün olacaktır.
    ALLAH a emanet olunuz.
    light_celal1 (22.Ekim.2019) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,851
    Beğenilmiş
    699
    Allah Sizden, Sizlerden Bin Kere Razı Olsun Sayın İkizceli Ustam Mortal Kombat Ustam Konuyu Açıyor Sizde Yorumluyorsunuz Ben İse Sizlerin Konularınızı Defterime İşleyip Öğrenmiş Oluyorum Bunun İçinde Sizlere Ne Kadar Çok Teşekkür Etsem Azdır Benide böyle görüb düşündüğünüz içinde size Çok Teşekkür eder. Sevgi ve Saygılarımı Sunarım -)

Status
    light_celal1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    240
    Beğenilmiş
    14
    ben takip teyim amacımız zaten bilgi kazanmak değerli ustalarımız var allah razı olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)