Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yılan İşaretleri

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    305
    enes ustam bu yılan çözülmüşmü ? kayanın sağındaki koltuk yerimi *
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    ikizceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

selamünaleyküm,

Alıntı kartal837 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kompat usta sanırım en iyi bilenleerden olmalısın bu olayı; oyma yılanın kuruk bitimi ve kurugun döndügü kaya içi önemli birinci yer diye bilirim. yılanın ordan bakınca karşılıgınıda görmen gerekır arazide dere kuru dere yol gibi. ha birde bizans dönemi demirden yapılanılarını duydum. gidip gördügümde sizde görürsünüz. hedef 4 de imiş.yılan kabartma demıerden cene altında oyma, oyma kıvrımına göre yolda oymanın olması gerektıgı kıvrımda ok okun baktıgı yamac aşşagıdada küçük ok kücük okdan hedefe.
    kartal ustam,yukarda obje olarak bahsettiğim bu türden olanlar içindi .kapalıda olur. genelde odasına yakın ,üçgenimsi bir düz yerde,doğudaki yola 12m de ,güneyli kuzeyli giden setin uc kısmına yakın 2 m. içerdedir. üçgenin kuzey ve geniş kısmında olur. 7x9 evin kuzeyindeki ocaklığın altına konur. şu an evden eser olmamasına rağmen ,bahçe duvarlarının kalıntıları çok yerde görülebilir. demir ,sarı ,tunç vb. metallerden yapılır ama kaya üzerindekinden anlam olarak hiç bir farkı olmaz. kaptırdık nereye gidiyoruz yine ,ALLAH sonumuzu layırlı etsin.
    ALLAH a emanet olunuz.
    light_celal1 (22.Ekim.2019) Bunu beğendi.

Status
    Enes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    13

sLm

Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enes ustam bu yılan çözülmüşmü ? kayanın sağındaki koltuk yerimi *
    Mortal kardeşim resimLerini buLup buraya çözümLü bir şekiLde atarım , resimde kırpma yapmıştım sadece yıLan örnek oLsun diye , sen sordunya maviay akLıma geLdi , o çok soru sorar çok merakLıydı her detayı öğrenmek isterdi , iyidir inşaLLah.

KorqaqLıqta Ar İLerLemeqte Şeref Var

Status
    TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,851
    Beğenilmiş
    699
    Alıntı Enes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mortal kardeşim resimLerini buLup buraya çözümLü bir şekiLde atarım , resimde kırpma yapmıştım sadece yıLan örnek oLsun diye , sen sordunya maviay akLıma geLdi , o çok soru sorar çok merakLıydı her detayı öğrenmek isterdi , iyidir inşaLLah.
    Hayırlı Günler Sayın Enes Ustam Dediğiniz gibi yaparda bizlerede sunarsanız Vallahi Çok İyi Olur bende sizden,Sizlerden Öğrenmeği Çok İsterim benim elimdede 15-20 tane yılan şekilleri var daha da olsun derim bende inciğini cıncığını Çok sorarımda Sizleri Fazla Bunaltmak İstemediğim İçinde Sesimi Çıkaramıyorum Saygılar. -)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,851
    Beğenilmiş
    699
    Alıntı ikizceli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kartal ustam,yukarda obje olarak bahsettiğim bu türden olanlar içindi .kapalıda olur. genelde odasına yakın ,üçgenimsi bir düz yerde,doğudaki yola 12m de ,güneyli kuzeyli giden setin uc kısmına yakın 2 m. içerdedir. üçgenin kuzey ve geniş kısmında olur. 7x9 evin kuzeyindeki ocaklığın altına konur. şu an evden eser olmamasına rağmen ,bahçe duvarlarının kalıntıları çok yerde görülebilir. demir ,sarı ,tunç vb. metallerden yapılır ama kaya üzerindekinden anlam olarak hiç bir farkı olmaz. kaptırdık nereye gidiyoruz yine ,ALLAH sonumuzu layırlı etsin.
    ALLAH a emanet olunuz.
    Aleykumselam Sayın İkizceli Ustam Siz böyle kaptırınca benim öğrenme açım'da çok genişliyor ve Bir okadarda Bilgilenmiş oluyorum Allah Sizden Razı Olsun Sizin,Sizlerin Bütün Konularınız Okuyup Her birinide Defterime Olduğu gibi İşliyorum Böyle Şahane Konularınızın Devamını Bekler Sevgi ve Saygılarımı Sunarım.-)

Status
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    13

sLm

1.ßurda dikdörtgen oyma mevcut ama diğer resimLeri buLamadım bu yüzden çizim yaptım , mavi ok yönünde 3mt de kaya aLtından giriş var , yön güney tarafı , orayı gösteren resmi buLamadım , giriş açık değiL.
    Siyah ok yönünde yıLana sırtımızı verdiğimizde soL çaprazda açıLmış oLan yer 2 mt de , derinLik 50 cm civarı.yön yıLana göre g.doğu

2.Resim açıLmış oLan yer ,YıLanın soL çaprazı.

3.Resim ise yıLanın oLduğu kayanın yıLana bakarken sağ tarafı.kücükten büyüğe doğru ikisi üst üste birisi sağ üstte minyatür merdiven tarzı,Okun oLduğu yerdeki kanaL ise açıLmış oLan yere doğru.

ßurdaki herşey yıLanın oLduğu yerde oLup bitiyor , ßurdaki yıLanın oLduğu yer zirve kayaLık bir yer.

Status
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    13

sLm

Alıntı tevfik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Günler Sayın Enes Ustam Dediğiniz gibi yaparda bizlerede sunarsanız Vallahi Çok İyi Olur bende sizden,Sizlerden Öğrenmeği Çok İsterim benim elimdede 15-20 tane yılan şekilleri var daha da olsun derim bende inciğini cıncığını Çok sorarımda Sizleri Fazla Bunaltmak İstemediğim İçinde Sesimi Çıkaramıyorum Saygılar. -)
    Tevfik abi 15-20 tane yıLan şekLi var madem senin tecrübeLerinden site sakinLeri yararLansın : )) TecrübeLi bir insansın ama hadi bakaLım... : ) Sizin oraLarda kaya kabartma motifLeri çok fazLa bir ara geLmiştim .

Status
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,851
    Beğenilmiş
    699
    Alıntı Enes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tevfik abi 15-20 tane yıLan şekLi var madem senin tecrübeLerinden site sakinLeri yararLansın : )) TecrübeLi bir insansın ama hadi bakaLım... : ) Sizin oraLarda kaya kabartma motifLeri çok fazLa bir ara geLmiştim .
    Hayırlı Akşamlar Sayın Enes Ustam Estağfurullah Ben Sizin ile Sizlerin Yanınızda benim bilgim yoktur ben sadece bu yılanların çok çeşitlerini Fethiye'de gördüm ama ben şimdi Manisada'yım Tamam bizim buralarda benimde duyduğum çok kaya motifleri ile şekillerin var olduğunu söyliyenler var fakat daha ben bu güne kadar araziye çıkamadım İnşallah Havalarımız bir düzelsin Sizlere çok çeşitli ve çok bol resimler çekip sunacağım bu yılan çeşitlerinden Kara yılan,diye adlandırılan şekillerin hatta kobra yılanın resmininde mevcut olduğunuda söyliyebilirim yılanın kafasına doğru gelen bir akrebinde var olduğunu gördüm gerci Akreb sembolünü ise fazla görmemişimdir. Peki sizce böyle resimler veya şekiller olabilirmi.? keşke kafam çalışıpta gördüklerimin resimlerini çekmiş olsaydım şimdiye Size,Sizlere sunardım.Saygılar. -)

Status
    mtcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    17
    değerli bilgiler için ustalarımıza teşekkürler, sizlerden öğreneceğimiz çok şeyler var...
    .

Status
    BaR_BaR16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    11
    bir sorum olacak degerli ustalar,stel üzerindeki yilan ve kadin ikisi bir arada neyi ifade eder? amatörce bir soru oldu ama idare edersiniz artik.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)