Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yılan İşaretleri

Status
    Enes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı tevfik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Akşamlar Sayın Enes Ustam Estağfurullah Ben Sizin ile Sizlerin Yanınızda benim bilgim yoktur ben sadece bu yılanların çok çeşitlerini Fethiye'de gördüm ama ben şimdi Manisada'yım Tamam bizim buralarda benimde duyduğum çok kaya motifleri ile şekillerin var olduğunu söyliyenler var fakat daha ben bu güne kadar araziye çıkamadım İnşallah Havalarımız bir düzelsin Sizlere çok çeşitli ve çok bol resimler çekip sunacağım bu yılan çeşitlerinden Kara yılan,diye adlandırılan şekillerin hatta kobra yılanın resmininde mevcut olduğunuda söyliyebilirim yılanın kafasına doğru gelen bir akrebinde var olduğunu gördüm gerci Akreb sembolünü ise fazla görmemişimdir. Peki sizce böyle resimler veya şekiller olabilirmi.? keşke kafam çalışıpta gördüklerimin resimlerini çekmiş olsaydım şimdiye Size,Sizlere sunardım.Saygılar. -)
    Kayaya dik bir şekiLde resmediLmiş bir kobra yıLanının baktığı yerde çok güzeL bir kaya oda mezarı açıLdığını duymuştum ama görmek nasip oLmadı , Çok kişi çok işaret söyLüyor , tabi işareti yerinde görmek Lazım , buLunduğu aLanı görmek gerek , kaya yapısını vs..
    Resim bekLiyoruz senden hadi bakaLım borcun oLsun.

KorqaqLıqta Ar İLerLemeqte Şeref Var

Status
    Enes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı BaR_BaR16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir sorum olacak degerli ustalar,stel üzerindeki yilan ve kadin ikisi bir arada neyi ifade eder? amatörce bir soru oldu ama idare edersiniz artik.
    Tanrıça veya tanrıçaLaştırıLmış bir kadın oLabiLir veya yıLanın diğer ebediyet , biLgeLik gibi simgeLediği özeLLikLeri düşünebiLirsin.

KorqaqLıqta Ar İLerLemeqte Şeref Var

Status
    TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,864
    Beğenilmiş
    700
    Alıntı Enes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayaya dik bir şekiLde resmediLmiş bir kobra yıLanının baktığı yerde çok güzeL bir kaya oda mezarı açıLdığını duymuştum ama görmek nasip oLmadı , Çok kişi çok işaret söyLüyor , tabi işareti yerinde görmek Lazım , buLunduğu aLanı görmek gerek , kaya yapısını vs..
    Resim bekLiyoruz senden hadi bakaLım borcun oLsun.
    Hayırlı Günler,,Hayırlı Cuma'lar Sayın Enes Ustam Evet dediğiniz gibi büyük ve dik bir kayada ama kaya Oda mezarı açılmışmı açılmamışmı onuda hatırlıyamıyorum Benim Bu Bahsetmiş Olduğum Yılanların Hepsinin resimlerinin Fethiye'ye gittiğim zaman çekebilirim ama buradakinleri ise en kısa zaman içerisinde parça,parça sunacağım Saygılar.-)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,864
    Beğenilmiş
    700
    bir sorum olacak degerli ustalar,stel üzerindeki yilan ve kadin ikisi bir arada neyi ifade eder? amatörce bir soru oldu ama idare edersiniz artik.
    heheheheheheheheGünaydın Hayırlı Cuma'lar Sayın Barbar Ustam Vallahi Siz Çok Yaşayasınız Emi Bugün benim Hiç Güleceğim yoktu vede bugün Sözde çok çiddi olacaktımhehe ama sizi bu yazınızın Sayesinde gülmüş bulunmaktayım heheŞimdi ustam enes ustamın dediğine katılıyorum şayet bir kadın değilde bir adama sarılmış olsaydı bende size diyebilirdimki bu sembol bir Eşkiya nın parası ile adamın bakmış olduğu yönde'de çakıldan yapılmış yığmayı görebilirsiniz derdim Saygılar.-)

Status
    AKARLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    66
    Beğenilmiş
    24
    Yılan,yattığı uzun süren kış uykusu sonrasında tekrar uyanması ve derisini değiştirip yenileyebilmesi gibi özelliklerinden dolayı ilk çağlardan beri insanların dikkatini çeken;bu yüzden de ölüm ve tekrar diriliş ile bağlantılı olduğu kabul edilip,kendisine kutsallık atfedilen bir canlıdır.
    Antik Çağ'da ise sağlık tanrısı Asklepios ile şarap tanrısı Dionysos'un (Bakkhos) atribütü olarak öne çıkar.
    Bu yüzden taşlara işlenmiş olan yılan motifinin yapılış amacının öncelikle tapınım yani inançla alakalı olduğunu söyleyebiliriz.Bazen bir tapınak süslemesi,bazen de mezar motifi olarak karşımıza çıkan yılan motifinin,nadiren de olsa direk defineyle alakalı olduğu görülür.
    BaR_BaR kardeşimizin sorduğu stel üzerindeki yılan motifi ise,mezardaki kadının (muhtemelen dionysos dinine tapmaktadır)inancıyla alakalıdır.
    Define ile alakalı yılanların baktığı istikamette genellikle bir tapınak/kilise olduğu görülmektedir.Bu durumda dikkat edilmesi gereken husus ise yılan ile kilise arasındaki yol ağı olmalıdır.
    Konu görsel paylaşımlar üzerinden ustalarımızın yapacağı açıklamalar çerçevesinde zenginleştikçe,meselenin daha iyi anlaşılacağını sanıyorum.
    Bizi Bilen Bilir,Bilmeyen de Kendisi Gibi Bilir. . . (Mevlana)

Status
    BaR_BaR16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    11
    Alıntı tevfik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    heheheheheheheheGünaydın Hayırlı Cuma'lar Sayın Barbar Ustam Vallahi Siz Çok Yaşayasınız Emi Bugün benim Hiç Güleceğim yoktu vede bugün Sözde çok çiddi olacaktımhehe ama sizi bu yazınızın Sayesinde gülmüş bulunmaktayım heheŞimdi ustam enes ustamın dediğine katılıyorum şayet bir kadın değilde bir adama sarılmış olsaydı bende size diyebilirdimki bu sembol bir Eşkiya nın parası ile adamın bakmış olduğu yönde'de çakıldan yapılmış yığmayı görebilirsiniz derdim Saygılar.-)
    komik olan nedir tevfik abi,kusura bakma ama anliyamadim burdaki espiriyi? stellin kendiliginden mezar ifade ettigini az cok hepimiz biliyoruz nasil bir sahsiyete hitap ettigini cözmekte zorlaniyoruz genelde.Enes usta sizede yorumuz icin tesekkür ediyorum,ayni sekilde sizede tesekkür ediyorum tevfik abi.

Status
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    2,864
    Beğenilmiş
    700
    komik olan nedir tevfik abi,kusura bakma ama anliyamadim burdaki espiriyi? stellin kendiliginden mezar ifade ettigini az cok hepimiz biliyoruz nasil bir sahsiyete hitap ettigini cözmekte zorlaniyoruz genelde.Enes usta sizede yorumuz icin tesekkür ediyorum,ayni sekilde sizede tesekkür ediyorum tevfik abi.
    Rica Ederim Sayın Barbar Ustam Siz benim güldüğüme Bakmayın ben neşeli bir kişiye sahib olduğum için sizinde en son yazmış olduğunuz Amatörce bir soru oldu idare edersiniz artık cümlesi hoşuma gittiği için güldüm Sizin amatör değilde bir Profesyonel Olduğunuzu Biliyorum bunun için alındıysanız özür dilerim Saygılar.

Status
    BaR_BaR16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    11
    aman abi özürlük bir durum yok,keyfimizi bozmaya hic gerek yok saygilar.

Status
    ÇALKAYA 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul pendik
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    117
    Kabartma Yılanın 30 Adımda Küçük Malı Uzak Ve Ilerideki Işaretli Eski Mezarlıkta Işaretli Mezarda Ana Parası Olur Sarp Kayalıklarda Yılanın Yuva Yaptığı Oyukgibi Yer önemlidir Duvar Gibi Kayanın Olduğu Yere Iyi Bakmak Lazımdır Parası Malı Olmayan Yılan Olmazsuyla Ve Tünelle çok Alakalıdır

Status
    aliveli44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

S.A.

....... Vesselam.
    Konu aliveli44 tarafından (09.Nisan.2012 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.
    İzinsiz Kazı Yapmayalım Yapanlarla Birlik Olmıyalım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)