Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: üç harflilerin mal kaydırması

Status
    mavibeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

üç harflilerin mal kaydırması

s.a.arkadaşlar bi soru soracam üç harflilerin malı sahiplenmesiyle ilgili.Üç harfliler doğru yeri kazdığınızda malı alıp yan taraf veya biraz uzağa götürüyormuş yani mal kayıyormuş böyle bişe varmı var olduğunu farzedelim malı alır 1000 km uzağa götürürler veya başka bi şehre götürürler benim mantığımca neden hemen yan tarafa kaydırıp defalarca uğraşsınlar tecrübeli arkadaşlar sorumu cevaplarsa sevinirim.Selametle
    Konu mavibeyaz tarafından (04.Mart.2012 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik yazı
    İmzanız kurallara uygun değildir...

Status
    Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    selamunaleykum,

kardeş guzel konuya degındın,bunu bende hep merak ederim.bu konuda cok farklı yorumlar var.gercekten böylebirşey oldu dıyenlerde var,uydurma oldugunuda.

cinler ordaki gömüden besleniyor o yüzden falanda diyenler var.bende yorumları merak ediyorum.

saygılar.
    “Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder.”

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

s.a.

bide şu var arkadaşlar şimdi yerin altı boş değilki bunu nasıl yapacak bu varlıklar malı kaydırması için kaydıracağı yeri kazması lazım kazsa eğer çıkan toprağı nerye atıp geri yerine dolduruyo be biz bunları görmüyoruz bütün buları saniyeler içinde yapacak sınırsız yetkiye sahip değillerdir heralde.Bide şu var kazı başladı sahipli olduğunu anladık diyelim hoca geliyo çember içine alıyo hoca gelip çember içine alana kadar neden çember dışına çıkarmayıp çembere yakalanıyorlar

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı mavibeyaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide şu var arkadaşlar şimdi yerin altı boş değilki bunu nasıl yapacak bu varlıklar malı kaydırması için kaydıracağı yeri kazması lazım kazsa eğer çıkan toprağı nerye atıp geri yerine dolduruyo be biz bunları görmüyoruz bütün buları saniyeler içinde yapacak sınırsız yetkiye sahip değillerdir heralde.Bide şu var kazı başladı sahipli olduğunu anladık diyelim hoca geliyo çember içine alıyo hoca gelip çember içine alana kadar neden çember dışına çıkarmayıp çembere yakalanıyorlar
    selamunaleykum,

sorunun bir kısmını aşağıdakı ayetlerde göreceksin.renkli yaptım.çember konusu çemberi yapana musallat olmuşlar o yüzden onun sözünden cıkmıyolar.o kişinin cinleri diğer cinlerin girmemesi için çemberi koruyorlar.

ama biz bu işten Allah a sıgınırız.çünkü bu tür işlerle uğraşmak sakıncalıdır.bir süre sonra onların muhafazası altına girip yavaşca dinden cıkarlar,lakin yaptıkları şeyin iyi oldugunu sanarlar ve cinlere hizmet etmeye devam ederler.örnek olarak ;sahte mehdileri verebiliriz.cinler ve şeytan onlara birkaç süslü iş gösterir,atıyorum abdest alırken normalde soguk akan su sıcak olur vb örnekler.(yaşanmıştır)kişi burdan kendine pay cıkartıp kibir ederek kendini yüksek görmeye başlar,sonra yavaş yavaş din adına olmadık fikirler sunar.bu böyle devam eder,taki sapıtana kadar.

sorunun cevabı olan ayetler..

“Süleyman için cinlerden, insanlardan ve kuşlardan bir ordu toplanmıştı; hepsi düzenli bir şeklide sevk ve idare ediliyordu. Nihayet karıncalar vadisine geldikleri zaman, bir karınca şöyle demişti:
    Ey Karıncalar! Yuvalarınıza girin; Süleyman ve askerleri, farkına varmadan sizi ezmesin. Süleyman karıncaların sözüne tebessüm etmiş ve demişti ki:
    Rabbim! Bana ve anma babama verdiğin nimetine şükretmemi ve hoşnud olacağın işi yapmamı bana kolaylaştır ve beni rahmetinle iyi kulların arasına sok. Süleyman kuşları araştırıp şöyle demişti:
    Hüdhüd’ü neden göremiyorum; yoksa kayıplara mı karıştı? Ona şiddetle azap edeceğim yahut keseceğim, yahutta o bana açık bir delil getirmelidir. Çok geçmeden Hüdhüd gelmiş ve demişti ki:
    Senin bilmediğin bir şeyi öğrendim ve sana Seba’dan gerçek bir haber getirdim. Ben orada, bir kadını Seba halkına hükümdarlık eder buldum. Bu kadına her şey verilmiş, onun birde büyük tahtı var. Şu da var ki kadının ve kavminin Allah’ı bırakıp güneşe secde ettiklerini de gördüm.
    Şeytan onların göklerde ve yerlerde bulunan gizlilikleri ortaya çıkaran ve gizlediğinizi de açığa vurduğunuzu da bilen Allah’a ibadet etmemeleri için, onlara amellerini süslemiş ve doğru yoldan onları saptırmıştır. Bu yüzden doğru yolu bulamazlar.
    Büyük Arş’ın Rabbi olan Allah’dan başka ilah yoktur. Süleyman da demişti ki:
    Doğru mu söylüyorsun yoksa yalacıladan mısın? göreceğiz. Bu mektubu götür ve onlara at, sonra onlardan biraz ayrılda bak, neye başvuracaklar. Nitekim kadın şöyle demişti:
    Ey ileri gelenler! Bana çok önemli bir mektup atıldı. Bu mektup Süleyman’dan gelme ve Rahman Rahim Allah’ın adıyla başlayıp, bana karşı büyüklenmeyin ve bana teslim olarak gelin, diye yazmaktadır. Yine demişti ki:
    Ey ileri gelenler! Bu işimde bana fikir verin. Siz yanımda bulunmadıkça, bir iş hakkında kesin hüküm veremiyorum.”
    Neml 17, 32
    10) “Onlar ise demişlerdi ki: Biz kuvvetli kimseler ve doğru savaşçılarız, fakat emir senindir. Bu itibarla sen neyi emredeceğine bak. “Kadın hükümdarda şöyle demişti:
    Hükümdarlar bir ülkeye girdikleri zaman, orayı ifsad eder, bozarlar, oranın ahalisinin şereflerini alçaltırlar. Böyle yaparlar. Ben oraya bir hediye gödereceğim, sonra da elçilerin ne ile döneceklerini bekleyeceğim. Nitekim elçi, Süleyman’a geldiği zaman; Süleyman ona şöyle demişti:
    Siz bana mal ile yardım mı ediyorsunuz? Allah’ın bana verdikleri, sizin verdiklerinizden daha hayırlıdır. Hediyenizle siz sevinirsiniz. Onlara geri dön onlara, karşı koyamayacakları bir ordu ile geliriz ve onları hor ve hakir oldukları halde oradan sürer çıkarırız. Süleyman demişti ki:
    Ey ileri gelenler! Onlar, boyun eğerek bana gelmeden, o kadının tahtın bana hanginiz getirecek? Cinlerden bir ifrit’de şöyle demişti ki:
    Sen makamından kalkmadan ben onu sana getiririm. Ben buna kesinlikle eminim. Kendisine kitaptan bir ilim bulunan kimse ise demişti ki:
    Ben onu sana gözünü açıp kapamadan getiririm. Nitekim Süleyman o anda tahtın yanında olduğunu görünce, bu şükür mü edeceğim diye beni sınamak için Rabbimin bir lütfudur. Kim şükrederse, kendisi için şükretmiş olur ki de nankörlük ederse şurası bir gerçektir ki, Rabbim onun şükrüne muhtaç değildir; çok kerem sahibidir. Süleyman askerlerine de şöyle demişti:
    Tahtının şeklini değiştirin bakalım onu tanıya bilecek mi? Yoksa tanımayanlardan birimi olacak. Nitekim kadın hükümdar geldiği zaman, ona denilmişti ki, senin tahtında böyle mi? O da şöyle demişti:
    Tıpkı o bize daha önce bilgi verilmiş ve biz müslüman olmuştuk. Onu Allah’dan başka ibadet ettiği şeyler alıkoymuştu, çünkü o kâfir bir kavme mensuptu. Ona “saraya git” denmişti. Kadın saray zeminini görünce onu su zannetmiş ve paçasını sıvamıştı. Süleyman’da demişti ki:
    O camdan yapılmış bir satıhtır Kadın ise şöyle demişti: Rabbim ben kendime zulmetmişim. Süleyman eliyle Âlemlerin Rabbi Allah’a teslim oldum.”
    Neml 33, 44

Status
    talip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

din adına söylenen yalanlardan bıktık

arkadaşlar merhaba. ben sitenin yeni üyelerindenim. herkesi selamlıyorum. çevremizde sürekli dini konular, dini temalar, allah, din, iman, ayet, hadis kelimeleri... yalandan bıktık. etrafımızda samimi dindar kalmadı. gösteriş, çarpma ve dolandırma amaçlı kullanılıyor artık bu terimler. sık sık her an her dakika birilerinin ağzından veya kaleminden çıkıyor... yeter samimi olun. gerçek dindar iseniz davranışlarınızla, hareketlerinizle ve sözlerinizle örnek olun. kısacası hayat tarzınızla imanınızı ortaya koyun. samimi olun derim...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı talip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. ben sitenin yeni üyelerindenim. herkesi selamlıyorum. çevremizde sürekli dini konular, dini temalar, allah, din, iman, ayet, hadis kelimeleri... yalandan bıktık. etrafımızda samimi dindar kalmadı. gösteriş, çarpma ve dolandırma amaçlı kullanılıyor artık bu terimler. sık sık her an her dakika birilerinin ağzından veya kaleminden çıkıyor... yeter samimi olun. gerçek dindar iseniz davranışlarınızla, hareketlerinizle ve sözlerinizle örnek olun. kısacası hayat tarzınızla imanınızı ortaya koyun. samimi olun derim...
    talip kardeş bu ne kızgınlık bu ne sinir bende bu siteye yeni üye oldum ama gördüğüm kadarıyla burdaki insanların çoğu samimi ve kimseyi dolandırmıyorlar herkes bilgisi ve tecrübesi yettiği kadar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor daha kimsenin kimseden maddi anlamda bişe istediğini görmedim.Geçek imana gelince ne yapalım namaz kılarken veya dini vecibelerimizi yerine getirirken fotoğraflarımızı çekip siteyemi koyalım senin kafana takılan şeyler varsa paylaş yardımcı edecek arkadaşlarımız çıkar o zaman bi daha değerlendir.Senin çevrende dini şeyleri dolandırma amaçlı kullanan kişiler varsa onlardan uzak dur.Yazdıklarımı sakın yanlış değerlendirme biz dostuz birbirimizi tanımasakta.Selametle kal.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı talip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

selamunaleykum,

kardeş siteye hoş geldiniz.belliki bu konuda bir sıkıntı yasamıssınız.forumdaki ilk mesajınız bu konuya olunca böyle anlaşılıyor.buyrun din adına yapılan sahtelıkler nelerdir siz yazın bızde bakalım.bizim bildiğimiz varsa cevaplarız,yoksa arastırırız.belkıde sizden öğrenırız.

buyrun nedir din adına yapılan sahtekarlık,çevrenizde.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    s.a.benim bu konu arkadaşların pek ilgisin çekmedi nedense bi tek bozkurt ve analiz ustam ilgilenmiş sağolsunlar.Ustalarımızın biz çıraklara yokmu başka açıklamaları.Selam ve dua ile

Status
    feshane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    pazar gunu bir yer tepıt ettık bosluk cubukları ıle. kalıtelı bır aletle arama yaptık ve kuvvetlı bır sınyal aldık. ve emın olduk. yarım metrede gosterdı.
    kazdık. bır sey yok aletı tuttuk otmedı. kazdıgımız topraga tuttuk onada otmedı. delıren makıne neden se sus pus kaldı. kaydırmıslarmı bilmıyorum ama gunduz du olay

Status
    turab42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    rabbimiz böyle bir ilmi sadce hz süleymana vermiştir çünkühz süleyman bu şekilde du etmiştir

35-Süleyman, "Ey Rabbim! Beni bağışla. Bana, benden sonra kimseye layık olmayacak bir mülk (hükümranlık) bahşet! Şüphesiz sen çok bahşedicisin!" dedi.
    36-Biz de rüzgarı onun buyruğuna verdik. Rüzgar onun emriyle dilediği yere hafif hafif eserdi.
    37-Bina ustası olan ve dalgıçlık yapan her bir şeytanı, bukağılara bağlı olarak diğerlerini de, onun emrine verdik.
    dikkat edilirse diger peygamberlerde hz süleymana verilenler yok cinler hz süleymaın emri ileyapıyorlardı

benim şahsi görüşüm cinlerin böylebir şey yapmıyacagı resulahtan gelen bir hadiste:kemikve tezegebevletmeinonlar cin kardeşlerinizin azıgıdır demektedir altın bizim için degerlidir fakat cinleriçin degerli olduguna dair hiçbir delilimiz yoktur.
    Ve böyle bir yetenek sadcehz süleymana verilmiştir

cinci hocaların sıgındıkları yegane olay budur zaten cincileride sevmem

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)