Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kudret Kaya veya Kudret Hamamı

Status
    behzat 75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Cevap: Kudret Kaya veya Kudret Hamamı

Aradığınız bölge neresi

Status
    Sezer11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bilecik dömezde kudret hamamı dostum kendim gitmedim ama eminim yer bilecik bnde bilecikliyim

Status
    Sezer11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bnde dosya halinde volçan bilgileri var internetteki bilgiler güvenilir degil oynanmiş

Status
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Sezer11 ustam bendede var 20 ye yakın evrak da kısa kısa geçiyor mesala sizde balkayası hakkında nasıl bir bilgi var

Status
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

İnternet ayrı bir olay yabancı bir adamdan da Alsan bu evrakları son noktayı değiştirir de verir sen olsun verirmiydin vermezdin

Status
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Bu begeler 800 yıl ve öncesine ait değil mi arkadaşlar

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Alıntı barceloona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu aranan mevki 1 dönüm arazi içinde bal kayası kudret kaysı cineviz kalesi sarı göl harabelik alibey değirmeni emin ağa değirmeni 2 büyük kaya bir bina boyunda kara hasan köprüsü şelale şelalede 3 tane havuz 40 at bağlama yeri.bunların hepsi aynı yerde .fakat eşkiyalar buradan giderken hiç bir iz bırakmıyorlar ,her tarafı toprakla kapatıyorlar ,gerçek karahasan köprüsü kapalıda isli mağara yani sinekli mağara kapalı kemikli mağara yani 40 at bağlama yeri kapalıda .kudret kalesi yani kudretden bir kaya bu kayadan şelale akıyor ve 3 tane havuz var. sarı göl de kapalı sarı göl bulunmasın diye sarı gölden harami deresine kadar kanal yapmışlar sarı görün suyu burda billeşiyor ...arkadaşlar bu mevki 900 yıldan beri aranıyor .bir 900 yıl daha geçse burasını kimse bulamaz .yine bulamaz bu bölgeler 7 yerde mevcut ve 6 tanesi açıkta 7 dincisi kapalı kimse bulamaz boş yere ümitlere kapırmayın paranıza yazık
    Selam arkadaşlar:
    Bukonuyu ve bu yeri iyi bilirim. Benim gördüğüm.Sazlı göl ( sarı göl) lün akdıgı dere nin başında en yüksek anakayadan tek parça bir büyük gemi var bu gemiye bakdıgında hemen aşağı inecek gibi.Gemiye binmek için 2 basamak var fakat basamağa varmadan orada emin değilim ama hatırladığım kadarıyla 3 veya 4 mezar var.sonrada gemiye binersin. Aşagısinda kara bir dagyamacı yüzeyinde sazlı göl burdan aşağı inerken çok ilgimi çeken başı olmayan bir tosun misali bir kaya var bunun altı kül ve taşın rengi oralarda hiç olmayan ve oraya uymayan mor renkli yani kopya kalem morluğunda bir kaya var. devam edersin aşağı doğru Aşagı doğru inerken dağın yüzü tam tek parça alabildiğine mermer kayalık ne ot nede diken bidmez bir kayalık.Birşeyi daha ilave ediyim Ben oradan istanbulda AHMET AYDINLI lakabına ptrofösör derler Bu abime telefon ettim.Bana tek bir soru sordu etrafına bak ne görüyorsun dedi.Bakdım tabii Sanki METEOR ÇUKURLARI gibi çukurlar var dedim çok güzel Başka ne var AHLAT AGAÇLARI VAR kurumuş dedim.Bana aynen doğru yerdesin fakat ben geç kaldım dedi rahatsızdı yürüyemezdi .Neyse burdan devam ettim bu dereden sadece sazlı gölden su akar çok az bir sudur.ilerledim tabii işde şimdi sıkıdur BARSELONA:Çok muntazam yapılmış bir şelale bu şelaleye senin teriminle 3 adet havuz yapmış. bu havuzların birisi şelalenin sag yüzünde diğeri sol yüzünde bu havuzlar aşağı yukarı çorba tasları kadar büyüklükde ve anan mermerden yapmadır herbir havuza suyu akıtmak için parmak kalınlığında kanal açmış havuza akmasını sağlamış iki havuzdan dökülen suyuda üçüncü havuza yine kanal açmak suretiyle ikihavuzun suyunu bu üçüncü havuza akıtmış.Asıl bir olay daha varburada İLK İKİ HAVUZUN ARASINA BİRİSİ NORMAL BALIK DİGERİ BALIK İSKELETİ yapmışbu balıklar ölçmedim fakat hatırladığım kadarıyla 12 veya 15 santim kadardır.işde Buradan bu şelaleden Birdegirmen argı çıkarmış bu ark bir ev büyüklüğünde bir çukur harabeye ***ürdü bizi işde asıl adı geçen ALİ BEY değirmeni budur.Kullanılmamış Geri şelaleye gelelim arkın savağına taşlar dikmiş burada kırmızı toprak ve kil toprak taşımış .BUNU GÖRDÜK büyüklüğündeki taş çırpıcı hölü denen gölün yakınındadır.bu konuda ayrı bir konu aslında bu gölün olduğu yerde harami dernin başlangıcıdır.Balkayayı biz orda bulamadık bir kaç kişiye sorduk doğru cevap alamadık.Bu yazdıklarımdan başka işlerde var orda .sİZİNLE BU KONUDA YAZIŞMAK VE araşdırma yapmak isterim.Ayrıca bu şelaleden sonra KİPRİ KAYAyı göreceksin ve devamda daha başka işler var.saygılar.

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    39

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar:
    Bukonuyu ve bu yeri iyi bilirim. Benim gördüğüm.Sazlı göl ( sarı göl) lün akdıgı dere nin başında en yüksek anakayadan tek parça bir büyük gemi var bu gemiye bakdıgında hemen aşağı inecek gibi.Gemiye binmek için 2 basamak var fakat basamağa varmadan orada emin değilim ama hatırladığım kadarıyla 3 veya 4 mezar var.sonrada gemiye binersin. Aşagısinda kara bir dagyamacı yüzeyinde sazlı göl burdan aşağı inerken çok ilgimi çeken başı olmayan bir tosun misali bir kaya var bunun altı kül ve taşın rengi oralarda hiç olmayan ve oraya uymayan mor renkli yani kopya kalem morluğunda bir kaya var. devam edersin aşağı doğru Aşagı doğru inerken dağın yüzü tam tek parça alabildiğine mermer kayalık ne ot nede diken bidmez bir kayalık.Birşeyi daha ilave ediyim Ben oradan istanbulda AHMET AYDINLI lakabına ptrofösör derler Bu abime telefon ettim.Bana tek bir soru sordu etrafına bak ne görüyorsun dedi.Bakdım tabii Sanki METEOR ÇUKURLARI gibi çukurlar var dedim çok güzel Başka ne var AHLAT AGAÇLARI VAR kurumuş dedim.Bana aynen doğru yerdesin fakat ben geç kaldım dedi rahatsızdı yürüyemezdi .Neyse burdan devam ettim bu dereden sadece sazlı gölden su akar çok az bir sudur.ilerledim tabii işde şimdi sıkıdur BARSELONA:Çok muntazam yapılmış bir şelale bu şelaleye senin teriminle 3 adet havuz yapmış. bu havuzların birisi şelalenin sag yüzünde diğeri sol yüzünde bu havuzlar aşağı yukarı çorba tasları kadar büyüklükde ve anan mermerden yapmadır herbir havuza suyu akıtmak için parmak kalınlığında kanal açmış havuza akmasını sağlamış iki havuzdan dökülen suyuda üçüncü havuza yine kanal açmak suretiyle ikihavuzun suyunu bu üçüncü havuza akıtmış.Asıl bir olay daha varburada İLK İKİ HAVUZUN ARASINA BİRİSİ NORMAL BALIK DİGERİ BALIK İSKELETİ yapmışbu balıklar ölçmedim fakat hatırladığım kadarıyla 12 veya 15 santim kadardır.işde Buradan bu şelaleden Birdegirmen argı çıkarmış bu ark bir ev büyüklüğünde bir çukur harabeye ***ürdü bizi işde asıl adı geçen ALİ BEY değirmeni budur.Kullanılmamış Geri şelaleye gelelim arkın savağına taşlar dikmiş burada kırmızı toprak ve kil toprak taşımış .BUNU GÖRDÜK büyüklüğündeki taş çırpıcı hölü denen gölün yakınındadır.bu konuda ayrı bir konu aslında bu gölün olduğu yerde harami dernin başlangıcıdır.Balkayayı biz orda bulamadık bir kaç kişiye sorduk doğru cevap alamadık.Bu yazdıklarımdan başka işlerde var orda .sİZİNLE BU KONUDA YAZIŞMAK VE araşdırma yapmak isterim.Ayrıca bu şelaleden sonra KİPRİ KAYAyı göreceksin ve devamda daha başka işler var.saygılar.
    Sevgili ustam bunları iyi güzel yazıyorsun ve faydalı bilgiler veriyorsun. Çünki kendi gözlerin ile gördüğünüzü ifade ediyorsunuz .Eyvallah ustam size tabiki inanıyorum madem öyle bu sazlı gölün yada sarı gölün ali beyin değirmenin yerini de söyle baride
    Herkesler kendi mevkisinde arayıp durmasınlar boşuna. Söyleyeceğiniz havaledeki kardeşlerimizin bir işine yarar belki.
    Lakin söyleyip söylememek sizin takdirinizde. 51 doğumlu olduğunuzu belirtmişsiniz. Yani benden 9 yaş büyük bir abimizsiniz.
    Bence 67 yaşından sonra ben olsam ne yer biliyorsam hepsini patır patır adresleri ile söyler idim. Elin yabancılarına geçmeden memleketim insanları yararlansın diye. Amma yinede siz bilirsiniz sevgili büyüğüm.Müsade eder iseniz size balkaya ağabey diye hitap etmek isterim Sevgiler
    gezgin_99 (10.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Alıntı dardanos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili ustam bunları iyi güzel yazıyorsun ve faydalı bilgiler veriyorsun. Çünki kendi gözlerin ile gördüğünüzü ifade ediyorsunuz .Eyvallah ustam size tabiki inanıyorum madem öyle bu sazlı gölün yada sarı gölün ali beyin değirmenin yerini de söyle baride
    Herkesler kendi mevkisinde arayıp durmasınlar boşuna. Söyleyeceğiniz havaledeki kardeşlerimizin bir işine yarar belki.
    Lakin söyleyip söylememek sizin takdirinizde. 51 doğumlu olduğunuzu belirtmişsiniz. Yani benden 9 yaş büyük bir abimizsiniz.
    Bence 67 yaşından sonra ben olsam ne yer biliyorsam hepsini patır patır adresleri ile söyler idim. Elin yabancılarına geçmeden memleketim insanları yararlansın diye. Amma yinede siz bilirsiniz sevgili büyüğüm.Müsade eder iseniz size balkaya ağabey diye hitap etmek isterim Sevgiler
    Selam ustam:1ncisi buyerlerin adresini verdiğim zaman bana hiç ihtiyaç kalmaz,2 ncisi bu yerler iç Anadolu bölgesindendir,Bu yerler herbölgede aranır ,fakat benim şu yazdığım BARSELONANIN aradığı bu belge yukardan ayrı gelip aşağıda 10 veya 15 km de birleşen deredir, yani bu işaretlerin barselonadaki kroki aynen buraya aitdir. Bu bilgiyi ulaşdır barselonaya birlikde görüşelim kararlaşdıralım GELİN MİSAFİRİM OLUN BEN BUNLARI BİR BİR gösteriyim ,sizde ozaman beni görün. Ben bunlara 2 dükkan yedim bir hayat bunları aramakla geçdi. Barselonanın yazdıklarının dahada fazlası var. Ben orda çok aradım oradaki BALKAYAYI bulamadım.Bence barselonadaki belge bu balkayayı bizimle buluşduracak ben öyle sanıyorum. Burası sadece yukardan ayrılan biri harami biriside şeytan deresi dir aşağıda emin aga değirmeni ve kapı kayayla birleşen deredir. kapı kayaya inen KUDRETTEN KAYA denen tek parça kayalık 8 kilometren fazla ve at yaısı gibi Arasından hiç geçiş yok tek parça dırAlttarı kapı kaya Üsttarafı hora yeri ve BAYRAK TEPESİDİR.
    Daha yukarda minare kaya var 24 basamaklı kaya burası bir maden işlenen yer halen etrafında o zamandan kalma maden parçalar var Bu minare kayada 2 adet tekabularabası var birisi kırık.Ben bunları anlatırken bir işaret diğerine ***ürüyor.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Alıntı Eski Bozkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu söylediğim yerin coğrafyası hakkında bilgisi olanlar paylaşabilir mi ? Bazı arkadaşlar Van falan diyor benim dediğim yer Marmara Bölgesinde. Paylaşımlarınızı bekliyorum... -)

Saygılarımla... -)
    Selam Ustam: Yazınızda Kudret kaya ve Kudret hamamı Konusundan biraz bahsedelim Bu konuları irdelersek çözüme katkı sağlamış oluruz. Ben kudret hamalarından bahsediyim.Kudret hamamları, Maniks çiftliği, Otlukkaya,En zengin Alibey değirmeni, Ve hamamlar,Bunların olduğu yer, Hamların etreafındadır. Buradaki Alibey değirmeni Suyunu iki dereden alır Bu suyun birisi hamaların suyudur Bu su aşağıda değirmen arkına karışır ve değirmenin bendine iner ve değirmen 2 dereden su almış olur.Bu değirmen şuanda mahalle içinde kaldı İşin garigi bundan 30 yıl kadar öncesindede harabesi mevcut idi şimdi en ufak bir emmaresi kalmadı. Gelelim hamalara hamalar yenilendi önündeki 2 Tümülüs dağıtıldı. ( HAMAMLARIN ARKASINDAN BİR PATİKA YOL GİDER BU YOLUN KENARINDA BİR BUZAGI GEÇECEK KADAR DELİK OLAN HASTALIK TAŞI OLACAK ) der belgelerde evet var o taş şuan bir arkadaşın evinde .( Hamamların karşısındaki tepeden bakdıgında karşı taraf da PAPAZIN MAGRASI GÖRÜNÜR ) der evet halen görünür, ( HAMALARIN dogusundaki dereden giden yolun kenarında BİR DERVİŞ KAYA YAPDIK ) der evet halen duruyor derviş ana kayadan ve yolun kenarında .Otluk kaya( ANGIT KAYA ) duruyor fakat çok tahrip edilmiş vaziyyettedir.
    Buraya kadar hamamlara ait olan işaretlerin Ayrıntısıdır.Birde 2 nci bir hamam var buda yine oraya yakın.( HAMAMLARIN ARKASINDAKİ KAYALIKLARA BİR HAMİLE KADIN YAPDIK) Der evet doğru ama kadının boy resmi değil Kadının Sadece hamile halidir yani kadının karın yapısı yapılmış ve çok şahane bir yapıdır.buda duruyor.Bunları ben herzaman gösterebilirim arkadaşlar.Ancan Kudret kayalar nedir onu bilmiyorum.Burada asıl kudret kayalar bence başka bir olaydır.Saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)