Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaşlar Büyüklerinizin Başına Böyle Bir Olay Geldi Mi

Status
    bolulu141414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Arkadaşlar Büyüklerinizin Başına Böyle Bir Olay Geldi Mi

Oncelikle herkese cumleten selamun aleykum verametullah

arkadaslar abiler beyler kardesler biraz once eşimin dedesinin yanindan geldim hastaydi bi gecmis olsuna gidiyim dedim yasi 85 Allaha sukur simdilik hali vakti yerinde neyse cay icerken konu askerlikten acildi bu dede askerdeyken carsi iznine cikmis gunlerden bir cumartesi tabi carsida bira z dolanmis arkadasiyla sonra arkadasi bu dedenin aklina girip kerhaneye gidelimmi demis dede de gitmem gidersin gitmem gideriz derken dede kabul etmis gitmisler sonra anlayacaginiz uzere isleri bitince askeriyenin yolunu tutmuslar ama o an cunup cenabetmisler bunlar askeriyede banyo yapariz derken askeriyenin o an sulari gitmis bu iki arkadas napalim derken dere kenarina gidelim orda sazliklarin arasinda temizlenelim demisler dedenin arkadasi yukariya bizim dede ise asagida banyo yaparken uc tane adam gelmis yuzleri gunesten gozukmuyordu diyor baslarinda kulah vardi ortadakinin kulahi cok buyuktu diyor ayaklari sivri ucgen gibi boyu 3 metre vardi beyaz gomlekli yanindakilerin yesilimsi bi gomlekleri vardi dedi sonra ortadaki bu pis gezen bizim yerimizi pisleten adami atin biyeri demis yanindakiler dedeyi tutdugu gibi bi kuyuya atmislar ardindan arkadasinida atmislar aksam ictimasinda bu ikisi olmayinca askeriyedekiler bunlari araken bulmuslar kuyunun dibinde sonra cikarttikdan sonra komutandan bi guzel dayak yemisler komutan sormus orda ne isiniz var diye bizi uc tane adam geldi kuyuya atti dedikce komutan yalan soyluyorlar diye hep hirpalamis
    Sonra hoca bi asker cikmis demiski komutanim kizmazsaniz bisey soyleyebilirmiyim demis komutan soyle olum demis komutanim bu arkadaslar cenabet dereye girmisler ve sonra burdakileri rahatsiz etmisler deyince komutan inanmis cunku onu soyleyen asker komutanin en sevdigi sozunun asla yalan olmayacGini bildigi bir askermis herneyse sonradan komutan bunlari birakmis ve teskereleri bitinceye kadar adlarini cinoz diye isimlendirmisler
    Biraz uzun oldu ama paylasmak istedim arkadaslar saglicakla ve dua ile Allaha emanet olun
    Yıkıldın, yakıldın devrim dediler,Soysuzlaştırıldın evrim dediler,Bozkurt'a it, ite yavrum dediler,Kalk, doğrul, yerinden yürü. Geç öne!UYAN EY TÜRK KENDİNE DÖNMEYİ DENE!..

Status
    Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    aleykumselam,

değerli kardeşim,öncelikle şunu bilmeliyiz,insanların cinleri görmesi gibi bir durum söz konusu olamaz,ayetlere aykırıdır.ancak insan veya başka varlık kılıgına girer ozaman görürsün.ama onuda nasıl anlarsın bilemem.üçgen ayak üçgen vucut,bunlar biraz şişirme sanırım.ayrıca böyle konuları açmak için neden geceyi bekliyosunuz onuda anlamıyorum hehe tırsıyoruz sonra.

ne benim nede yakınlarımın başına böyle bir olay gelmedi,gelmesinde inş.gerek yok.farklı şeyler var anlatılan,ama bu tür şeyleri neden merak eder insan bunuda anlamıyorum,diyelimki yaşadık böyle birşey,ve anlattık,ne faydası olurki kafa karıştırmaktan başka.

cinler varmı ? var.. bize düşen varlığına inanmak,ama onlardan ve taifesinden Allah a ve kela_mına sığınmak.kal saglıcakla.Allah a emanet ol.
    “Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder.”

Status
    yumurtacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    VeAleykümselam Verahmettullahü ve Berekatuhü;
    Öncelikle Paylaşım İçin Teşekkürler Ama Sayın Kardeşim Gecenin Bu Saatinde ben nasıl uyuyacağım şimdiden 3,5 atıyorum :(( :(( Saygılar-)

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bozkurt ve yumurtaci kardesim bende dedenin anlattiklarini sizlere anlatiyorum korkmayin gece yatarken kimsesizlerlerin kimsesizi yuce yaratan Allah c.c siginalim o istemedikce yaprak bile kipirdamaz buna kalben tam itikatla inanirsak kaderimizde yoksa zerre kadar bisey olmaz ben buna inanirim . saglicakla kalin kardesler
    Yıkıldın, yakıldın devrim dediler,Soysuzlaştırıldın evrim dediler,Bozkurt'a it, ite yavrum dediler,Kalk, doğrul, yerinden yürü. Geç öne!UYAN EY TÜRK KENDİNE DÖNMEYİ DENE!..

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    419
    Beğenilmiş
    375

selam

eline sağlık üstadım,evet eskiden bu tür vakkalar daha çok olurmuş mesela babam rahmetli anlatmıştı at arabasıyla köye giderken küçük bir oğlak yolda bulmuş , almış atarabasına bakmışki atlar sanki 2 ton yük çekiyorcasına zorlanıyorlar hemen inipte oğlağı bırakmış kaçmış ama eskiler bir başka anlatır konuları allah vergisi..şimdi insanlar cin olmuş adamı çarpıyor.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Evet arkadasim eskiden buyuklerimiz baya bi olay yasamistir bazilarini anlatmasalarda ufak tefek olanlari anlatirlardi
    Simdi buyu cinler veya baska ruhani varliklar yoluyla buyu yapilmakta bunu bilmeyen yok zaten sanirim
    Ben kucuklugumde dedem ile yatardim o zaman annem ikinci kardesime dogumu yaklastigi icin babam hastaneye yatirdi cunku olasi bi dogumda bizim koy dagin basinda hastane 40 km uzaklikta altinizda arabamiz yok bi traktor var o yuzden erkenden hastaneye yatirdi..neyse dedemle yattik yaz aylariydi gece sicak kapilar bacalar acik dedem uyudu benim uykum gelmiyo o ara kapiya baktim annem kapida bana bakiyor ama konusmuyor bende yanina gittim kucakliyacaktim derken ellerim bosa geldi sonra bi baktim tuvalet tarafinda oraya gittim tam kucaklarken yine kayboldu ve yolluktaki ibriklerin uzerine dustum baya bi ses cikti dedem kalkti napiyon burda diye bende annem geldi burdaydi kacti deyince ruya gormussundur falan dedi sonra yattik aradan 3 sene gecti kardesim buyuk besikte yatiyor gece tuvalete kalktim o zaman annemle yatiyordum kalkmisken kardesimide seviyim dedim misil misil uyuyordu kardesimi optumm tuvalete .ciktim bizim kapiyla karsilikliydi tam kapiyi actim tuvalet kapisinin yaninda sandalye vardi onun ustunde kardesim oturuyor kafasi onune egik Allah Allah dedim kendi kendime arkama dondum kardesim besikte yatiyo bi onume donuyorum yine orda ileriye dogru yurudum sandalyedeyken basini kaldirdi bana bakti gozleri ates kozu gibiydi ciglik atti bende cirladim ayaklarim tutmuyo sanki felc oldum o an annem dedem babaannem gecenin bi yarisi kostular ben konusamiyorum dilim tutuldu beni tuttuklari gibi banyoya soguk su altina koydularki sonra kendime geldim olayi anlattim dedem dediki bu cocukta biseyler var bunun caresine bakalim dedi sabah uyandim dedem yanina cagirdi okudu ufledi biseyler yazdi muskaya koydu benim cok giydigim suyeterimin sag omzuna koyacaktiki suyeteri cikarttirdi suyeterin omuz dikisine dikilmis ufacik bi muska buldu acti sonra yakti kendi yaptigi muskayi takti ve o herneyse bundan kurtuldum
    Simdi benim bu yazdiklarima deli sacmasi veya alay eder gibi konusacak arkadaslara sesleniyorum Allah sahitimki bunlar oldu bi insan yasamadan bunlari bilemez
    Búyü Allahin yasakladigi biseydir onlari kotu yolda insana zarar vermek icin kullananlari Allahin siddetli gazabi beklemktedir .

wmert
    wmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dereye cünüp girildi diye cin musallat olmaz.
    cünüplükten kurtulmak için abdest almak gerekir.
    çok dğeil bundan 150 yıl öncesini düşünün. her evde çeşme mi vardı? bazı insanımız derede yıkanır abdest alırdı. düşünün ki çeşme yok. cünüplükten kurtulmak için derede abdest alınması da gerekiyor. ee ozaman insanlar nerede abdest alacaklardı? çeşme suyu buluncaya kadar cünüp mü gezeceklerdi?

biraz mantıklı olalım ve imanımızda güçlü olsun, dinimizi iyi bilelim. işte o zaman böyle şeylere itibar edilmeyeceğini öğrenmiş oluruz.

ayrıca şunu da belirteyim:

cin ve büyü, kur'an-ı kerim ve hadisler de geçer. dolayısıyla gerçektir. ama büyü insana yapılır, cin insana musallat olur. bunların define ile hiçbir alakası yoktur. kualktan dolma konuşmalar haricinde hiçkimse hiçbir kanıt gösteremez. ne ayetlerde böyle birşey vardır, ne hadislerde, ne de din alimlerinin sözlerinde...

dinimizi iyi bilelim, iyi okuyalım işte o zaman korkacak hiçbirşey yoktur.

"Allah, buyurmuştur ki: İki ilâh edinmeyin. O, ancak bir ilâhdır. Onun için yalnız benden korkun." [nahl-51]

bilgisizliğimizden dolayı yinede korkuyor isek, sadece Allah'tan yardım isteyelim. ve aşağıdaki sureleri okuyalım. anlamlarına bakarmısınız. bu surelerin karşısında hangi güç durabilir? hanci cin, büyü durabilir?

ne papazdan, ne sahte hocadan meded ummayalım.
    Allahın gücü üstünde hiçbir güç yoktur unutmayalım.

Nas suresi:
    de ki: Yaratilmislarin serrinden, karanlik çöktügü zaman gecenin serrinden, dügümlere üfleyenlerin serrinden ve haset edenin, içindeki hasedini disariya vurdugu vakit, serrinden; safak aydinliginin Rabbine (Allâh'a) siginirim.

Felak suresi:
    1. De ki: Siginirim ben insanlarin Rabbine,
    2. Insanlarin Melikine (mutlak sahip ve hakimine),
    3. Insanlarin Ilâhina.
    4. O sinsi vesvesenin serrinden,
    5. O ki insanlarin gögüslerine (kötü düsünceler)fisildar.
    6. Gerek cinlerden,gerek insanlardan(olan bütün vesvesecilerin serrinden Allah'a siginirim!

Ayetel kürsi
    Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı wmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dereye cünüp girildi diye cin musallat olmaz.
    cünüplükten kurtulmak için abdest almak gerekir.
    çok dğeil bundan 150 yıl öncesini düşünün. her evde çeşme mi vardı? bazı insanımız derede yıkanır abdest alırdı. düşünün ki çeşme yok. cünüplükten kurtulmak için derede abdest alınması da gerekiyor. ee ozaman insanlar nerede abdest alacaklardı? çeşme suyu buluncaya kadar cünüp mü gezeceklerdi?

biraz mantıklı olalım ve imanımızda güçlü olsun, dinimizi iyi bilelim. işte o zaman böyle şeylere itibar edilmeyeceğini öğrenmiş oluruz.

ayrıca şunu da belirteyim:

cin ve büyü, kur'an-ı kerim ve hadisler de geçer. dolayısıyla gerçektir. ama büyü insana yapılır, cin insana musallat olur. bunların define ile hiçbir alakası yoktur. kualktan dolma konuşmalar haricinde hiçkimse hiçbir kanıt gösteremez. ne ayetlerde böyle birşey vardır, ne hadislerde, ne de din alimlerinin sözlerinde...

dinimizi iyi bilelim, iyi okuyalım işte o zaman korkacak hiçbirşey yoktur.

"Allah, buyurmuştur ki: İki ilâh edinmeyin. O, ancak bir ilâhdır. Onun için yalnız benden korkun." [nahl-51]

bilgisizliğimizden dolayı yinede korkuyor isek, sadece Allah'tan yardım isteyelim. ve aşağıdaki sureleri okuyalım. anlamlarına bakarmısınız. bu surelerin karşısında hangi güç durabilir? hanci cin, büyü durabilir?

ne papazdan, ne sahte hocadan meded ummayalım.
    Allahın gücü üstünde hiçbir güç yoktur unutmayalım.

Nas suresi:
    de ki: Yaratilmislarin serrinden, karanlik çöktügü zaman gecenin serrinden, dügümlere üfleyenlerin serrinden ve haset edenin, içindeki hasedini disariya vurdugu vakit, serrinden; safak aydinliginin Rabbine (Allâh'a) siginirim.

Felak suresi:
    1. De ki: Siginirim ben insanlarin Rabbine,
    2. Insanlarin Melikine (mutlak sahip ve hakimine),
    3. Insanlarin Ilâhina.
    4. O sinsi vesvesenin serrinden,
    5. O ki insanlarin gögüslerine (kötü düsünceler)fisildar.
    6. Gerek cinlerden,gerek insanlardan(olan bütün vesvesecilerin serrinden Allah'a siginirim!

Ayetel kürsi
    Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür.
    Arakadasim bunlarin aksini iddia mi ettim ben
    Ben dinledigimi anlattim bir ikincisi buyu cinler ve diger varliklarla olur buyu yapildiktan sonra insana o etkiyi yapan ne bana bunu anlatirmisin
    Hoca isine gelince Allah rizasi icin manevi hastaligi olanlara sifa olsun diye okunur ve Allah c.c suphesiz kudretlilerin en kudretlisidir ki yapilan dualari geri cevirmez
    Konu bolulu141414 tarafından (27.Haziran.2012 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,138
    Beğenilmiş
    231
    korkmayın ya ne var korkacak bence zarar vermessek hiç bir şey yapmazlar karşılaştıgınızda ilk bakacagınız yer ayak kısmıdır ayakları iki tırnaklıdır başında büyük küllah dediginiz şahtır şahlık bir makamdır aynı bir bölgenin beyi gibi
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    posi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar bazı arkadaşlarımızın başından geçen olaylara inanmasanız bile saygıyla karşılayın hepimizin hayatında zaman zaman gizemli şeyler olabilir. bende sizinle bir anımı paylaşayım evde tek kalıyorum malum bekarım gece korku filmi izliyorum 3 falan saat filmi izlerken çok ürperdim o güne kadar korku filmlerinden hiç korkmam sırf eylence olsun diye izlerdim neyse yattım o gece okadar kabus gördümki tuvalete bile gitmeye çok korktum yorganın içine girdim korkudan kalbim atıyor yani bir garip geceydi rüya içinde rüyalar falan gördüm o günden sonra bende geceleri kabuslar gördüm çok sık sonra evi değiştirdim başka yere taşındım öyle korkunç kabus görmedim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)