Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ağlayan kadın

Status
    posi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ağlayan kadın

arkadaşlar benim şehirde yaşayan yani diğer amcalarım gibi hayatı köyde pek fazla geçmemiş bir amcam vardı bu hafta sonu köye geliyor arkadaşları falan toplanıyorlar gece define aramaya neyse bunlar bir mağaranın önünü kazıyorlar amcam bir ses duyuyor sanki bir kadın ağlıyor yada çocuğuna ninni söylüyor o tarz bi ses amcam ürperiyor ama kimseye belli etmiyor herhalde sadece ben duyuyorum diye neyse ses gittikçe şiddetleniyor artık arkadaşları fısıldaşmaya başlıyor sen ses duydunmu gibi bir birleri ile konuşuyorlar bakıyorlarki hepsi sesi duyuyor aldırış etmiyorlar biraz daha kazıyorlar ses dahada yaklaşıyor bunların içine bir ürperti düşüyor Allah deyip kaçmaya başlıyorlar yıllar sonra ben amca oğluyla o mağraya kazmaya gittik fakat mağra dışarıdan heybetli gözüküyor ama içersi fazla derin değil mağra sırf kayadan oyulma bunlar neresini kazdı anlaymadık kazcak yer bulamayıp döndük babama bu olayı sorduğumda mağranın öntarafında bir yer dedi amcamların da kendi seslerinin yankısından korkup kaçtıklarını söyledi fakat amcam ve arkadaşları kendi seslerinden korkacak kadar aptal değillerdi bana sanki bu olayda bir iş var gibi geldi kime sorsam olayı saptırmaya çalıştılar işte yok amcan korkatı kendi seslerinden korktular gibi falan ama ozaman yanlarında köyün definecilikte piri dencek bir adamda yanlarında idi o korkmayıp mağraya taş falan atmış sonra herkes kaçınca oda korkup kaçmış şimdi arkadaşlar sizlere sormak isteğim sizlerin de başına buna bennzer bir olay geldimi

wmert
    wmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş okadar yazdık ettik, ayet gösterdik. hala daha, başınıza öyle olay geldimi, bunu yaşayan varmı diyorsun.

ilk dedin ki, "film izledim korktum."
    ardından "gece kadın beni boğmaya çalışıyor" dedin.
    bunlara psikolojik olduğunu söyledik.

yılmadın, "kıyafetlerim kayboluyor" dedin. besemele çek denildi.

şimdi de kadın ağlaması diyorsun. yahu kardeş neden illa bu işi kabul ettirmek zorundasın ki?
    şimdi bu konuya da bir açıklama yapsak, yarın çıkıp köpek havlaması, kedi mızıklaması diyeceksin.

madem başına bu kadar olay geliyor daha neden duruyorsun. önce kendi kendine düşün neden bunlar benim başıma geliyor, yanlışım nerede? ardından dinini oku, öğren. imanını tazele.

bu tür olaylar başa geliyorsa çaresi burası değildir. dini öğrenmek ve gerektiği gibi yaşamaktır.

böyle kulaktan dolma sözlerle değil, lütfen dini kanıtlarla konuşun. insanları yanlışa sürüklemek günahtır, kul hakkıdır.

lütfen elinizi vicdanınıza koyun, müslümana yakıştığı gibi davranın.
    Konu wmert tarafından (29.Haziran.2012 Saat 20:14 ) değiştirilmiştir.

Status
    bolulu141414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sual: Cin insana zarar verir mi, insan şekline girebilir mi? Zararından korunmak için ne yapmalı?
    CEVAP
    Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye kitabında özetle deniyor ki:
    Cinlerin müslüman olanı ve olmayanı vardır. Müslüman olan cinlerden insanlara bir zarar gelmez. Bunlar, yalnız ibadet ederler. Ehl-i sünnet âlimleri bunları tanır. Salih insanlar gibi görünür ve sohbet ederler. Kâfir olan cinler, insanlara çeşitli şekilde zarar verirler. İnsandan ayrılmayıp her şekle girebilirler. Mesela mikrop şekline girip insanın damarlarında dolaşırlar. Yalnız müminlerin kalbine giremez ise de, kalbine vesvese verebilir. Keçi, yılan, kedi şekline girdikleri çok görülmüştür.

Kâfir cinler, iyi insan şekline de girip iyi ve faydalı şeyler de yaparlar. Kâfir ve fasıklarla arkadaşlık yapınca, hiç ayrılmayıp onları günaha ve küfre sokarlar.

Cinler ve şeytanlar rüyada da görülebilir. Çok güzel şekle girip ihtilama sebep olurlar.

Herkesin kâfir bir cin arkadaşı vardır. Melekler, insanları cinlerin zararından korur.

Âyet-i kerime ve dua okuyup, Allahü teâlâya sığınanlara da cinler bir şey yapamazlar.

İnsanlara, hastalıkların tedavilerini ve gerekli ilaç öğrettikleri, sara hastasının bedenine girip, ona zarar verdikleri, insanlara nazarlarının değdiği kitaplarda yazılıdır.

Cin üç sınıftır:
    1- Rüzgar ve hava gibi olanlar.
    2- Yerdeki böcek ve hayvancık gibi olanlar.
    3- Dinin emir ve yasaklarına uymakla vazifeli olanlar ki bunlara hesap ve azap vardır.

Cin, ateş ve havadan yaratıldığı için çok latiftir, çabuk hareket eder, hafif bir çarpmada hemen ölürler. Ömürleri kısa, din bilgileri azdır ve kibirli olurlar, birbirleri ile hep dövüşür ve savaşırlar. Cinnin ölümü, yerde kaybolmakla olur. İhtiyarları, gençleşir, çocukluk haline döner ve ölüp yerde kaybolur.

Kâfir cinler, cinci ve büyücülerin bildirdiği insanlara sihir = büyü yaparlar. Hadika’daki hadis-i şerifte, (Sihir = büyü yapan, yaptıran ve inanan bizden değildir) buyuruluyor. Cinciler, falcılar ve yıldız nameye bakıp, sorulan her şeye cevap verenler büyücü sınıfına girerler. Bunlara gidip, söylediklerine, yaptıklarına inanmak, bazen doğru çıksa bile, Allah’tan başkasının her şeyi bildiğine ve her dilediğini yapacağına inanmak olup, küfür olur

Geçmiş şeyleri cinden sormak caiz, ileride olacak şeyleri sormak caiz değildir. Çünkü geleceği ve gaybı ancak Allahü teâlâ bilir. Kâfir cinler yalancı olduğu için olmuş şeyleri de görmeden gördük diyebilirler. Cinciye gidip, insanı cinden kurtardığına inanıp, ona ücret vermek caiz değildir.

Cinden kurtulmak için en tesirli silah Kelime-i temcid (La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim) ve istiğfar duasıdır. Bunları okuyandan, cinler kaçar ve büyü bozulur. Cin mektubu denilen duayı, yanında taşıyana veya evinde bulundurana cin gelmez, dadanmış olan cin de gider.

Âyet-el-kürsi, İhlas, Muavvizeteyn ve Fatiha surelerini sık sık okumak da, insanı cinden muhafaza eder. Bu âyet-i kerimeleri okumakla, bu mektubu taşımakla, şifa âyetlerini okumakla ve yazıp suyunu içmekle faydalanmak isteyenlerin Ehl-i sünnet itikadına uygun olarak doğru iman sahibi olması gerekir. Bunları yazanın ve kull*****n itikadı doğru olmazsa ve haram işlerse, faydaları görülmez.

Cin ve şeytan şerrinden kurtulmak için ve sara hastalığına ve sihre, büyüye karşı koruyucu âyet denilen (ayat-ı hırz)ı yedi gün okumalı ve bu âyetleri üzerinde taşımalıdır.

Evliyanın ruhları, görünmeden de, görünerek de, sevdiklerine fayda verir ve belalardan korur. Onları tanımaya, sevmeye ve sevilmeye uğraşmalıdır. (Daha fazla bilgi için Seadet-i Ebediyye kitabına bakılmalı.)

Cin ve şeytan
    Sual: Cinle şeytanın yaratılış bakımdan farkı nedir?
    CEVAP
    Şeytan da cin gibi, ateşle havadan yaratılmıştır; fakat cinde hava, şeytanda ateş fazladır. Cinlerin kâfir olanları olduğu gibi Müslüman olanları da vardır. Şeytanların ise hepsi kâfirdir. (Keşkül risalesi)

ALINTI
    Yıkıldın, yakıldın devrim dediler,Soysuzlaştırıldın evrim dediler,Bozkurt'a it, ite yavrum dediler,Kalk, doğrul, yerinden yürü. Geç öne!UYAN EY TÜRK KENDİNE DÖNMEYİ DENE!..

Status
    posi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı wmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş okadar yazdık ettik, ayet gösterdik. hala daha, başınıza öyle olay geldimi, bunu yaşayan varmı diyorsun.

ilk dedin ki, "film izledim korktum."
    ardından "gece kadın beni boğmaya çalışıyor" dedin.
    bunlara psikolojik olduğunu söyledik.

yılmadın, "kıyafetlerim kayboluyor" dedin. besemele çek denildi.

şimdi de kadın ağlaması diyorsun. yahu kardeş neden illa bu işi kabul ettirmek zorundasın ki?
    şimdi bu konuya da bir açıklama yapsak, yarın çıkıp köpek havlaması, kedi mızıklaması diyeceksin.

madem başına bu kadar olay geliyor daha neden duruyorsun. önce kendi kendine düşün neden bunlar benim başıma geliyor, yanlışım nerede? ardından dinini oku, öğren. imanını tazele.

bu tür olaylar başa geliyorsa çaresi burası değildir. dini öğrenmek ve gerektiği gibi yaşamaktır.

böyle kulaktan dolma sözlerle değil, lütfen dini kanıtlarla konuşun. insanları yanlışa sürüklemek günahtır, kul hakkıdır.

lütfen elinizi vicdanınıza koyun, müslümana yakıştığı gibi davranın.
    mert kardeş benim başıma sadece kabuslar ve kayıp eşyalr gelidi eşyalar belki hafızamın azizliğnden bulamıyorumdur yada gerçekten kayboluştur eminim mantıklı açılaması vardır ağlayan kadın olayı amcamların başına gelmiş merak ettiğim aceba kazdıkları yerde define vardı da sahiplimiydi onun için mi amcamlar otarz sesler duydu merakım oydu ben başıma gelen olaylardan dolayı korku duymuyorum heycanlı oluyor hoşumada gidiyor zaten çocukluğumdan beri gizemli işlere merak duyarım

Status
    mavibeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    S.A.Şu tılsım bide sahipli meselesi bi türlü netliğe kavuşamadı gitti kafam çorba gibi oldu valla.Selametle
    İmzanız kurallara uygun değildir...

Status
    bolulu141414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kuran da cinlerin ateşten yaratıldıkları bildirilir İlgili ayetler şu şekildedir:

Cann ı (cinni) da yalın-dumansız bir ateşten yarattı (Rahman Suresi, 15)

Ve Cann ı da daha önce nüfuz eden kavurucu ateşten yaratmıştık (Hicr Suresi, 27
    Yıkıldın, yakıldın devrim dediler,Soysuzlaştırıldın evrim dediler,Bozkurt'a it, ite yavrum dediler,Kalk, doğrul, yerinden yürü. Geç öne!UYAN EY TÜRK KENDİNE DÖNMEYİ DENE!..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)