Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: definenin sahipli olduğunu anlamak

Status
    kayaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karadeniz
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

definenin sahipli olduğunu anlamak

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,

öğrenmek amaçlı soruyorum şimdi diyelim bir yerde define olduğunu biliyoruz varsayalım defineyide bulduk ancak sahiplimidir değilmidir nasıl anlıyacağız illa anlamak için çarpılmakmı gerekiyor yani kendini nasıl belli eder işaret veya başka bir durum mu söz konusu çok merak ediyorum...

Status
    merline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı kayaoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,

öğrenmek amaçlı soruyorum şimdi diyelim bir yerde define olduğunu biliyoruz varsayalım defineyide bulduk ancak sahiplimidir değilmidir nasıl anlıyacağız illa anlamak için çarpılmakmı gerekiyor yani kendini nasıl belli eder işaret veya başka bir durum mu söz konusu çok merak ediyorum...
    Sahipli değilse ,Tılsımlıdır YEEES.... işaret varsa yardımcı olmaya çalışırız kolay gele

kaçak kazıdan uzak duralım ,,izin almayanları uyaralım...laws

Status
    Nereden
    Karadeniz
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Öncelikle yorumun için sağolasın arkadaşım, yalnız ben zaten yazımdada dedim öğrenme amaçlı diye öle bir define yok ortada aslında benimki öğrenmek amaçlıydı sadece, ama gezerken belirgin işaretlerle karşılaşırsam paylaşmayı bilgi edinmeyi düşünüyorum çok sağol...

sevki_45
    sevki_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sa

ya ben inanmıyorum bu işe hiç düşündünüz mü hangi arkeolog çarpılmiş hangisi tılsım bozdurmuş hangisi bi hocayla kazı yapmış :-) ben duymadım varsa söylesin belki ben yanılıyorum

Status
    Harbici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

çok doğru

ben inanıyorumki bu şekilde sahipli diye bahsedilen define örnekleri de vardır. ama bi yandan düşününce de arkadaşın düşündüğü gibi düşünürsek bu arkeologların hepsi felçli, kafayı yemiş yada çarpılmış olmalıydı ama değiller. hepsi sapasağlamlar. demekki bu tılsımlı ya da sahipli denilen defineler belki de çok çok az oranda karşılaşılan bi durum.
    "gideceği limanı bilmeyene hiç bir rüzgardan fayda gelmez"

sevki_45

sa

abi bana kalırsa bu korkut malar ekip de ki kendi arkadaş dediği kimseler birbirlerini para için bunun gibi tezgah a getiren kimseler kimi sahte hocalar da var tabi birde yakalanma korkusu yorgunluk uyku suz luk tabi gece yapılıyo bu işler le hayaller görmeye de başlıyo bence böyle birde mezarlar burda biri yatıyo başında sorgu melekleri azap melekleri e birde sen giriyor sun küçücük mezar sıkışık lik oluyo tabi belki melek ler sorguya seni de dahil ediyo sana soru soruyo sen duyma yınca tokat geliyo :-) belki...

Status
    Nereden
    Karadeniz
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı sevki_45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben inanmıyorum bu işe hiç düşündünüz mü hangi arkeolog çarpılmiş hangisi tılsım bozdurmuş hangisi bi hocayla kazı yapmış :-) ben duymadım varsa söylesin belki ben yanılıyorum
    Alıntı sequalizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben inanıyorumki bu şekilde sahipli diye bahsedilen define örnekleri de vardır. ama bi yandan düşününce de arkadaşın düşündüğü gibi düşünürsek bu arkeologların hepsi felçli, kafayı yemiş yada çarpılmış olmalıydı ama değiller. hepsi sapasağlamlar. demekki bu tılsımlı ya da sahipli denilen defineler belki de çok çok az oranda karşılaşılan bi durum.
    arkadaşlar aslında çok mantıklı konuşmussunuz ancak bu tür şeyler olabiliyor,bazıları diyecek hurafe inanmayın ama dinimizdede cinlerden bahsediliyor yani inanılması zor değil
    bunlar olan şeyler,aslında bu tür olayları bizzat yaşamış insanlar anlatırlarsa daha sağlıklı bilgiler ediniriz ...

Status
    Germiyanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    kütahya
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    7

s.a

""bence böyle birde mezarlar burda biri yatıyo başında sorgu melekleri azap melekleri e birde sen giriyor sun küçücük mezar sıkışık lik oluyo"" hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe hay Allah şevki kardeş iyi güldürdün yahu hehehehe -)
    Hayat Cesurları Sever..

sevki_45

teşekkür ler

Alıntı Germiyanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ""bence böyle birde mezarlar burda biri yatıyo başında sorgu melekleri azap melekleri e birde sen giriyor sun küçücük mezar sıkışık lik oluyo"" hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe hay Allah şevki kardeş iyi güldürdün yahu hehehehe -)
    Latife olsun diye öyle yazdım kardeş.ama gerçekten öyle o adam orada yüzde doksan azap görüyo sıkıntılı bi yer bunun etkisi muhakkak vardır diye düşünüyorum bi önce ki yorum yapan arkadaş ben cinlere inanıyorum vardır ama bu işlerde olacağını zannet miyo rum dediğim gibi arkeolok lar a nden gözük mu yo bence böyle abim ya dümen uydurma bu işler benim dediklerime çok arkadaş katılır diye düşünüyorum

wmert
    wmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okadar yazdık çizdik anlattık. hala bu konuyu gündemde tutmak isteyenler var. bu yalanları gerçekmiş gibi göstermek isteyenler var. birileri bunlardan nemalanıyor.

ne diyelim. herkez istediğine inansın. Allah büyük, elbet vardır bir hesabı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)