Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahit Sandığı

 1. #1
  lacivert24
  lacivert24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Ahit Sandığı

  Atlantisliler bizi geliştirirken hem bilim hem de din yoluyla bilgi verdiklerini söylemiştim. Kutsal kitaplardan Tevrat’ta bize epey ilginç bilgilerin verildiğini görmüştük. Atlantislilerin Musevilerle uğraştığını Tevrat’tan takip etmiştik. Fakat her an onlarla beraber olamamıştır. Onun için Yahudilerle her an iletişim içinde olabilmek için onlara bir telsiz (Ahit sandığı) vermiştir. Verilecek telsizin çok uzun süre pillerinin dayanması gerekir. Oysa en iyi şartlarda elimizdeki piller 5-10 gün dayanabilirler. Sürekli onlara pil ***ürmek yerine onlara küçük bir atom reaktörü olacak bir ***** vermek daha uygun olacaktır. Atlantislilerin soğuk vizyon reaktörünü yapmış oldukları gözüküyor. Sanırım bizde önümüzdeki yıllarda başaracak olduğumuz bir gelişme olacaktır. Böylece çok uzun yıllar dayanabilecek bir pilimiz olmuş olacaktır. Bu durumun Atlantisliler tarafından da böyle uygulandığı Tevrat’ta gözükmektedir. Olayı anlayabilmek için Ahit sandığının özelliklerini incelemek gerekir.

  1.Sa.5: 8 Bunun üzerine ulaklar gönderip bütün Filist beylerini çağırttılar ve “İsrail Tanrısı’nın Sandığı’nı ne yapalım?” diye sordular. Filist beyleri, “İsrail Tanrısı’nın Sandığı Gat’a ***ürülsün” dediler. Böylece İsrail Tanrısı’nın Sandığı’nı Gat’a ***ürdüler.

  1.Sa.5: 9 Ama sandık oraya ***ürüldükten sonra, RAB o kenti de cezalandırdı. Kenti çok büyük bir korku sardı. RAB kent halkını, büyük küçük herkesi urlarla cezalandırdı.

  Ahit sandığı radyasyon saçmaktadır. İsrail dışına çıkarılan sandığın nasıl kullanılacağı bilinmediğinden herkeste radyasyon etkisi olan tümörler oluştu.

  1.Sa.6: 19 RAB’bin Antlaşma Sandığı’nın içine baktıkları için, RAB Beytşemeşliler’den bazılarını cezalandırıp yetmiş kişiyi yok etti. Halk RAB’bin başlarına getirdiği bu büyük yıkımdan dolayı yas tuttu.
  Ahit Sandığı kurallara uyup yanaşılmadığında öldürücüdür. Her önüne gelen sandığa yanaşamaz hele sandığın koruyucularını kaldırıp bakanlar sadece kanser olmadı çok kısa zamanda öldüler.

  1.Ta.13: 9 Kidon’un harman yerine vardıklarında öküzler tökezledi. Bu nedenle Uzza elini uzatıp sandığı tuttu.

  1.Ta.13: 10 RAB sandığa elini uzatan Uzza’ya öfkelenerek onu yere çaldı. Uzza orada, Tanrı’nın önünde öldü.

  1.Ta.13: 11 Davut, RAB’bin Uzza’yı cezalandırmasına öfkelendi. O günden bu yana oraya Peres-Uzza denilir.

  Ahit sandığına yanlışlıkla bile tutulamaz. Çünkü çarpıyor. Bu ayetlerde Ahit sandığının yüksek voltaj ürettiği görülmektedir. Bu özelliği yüzünden taşınmasının nasıl olacağı insanlara anlatılmıştır. Fakat yanlışlık sonucu bu voltaja kapılan Uzza oracıkta öldü.

  Lev.16: 13 Orada, RAB’bin huzurunda buhuru korların üzerine koyacak; buhurun dumanı Levha Sandığı’nın üzerindeki Bağışlanma Kapağı’nı kaplayacak. Öyle ki, Harun ölmesin.
  Ahit sandığı insanları öldürmesin diye yalıtılıyor. Uzza’yı öldüren voltaj Harun’u da öldürmesin diye sandığa bir koruma yapıldığı anlaşılmaktadır.

  Lev.16: 23 “Sonra Harun Buluşma Çadırı’na girecek. En Kutsal Yer’e girerken giydiği keten giysileri çıkarıp orada bırakacak.

  Lev.16: 24 Kutsal bir yerde yıkanıp kendi giysilerini giyecek. Sonra çıkıp kendisi ve halk için getirilen yakmalık sunuları sunacak, kendisinin ve halkın günahlarını bağışlatacak.

  Daha önce voltaj için bir koruma yapılmıştı. Şimdi ise radyasyonun etkilerini azaltmak için çözüm oluşturuldu. Ahit sandığının yanına girip çıkmak için özel elbiseler ve radyasyondan kurtulmak için yıkanmak gerektiği anlatılmaktadır.

  1.Sa.5: 8 ayetini biraz daha açmak istiyorum. Ahit sandığı bir dönem Yahudilerin elinden alındı. Fakat sandığı alanlar onu nasıl kullanacaklarını bilmediğinden etkilenmişlerdir. Görüldüğü gibi soğuk vizyon olduğunu sandığım sistem radyasyon saçmaktadır. Yahve ahit sandığına yaklaşmak için Levilileri eğitmiştir. Onların haricinde olanlar radyasyondan ya da üretilen elektrikten etkilenmektedir. Ahit sandığına ancak özel şartlarla yaklaşılmalı ve dikkatli olunmalıdır. Belki de Yahudilerin ya da Levililerin genleri ile farklı şekilde uğraşılarak radyasyondan diğer insanlar kadar etkilenmemesi sağlanmış olabilir. Bu ayetlerden anlaşılacağı gibi tüm Gat halkı etkilenmiştir ama Yahudilerin radyasyondan etkilenmediği görülmektedir. Gat halkında çeşitli urlar oluştu ve bu durumu Yahve’ye atfettiler ve sandığı tekrar eski sahiplerine gönderdiler. Fakat sandığı merak yüzünden ziyaret edenlerde bu durum görülmüş olabilir. Yani uzaktakileri etkilemiş olması az bir ihtimaldir. Sanırım bu ahit sandığını nasıl yapacağımızı kütüphanelerde bulacağımız belgelerden öğreneceğiz. Yada eskisini bulup tamir edeceğiz. Büyük bir ihtimalle kaybolan Ahit sandığı Mısır’daki arşivler piramidine konulmuştur. Bu işi de Süleyman peygamber yapmış olmalıdır. Bu konuyu inceleyen Eric Von Daniken Ahit sandığını Süleyman peygamberin Oğlu Menelik’e verdiğini ve ondan sonra bir daha izine rastlanmadığını söyler.

  Bana göre Menelik Ahit sandığını Mısır’a ***ürüp arşivler piramidine koymuştur. Fakat başka bir iddia da Etiyopya’da bir tapınakta olduğudur.

 2. #2
  Status
  Çevrimiçi
  amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30 Aralık 2011
  Mesajlar
  3,172
  Beğenmiş
  888
  Beğenilmiş
  162
  muhteşem sandık içinde ne bilgi ler vardı ve en önemlisi antantislilerin mısırlılara vermiş olması acaba insanlık bugune gelinceye kadar kaç kere cezalandırıldı anlantis nuh tufanı bildigimiz iki cezalandırılış örnegi evet bence medeniyet ilerliyor fakat yapılan sapkınlık sonunda cezalandırılıp yok ediliyor ve medeniyet tekrar dogmaya başlıyor oçaglarda soguk diffüzyon olayı muhteşem bir olay hele bundan yüzyıllar sonrası yapılan mısır piramitlerinin özellikleri bizleri hayrete düşürüyor atlantis kıtası suya gark edildi nuh nufanında ise dünya su ile dolduruldu bu iki olayda birer kıyamet olayından başka bir şey degil konu derin ve güzel elinize saglık COFFEE
  Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
  Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

 3. #3
  Status
  Çevrimdışı
  NİHAT BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26 Şubat 2012
  Mesajlar
  777
  Beğenmiş
  283
  Beğenilmiş
  32
  selamlar.. lacivert ustamada selamlar....bu atlantis olayı gerçekte nedir.? benim bildiğim ve yazılı kayıtlarda gecen yanılmıyorsam şudur solon a dedesinin hep anlattığı bir şehir devlettir. bu şehir tam fakat tam kelimenin tam manası ile demokrasi ile yönetilmesidir o kadarki bu şehir devlette kimsenin üstünlüğü yoktur.!! herkes eşittir ve demokrasi kelimesinin kaynağı buradan gelir....şimdi bakıyorum atlantis mübarek uzay üssü gibi bir yer...halbuki düşüne biliyormusunuz dünyada demokrasi öyle egemen olmuşki herkes eşit eğitimde. sağlıkta. adalette.ve üçretlerde. herkes hakkını alabiliyor tıpkı asrı saadet gibi daha ne olsun.... ahit sandığı konusu elmalılı hamdi yazır ın hak dini kuran dili kitabında gayet acık ve net olarak yazar ilk adem aleyh selama ve silsile yolu ile musa aleyh selama verildiği daha sonra cebrail aleyhselam tarafından gökyüzüne kaldırıldığı anlatılır yahudiler tarafından onlarca kere değiştirilen tevratı dikkate almak bence abesle iştigaldir.en derin sevgi ve saygılarımı sunar.. sürçü lisan etti isek af ola....

 4. #4
  Status
  Çevrimdışı
  FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21 Kasım 2010
  Nereden
  istanbul
  Mesajlar
  4,348
  Beğenmiş
  243
  Beğenilmiş
  235

  selam

  Lacivert ustam bencede mısırda kullanıldı ,piramit aydınlatıldı ama ondan sonra geriye olasılıklar kalıyor.
  belki etiyopyada bir tapınakta
  yada amero ustanın evinin altında
  şaka tabiii ama her şakanın altında bir gerçek payı vardır.
  ağrı dağının zirvesi olduğuda söylenir.
  emeğine sağlık,güzel paylaşım.-)

 5. #5
  lacivert24
  lacivert24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  selam

  konu ile ilgili o kadar efsane rivayet varki doğrusunu ALLAH cc. bilir onun için yazılanları dikkate almayın öylesine kültür babında paylaştım şöyle veya böyle olması dinimizle alakalı bir mesele değildir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •