Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bodrumda Kesinlikle Define var !

Status
    Trakyali89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bodrumda Kesinlikle Define var !

Slm kardeslerim, ben batitrakyadan (yunanistan/Gumulcine) katiliyorum. Belki siz bana yardimci olabilirsiniz. Bizim bir cok eski bir kucuk evimiz var daha osmanli zamaninda. Ev anneme kaldi . anneannem ve dedem rahemtli oldular.Evin altinda bir bodrum var . Ve o bodrumun altinda kesinlikle bir define varmis. Daha eskiden orda bir kadin oturumus ve o Kadin trakyanin zengin karilarindan biriymis. Hic evlenmemis torunlari falan yokmus ve o kadin bodrumun altina butun altinlarini falan gomus. Biz bunu arastirdik ve hocalara sorduk varmi yokmu diye. Butun hocalar var dedi. Ama hepside dedi o define sahiplimis. Yani o Kadin o defineyi sahiplendirmis. Kimse bulamasin diye. Define yerinden oynarmis diyolar hocalar. Bir hoca dedi gidin siz kazan bakalim orasini ben size korumak icin bir muska yapacam. en azindan 1 metre kazin fazla derinde olmaz dedi. Gittik oraya annemle kuzenle yengemlen ve kazdik bir capini. Kazarken bir cingir sesi geldi 3 kere bodrumdan ondan sonra cingir sesi kesildi. Kazdik devam kosesini birsey yok . Sonra yengem dedi bu kadar yeter bugunluk. Tam bodrumda cikiyoruz gozume birsey carpti bir tas gordum ve o tasin ustunde birseyler cizilmis onu buraya yuklecem. Eve geldik aradik hocayi : Hocam dedik biz kazarken bir cingir sesi duyduk dedik ve tas bulduk. ustunde bireyler cizik .hoca dedi siz gelen buraya dedi ve gittik hocaya. Hoca dedi bu tas bir isaret dedi tasin tam ortasinda bir kedi yuzu var ve o kedinin yaninda la ila allah il allah yazio. Hoca dedi bir kiralim su tasi belki birsey vardir icinde ama birsey cikmadi. Sonrasi gun yine gittik baska capi kazmaya . Ve orada kazarken bir tikla cikti tiklanin altina buyuk bir tas cikti 60 kilo vardi. Orasini devamli kazarken yine bir cingir sesi geldi ama bu sefer 1 kere duyduk. Kazdik Kazdik birsey cikmadi. Hocayi aradik hoca dedi yerini degistirolar. Orda kesinlikle birsey var kardeslerim. Annem bir kac sene once mutfakta lirayi bir kigada sargirmisti ve masaya koymustu su iceyim derken bi bakmis kigadin icine lira kaybolmus ve kigadin ustune bir kadin ve adam cizmisler. Simdi ne yapa biliriz kardesler??? Bu defineyi nasil bulabiliriz? Turkcem icin cok ozur diliyorum arkadaslar

Konu Trakyali89 tarafından (18.Ekim.2012 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

Status
    Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    s.a

öncelikle sitemize hoş geldınız.bahsettiğiniz olayla ilgili orada bir şey var veya yok demek nekadar doğru olur bilemiycem.ama mutlaka ustaların diyeceği birşeyler vardır.evin başka yerleri ile ilgili.

ben şunu demek istiyorum,bana kalırsa siz o hoca ile irtibatı kesin,o kişi artık hocalığı bırakmış defineci işine girmiş.normal bir hocanın böyle işlerle işi olmaz.

ayrıca siz her buldugunuzu her gördüğünüzü alıp birilerine götürürseniz bu iştende zararlı cıkarsınız,ya elinizden alırlar,yada o saf hoca gibileri belkide değerli olan bir objeyi size kırdırır.

son olarak,sizede bir tafsiyede bulunayım.konu açmadan evvel bu sitenin nimetlerinden yararlanmak isteseydiniz size çok faydalı olurdu,açtıgınız konu ile ilgili arşiv niteliğinde bilgiler mevcut sitede.

ve ve forum kuralları.
    kazdım kırdım yaktım gibi ifadeleri kabul etmez.etmeme sebebi önce sizin güvenliğiniz içindir,daha sonra site huzuru içindir.

dikkatli olalım,allah c.c gönlüne göre versin.
    “Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder.”

Status
    yumurtacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Bozkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a

öncelikle sitemize hoş geldınız.bahsettiğiniz olayla ilgili orada bir şey var veya yok demek nekadar doğru olur bilemiycem.ama mutlaka ustaların diyeceği birşeyler vardır.evin başka yerleri ile ilgili.

ben şunu demek istiyorum,bana kalırsa siz o hoca ile irtibatı kesin,o kişi artık hocalığı bırakmış defineci işine girmiş.normal bir hocanın böyle işlerle işi olmaz.

ayrıca siz her buldugunuzu her gördüğünüzü alıp birilerine götürürseniz bu iştende zararlı cıkarsınız,ya elinizden alırlar,yada o saf hoca gibileri belkide değerli olan bir objeyi size kırdırır.

son olarak,sizede bir tafsiyede bulunayım.konu açmadan evvel bu sitenin nimetlerinden yararlanmak isteseydiniz size çok faydalı olurdu,açtıgınız konu ile ilgili arşiv niteliğinde bilgiler mevcut sitede.

ve ve forum kuralları.
    kazdım kırdım yaktım gibi ifadeleri kabul etmez.etmeme sebebi önce sizin güvenliğiniz içindir,daha sonra site huzuru içindir.

dikkatli olalım,allah c.c gönlüne göre versin.
    Öncelikle Sitemize hoş geldiniz bende sayın ustama katılıyor sizede iyi forumlar dilerim.-)

Status
    Harbici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    bozkurt ustanın dediği gibi sen o hoca ile irtibatı en kısa zamanda kes. o hocayla çalışmaya devam edersen dünyanın merkezine magma tabakasına kadar kazarsın. daha mantıklı çözümleri vardır. hoca mantıksız bir yol demiyorum ama senin hoca yetersiz kalmış. bence başka hoca da arama. eger aradığın altınsa bunu biliyorsan altın bulan ci.haz kullanmanı tavsiye ederim. bu şakül olur cu.buk olur de.dektör olur artık herneyse hangisinden temin edebiliyosan et. yada kendine yap ve önce aradığının orda olduğundan madden emin ol. manevi anlamda yardımcı olanları belki sonra değerlendirirsin.,

gelelim malın yer değiştirmesi olayına.

sen bi hoca olsan. burda mal var desen. burayı kazın desen. sonra kazınca ordada aranan emareler bulunmayınca nasıl kıvırırdın?

ben yanlış tarifledim seni boşa yordum diyebilirmiydin?

diyemezdin.

sığınacağın tek şey kalırdı. o da topu 3 harflilere atmak. ve malın yerini değiştirdiler demek. aslında burdaydı ama yerini oynattılar kaydırdılar demekten başka ne yapabilirdin. senin hocan da böyle yapmış. seni boşa yormuş ama izah edememiş. atmış topu cine periye.

ben malın yer değiştirmesine bu sebepten inanmıyorum. böyle bişey yoktur. bu söylenti safsata iş bilmez hocaların kendini aklamak için kullandığı yegane yani tek yöntemleridir. oyuna gelmeyin. önce gerçekten burda malın var olduğunu ispatlayabilecek bir ci.haz kullanın. altının orda olduğundan emin olun. sonra calışmanıza devam edin.
    "gideceği limanı bilmeyene hiç bir rüzgardan fayda gelmez"

Status
    Trakyali89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yorumlar icin cok tskler kardesler. Ama bu tas ne anlama gelir?? Bilen varmi?

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,138
    Beğenilmiş
    231
    üç kolonun arasında olması birşey ifade edermi acaba _:(
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    OMG-16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Ölümün Sessizliğinde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten yazdıgıyın çogundan bir şey anlamadım tikla,çingar neyse artık bunlar.gelelım konuya öle hoca dedi o dedi bu dedilerle bu işler yürümez varsa burada defıne olduguna daır gercek bır harıta işte o zaman bu işe bakılır o hocaya her seferınde ne kadar para verdınız kımse beleşe iş yapmaz hele hele o tip hocacıklar o elındekı taşta ne kedi yüzü nede la ılahe ıllallah yazıyor o hocacık sana gazel okuyor.evın altınıda kazıp durmayın ev tepenize çöker bir gün ha
    güzel kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin bende tüm diğer ustalarma yapmış oldukları yorumlardan dolayı destekliyorum şunuda bilmelisin ki burda ki ustalarımız sizlerin hem iyiliği hemde güvenliği için sölemiş sözlerdir sakın ola ki farklı algılamayın bu site diğer siteleren benzemez herkes birbirine saygıda kusur etmez hoca meselesine gelince herkes gibi sizlerde hoca hoca gezmişsiniz inşallah hayırlı bir insanla karşılaşmak nasip olsun...
    bu arada ilk önce kendi güvenliğiniz için üzerinize dua buyrun kendinizi koruyun yoksa sizi hiç bir hoca kurtaramaz... rabbim gönlünüze göre versin....
    BİLİM VE İLİM İKİSİNİ DE AYNI ANDA KULLANIN...
    HOCALARIMIZ SİZLERE YOL GÖSTERECEKTİR...
    ALLAHA EMNAET OLUNUZ....

Status
    BAŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bak bak hoca efendiye bak çıksa ben buldum yarısını vermessenız altınlar toz ulur dıyecekticıkmayınca yer değiştirdi!eger boş bir küp felan cıksaydı 3 harfler sakladı bır hafta beklemek lazım derdive senden önce kazardı orayı.....taş define işareti 7 kuzu ve selevat ?yazıyor dıyor biz göremedik ?aç gözlü birde sen kır taşı.....hocadan değil allahtan dile nasipse ayağına takılır zaten kolay gelsin
    ÇARE:
    SİZSENİZ
    ÇARE:
    SİZSİNİZ.....
    HAVZA/SAMSUN

Status
    zileli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sahtekarlar var elbet. Elemanlarla arası iyi olan Hocalar onlara zarar vermeyenler, insanların sağlığı huzuru için uğraşan ve uzak tutmak için çalışanlar. Fakat bu işlerle ilgilenenler, elemanlara zarar veren Hocalar. Bu yüzden, insanlara karşı maskara konumuna düşürülenler var, yani Hoca doğru söylüyor ama kandırılıyor da olabilir diye biliyorum. Bahsettiğiniz ev, varış istasyon caddesin demi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)