Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Asi Avcı Ustamız Hakkında

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    99

Asi Avcı Ustamız Hakkında

bilenleriniz vardır , bilmeyenler için söylüyorum. sitemizi çekemeyen , istemeyen bazı insanlar sitemize üye olup bilgi sahibi olan ustalarımızı siteden soğutup,küstürüp siteyi bırakmasını sağlama çabasındadırlar. sırf eğlencesine bulunduğu tüm siteleri karıştırmak isteyen kişilerdir. bundan zevk alan kişilerdir.
    akarlı ustamızda bu eylemlerin hedefi olmuştur. özellikle son 1 ayda planlı olarak akarlı ustayı siteden soğutmaya çalıştılar. şayet akarlı usta konularda agresif davranmışsa sebebi budur. yorulduğunu bıktığını belirtmiştir. ama akarlı gibi değerli bir ustamızı bu tuzaklara alet etmicez. boşuna yırtınmayın...

esas konuya geleyim,
    bu gün görmedim ama bana hakaret, küfreden kişiye yazdıklarının aynısını iade ediyorum.
    siteden banlanan bir kişi var. biz bu kişinin niyetini anlayıp onu siteden uzaklaştırdık. bu kişi alım satımcı biridir. bildiğiniz gibi biz bu tip insanları sitemizde istemiyoruz. bu tip kişileri anladığımız gibi siteden uzaklaştırıyoruz.
    siteden uzaklaştırmadan önce bu kişi bir şekilde asi avcı ustamızla muhabbeti kurmuş. ama bu muhabbet kurulmadan önce biz asi avcı ustamız başta olmak üzere o kişinin irtibat kurduğu tüm arkadaşları uyardık.
    asi avcı ustamız ilk uyarmamızda durumu anladığını ve dikkat edeceğini belirtmişti.
    daha sonraları bilenleriniz vardır. asi avcını mesajları sıfırlanmıştı ve sitede aktif olmamaya başlamıştı. bir arkadaş konu açmıştı , asi avcının mesajları neden silindi diye. silen asi ustaydı. bunun sebebini ben ona söz verdiğim için o konuya yazmamıştım.
    asi ustanın mesajlarını silme sebebi banladığımız alıcı-satıcının banını açılmasını istemesindendir. bu kişinin banının kesinlikle açılmayacağını belirttim ama asi usta ısrarla açmamı söyledi. o yoksa bende olmam dedi. işte o anki asi ustanın siteminin sebebi buydu. banlanan kişinin yanlış bir başlangıç yaptığını söyledi. o kişi yurt dışında olduğundan Türkiyedeki bu tip işlerin nasıl yürüdüğünden habersiz olduğunu söyledi. her ne olursa olsun bu tip kişilere taviz vermediğimizi vermeyeceğimizi asi ustamızda anlamalıydı.
    aslında o sıralar asi usta da siteden uzaklaştırılacaktı. ama biz onu kazanmak için mücadele ettik. kukır ustanında bildiği gibi msn de asi ustayı bu konuda ikna etmeye çalıştım. bu kişinin siteye ve üyelere zarar verebilceğini, sitenin imajını zedeleyebilceğini söyledim. hele hele define yolunun bir admininin alım satım gibi bir iş yapan kişiyle adının karışabilceğinin çok kötü bişi olcağını söyledim.
    sitenin üzerinden maddi çıkar beklentisinde bulunan kişilerin site için çok yanlış olcağını belirttim. bu tip kişilerin sitede barınamıyacağını söyledim.
    asi ustamız tüm bu uyarılarıma rağmen bildiği yoldan gitmiştir. buna rağmen biz ondan beklentiliydik. sevilen bir adminimizdi. asi ustamız ufak bir olayda bile yetkimi alırsınız asiyi silersiniz diyordu. biz onun dediğini yapmayıp onun için sitede ona özel bir bölüm bile açtık. siteye tutunsun paylaşımlarına devam etsin diye. bunu görenler görür bilenler bilir.
    asi ustanın en son akarlı ustanın mesajlarını editlemesi ve o konuda akarlı ustaya küstah-ukala ve saygısız gibi kelimeler kullandığından asi usta siteden uzaklaştırılmıştır. ve bu karar hemen alınan karar değildir. birçok yönetici bir araya gelip ortak alınan bir karardır.
    özet olarak söylemeliyimki asi avcı ustamız çok önceden siteden uzaklaştırılcaktı. ama biz onun yerine ustamızı kazanalım dedik. asi ustamız bu niyetimizi görüp kendine çeki düzen vermesi gerektiği yerde kafasının dikine gitmiştir.
    yediğim hakaret ve küfürden, asi avcının banlanmasından sonra aykırıya kaçacak yorum yazanlar için bu konuyu açmam gerekti.
    açtığı konuları,yorumları sebebiyle asi avcı ustamızın banlanmasına üzelen kişiler elbet vardır. onlar için diyorumki çok geç kalınsada asi avcı usta artık sitemizde yoktur.
    halen asi avcı için , dozu kaçan yorumlar, konular açcak kişilerede şüpeyle bakarız.
    Konu mortal kombat tarafından (12.Kasım.2012 Saat 03:23 ) değiştirilmiştir.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    rastgele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    özelde neler oluyor bilgimiz olmuyor.. ama sonuçlarını gördügümüzde ortamın karışmış oldugunu anlıyoruz,yada hissediyoruz..... site yönetiminin butür konularda şeffaf olmasında her bakımdan fayda vardır....
    asi usta hutame usta kamput usta kanas usta ilk anda aklıma gelenler.... niye gittiler yada niye küstüler bilmiyoruz....
    bakıyorum bazı üyelerde banlı siteden uzaklaştırıldı vs yazıyor... kısaca neden uzaklaştırıldıgıda yazılsa hiç fena olmaz....

ustalara site yönetimince uygun ortam saglanmalıdır.. eski güvenilir üyelerde yönetimce gözetilmelidir....
    şahsım adına bugüne kadar en küçük rahatsızlık hissetmedim....rastgelsin...
    saha deneyimim ve işaret bilgim yok ..dilin kemigide yok,yorumlarımı fazla ciddiye almayın...,kafanıza göre takılın.....rastgelsin..

ANAİTİS
    ANAİTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba.

Çok üzüntü verici bir olay inşallah bundan sonra tekrarlanmaz.

Status
    aliveli44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

S.A.

Üzücü-()-
    İzinsiz Kazı Yapmayalım Yapanlarla Birlik Olmıyalım.

N.G.K
    N.G.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sayın ustam asiavcı hakkında alıcı satıcı muhabbetindeki konuyu ben açmıştım
    bu konu beni alakadar etmediğini anladım kartal ustam bana gereken cevabı verdi ve konu kapandı...
    bu konuya gelince beni ilgilendirmiyor sadece biliyorum neler olduğunu.. sayın abim ustam mortal kombat adminim neden akarlı 70 yaşındaki bir adama yazdığı şeylerini yayınlamıyorsunuz sadece asiavcının yazdıklarını söylüyorsunuz kartal ustam konuyu silmiş isterse getirir sizlerde paylaşırsınız site üyeleride kim haklı kim haksız görür bizimde içimiz rahat eder bu sitede haksızlığa yer yok diye...
    ama böyle kalırsa şaibeli bir yaklaşım tarzı sergilemiş oluyorsunuz sadece vur abalıya misali asiavcıya yüklenmişsiniz...suçluysa uzaklaştırılması gerekir tabiki... ama akarlı nın söylediği söz yenilir yutulur gibi değil... 70 yaşında insana sahibin kim denir mi ve bunun üzerine asi avcı konuyu silmiş ve akarlıya ayıptır yapma demiş adam görmeden sildim demiş akarlı ise dahada üsteleyerek sahibi belli oldu demiştir.. bunların hepsini kartal ustam biliyor... konuyu geri getirsin görelim... ben şahsen akarlı ustanında suçlu olduğunu görüyorum...

Status
    Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    s.a

daha öncede aynı yazıyı yazdım yine tekrarlıyorum,üyelerin yani bizlerin göremediği bölümlerde,yönetimde neler konuşuluyor neler yazılıyor bizler bilemeyiz.
    konuları ancak forumda görülen kadar takip edebiliyoruz,benim gibi görenlerde zaten düşüncelerini yazmışlar.

ben sadece şunu söylemek isterim,asiavcı usta bu siteye yıllarını vermiş,arazida olduğu her anı bu platformda paylaşmış,siteye yıllarca belirli bir prestij kazandırmıştır.tabiki tek başına değil,ama katkısı olduğu aşikardır.
    siteye katkısından ziyade buradaki yönetici ustalarla olan dostluğu ve arkadaşığı ise başka bir olaydır,bunu gözle herkez gördü.toplantılar konuşmalar hep bu güzel ortam ile birlikte yapıldı.

asi usta böyle bir konu yüzünden yasaklanmış bile olsa,üzerinde bir çizgi olması şahsen benide üzdü.

dediğim gibi arka planı görmüyoruz,mortal kombat usta gerekeni yazdık demiş,bize inş düzelir demekten başka laf düşmüyor şu aşamada.

hayırlısı olsun.

Şıwan
    Şıwan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim ayrılmak istiyorsa gidebilir bence ısrarlı olmak iyi bişey deyil önemli olan kırıcı olmamaktır herkes hata yapabilir bir hata için rendici kırıcı yada banlayıcı olmak gerekmiyor bence defienyolunda bir admin yada yönetici bir şahıs bu ağır formu kaldırmasılazım anlayışlıolcak ağır başlı olacak sabırlı olacak kişileri uyarcak

yol gösterici olacak yok ban atmaklada yönetici olunmaz gnül kazanan yöneticidir

asi adamı kazanmayı başran yöneticidir neyse kafanız şişrmek istemm kolaygelsin

Status
    OMG-16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    inşallah düzelir tüm ustalarımızı yeniden kazanırız...-)

Status
    Tatlarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Başkent
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı 41marcuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mortal kombat usta,bu sitede hıc bır zaman boyle olaylar olmasını ıstemedık,ıstemıyoruzda,madem olayları acık bır sekılde anlattın,alıcı-satıcı dedıgın vatandasında rumuzunu acık sekılde yazmalıydın bılelım kım kımdır,belkı ası avcınında o kısıde gordugu bır ısık veya baska turlu bır dıalogları vardı onu bız bılmıyoruz
    Alıcı-Satıcı diye geçen isim. Sanat Tarihi uzmanı olup. Yurt içi yurt dışında Sadece Tarih amaçlı gezileri DE olmuş bir insan. Alım Satıcı olduğunu bende bilmiyordum. Ancak bilgisini sorarsanız. Bu güne kadar bu şekilde güzel tarihi anlatan farkları betimleyen gördüğüm insanlardan nadiri. Arazi bilmiyor ancak bilgi edinmeyi biliyor bana sorduğu soruları kimse sormamıştı açıkcası etkilendim. Bence de ışık vardı bu insanda. Birçok önyargılı bilgiyi kaldıracağını , Tarihini tek tek dökebileceğini ve özellikle kaynaklarının hiçkimsede olmadığını düşünüyordum. Sanırım bu ışık görüldü bu insanda. Arazi çabuk öğrenilir. Ama tarihi öğrenmek , karıştırmamak , nerden baksanız 8-10 yıl alıyor. Gelişebilir çok değerli üstadlardan olabilirdi çünkü bilgi vermeyi doğru yapyordu. Daha sonra özür dilediğini duydum. bunun doğru olmadığını o anlamış TR de yasal olmadığını anlamış. Asiavcı ustada ona inanarak bilgi amaçlı bu sitede bulunacağını söylediği için arkasında durmuş. Mesajlarını silmesinin asıl sebebinin bu olmadığını ben biliyorum. Barıştıkları için o konuya girmeyeceğim. Arkadşına darıldığı içindir.Bence sanat tarihi uzmanıda deneme amaçlı da olsa izin verilmeli gidişata göre hareket edilmeliydi. Kanas_usta Kesinlikle söylüyorum bu insan Omega ustamızdan sonra gelen en değerli ustadır. a21medli usta. Bu ustamız taş yapısına göre arazi okumada sitedeki en iyi ustadır..Asiavcı usta öğrendiğği gördüğü herşeyi sitede paylaşıp bizi bilgilendiren insan. googleye giripde birşey aradığınızda bu sitenin ilk başta çıkmasını sağlayan insan. en kıymetli ustalarımızdan. Bu denli güzel ustalarımızın gitmesi. Beni çok üzdü. Verdiğiniz tolerans keşke bu kadar az olmasaydı .. Sanmıyor musunuzki bu ustalarımıza dışarıdan gelen siteden soğutma çabaları olmuyormu evet oluyor. akarlı usta kadar arkasında durulsaydı böyle olmazdı ki bu ustalar dışarıdan etkilenmemeyi başarmış insanlardır. Ben geldiğimden beri en çok istediğim şeylerden biriside akarlı ustamızın değerli kaynaklarını bizimle paylaşmasıydı. Ancak hep sonucu gördüm sebebini göremedim. Girdiği her konuda 15 dakika kadar bekleyipde yorum yaptığını biliyorum ki. Bu zaman zarfında baktığı kaynaklar googleden ibaret değil. az da olsa bilgi edinmek isterdim ondanda. Ne yazıkki olmadı o taraftan çok eksik yanım kaldı. diğer ustalarımızda mı böyle yapmalıydı paylaşımda bulunmadan direk doğru olan budur deyip kestirmelimiydi. Ben tüm ustaların kıymetini bildiğimi düşünüyorum. Keşke hiçbiri olmasaydıda bu denli büyük bir sitenin böyle üzücü olaylarına şahit olmasaydık.
    Ben Düşünerek Konuşursam , Sen Konuştuğumu Düşünürsün...

Status
    tevfik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Selamunaleyküm Vallahi Çok Üzüldüm İnşallah Bunun Tekrarı Olmaz Dileğiyle :(( :(( :((
    Saygılarımla.-)
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)