Sayfa 14 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 411121314151617 ... SonuncuSonuncu
Toplam 183 adet sonuctan sayfa basi 131 ile 140 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 Senelik İki Çınarın Ortasında Garip Dede

Status
    ubeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: 500 Senelik iki çınarın ortasında garip dede

Alıntı rafet5757 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a ubeyd kardeş sana bi hikaye anlatayım duyduguma göre gerçek diyor arkadasım yaşlı bir ermeni karı koca varmış adamda sakatmış komsusu müslüman arkadasta bunlara surekli bakar ihtiyaçlarını görürmüş adam günün birinde oğlum gel sana bişi söylicem demiş falan yere git filan yeri kaz orada define var demiş adamda arkadasıyla beraber gitmiş yeri kazmış içinden yuvarlak top gibi bi gülle çıkmış adamlar yuvarlayıp atmışlar biraz daha kazmış bırakmışlar akşam eve gelince ermeninin evinin önüne gelip başlamış adama saymaya öyleye o kadar yorulmuş heyecanla kazmış boş çıkınca kandırdı bizi diye ermeni cama çıkmış oğlum ordan top gibi gülle çıkmadı demiş adam da çıktı demiş ermenide oğlum mal onun içinde demiş adamlar hemen gitmişler fakat top yok ah vah eve gelmiş aradan epey bi zaman geçmiş birgun biri ile tanışmış mevzu define işine gelince basından geceni anlatmış adama adam gülmüş bizimki ise hala üzgün adam falanca gun yanıma gel demiş bunu göndermiş o gun adamın yanına gitmiş adam buna kasadan 200 bin tl para çıkarıp vermiş buda senın hakkın demiş başlamış olayın devamını anlatmaya meger o top u hurdacı bulmuş demir ya para eder diye almış hurdacıya satmış hurdacıda bunu kesmiş nasip olucakya adam bi anda zengin olmuş adam adammış ki bizimkinede hakkını vermiş şimdi senin olayda buna benziyo o TAŞ duruyormu hala 13 yaş sabi yaşları 3 gun üst üste görmen rahmani bi ruyaya benziyo bulursan bi kırıver kim bilir belki sanada çıkar bol sans

Aleykümselam rafet ustam o taş şu anda durmuyor. Define Yolu sitesi , Usta ları,ve Omega ustam ı takip edip, okuyup ,birazcık anlayabilmeye başladığımda aklıma geldi ama üzerinden 25 sene geçti.
    şimdi kapı kolunun ne tarafa baktığına bile dikkat edyoruz ama nafile... hehe

Status
    yılmaz etem efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: *** Senelik iki çınarın ortasında garip dede

sa. omega ustayla bugün tanışma şerefine eriştim bu konuyu okumamı istedi akşam yemekten sonra başlayıp 14 sayfayı 2 saat gibi bir zamanda okudum , okuduklarım karşısında karmakarışık oldum bir insanın kendisini bu kadar yetiştirmesi için 200 /300 sene yaşaması lazım diye düşündüm ben bu siteye 4/5 sene önce meraktan girmiştim şimdide müptelası oldum güzel olaylar izliyoruz Allah herkese emeğinin karşılığını verir çalışanlara Allah nasip etsin diyor Omega ustaya yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ubeyd kardeşim, nerelerdesin,sende daha çok işler var, devam edelim mi.
    Olur dersen,yaparım dersen, sana bir nokta soracağım, bu sefer kimseye bir şey sormana gerek yok, sadece gidip bakacaksın, duruyormu, alınmışmı. Okeymi.
    Omega ustam siz devam dersinizde ben hayır diyebilir miyim.şifresiz girdiğim için gözükmüyor olabilirim.
    Ustacığım özelden yazarak tarif ettiğiniz son nokta öğrendiğimde içim cız etti.

ustacığım yolunuz buralara düşerse lütfen bir çayımızı,kahvemizi ikram edelim.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

inşallah ustam dört gözle sizi bekliyorum.

bizim iki mezarlık var. bugün kısa süren bir ziyaret yaparak fatiha ve ihlas okudum tüm Müslümanların ruhuna.

eski olan üçgen ama ucu çok sivri değil. google earth tan da baktım hakket üçgenmiş. yalnız her iki mezarlıkta da çok güzel bakım oldu. eski mezarlar greyderle düzleyip yeni çam ağaçları ektiler.yürüme yolları,araba yolları yapıldı. hatta orta okulda okurken öğretmenler bizi çevre düzenlemesi ve ağaç sulama için 2-3 gün çalıştırmıştı. dediğiniz gibi geniş olan yerin tam ortasına geldim. soluma baktığımda şu anda olmayan sol köşedeki kiraz yada vişne ağaç ı aklıma geldi.tadı çok ekşiydi.mezarlıktaki tek vişne veya kiraz ağaçı.

düzenleme yapılırken cam ağacı haricinde ne varsa kesildi.muşmulla,yaban armutu römorklar dolusu taşlar çıkartıldı.yani her yer dümdüz.
    dua ve selametle....

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    79
    Beğenilmiş
    46

ubeyd kardeş. o mezarlıkta cocuk mezarının yanında iki tane süslü mezar var mı yada varmıydı. sizin köyün ismi kara ile mi başlar. cevaplarsan memnun olurum

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı aslan2624;48***7 Nickli Üyeden Alıntı
    ubeyd kardeş. o mezarlıkta cocuk mezarının yanında iki tane süslü mezar var mı yada varmıydı. sizin köyün ismi kara ile mi başlar. cevaplarsan memnun olurum
    aslan usta süslü mezardan neyi kastettiğinizi anlayamadım.ama 1 metre yüksekliğe kadar taş örülmüş Arapça yada farsça yazı yazan birkaç tane mezar kalmış.köyün ismi ak ile başlıyor.

Status
    Beğenmiş
    79
    Beğenilmiş
    46

teşekkürler ubeyd kardeş. arapca yazar. benim gördüğüm de bu iki mezara 1 metre yakındı cocuk mezarı. yol hac yapıyordu. mezarlığin iki tarafından yol gecerdi yolun karşısında tek dut. onoun üstünde kekri. anladım. köyün isminin sonuda sanırım KA

Status
    Beğenmiş
    79
    Beğenilmiş
    46

Status
    turan efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı OMG-16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hehe
    BU SÖZ BANA GİBİ GELDİ OMEGA USTAM ...
    VALLA ALLAHTAN KORKMASAM BENDEN KÜÇÜKSÜN DİYECEĞİM OMEGA USTAM...-)

valla ta bursaya gelip ben öpcemde ustam size ulaşamıyomki özeliniz bile kapalı saygılar

Status
    n3c0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Omega ustam 23 yaşındayım ve amacım para değil sadece senin gibi birşeyleri ortaya cıkarmak keşfetmek isteği, ve bu sıteye gırıp omega usta yardım falan dediklerinde kim bu omega falan demiştim sonra siteye ilk girdiğimde senin mesajlarını aratmak oldu çünkü sanki olayı sen yaşıyorsun fotografın ıcındesın yani Müthiş birşey bu. size çok saygı duyuyorum. VEKONU DEVAM ETMELİ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)