Sayfa 16 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 613141516171819 SonuncuSonuncu
Toplam 183 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 160 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 Senelik İki Çınarın Ortasında Garip Dede

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    82
    Beğenilmiş
    50

Cevap: 500 Senelik iki çınarın ortasında garip dede

sizi köy merkeze 35 mi37 km mi yoksa 40 yanıtlarsan memnun olurum. sistemin bazı yerlerini cözdüm. emin olmak isterem. cevaplarsan minnettar olurum. cocuk mezarını bulamadın mı

Status
    Alarmala^bomba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    8

ubeyd ustaya katılıyorum Omega ustanın söylediklerini arazide buldukca bu adam bunları nerden biliyor diye cok merak etmistim, Söyledikleri dogrumudur diye teretdüdde kalanlar araziye cıkıp baksınlar.
    Omega usta arazide herhangi birsey var diyorsa mutlaka ama mutlaka vardır. ben gibi yanlış yerde dolasırsanız 2 sene sonra bulursunuz ayazmanın yerini haberiniz ola.
    Başlamak icin mukemmel olmak zorunda deyilsin,
    Fakat mükemmel olmak icin baslamak zorundasın.

Status
    nurum52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    1

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı
    Bir yada birkaç yerle devam edelim.
    Bu çınarların üst tarafı tepe bir yerdir, bu tepenin üstünde ufak üçgen bir bahçe vardır. Bu bahçede 3 ü aynı biri farklı 4 ağaç vardır.
    Dede mezarının önünde dur, doğudaki tek ağaca bak ve o kısma ilerle, mesafe önemli değil, o yönde kokar çeşme var,
    devamında 2 çeşme daha var. Kokar çeşme yanında büyük ihtimalle söğüt var, yada ekşi meyva.
    Şimdi terse dönelim, dede mezarından yüzünü kuzeye çevir ve tam karşına bak 300 metre kadar sonra bir çeşme bulacaksın, bu çeşme kapatılmış, batırılmıştır, sütun taşları 2 tane olan çeşmeyi sor bu çeşme de kapatılmış olabilir.
    Mezarlıktaki işin bitmedi, mezarlığın üçgen ucu hangi yöne bakıyor bana söyle. Tüm yönleri pusulaya bakarak bir şema çizersen herşey daha kolay anlaşılır.
    Bu arada köy meydanından doğu güneydoğu yönüne giderken, hamam, eski fırını birkaç ev geçince, sağda köşe penceresi tek olan evin karşısındaki ev bu sene yandımı, yandıysa ufak bir çocuk mu yaktı. yanmadıysada, yanması yakındır.Samanlıktan başlar.
    Ustam sizi gipta ile takip ediyorum bu kadar seyi ancak bunun alimi bilebilir diye dusunuyorum sonsuz saygilar Eli opulesi buyuk insan

Status
    KUTAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    64
    Beğenilmiş
    11

Ustam sistemi çözmüş, arkadaşlar her şey özellikle dini inanç temelli bir sistem üzerine yapılmış ve aynı dinlerin birbirlerinden etkilenmesi gibi farklı medeniyetlerde de bu tip işlemler birbirine yakın bir sistematikle devam etmiş. Ustamızda bulmaca çözer gibi yıllarca bu sistemlere kafa patlatmış ve sonuç malumunuz. Ancak şunu da ustamızın affına sığınarak söylemeden edemeyeceğim. Maalesef muvaffak oldukları tahmin edilen, duyulan, bilinen arkadaşlarda olmasına rağmen ustamıza benim bildiğim müspet dönen olmamış. Maalesef hep işim görülsün anlayışı, bencilliği devam ediyor.

Status
    Theseus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı OMEGA;***686 Nickli Üyeden Alıntı
    Bir yada birkaç yerle devam edelim.
    Bu çınarların üst tarafı tepe bir yerdir, bu tepenin üstünde ufak üçgen bir bahçe vardır. Bu bahçede 3 ü aynı biri farklı 4 ağaç vardır.
    Dede mezarının önünde dur, doğudaki tek ağaca bak ve o kısma ilerle, mesafe önemli değil, o yönde kokar çeşme var,
    devamında 2 çeşme daha var. Kokar çeşme yanında büyük ihtimalle söğüt var, yada ekşi meyva.
    Şimdi terse dönelim, dede mezarından yüzünü kuzeye çevir ve tam karşına bak 300 metre kadar sonra bir çeşme bulacaksın, bu çeşme kapatılmış, batırılmıştır, sütun taşları 2 tane olan çeşmeyi sor bu çeşme de kapatılmış olabilir.
    Mezarlıktaki işin bitmedi, mezarlığın üçgen ucu hangi yöne bakıyor bana söyle. Tüm yönleri pusulaya bakarak bir şema çizersen herşey daha kolay anlaşılır.
    Bu arada köy meydanından doğu güneydoğu yönüne giderken, hamam, eski fırını birkaç ev geçince, sağda köşe penceresi tek olan evin karşısındaki ev bu sene yandımı, yandıysa ufak bir çocuk mu yaktı. yanmadıysada, yanması yakındır.Samanlıktan başlar.
    Tamam sayın Omega üstad, asırlık şifrelemeyi ve planlamayı sistematiği çözdünüz,bunu birebir uygulayabiliyorsunuz coğrafik yapılarda ama son paragrafta evde çocuğun çıkardığı veya çıkaracağı yangın tahmininizi nasıl açıklayacağız???

Sadece tarihi sosyolojik kültürel bilgilerin yanısıra psişik güçlerden de mi faydalanıyorsunuz?

Aklım karıştı .

Status
    deniz_efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Theseus;***825 Nickli Üyeden Alıntı
    Tamam sayın Omega üstad, asırlık şifrelemeyi ve planlamayı sistematiği çözdünüz,bunu birebir uygulayabiliyorsunuz coğrafik yapılarda ama son paragrafta evde çocuğun çıkardığı veya çıkaracağı yangın tahmininizi nasıl açıklayacağız???

Sadece tarihi sosyolojik kültürel bilgilerin yanısıra psişik güçlerden de mi faydalanıyorsunuz?

Aklım karıştı .
    Merhaba.
    Siz hiç, birisine bir yol kenarındaki ahlat ağacını tarif ettiniz ve ilk mesajda şöyle bir yanıt aldınız mı ?

Değerli arkadaşım, bu ahlata yakın mezar süsü yokmuydu.
    Genellikle ahlatlarda ballı dede adı kullanılır ve yine bu yol boyunda ahlat tarafında taş öbeği olur,ufaktır ve dikkat çekmez.Böyle bir yerin varsa bakabilirsin.
    Diğer formülü, aşağıda dere çatal yapıyorsa, ahlattan göreceğin 2 kaya vardır,bunlar dikili taşlardır.
    Bu dikili 2 taşın arasında yaklaşık 1,5 2 metre derinlikte domuz gırtlağı gömülüdür.Burayı sakın ellemeyin. Ahlatın, 2 dikme tarafında hafif çökme yapmış ve yağmurda su biriken yer varsa ..

Benim Top Armut adlı konumu bir okuyun derim, nereden nereye uzanmış bir bakın.
    Bu kadar olur yani, resmen şok olmuştum.
    İşte Omega böyle bir insan.

Yukarda alıntıladığınız mesajına gelecek olursak ;
    Mesajın şifreleri herkesin görüşüne sunulmuş fakat son paragraf Ubeyd arkadaşa özeldir.
    Ben böyle anlıyorum.
    Mahzuru yoksa onu ubeyd açıklasın bence.
    Saygılarımla.

Status
    yaşar66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

hocam muhteşemsiniz .rabbim ilminizi artırsın.ucundan kıyısındanda bizlerede nasip etsin.amin.

Status
    mnyk3416 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

bu kadar bilgiye ragmen neden hic bir parayi OMEGA usta almiyor birde onu merak ediyorum
    COFFEE

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    82
    Beğenilmiş
    50

acı kuyuya yakın iki dulun durduğu hac yapan yolun güneydoğudaki ev mi üstad.altıncı hissi gelişen insanlarda fısıltı yada ilham diyelim. ister istemez üc harflilerle icli dışlı olmak gibi
    Konu Hadid 57 tarafından (10.Ocak.2015 Saat 13:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Status
    Theseus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı OMEGA;***840 Nickli Üyeden Alıntı
    Psişik güçlerim yok, en azından ben olmadığını net olarak biliyorum.Zaman zaman bana da enterasan gelen olaylar olmuyor değil, örnek verecek olursak, geçenlerde bir arkadaşla googleden kendi köylerine bakarken, bu evin dedim, yakının evi olduğu söyledim, bu sene bu muhtar seçilecek dedim, güldü geçti, geçenlerde yanına uğradım, çay sohbet derken abi, o akrabam gerçekten muhtar oldu dedi.İşte bu tamamen tesaadüf, attım tuttu. Çünkü gaybı Allah'tan başkası bilemez.
    Yanacak ev geçmişte yapılan tılsımla alakalıdır, o yüzden yazma gereğini duydum.
    Sistem harici, ve Allah C.C. şahidimdirki başka bir metodla, yada 3 harfli vs ile alakam yoktur.

Arkadaşımızın konusunu amacından saptırmak istemiyorum ama yazmadan da duramazdım.

herşeyin er ya da geç bilimsel olarak açıklamasının bulunacağına inanan biriyim. Şu anki teknolojimiz doğanın ve evrenin belki de yüzde birini çözebilmiş değil. Belki de insanlık tarihinin çok başlarındayız,bizden binlerce yıl sonraki insanlar bize mağara insanı gözüyle bakacaklardır muhtemelen.

Bu yüzden hep mantıklı açıklamalar ararım. Psişik güçler de,bilmediğimiz başka boyut bilinçli enerjileri de olabilir,ilerde keşfedilebilir derim hep.

Sizin bilginiz buralara erişmiş de olabilir.İnsan uzun yılların deneyimleri yaşanmışlıkları sonucu doğru tahminler öngörülerle donatabiliyor kendini.

Bunlar arşivlik bilgiler ve çalışmalar,tebrik ediyorum sizi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)