Sayfa 3 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci 12345613 ... SonuncuSonuncu
Toplam 183 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 Senelik İki Çınarın Ortasında Garip Dede

Status
    ubeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: 500 Senelik iki çınarın ortasında garip dede

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirdiğin için sağolasın kardeşim.
    Hiç kendini üzme, bak sana ne kadar çok yer yazdım, seç birini.

Omega Ustam üzüldüğüm doğru. insanın da sarrafı olmuşsunuz.görmeye gerek kalmadan yazılarından üzüldüğünü anlıyorsunuz.
    Ustacığım beni esas üzen,göğsümü gere gere,yüzümüzün akıyla ziyaretinize gelememek.ama sabır ve mücadele etmeyi,çalışmayı çok severim.Allah sizinle insaallah tanışmayı nasip eder.
    Ustam 40 senedir bildiğim,yaşadığım köyümüzün ince detaylarını sizden öğrendim.sizi de su gibi takip ediyorum. öğreneceğimiz çok şey var.siz zahmet çekip emek ederek,tecrübe,yaşayarak öğrendiniz. biz ise bilgisayarda koltukta öğrenmeye çalışıyoruz. hakkınızı helal edin...
    Ustacığım buraları görmeden iki ağaç,bir mezar bir taştan,sarı tepeyi ve burada emanet olduğunu bilip söylemen muhteşem anlatılamayacak bir duygu.evlat babasından,baba evladından para sakladığı,ufacık iyiliklerin bile başa kakıldığı,karşılıksız adım atılmayan bu dünyada, hazinelerin en değerlisi olan bilginizi bir çırpıda herkes ile paylaşmanız mükemmel ötesi...verdiğin bilgilerin doğruluğuna hep inandım.araştırdıkca teyit ettim.
    Ustam iki ağacın arasındaki mezar 5-6 sene önce açılıp emanet alınmış ve mezar ondan sonra mermer ile çevrilmiş. alan kişiler tarla sahibi ile İstanbul da kuyumculuk yapan birisi.
    bu kuyumcu sarı tepeye de iki sene gelip gitmiş.
    Allah sizi başımızdan eksik etmesin. dua ve selametle....

Status
    BAŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

vay be akıcı bır konu olmuş film gibi....final galasını bekliyoruz
    ÇARE:
    SİZSENİZ
    ÇARE:
    SİZSİNİZ.....
    HAVZA/SAMSUN

Status
    mnyk3416 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

bence hepsini almalari imkansiz.gomen kisi yerini unutur ama omega usta bulur.bence omega yi dinlemeye devam edin
    COFFEE

Status
    OMG-16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ustam bunu kesin sen boşlukta gidip kendin yaptın dimi o işaretleri falan artık ben bu kadarına pes diyom daha nediyeyim google earht bile bukadar detayı görmüyor yafffff
    hani bilmesem diyecem ama yok yokk kesin kulağına fısıldıyorlar ustam senin ben inandım buna artık:)))veya alexsondor abim mi bilgi veriyor sana
    okurken ben heyacan yaptım tavan yaptım bu kadar da olurmu diyom artık yerin sahibi ne yapar onuda allah bilir ilerleyen günlerde de biz....

çömez
    çömez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Baya bereketliymiş burası.ikinci çeşme taş pınar galiba.önü dere omega yapar gelir. Solunda üç oyma duvarında iki haç vardır.derenin içindeki kara taşta 18 oyma vardır. Aşağıda şehitlik bir dikme taş 7 mezar .... Devam eder gider uyuyor mu üstad

Status
    sondurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    42
    Beğenilmiş
    1

,,Sayın Ögretmenimiz,Ustamız,Üstadımız,Bize Konuyu Egiterek Ögreten Baştacımız Abimiz Sayın ,,OMEGA,,ya Gönülden Çoook Teşekkürler...Herzaman'ki Gibi Süpersiniz...MaşaALLAH'cc.,, Konu Sahibi Arkadaşa'da Hayırlı Olması Temennisiyle...Saygılarımla...Sonuç...WAIT..

Status
    ubeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Kırmızı tepenin Çınardan yana olan kısmında yaklaşık 1 karış mesafesinde Yuvarlak bir taş vardır, ekmek kadardır ama ağır bir taştır, içi boştur, yani bulursan, neye bu kadar ağır diye kırma.Taşın üzerinde üçgen, haç vs birtakım yazılar var.Taşı çok iyi temizle hatta yıka, üzerinde küçük noktalar vardır, topluiğne başı kadar noktacıklar vardır.Taşı fotola, ne var ne yok görelim. Hani iki çınarın ortasındaki mezarı kazıp malı almışlar dedinya, o mezarın yaklaşık 1 metre altında, kuru duvar vardır. Kuru duvarın ortasında, üstünde gene ekmek gibi bir taş, bu taşta çizimler, ha. ve yazılar olur.Şayet bu taşıda bulursan, taşın sol tarafında 2 çizgi görürsün, mezarın ortasında dur, yüzünü doğuya dön, sol çaprazında gördüğün, taşı kesme yol, bu iki çizgi ile gösterilmiştir. Taşın sağına doğru çizgiyi takip edersenV şeklinde yer görücen, orasıda, sağ çaprazındaki, güney doğu yönündeki vadinin yeridir, hayvan ağıllarının orası, eskiden vardı, şimdi belki devam ediyor olabilir. İşte orada üçgen bir tarlamsı yer var, Üst tarafında kırmızı bir taş, sağ tarafında dizili 11 taş vardır. Bu taşların, çınara doğru olan kısmında başka, farklı bir taş vardır, dikkat edersen öküz kafasına benzer.Diğer taşlar 11 adet tek sıra arkasındadır.
    Burada ufak bir derecek vardır, kurumuş olabilir.
    Şimdi sağdaki Kuzeydoğudaki kesme yola gelelim, oradan yukarıya devam et, yolun sağında kayadan çıkan su vardır, sağı sarmaşıklıdır, sarmaşıkları kaldır 1 çakılı demir demir görücen, bu kaynağın hemen yanında ufacık bir in vardır, in girişinin hemen altında, 50 cm de , çekiç, mala,murç vardır,Bunlar o girişte görünmeyen kuru duvarın altındadır.
    Şimdi bu kaynaktan sola devrilen tepeyi aşağı doğru in, kuru dere çatalında 1 çeşme ve ondan aşağıdaki büyük çeşmeyi bul, büyük çeşmenin altında yakın bir çeşme daha vardır.Son çeşme ağaçlık ve kayalık, orta çeşmenin önü çayır,arkası kayalık, çayırda taş öbekleri ve 1 ceviz, ilk küçük çeşmenin önünde ise kesilmiş 2 ağaç vardır. çeşmede birbirine benzer ama ortadaki en büyüğüdür.
    İlk ufak çeşmenin üstü seyrek meşeliktir,bu meşeliğin içinde 1 dedeniz vardır,dede de 1 dikili taş vardır.
    Buradan aşağıya çayıra inip etrafına bakarsan 3 meydan görürsün, harman yeri gibidirler
    sanki eski kaleler buradaymış gibi.
    Kaldırım yol ilk çeşmede biter, zaten çok dardır, belki kaybolmuştur bile.
    İlk çeşmede dur, su iç, içemezsin, çünkü akmaz, sağına bak, ufak bir tümsü görücen, çeşmeye 1,5 adım da, duruyorsa, nasipse gerisi gelecek. O gördüğün küçük horasan kalıntısna iyi bak, keçi kılı parçaları görücen, malı almış olsalarda horasan kalıntısı orada durur. Mal duruyorsa, bu horasan içinde 2 tek altın vardır. Her ikiside, bu aşağı bölgenin haritasıdır. Birinde 3 diğerinde 7 yuvarlak işaret vardır, her ikisinde de haç olup, haçların uç kısımları yuvarlaktır. Amma uzun oldu yaw. Anlat anlat bitmiyo, at, at bitmiyo....
    Nasıl arkadaşlar, hikayemiz güzelmi...

Omega Ustam hayırlı akşamlar. sarı tepeden vazgeçmedim,kırmızı tepeyi de ihmal etmeyeceğim.
    Ustam nasıl anlatmak bu böyle.başımı döndürdünüz.mezarın güneydoğu tarafında ahıl var diyorsunuz.düşünüyorum düşünüyorum yok.araştırıyorum yok olmuş şimdi tarla olan tarihi süthane olduğunu öğreniyorum.süthane olan yerde de muhakkak hayvan ağılı vardır. akanca dediğimiz derede mevcut.taşları hatırlamıyorum ama kesinlikle onlarda vardır.
    Ustacığım defalarca okudum tek bir şey de takıldım.haddimi aşmadan kuzeydoğu da var dedikleriniz,güneybatı olabilir mi.kırmızı tepenin derin yolu ve arkası.
    Ustam sizden korkulur .adamın akşam yemeğinde kaç kaşık,kaç çeşit,hangi yemekleri yediğini bile bilirsiniz alimallah.
    dediğiniz yerlerin hepsini not aldım.bugünden sonra yaşadığım yerleri bir kez daha keşfetmeye çalışacağım.yada hepsinden vazgeçip gerçek hazineye, sizi bulmaya.....
    Ustam yaşayan tarih siniz. ellerinizden öperim. Allah'a emanet olun. dua ve selametle....

Status
    xNomerCy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Omega Usta eli öpülecek ustalardan biri.Şahsen kendisini ziyaret edip elini öpmek isterim
    İlmi olmayan bir beden suyu olmayan bir şehre benzer. - Şems-i Tebrizi

Status
    OMG-16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

El öpenleriniz çok olsun kardeşlerim.
    El Öpmeye geliyolar, ama öpmüyolar.
    Ne şeker var ne tatlı.
    hehe
    BU SÖZ BANA GİBİ GELDİ OMEGA USTAM ...
    VALLA ALLAHTAN KORKMASAM BENDEN KÜÇÜKSÜN DİYECEĞİM OMEGA USTAM...-)

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

OMEGA ustam sizi nerde buluruz soyleseniz gelicem ama yanlıs anlasılır diye sormuyorum... bende bursada 5 yıl okudum... piremir mahallesi teleferige giderken orda bir okulda anladınız siz o okulu sanırım bahcesinde adem agacı vardır hatta :D neyse saygılar ustadım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)