Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu ev hakkında yardıma ihtiyacım var...

Status
    dfxdfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Cevap: Bu ev hakkında yardıma ihtiyacım var...

Alıntı sondurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ,,Sayın Konu Sahibi Merhabalar ,,Son Resim Sokakta Başka Evin Köşesinde Duran ,,Log Taşı,, Konuyla Alakalı Önemlidir Dikkatinize,, ,, Kolaylıklar Diliyorum,,

,,Lütfen Araştırmalarınızı Resmi Yoldan Yapınız,,
    Merhaba. Usta bu log taşı ne demek biraz anlatırmısınız. Log taşı hakkında hiçbir fikrim yok. Şuan maddi açıdan sıkıntı olduğu için yasal izin başvurusu yapamıyorum. Şuan için sadece araştırma yapıyorum. Mahallede mermerlerden yapılmış bu gibi taşlardan epeyce var. Bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Saygılar...

Status
    mtcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Alıntı dfxdfx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah ustam ne demek kafa ütülemek. Aksine memnun oldum. Bizimkisi fikir alışverişi. Bizim mahhallede hemen hemen sizin ki gibi sanırım. ama kilise gibi bir yer yok. Yorum yapan herkesin fikri değerlidir. O yüzden herşeyi not edip araştırmamı o şekilde yapacağım. Ancak izinsiz bir işlem yapmak istemiyorum. O yüzden izin maliyeti hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse çok memnun olurum.

saygılar...

İzin almadan önce malın tam yerini tespit etmen gerekir..
    1- Tam tespit yapmadan orada burada derken evi komple sökersin. yenisini yapacak kenarda paran yoksa evini kaybedersin.
    2- forumu biraz araştırırsan evde bakılacak yerler hakkında bilgi sahibi olursun.
    3-Ev senin , parça parça bakılacak yerlere bakar , baktığın yerleri hemen onarırsan evinde ziyan olmaz.
    4- Evinin her hangi bir yerinde, duvarlarda, tavanda, temelde tamirat yaparken, bir define bulduğunda, en yakın müzeyi ve emniyeti telefonla arayarak haber verirsin.
    Bulunan defineyi gelen görevlilere teslim ederken teslim tutanağı ve hak sahipliği belgesini istersin.
    Bu belgeyle bulduğun definenin hak sahibi olursun.Kurum Değer tespitinden sonra kanunlara göre %50 sini hak sahibine öder. Kolay gelsin..
    .

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı mtcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzin almadan önce malın tam yerini tespit etmen gerekir..
    1- Tam tespit yapmadan orada burada derken evi komple sökersin. yenisini yapacak kenarda paran yoksa evini kaybedersin.
    2- forumu biraz araştırırsan evde bakılacak yerler hakkında bilgi sahibi olursun.
    3-Ev senin , parça parça bakılacak yerlere bakar , baktığın yerleri hemen onarırsan evinde ziyan olmaz.
    4- Evinin her hangi bir yerinde, duvarlarda, tavanda, temelde tamirat yaparken, bir define bulduğunda, en yakın müzeyi ve emniyeti telefonla arayarak haber verirsin.
    Bulunan defineyi gelen görevlilere teslim ederken teslim tutanağı ve hak sahipliği belgesini istersin.
    Bu belgeyle bulduğun definenin hak sahibi olursun.Kurum Değer tespitinden sonra kanunlara göre %50 sini hak sahibine öder. Kolay gelsin..

Hayırlı geceler. Verdiğiniz bilgiler çok yardımcı oldu. Allah razı olsun.

Saygılar...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Merhaba arkadaşlar. Taştaki oyukların sağ altında bir hayvan figürü mü var ? bana mı öyle geliyor.

Saygılar...

Uploaded with ImageShack.us

Status
    toprak002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

SelamüğnaleykümValla tüm yazılarınızı büyük bir heycan ve sevinçle okudum arkadaslar ve degerlı ustalarım.Szilerle hersey daha kıymetli ve güzel geciyor.Bilgi dolu zamanlar ve devamının gelmesi dileğiyle şimdilik hayırlı geceler.ALLAH yardımcımız olsun.SAYGILAR
    Eşhedu en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden âbduhu ve Resuluhu

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed

Status
    derekyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

s.a bence değirmen taşını bi kontrol et yerinde duruyorsa eğer yarım metre birşey değil 1 saatini almaz.. güzelcene zarar vermeden üstündeki toprağı al ve fotola sonra altını bir yokla ölç biç bakalım altında ne var üzerinde herhangi bir işaret varmı bak eğer duruyorsa yerinde.. karton sarılı dedikleri taşlar duruyorsa bak bakalım hangisi daha büyük yada hangisi daha küçük kırmadan üstlerindeki toprağı aç ve dikkatlice incele bakalım yerlerinde duruyorsa fotolarını çek farklı yapıda olanı bi görelim.. saygılar..
    İZİN ALMADAN ARAŞTIRMA, ARAŞTIRMA YAPMADAN TAHRİBAT YAPMAYALIM..!

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı toprak002 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SelamüğnaleykümValla tüm yazılarınızı büyük bir heycan ve sevinçle okudum arkadaslar ve degerlı ustalarım.Szilerle hersey daha kıymetli ve güzel geciyor.Bilgi dolu zamanlar ve devamının gelmesi dileğiyle şimdilik hayırlı geceler.ALLAH yardımcımız olsun.SAYGILAR

Aleykümselam, bende aynı heyecanla hergün konuya girip takip ediyorum. acaba ustalar yazmış mı? ne yazmış? gerçekten burdan birşeyler öğrendikçe, gerçek hazineye ulaşmış gibi hissediyorum kendimi. Hayırlısı deyip bekliyorum.

Saygılar...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı derekyus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a bence değirmen taşını bi kontrol et yerinde duruyorsa eğer yarım metre birşey değil 1 saatini almaz.. güzelcene zarar vermeden üstündeki toprağı al ve fotola sonra altını bir yokla ölç biç bakalım altında ne var üzerinde herhangi bir işaret varmı bak eğer duruyorsa yerinde.. karton sarılı dedikleri taşlar duruyorsa bak bakalım hangisi daha büyük yada hangisi daha küçük kırmadan üstlerindeki toprağı aç ve dikkatlice incele bakalım yerlerinde duruyorsa fotolarını çek farklı yapıda olanı bi görelim.. saygılar..
    Doğru söylüyorsun usta, ancak bu sene kış fazla sert geçmediği için alınan kömürler öylece duruyor, içerde işlem yapmak zor. benimde şuan için fazla vaktim yok uğraşmaya, o yüzden biraz daha beklemek durumundayım.

Saygılar...

Status
    derekyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

peki zamanın olunca kömürleri başka yere istifler gereğini yaparsın kolay gelsin..
    İZİN ALMADAN ARAŞTIRMA, ARAŞTIRMA YAPMADAN TAHRİBAT YAPMAYALIM..!

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı derekyus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki zamanın olunca kömürleri başka yere istifler gereğini yaparsın kolay gelsin..

İnşalla usta -)

saygılar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)