Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yorum alabilirmiyim siz arkadaslardan

Status
    afacantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yorum alabilirmiyim siz arkadaslardan

Oncelikle herkese selamlar ...Forumda yeniyim...Askerde basımdan gecen bir olayı anlatmak istiyorum

Ben askerligimi kıbrısta yaptım 1977/3 tertip...Saadete geleyim birgun saat gecenin 3 veya 4 gibi sabaha karsı ben batı nobetcisiydim kuzey ve garaj nobetciside bir olduk garajda bi yere ucgen kurup oturduk muhabbet ediyoruz...Aradan biraz zaman gecti ucumuzun ortasında bir an ısık belirdi yemyesil renkte geri kayboldu ogun bugundur aradan 15 yıl gecti halen kafama takılıyor o neyin ısıgıydı...Arkadaslar la karsılıklı oturdugumuz icin herkes birbirinin arkasını gorebiliyor ısık cevreden biyerden gelmedigini farkettik...Bilmiyorum ne idi o parlayan sey..!!!! hmm

Baska bir anım daha askerligimizin bitimine son 3 ay kala bizi egitimden tabur islerinden falan uzak tutmak icin arazi kaytarma islerine yollarlardı...Derken boluk komutanı dedi foseptik kazılacak ...Bize verdiler o iside 15_20 kisi gule oynaya samata gırgır hergun aksama kadar orayla ilgileniyorduk...Bir metre kadar derine indigimizde beyaz bir toprak cıktı toprak okadar yumusakki kol kuvvetiyle ayagınla desstek almadan kuregi ittiginde sapına kadar topraga gomuluyordu...
    Gidip boluk astsubayına haber verdik geldi inceledi bu sefer adamlar arasında eleme yaptı 5 kisi secti 10 gun kadar kazdılar...O bolgeyi sonra herkese yasakladılar...Bir pazar gunu gizlice gidip baktıgımda bir insanın sıgabilecegi sekilde metrelerce asagı dogru tunel kazmıslar...Aradan bi zaman gecti gece nobetcileri gozleriyle gormusler dediler koli koli bisiler cıkarttı boluk astsubayı arabasının bagajına attı tel orguden...Kazan tertiplerimize sorduysakta bisi demezlerdi inkar etmislerdi

Son olarak bi tane koylu bii adam vardı maraslı oldugunu soyluordu bize sizin taburun ortasında kurumus bir dere yatagı var orda meryem *****n heykeli var onu bana cıkarın sizi ihya ederim demisti....

Status
    mtcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Cevap: Yorum alabilirmiyim siz arkadaslardan

Alıntı afacantay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle herkese selamlar ...Forumda yeniyim...Askerde basımdan gecen bir olayı anlatmak istiyorum

Ben askerligimi kıbrısta yaptım 1977/3 tertip...Saadete geleyim birgun saat gecenin 3 veya 4 gibi sabaha karsı ben batı nobetcisiydim kuzey ve garaj nobetciside bir olduk garajda bi yere ucgen kurup oturduk muhabbet ediyoruz...Aradan biraz zaman gecti ucumuzun ortasında bir an ısık belirdi yemyesil renkte geri kayboldu ogun bugundur aradan 15 yıl gecti halen kafama takılıyor o neyin ısıgıydı...Arkadaslar la karsılıklı oturdugumuz icin herkes birbirinin arkasını gorebiliyor ısık cevreden biyerden gelmedigini farkettik...Bilmiyorum ne idi o parlayan sey..!!!! hmm

Baska bir anım daha askerligimizin bitimine son 3 ay kala bizi egitimden tabur islerinden falan uzak tutmak icin arazi kaytarma islerine yollarlardı...Derken boluk komutanı dedi foseptik kazılacak ...Bize verdiler o iside 15_20 kisi gule oynaya samata gırgır hergun aksama kadar orayla ilgileniyorduk...Bir metre kadar derine indigimizde beyaz bir toprak cıktı toprak okadar yumusakki kol kuvvetiyle ayagınla desstek almadan kuregi ittiginde sapına kadar topraga gomuluyordu...
    Gidip boluk astsubayına haber verdik geldi inceledi bu sefer adamlar arasında eleme yaptı 5 kisi secti 10 gun kadar kazdılar...O bolgeyi sonra herkese yasakladılar...Bir pazar gunu gizlice gidip baktıgımda bir insanın sıgabilecegi sekilde metrelerce asagı dogru tunel kazmıslar...Aradan bi zaman gecti gece nobetcileri gozleriyle gormusler dediler koli koli bisiler cıkarttı boluk astsubayı arabasının bagajına attı tel orguden...Kazan tertiplerimize sorduysakta bisi demezlerdi inkar etmislerdi

Son olarak bi tane koylu bii adam vardı maraslı oldugunu soyluordu bize sizin taburun ortasında kurumus bir dere yatagı var orda meryem *****n heykeli var onu bana cıkarın sizi ihya ederim demisti....

Öncelikle hoşgeldin.Işık için ne söylesek boş, söylenilebilecek herşey , kesinliği olmayan yorumlar olacak, ama sizin assubay ın birşeyleri götürdüğü kesin...
    .

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    78
    Beğenilmiş
    33

Sizin Astsubay, o gün Paşalığa terfi etmiş (:
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    light_celal1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    3

kıbrısta şehid çok görenler yeşilimsi yada beyaz duman gibi gözüktuğünü söylerler
    hatta bi arkadaşım başı kesik insan suretini gördüğünü söylemişti ama dikkat çeken şuki nöbeti enemsemeyen kişilerde hasıl oluyor nebette tokatla uyanan bile var

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    78
    Beğenilmiş
    33

Alıntı light_celal1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıbrısta şehid çok görenler yeşilimsi yada beyaz duman gibi gözüktuğünü söylerler
    hatta bi arkadaşım başı kesik insan suretini gördüğünü söylemişti ama dikkat çeken şuki nöbeti enemsemeyen kişilerde hasıl oluyor nebette tokatla uyanan bile var

Nöbette tokat la uyanan ı bende çok duydum.
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    sadex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bulunduğunuz yerde yatır veya mağara varmıydı.Neydi ismi oranın hatırlayamadım şimdi.
    “Ölçünüz Allah rızası için olsun ,Insanoğlu bu ;bugün överler yarın söverler ..

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    afacantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı sadex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulunduğunuz yerde yatır veya mağara varmıydı.Neydi ismi oranın hatırlayamadım şimdi.
    39. Piyade tumeni...Magara falan hc duymadım gormedim

Status
    sadex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bir arkadaşım Kıbrısta askerlik yapmıştı.Gece nöbette veya devriye atarken bir mağara gibi yere bevl ediyor ve hastalanıyor.Sara oluyordu bayılıyor kaskatı oluyordu.Tabi sonradan oranın bir yatır olduğunu öğrendik. Komutanı bizi aradı dedi ki bu çocuk doktorluk değil izne göndereyim çaresine bakın dedi. Arkadaş geldi çaresine baktılar düzeldi. Bazı arkadaşların dediği gibi şehid vesaire olabilir diye sordum.
    “Ölçünüz Allah rızası için olsun ,Insanoğlu bu ;bugün överler yarın söverler ..

Bişr-i Hafi Hazretleri

Status
    yamaç41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Ben o dediğiniz yerde yedeksubaydım..Ama biraz düzeltmem gerekir,orası 39. piyade Tümen karargahıdır ki şimdi adı çamlıbeldir. Ben de sizin garaj dediğiniz yerde çok defalar ışıklar gördüm ama şehittir falan dedik hiç korkmadan askerlere de cesaret verdik daima..Kimse de korkmadı ama bir arkadaşın dediği gibi Tokatlama olayını da biliyorum.. Tokat yiyen bir çok asker gördüm.. Oradan az ileride Makariosun köşkü vardı ve gizli tüneller olduğu söylenmişti,araştırma yapmak için gittiğimde Binbaşıya yakalandım..Bana orayı yasakladı..

Status
    melosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

bende kıbrısda ogrencıyım gırnede bu dedıgınız yerler nerde lefkosadamı ? çamlıbel falan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)