Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ormanda gezerken altın dolu magara gördüm eve gidip almaya geldiğimde yoktu kayboldu

Status
    uzavet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ormanda gezerken altın dolu magara gördüm eve gidip almaya geldiğimde yoktu kayboldu

1) fındık bahçesin de fındık toplarken tualet için dere kenarına gittim derenin kenarında ağzı acık magara mağaranın içinde tavandan sarkan altın zincirler yerde hertaraf ta altın vardı eve gidip araç gereci alıp tekrar magaraya geldim ama magara yerinde degildi kayboldu sebebini bilen varmı (magaranın ağzı yükseklik yaklasık 6 mtr genişlikde yaklaşık 3 metreidi )

2) ormanda kara yemiş toplarken ormanın içinde onüne çeşme cıkmış çesmede taslar kepçeler asılı imiş tasın birtanesini almış eve gelm,iş ailesine söylemiş tas altınmış tekrar oraya çeşmenin olduğu yere gitmişler çeşme yok olmuş herkes aramış bulamamışlar yerini bildiği halde yok olmuş

3) istanbulda piknik yaparken dere kenarında bir işaret gördüm ayak izi falan vardı orada 4 kare birtaş yamaçda yarısı toprağa gömülü idi süpeli duruyordu arkadaşa sordum bü şüpelidedi başka arkadaşlara anlattık böyle taşvardiye bakmaya gittik taş orda yoktu çok net hatırlıyoruz işaretler orada taş yok oldu başımızdan böyle entrasan olaylar geçti aklım almıyor 3 harflimi sihirmi ?

Status
    adamali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    antalya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    0

Cevap: ormanda gezerken altın dolu magara gördüm eve gidip almaya geldiğimde yoktu ka

yüzde yüz 3 harflidir.. bu anlattiklarinin bi benzerlerinide trabzonda ormanda ve findik bahcesinde yaşamış kişiler var..bir taneside annemdi. hatta annemin anlattiklarindan bir tanesini anlatayim sana..
    annem trabzonda yaylada oduna giderken karşısına,sırtında altın dolu sepetli bir bayana denk gelir. bu bayan sebetindeki altinlari annemin sepetine doldurur. annem büyük bir sevincle eve gelir ama sebetdekilerin hepsi hayvan dışkısına dönüşür.. annem hemen sepeti dışarı atar ve birde bakarki bir çok kişi sepetteki dışkıları alel acele toplarlar ve kaybolurlar....
    bunun gibi bir çok olaya şahit olmuşlar var. ben bu konulari konuşmayi anlatmayi hic sevmem aslinda..

mavran
    mavran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: ormanda gezerken altın dolu magara gördüm eve gidip almaya geldiğimde yoktu ka

Bu sana sunulmuş bir mimetti ancak sen değerlendiremedin iş işten geçdi. sana göründüklerinde tam saatine denk gelmiştin, adamali kardeşim sırrın ne olduğunu sana yazdı. Saygılar. Çırak.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

bu görünme birdefaya mahsus mudur yoksa yıl da birdefa o saat o günmü olması gerekir görünmesi için arkadaş çırak demiş cırak olmasak burada ne ,işimiz var

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    78
    Beğenilmiş
    33

Senin bir nasibin var, 2 3 kere sekteye uğratmışsın. Olur da tekrar karşılaşırsan, niyetini temiz tut, oku üfür nasibini al. Hiç Korkma eve falanda gitme alet edevat alayım diye. Allah'ın adı ile başla niyetlen ve nasibini al.
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    adamali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    antalya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    0

Alıntı uzavet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu görünme birdefaya mahsus mudur yoksa yıl da birdefa o saat o günmü olması gerekir görünmesi için arkadaş çırak demiş cırak olmasak burada ne ,işimiz var
    arkadaşım mavran ustayı yanlış anlama! onun her yorumunun sonunda çırak yazar. bu kendisinedir sana değil... okay?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

evet abim alınmadım elbetteki kimimiz crak kimimiz usta fikirlerimizi paylaşacağız

mavran

Alıntı adamali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım mavran ustayı yanlış anlama! onun her yorumunun sonunda çırak yazar. bu kendisinedir sana değil... okay?
    Teşekkür ettim kardeşim yokluğumda adıma olan yanlış anlaşılmayı düzelttiğin için. Geldik şu koca dünyaya birşey bilmeden, gidiyoruz yine birşey öğrenmeden, gidene dek öğrenmekse maksadımız o zaman çırak deyilmiyiz. Ustalara Saygılar ve sevgiler. Çırak.

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    419
    Beğenilmiş
    375

Alıntı mavran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim kardeşim yokluğumda adıma olan yanlış anlaşılmayı düzelttiğin için. Geldik şu koca dünyaya birşey bilmeden, gidiyoruz yine birşey öğrenmeden, gidene dek öğrenmekse maksadımız o zaman çırak deyilmiyiz. Ustalara Saygılar ve sevgiler. Çırak.
    Mavran arkadaşım bu fani dünyada hepimiz çırak'ız,çünkü öğreneceğimiz çok şey var ve her gün bir yenisini öğreniyoruz ve öğreneceğiz,,,mesala ben yer konusunda iyiyimdir,diğeri işaret konusunda ,sende görmüşlük ve tecrübe konusunda iyisindir ve hepsi birir,birini tamamlarsa ortaya net çözüm olur,bence hepimiz çırak ama lütfen usta çırak diye ayrım yapılmsın,niyemi herkes birbirini tamamlar ve bir bütün olur saygılar.

mavran

Alıntı fenerbahcelim69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mavran arkadaşım bu fani dünyada hepimiz çırak'ız,çünkü öğreneceğimiz çok şey var ve her gün bir yenisini öğreniyoruz ve öğreneceğiz,,,mesala ben yer konusunda iyiyimdir,diğeri işaret konusunda ,sende görmüşlük ve tecrübe konusunda iyisindir ve hepsi birir,birini tamamlarsa ortaya net çözüm olur,bence hepimiz çırak ama lütfen usta çırak diye ayrım yapılmsın,niyemi herkes birbirini tamamlar ve bir bütün olur saygılar.
    Fenerbahcelim69 Ustam önceleikle bir yanlış anlaşılma oldu sanırım, düzeldeyim. Ben çırak diğer yazan bütün kardeşlerim usta bilen bilmeyen asla ayırmadım, ayırmamda. Bu yanlışlıktan dolayı özür dilerim hakkınızı helal ediniz kardeşlerim lütfen. Sevgiler ve saygılar. Çırak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)