Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cin-şeytan Ve Cinci Hocalar

Status
    esrefoglurumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cin-şeytan Ve Cinci Hocalar

kardeşler selamun aleykum. acizane ben bir imam-hatibim. bu açıdan elhamdülillah müslümanım diyen bütün kardeşlerimiz lütfen dikkatlice okuyun. çünkü kitabın tam ortasından anlatacagım. aramızda farklı yapıda islam inancını benimsemeyen kişi varsa saygı gösterip susması onun için bir şereftir.

öncelikle cinler konusu kuran ve hadisle sabit olup iman esasıdır. bir arkadaşımız bakar 102. ayeti örnek vermiştir kuranı kerimde ilk sure bakara suresinden nas suresine kadar ayetel kursiden cin suresine kadar onlarca ayet vardır. cinler bir hakikattir. ve efendimizin hayatını incelediğimiz zaman yuzlerce hadisi şerif ve onlarca olayla karşılaşa bilirsiniz. bunların en meşhuru iblisin gelip bütün sahabeye görünerek çirkin bir insan sureti ile mescidde efendimizin huzuruna gelmesi alahın emri hukmu ile efendimize yalan söylemeden konuşması gibi. ve yine efendimize -sizin vesvese veren şeytanınız yokmu diyen sahabeye var ancak muşluman oldu demiştir daha onlarca olay konuyu uzatmayalım.

cinlerin özelliklerini size anlatayım. cinler ateşten yaratılmış varlık olup kablonun içindeki görünmeyen elektirik gibi soyut varlıklardır. cinlerin insanlar gibi kendine has bir boyutta bir alemleri vardır.tıpkı insanlar gibi onlarda kendi aralrında cok farklılıklar gösterir. en temel ayrım iki çesit cin vardır 1. inanan müslüman cinler 2. inanmayan kafir cinler

kuranda ve sünnette kafir cinlli diye bir tabir yoktur bizim kafir cinli dediğimiz iblisin yolunu izleyen şeytanlardır. yani şeytanlar (kafir cinliler)iblisin askerleri konumunda vesvese vericilerdir.

bu varlıklar kolay kolay bizimle irtibat kuramadıkları gibi ayette ki tabiri ile bizim hiç haberimiz olmadan kan mecralarımızda dolasabilir ve istemediğimiz fısıltı ve düşüncelerle nefsimizi azdıra bilirler kötüye bizi yönlendirebilirler ancak insan iradesine hiç bir zaman hakim olmuyup zayıf yönlerini iyi bilir akla hayale gelmiyecek derecede insanları yönlendire bilirler bunlarda belki dünyada yüzlerce belki binlerce vardır belki dünyanın her noktasında mılyonlarca vardır.

CİNLER insanları görebilir insanları. insanlar onları göremez bu allahın kanunudur. ahirette ise tersine olacaktır.

ve cinlerde insanlar gibi akla iradeye nefse ve ruha sahib varlıklardır ve hesaba cekileceklerdir. insanlar gibi sorumluk sahibidirler. insanlık ademin sülbüne düşmeden önce yaratılmış insanlıktan daha kadim bir kavimdir. uzun yaşarlar ancak her şey gibi ölmeye mahkumdurlar. dogar yaşar ve olurler. bunların içinde bir CİN var ki en yaşlısı ademin cocuklarının en tehlıkeli dusmanıdır o ademe secde etmemiş ve allahın laneetinden dolayı henüz ölmemiş yaşı bilmem kaç bin adı İBLİSTİR kafir cinlililerin en güçlüsü ve şeytanların en buyugudur. gerisi onun tayifesi yardımcısı uşagıdır. onun için iblisin hem cinden hem insandan şeytanları vardır. umuyorum ki kavramlar iyice kafamızda yerleşmiştir.

kardeşler nasıl allahın veli (dost) kulları oldugu gibi iblisinde kendine göre irtibat kurdugu kulları vardır bunların kimi hoca CİNCİ kimi papaz kimi rahip kimi keşiştir. kimbilir belkide çok iyi bildiğimiz şeyh geçinen biridir. bu olay terazinin iki kefesi gibi bir taraf manevi diğer taraf şeytanidir. DÜNYA BU DENGE ÜZERE KURULMUŞTUR.

Status
    okan0560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

Cevap: Cin-şeytan Ve Cinci Hocalar

aleyküm selam kardeşim öncelikle ağzına yüregüne sağlık güzel paylaşım olmuş. böyle cinlii hocalardan bir tanesıne den gelmıştim önceden, dediğim hoca fala baardı millet o cinli ondan böyle bılıyor fılan derlerdi mahallenın yaşlı adınlarıda derdi, bir gün başka bir yerden bayan gelmışti o hocaya gittik adam kekeleyeme başlamış konuşamıyordu bir şeye bakmadı karısına sorduk neden böyle diye gece korkutmuşlar istedıklerını yapmadıgı için böyle yaptılar artık bakmıyor gelmeyın demışti

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

cinler biz onlara müdahale etmedikce bize görünmez. sizler define ile ugraştıgınız için olağan üstü şeyler görme yaşama ihtimaliniz ola bilir. bunların çogu piskososyal olayladır. belki bir yansıma bir çıtırdı bize cok anormal gelebilir. gercekten o alemde bir cin veya bir cinler size onların yaş***** mudahale ettiğiniz için değişik şekillerde görüne bilir. hiç korkmayın müslüman insanın kalkanınıdelemezler. o kalkan abdesttir. ve yine o kalkan ayetel kursi ve nas felaktır.

ısız bir yerde veya evinizde oturuken hiç farketmez korktugunuz ürberdiğiniz heryerde ayetel kursüyü okuyun bu işle ugarşıyorsanız bilmiyorsanız ezberleyin.

burda bir puf nokta var her kapının anahtarı oldugu gibi her anahtarında dişleri vardır. ayetel kursuyu okuyorsunuz sonuna gelince VELE YE UDUHU HIFZÜ HÜME cümlesini en az 3 defa tekrarlıyorsunuz ne eksik ne fazla tam orasını (vele yeuduhu hıfzü hüme- vele yeüdühü hıfzü hüme- vele yeüdühü hıfzü hüme)şeklinde 3-5-7...11 gibi tek sayılarda tekrarlıyoruz birdefada ayetin son cümlesini okuyoruz bitiryoruz. anlaşılacagı üzere ayetel kursiyi bir defa okuyup anahtar kelimeyi tek sayılar adedince çekiyoruz. bir rivayete göre o cümleyi 70 defa çekmenize karşılık cinler eger uzaklaşıp kaçmazlarsa yanarak ölmek zorunda kalırlar diyor.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

efendimiz ayetel kursi için "cebrail dostum rabbimden bana cinler için AYETELKURSİYİ İNDİRDİ" buyurmaktadır. amenna ve saddekna.
    bu konuyu hakkında herturlu soruyu sorabılırsınız cok daha teferruatlı derin bir konudur.
    öreneğin incelediğiniz sembollerde mitlerde ve tahrif edilmiş inanç sistemlerinde seytanın şifrelerini bolca görürsünüz....

Status
    okan0560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    2

ben gece arazide bu işi yapmadıgım için hiç görmedim ama çok duydum böyle anıları olanları anlatırken bıle korkanı gördum,anlatanlardan birisi diyordu ormanlık bir alandaydık ayatel kursi yi okuyarak mazemeyi çıkaraz diyor tam yaklaşıyoruz mal öbür tarafa kayıyor diyor tekrar yaklaşıyoruz öbür tarafa götürüyorlar diyor bu şekılde oramnın içindekı vadıye kadar indirmişler mazemeyi sonradan bizde oraya inmedık döndük geriye diye anlatmıştı ne kadar doğrudur yalandır bilemem
    Şeb-i yeldayı müneccim muvakkit ne bilir ? müptela-i gama sor geceler kaç saat ?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kardeşim çogu kişi hele böyle bir olayda bir olan olaya bin katarak anlatır hem korku hem şaşkınlık sebebibi ile olması mümkündür şimdi size bir olay anlatayım bu olay abdül kadir geylani hzretlerinin haytını anlatan kitaplarda kendi dilinde kaleminden kitaplarda gecer gercek bir olaydır. gercek olmasa bile sonundaki msj güzeldir. pir abdül kadir geylani hazretleri 27 yıl daglarda gezer daim orucludur kimseyle 27 yıl konuşmaz izdiva halindedir. dag köylerinikenarlarında beni görürler deli zannederlerdi diyor. geceleri magarlarda oyuklarda kalırdım bölük bölük cinler ve ruhaniyetler gelir sohbetimi dinlerdi diyor. ve yine allahın izni ve inayeti ile cinler karsı bir cumle bana yetti diyor oda (la havle vele kuvvete illa billah) cümlesi ve ben bu cümle ile binlerce şeytan yaktım kul ettim diyor. pir hazretlerine iblis aşikare onlarca oyun oynamış ve pir turlu sapıtamıştı devam ediyor kendi dilinden anlatalım

bir simsiyah bir gecede ovada ibadet ediyordum. bir an için simsiyah gece gök yüzü bembeyaz öyle bir nur kapladı ki gök yüzünü her yer aydınlandı ve taşlar agaçlar önumde egilmeye bana sacde etmeye basladı ve aydınlıgın içinde bir suret belirdi ve bana gök yuzunden yuksek sesle seslendi -EY ABDÜLKADİR BEN SENİN RABBİNİM senin için bütün helalleri haram kıldım. dedi
    abdulkadir geylani hazretleri şöyle cevap verdiğini anlatıyor
    -git ey melun allah sana lanet etsin dedim ve ben bunu der demez bütün emareler kayboldu gece yine normal haline döndü ve İBLİS gercek sureti ile yanıma geldi dediki
    -ey abdülkadir benim hilemi nasıl çözdün. ben dedimki buyuroyor
    -musa a.s. tur dagında alah c.c. ile konustu ilk seferinde şaşırdı bayıldı çünkü musa peygamber önünde yanan bir çalı görüyor ve altı yönden ses duyuyordu. senin ise sesin tek yönden geldi ey iblis senin hilemi ilmim le bildim dedi. bunun üzerine İBLİS ey abdül kadir sen benim hilemi İLMİNLE ÇÖZDÜN ancak ben nice salihleri alimleri şeyhleri bu hilemle kandırdım der büyüklenerek gider buyuruyor. hal böyle olun BİLGİ İNSANIN YİTİK HAZİNESİDİR hadisi şerifi şimşek gibi çakıyor gözlerimizde. o açıdan hangi hoca olurSA olsun isterse havada uçsun önemli değildir hiç bir şey ifade etmez ölçü kuran ve sünnettir. ölçü gözümün gördüğü değil aklımın erdiği 5 duyu organımla hiissettiğim değil allahın ölçüsü ve hukmudur. her seyde bir hıkmet hayır bildiğimizde şer bildiğimizde hayır ola bilir. o açıdan köse baı hocalarının verdiği vay şu kadar cekecen su yapcan altın verecekler bunlara itibar etmeyin. ola ki biri geldi sizin yanınıza allahı zikrederkenn bir kese altın koydu altına meyletmeyin oda bir imtihan nasipse altını hicbir cinli insi ordan kaybedemez sizin olur merak etmeyin. HER GÖRDÜĞÜNÜZ AKSAKALLIYI DEDE ZANNETMEYİN. şeytan bile ak sakallı dede ola bilir. din büyüklerimizin mevlana gibi abdülkadir geylani gibi hz ali ebu bekir gibilerinin ve efendimizin kıllıgına giremez. allah cümlemizi efendimizn alinin ashabın ehli beytinin ve salihlerin yolundan ayırmasın

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,138
    Beğenilmiş
    231

degerli bilgi paylaşımları yapılmış tüm katılımçıların eline saglık
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    light_celal1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    3

kardeşim gönlüne sağlık çok şey anladım allah razı osun

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

her şey gönlünüzce olsun kardeşim

Status
    adamali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    antalya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    0

mükemmel bilgiler! elleriniz dert görmesin inşallah....
    bu arada benim bi sorum var sizlere.
    bu işle uğraşan kişiler,bizleri hiç görmediği halde 3 harflilerini üzerimize salabiliyormu? ne yaptığımızı öğrenebiliyormu?bize zarar verebiliyormu? cevablıyan olursa minnettar kalırım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)