Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: papaz samsarka

Status
    mezarcı8887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: papaz samsarka

aradıgın yerı bılıyorum kardesım bugunku adı papaz harman dır manastır kalıntıları vardır hatta papazın mezarınıda bılıyorum ısaretıde yarım lahıttır..... ellenmedı manastırın karsısındakı tepede bır pınarın yanında ama tılsımlı acamıyoruz......
    bılgılerde gecen sarıgol....... sazlıgol.... musmullah degırmenı... yunan kaya .. vs hepsı yerı belli... hatta papazın sakladıgı paaraların harıtasını bıle buldular..ama hepsını cıkaramadılar.... harıtanın kopyasıda mevcut
    OxyGeN_34 (18.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    Yasinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

İzmit Körfez büyük ağna deresinde kalıntıları dere kenarında mevcut

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

Alıntı trt123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğimiz bir yer var ağzı kapalı detay varsa uyup uymadığına bakılır
    İzmit körfezde büyük ağna deresinde kalıntıları halen mevcut

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

............

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

...........

Status
    Dogrular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    29

Hayirli.aksamlar .Bu papaz.sarsamka.degirmenin isareti ozelligi nedir acaba tanitan ibareler.nedir.acaba saygilar.

Status
    TarkanveKurtu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    9

Papazın değirmeni. Herkes işaret söyler bu değirmen hakkında. Kimseninde bulduğu yok..
    balkaya34 (15.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    KAÇAK KAZI YAPMAYIN

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    317
    Beğenilmiş
    222

Alıntı TarkanveKurtu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Papazın değirmeni. Herkes işaret söyler bu değirmen hakkında. Kimseninde bulduğu yok..

Selam @TarkanveKurtu ,, Sarımsaklı papaz ın degirmeni ,magrası, Sarımsak ekdigi bosdan yeri , Dama taş, Balkaya , Baş degirmen, Alni kesikkaya, Suyu ayakda içilen çesme, Çukur cambaz köyü,,,, Bu isaretlerin hepsi bir alanda yani bu isaretin birini bulduysan hepsini buldun demekdir,Yalnız Degirmenin kalintisindan baska bir degirmene ait hic bir isaret olmaz ,eger kalmıssa Su argı olur ,,Bunu genel olarak kabul edin, Yani sadece bir çukur ,yada bir harabe olur ,
    Ayrıca ben bunların tümünü gösterebilirim eger ben bunu arıyorum diyen bir arkadaş varsa ben yardımcı. olurum

Status
    TarkanveKurtu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    9

Cambazla bu değirmenin arası nerden baksan 10km den fazla. O kesik kaya dama taş ve çeşme başka tarafta. Papaz mağarası istikameti başka tarafta. Bu papaz mağarasını bulman için çeşme bulucan ama üstünde 2 tane işaret olan çeşme var onu bulucan. Papazın mağarası kapısıda açık falan olduğunu sanmıyorum. İple çıkıcaksım vs biraz hikaye.
    KAÇAK KAZI YAPMAYIN

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    317
    Beğenilmiş
    222

Alıntı TarkanveKurtu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cambazla bu değirmenin arası nerden baksan 10km den fazla. O kesik kaya dama taş ve çeşme başka tarafta. Papaz mağarası istikameti başka tarafta. Bu papaz mağarasını bulman için çeşme bulucan ama üstünde 2 tane işaret olan çeşme var onu bulucan. Papazın mağarası kapısıda açık falan olduğunu sanmıyorum. İple çıkıcaksım vs biraz hikaye.

Selam @TarkanveKurtu ,, Usdadım herhalde Sizin bahsettiginiz ,Sarımsaklı papaz la benim bahsettigim Sarımsaklı papaz farklı oluyor..Eger Eskiya belgelerindeki sarımsaklı papazı anlatıyorsanız veya araştırıyorsanız, benim Görerek bir bir bularak yazdığım Sarımsaklı papazdır,
    Dağın yüzeyinde magrası dağın tabanında dagarcık degirmeni,İsli magra nında oldugu dereden suladığı sarımsak ekdigi bosdan yerleri halen bosdan yeridir ve vatandaş eker.
    Yazılarda,, ' başdegirmenden baktığında baş degirmen,Alnı kesikkaya ve SARIMSAKLI papazın magrası ip çekmiş gibi bir hizada durur ' der ,Aynen öyle. Aslında bu isaretlerin tam olarak yüzeysel görüntüsünü anlatan yazıları okuyup burada aynısını anlatmakda büyük fayda var.Bir isareti anlatirken onun özelliklerinide bahsetmek daima dogruya götürür.Evet bir papazdan veya degirmenden bahsediyoruz ama mesafe degilde nasıl olmalıki özellikleri nelerdirki işde bu isaret odur diyelim. Bu isaretlerin hepsinin ayrı ayrı anlatilması gereken ozellikleri var,Yani her magra Sarımsakliya ait deme şansımız yok ,Bu magranin ozellikleri var hemde her bir magra diger bir magraya asla uymaz . Amacım daima Dogruyu vede gördüğümü anlatmaktır, Yinede Her kardeşimin yazdığına ve fikrine saygı duyarım SAYGILAR .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)