Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Marmara Bölgesi

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,277
    Beğenilmiş
    483

Marmara Bölgesi

S.aleyküm hayırlı ramazanlar ustalar arkadaşlar...emekli defineci dayımızın evraklarından ...başlık..Marmara Bölgesinin Belirli Yörelerinde Mahalline Tesbit Edilen Oyma İşaretler...

http://p1307.hizliresim.com/1c/f/q7bb4.jpg

Yönetimden ricam ben bilmiyorum alt alta sıralanmasını daha okunaklı olur...

1.Bir mevkide 5 civcivli tavuk olup 5.ci civciv biraz arkada ve bir yılan ise bu civcive saldırır vaziyettedir...

2.Oyma tarzda muhtemelen 49 okka özellikte bir kantar...

3.Bir yörede sırt-sırta yatan öküzler olup araları takriben 7-8 metredir.birinin boynunda cincir ve arada kabartma büyükce bir çan olup öküzlerin renkleri ise değişiktir...

4.Bir mağrada bir erkek penisiyle bir kadın ferci vardır...

5.Birbirine dolanmış tarzda sargılı ve üç boğumlu yılan olup bu sargılı 2 yılanda mühür gibi 3 oyuk vardır...

6.Bir mevkide topal ayı olup sağ ön ayağı kesiktir.bu kesik ayak ise takriben 60-70 metre topal ayının karşısındadır...

7.Bir taşın üzerinde kabartma bir aslan olup yakınında stavrosla iki satır yunanca yazı vardır...

8.Bir mevkide ve anakayada oyma tokuşur vaziyette 2 keçi bulunmaktadır...

9.Yine bir anakayada yalnız bir keçi veyahutta karacada olabilir...

10.Bir kayada kabartma bir çocuk resmi vardır...

11.Yine bir başka mevkide iki öküz kafası mevcuttur...

12.Bir yörede ve denizin paralelindeki bir girişin içinde halen kapalı demir kapı bulunmaktadır.....resimde görüldüğü gibi 1 ci madde üzerinde Bolu-Zonguldak..8 ci madde üzerinde Bolu..

13-14 cü maddeler üzerinde Sivas yazıyor....

13.Yeni açılan bir mağarada ve duvarında sağ el kılıca uzanmış tarzda olup kılıcın 21 metre ilerisinde bir meşaleyle uçları yukarıya yönelik ve içersinde atavros-haç olan bir ay-hilal vardır.stavros kabartmadır.bu işaretlerin bulunduğu yerinyakınlarında bir sol ayakla biraz ilerisinde ise horasanla örülü 3 kapı yeri bulunmaktadır.

Not : Bu yeni açılan mağara Sivas ili yöresindedir...

14.Yine yüksekce bir mevkide anakayada oyma ön sol ayağı kesik bir ayı olup yakınlarında ise bir şelale-şarlak vardır.şarlağın aşağısında da 3 değirmen bulunmaktadır...

15.Bir karadere içersindeanakayada oyma bir ay-hilal olup yakınında ayın içersinde bir stavrosla bunların yanında bir kama ve biraz ilerisinde de oyma bir tabanca resmi bulunmaktadır...

16.Bir mağaranın içersinde bir-iki kabartmanın dışında yüzlerce oyma muhtelif şekillerde resim vardır....niyetim bölgeye ve konulara vakıf olan arkadaşların değerlendirmesi karşılaştırması...ben bu yerleri aramıyorum nerdedir kim yazıya almıştır bilmiyorum doğrudur yanlışdır idda etmiyorum malı nerdedir bilmiyorum...saygılar...
    Anaksanamun (26.Ocak.2021) Bunu beğendi.

Status
    lucifer361 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: Marmara Bölgesi

bir yerde..... bir kayada..... bir mevkide.... bir mağarada..vs... neden ola ki, örneğin; bursada...edirnede yada izmir de vs denmemiş acaba? çok enteresan geldi bana...
    aslan81 (01.Şubat.2021) Bunu beğendi.

Status
    zazako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

tokuşan keçiler saydıklarının çoğu uludağda olması gerek bunlar belge mi görünmüş işaretler mi eğer tokuşan keçileri gördüyseniz beni bulun
    benim gömdüğüm parayı bulacak adamın sansar avcısı olması gerek...(manol)

Status
    trt123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    31

Alıntı zazako Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tokuşan keçiler saydıklarının çoğu uludağda olması gerek bunlar belge mi görünmüş işaretler mi eğer tokuşan keçileri gördüyseniz beni bulun
    Öküzler uludağda tek keçide

koruyucu
    koruyucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

s l kutrt baba kardeşim sırt sırta yatan öküzlerin mesafesi çok yakın 5 santi beyaz olanda çan gök rengi olnda 7 bakla zincir var otlayan öközvardır keci diyon ama 2tane karşılıklı karaca var birtanesinde 5 boynuz diyerinde 7 boynuzu var bakın bölge çok mesafeli km metreler var erkeyin organı tavanda kadının felçine bakar bunlar maaranın içinde dışarıda bir kirpi tobaa daha ileride birbirine sarılı yılan kuyrygu topuz yantarafında 1 mertre yüksekliginde 3 tane merdiven onun üstünde ayakta büyük bir ayı bakın öküzlerle bu ayı ve kirpinin mesafesi 40km veya 45km var fazla bilmek de önemli deil ben artık yoruldum bu nişanların hesi kırıktıt saygılarımla

Status
    zazako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

tek keçi izmittede var her yerde olabilir önemli olan aradığın yerdekini bulmak benimkisi keçi kalesinde uludağda iki tane tokuşur şekilde arkadaşlar devamında 2 güvercin vs... uludağda gerçekten bişeyler gören varsa istişare yapmak isterim görenlerle bilenler bir araya gelmediği sürece bu iş hep bir efsane gibi nesilden nesile konuşulacak gerçek (papazlar) bilenlerse gelip alıp alıp gidicek şu dağı gezen gören biri varsa msj atsın lütfen
    benim gömdüğüm parayı bulacak adamın sansar avcısı olması gerek...(manol)

koruyucu

slm kurt baba
    13 madde hariç hepsi mevcut bölge marmaradır saygılarımla

koruyucu

Trt123 Keçiler Bitane Deyil 10 Açlar Köyünde Bulursun Aranan Eşkiya Nişanıdır
    Saygılarla

Status
    serdengeçti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

buraso bursadadır öküzler yılan karaca bunlar hep bursadarır bir dostumun babası bizzat görmüştür sırt sırta ve birbirine bakarak yatan öküzleri

Status
    ufuk14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7

Tokuşan kecilerin tuzagı bir alay askeri yok eder.
    Cok tehlikelidir bilen dahi yanaşmak istemez
    Mal olarak en yüklülerinden biridir.
    Odolar dolusu külce mücevher .....
    Allah c.c. kolay etsin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)