Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tarihi özellik ifade eden mevkiler

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    390
    Beğenilmiş
    82

Tarihi özellik ifade eden mevkiler

Selamünaleyküm hayırlı ramazanlar ustalar ve arkadaşlar...emekli defineci dayımızdan evraklarının içinden başlık...Tarihi özellik ifade eden bu mevkiler bazı uzmanlarca mahallinde yapılan araştırma sonucu bir bir tesbit edilmiştir...1.Berber mağrası...2.Manolun değirmeni dereboyunda...3.Uzunalinin değirmeni.aynı mevkide bu isimde 3 değirmen olup suyu 3 metre aralıklı ve biribirine yakın kaynaktan almaktadır...4.Papazın değirmeni...5.Araphanı...6.Nalbant alanı...7.Horatepe ve 15 kadar oturak taş...8.Boncuklu dede türbesi...9.Yanında stavros olan bir at eğeri[taştan]...10.Halkalı kale kudret kale ve ceneviz kale bir üçgen şeklinde...11.Hisar kale...12.Kemerli mağara...13.Mermer oluk...14.Haindede...15.Uzundede...16.Karıncadede olup yakınında üzümlü çeşme...17.Üzerinde oyma yakın mevkilerde 2 saat olan taş.saatin biri 9 u 15 te ve diğeri ise 11 i..15 geçmektedir.bu mevkide 3 kireç kuyusu olup 14 taştan basamak vardır.ayrıca balıklı pınarla kurt mağarası bulunmaktadır.mağara yakınlarında kuru ve küçükce bir şelale-şarlak mevcuttur.yine bu çevredeki bir büyükce bir taşın üzerinde küçükçe bir oyma daire içersinde stavros ve yanında küçükçe fincan gibi bir oyma ve büyükce bir ..D..harfi vardır.üzerinde oyma iki saat resmi olan taşların biribirilerine yakınlığı mesafesi takriben 5-600 metredir...arkadaşlar kimse beni yanlış anlamasın ben bu yerleri aramıyorum ..malları nerdedir bilmiyorum..bölge nereye aitdir bilmiyorum..doğrudur yanlışdır ..konuya vakıf olan arkadaşlarımız bilgileri karşılaştırma ve paylaşım amaçlı..saygılar...http://o1307.hizliresim.com/1c/f/q7k2n.jpg ....
    aslan81 (27.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    390
    Beğenilmiş
    82

Cevap: Tarihi özellik ifade eden mevkiler

...Hayırlı tatiller,,güncel...
    aslan81 (27.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    157
    Beğenilmiş
    172

Wolça nın çıkış noktaları

1869 Yılında Karadeniz sahilinden paraya kentinin kuzeyinden, tamı t***** yüz seksen bir kişiden oluşan çetemle karaya ayak basmış bulunduk. Yıllardan tesrin evvelin on beşinci günü sabaha karşı güney doğuya hareketle Osmanlı diyarlarına doğru hareket ettik. Hasköy sivilingrad dimitrovgrad eyaletlerinden toplamış olduğum, Çok sayıda mimar mühendis papaz gemici top uzmanı asker ve hizmetli, emrimde idiler. Belgelerimi yediye ayırdım üç yüz atmış altı rak***** tekamül etmektedir. Bunlardan yalnız atmış altı adedi dolu olup diğerleri sahte ve son derece oyalayıcıdır. Benim ikinci çıkışım Konstantinopolis civarıdır, kara tepe kara burun bin sekiz yüz atmış dokuz senesi teşrin anı vekil üçüncü hareketim ege denizinin Edremit körfezi köylerine olup halen uygarlığımın kol gezdiği bölgelerdir. Dördüncü taarruzuma gelince gürcü diyarından batı Karadeniz kıyılarından poti sırtlarından Hopa güneye münhasırdır. Posof Hanak Borçka fındık şehir yeşil dere tarafından yay çizerek ermeni ahalisinin bol olduğu civarları ihtiva eder. Beşinci hareketim ise sinope veya sinyatepe burnundan başlayarak Araplar Suriye bölgesine kadar sirayet eder, ve Osmanlı topraklarını çiğner geçer. Altıncı bölgem Karadeniz Üsküdar sahilinden doğu kıyılarını tarar geçerim. Yedinci bölgem aralarında en tuttuğum bölgem olup kaim işgal harekatım hanek veya Grek toprakları içerisinde cereyan etmiştir. Kendime alexandrapolis ( dede ağaç ) başlangıç merkezimiz olarak seçtim ve tasarladım.

Hayırlı bayramlar kurtbaba ustam,güncel kalsın konu...
    aslan81 (27.Mart.2020), DOIDYE (27.Mart.2020) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    tevfik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    68
    Beğenilmiş
    17

S.a.
    Hayırlı bayramlar kurtbaba ustam,güncel kalsın konu...elinize ve emeğinize sağlık
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    Beğenmiş
    390
    Beğenilmiş
    82

...Hayırlı bayramlar ustalarım,,hayırlara vesile oluruz inşallah,,saygılar...

Status
    hvefam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Hayırlı bayramlar ustalarım,,hayırlara vesile oluruz inşallah,,saygılar...
    Kurtbaba usta cidden seni özledim nerelerdesin.. Hayırlı arkadaşım..

Status
    Beğenmiş
    390
    Beğenilmiş
    82

...ANADOLUDA'yım hvefam,yokluğumda mutlaka haksız sorunlar çıkarmışsınki banlanmışsın,belkide başka bir isimle devam ediyorsun şu an bilmiyorum,hayırlara vesile olursun inşallah,Defineci saygılı,sevgi dolu,gerçekci,samimi,dürüst,ahlaklı,erdemli,anlayı şlı,sorgulayıcı,paylaşımcı vs.vs olmalı gerisi herşey yalan,sağlığınız iyimi,borcunuz yokmu,dostunuz çokmu dünyanın en büyük servetine sahipsiniz,saygılar..
    aslan81 (27.Mart.2020), DOIDYE (27.Mart.2020), gezgin_99 (01.Şubat.2019), klass20 (07.Ekim.2019) Bunu beğendi.

Status
    behzat 75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Slm hayırlı geceler kurt baba bana özelden facebook adresinizi atar bilir misiniz size fotofafları göndereyim

Status
    Beğenmiş
    390
    Beğenilmiş
    82

...Aleykümselam Behzat75 arkadaşım,,kusura bakma hatırlamadım sizden fotomu istemiştim,hangi konuyla ilgiliydi,,

yanlış anlama facebookda bu konularla ilgili görüşme yapmıyorum,neden siteye yeni bir konu açıp resimleri yüklemiyorsunuz,hep beraber değerlendirelim,resimlerden yerlerin bulunur diye kaygılanıyosanız gereksiz ve zor bence,yok siteye resim yükleyemiyorum derseniz DOIDYE ustamızın size yardımcı olabilir,teşekkürederim,,saygılar...

Status
    behzat 75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Facebook ta görüşme yapmayacağız özelime at ben fotoğraf ları göndereceğim sadece

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)