Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tarihi özellik ifade eden mevkiler

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    113
    Beğenilmiş
    51

Cevap: Tarihi özellik ifade eden mevkiler

...Arkadaşım ya ben anlamıyorum sizi veya anlatamıyorum kusuruma bakma,hayat ve çevre şartları etkisindeyim,eyvallah,saygılar...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    113
    Beğenilmiş
    51

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm hayırlı ramazanlar ustalar ve arkadaşlar...emekli defineci dayımızdan evraklarının içinden başlık...Tarihi özellik ifade eden bu mevkiler bazı uzmanlarca mahallinde yapılan araştırma sonucu bir bir tesbit edilmiştir...1.Berber mağrası...2.Manolun değirmeni dereboyunda...3.Uzunalinin değirmeni.aynı mevkide bu isimde 3 değirmen olup suyu 3 metre aralıklı ve biribirine yakın kaynaktan almaktadır...4.Papazın değirmeni...5.Araphanı...6.Nalbant alanı...7.Horatepe ve 15 kadar oturak taş...8.Boncuklu dede türbesi...9.Yanında stavros olan bir at eğeri[taştan]...10.Halkalı kale kudret kale ve ceneviz kale bir üçgen şeklinde...11.Hisar kale...12.Kemerli mağara...13.Mermer oluk...14.Haindede...15.Uzundede...16.Karıncadede olup yakınında üzümlü çeşme...17.Üzerinde oyma yakın mevkilerde 2 saat olan taş.saatin biri 9 u 15 te ve diğeri ise 11 i..15 geçmektedir.bu mevkide 3 kireç kuyusu olup 14 taştan basamak vardır.ayrıca balıklı pınarla kurt mağarası bulunmaktadır.mağara yakınlarında kuru ve küçükce bir şelale-şarlak mevcuttur.yine bu çevredeki bir büyükce bir taşın üzerinde küçükçe bir oyma daire içersinde stavros ve yanında küçükçe fincan gibi bir oyma ve büyükce bir ..D..harfi vardır.üzerinde oyma iki saat resmi olan taşların biribirilerine yakınlığı mesafesi takriben 5-600 metredir...arkadaşlar kimse beni yanlış anlamasın ben bu yerleri aramıyorum ..malları nerdedir bilmiyorum..bölge nereye aitdir bilmiyorum..doğrudur yanlışdır ..konuya vakıf olan arkadaşlarımız bilgileri karşılaştırma ve paylaşım amaçlı..saygılar...

....
    Sitemize yeni üye olan arkadaşlarımız için güncellenmiştir,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar,eyvallah...
    aslan81 (27.Mart.2020), MaSTeR™ (26.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    242
    Beğenilmiş
    100

ustat sagolasın da şimdi bu yazılanlar hepsi aynı mevkılerde olması bana gore imkansız aralarında cok fark olmalı diye dusunuyorum dogru bildigim yanlişda olabilir , bilemem. bakıyorum herturlü haritalardan ne bilim yerli yabancı kaynaklara.

mesela berber magarası denmis bu sadece magara ismimi koy ismi olupta magarayamı verilmiş arastırınca cıkıyorda cogu isim tabi biz kendi bolgemize hakimiz atıyorum son guncelledikleriniz bir cok konuya baktım bulgarıstanda bile cıktı izmir van rize kastamanu sinop samsun kahramanmaras tekırdag vs. bircok yer kimi dere kimi tepe kimi koy eski yeni isimlerde. neyse urasan arkadaslara kazasız belasız kolay gelsin.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    248
    Beğenilmiş
    30

@kurtbaba nasil olcak bu isler, bu belgeler gercek ama eksik olan adres yok. Buna gore turlu turlu teoriler cikiyor..
    @FENERLİ ustam belirtmis 366 tane yerden 66 tane yer sadece dolu baska bir belgeye gore..
    @raslanti ustayla ayni seyleri dusunuyoz sanirim, belgelerin kendisinde isimlerde sifreleme olabildigini ortaya atiyor mesela, onuda gectim belgelerde gecen isimler heryerde tum turkiyede var bulgaristan bile varmis, simdi yapilcak is bir bolge buldugumuzda onu belgeye gore oturtmamiz lazim zaten cogu yer sahteyse baska bi belgede dendigine gore bu is sarpa sarar, yani belgeye gore aranmaz buldugun bolgeye gore belgeyle uyusuyo mu ona bakmak lazim oda cok zor her turlu zor bu is zor cok zor...
    raslanti (27.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    113
    Beğenilmiş
    51

Alıntı raslanti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustat sagolasın da şimdi bu yazılanlar hepsi aynı mevkılerde olması bana gore imkansız aralarında cok fark olmalı diye dusunuyorum dogru bildigim yanlişda olabilir , bilemem. bakıyorum herturlü haritalardan ne bilim yerli yabancı kaynaklara.

mesela berber magarası denmis bu sadece magara ismimi koy ismi olupta magarayamı verilmiş arastırınca cıkıyorda cogu isim tabi biz kendi bolgemize hakimiz atıyorum son guncelledikleriniz bir cok konuya baktım bulgarıstanda bile cıktı izmir van rize kastamanu sinop samsun kahramanmaras tekırdag vs. bircok yer kimi dere kimi tepe kimi koy eski yeni isimlerde. neyse urasan arkadaslara kazasız belasız kolay gelsin.
    ...Arkadaşım neden her zaman osmanlı topraklarında 12 bölge 36 mühit diyoruz tabiki bulgaristanda,da olcak,suriyede,de olcak o tarihler deki osmanlı haritasına bakın görürsünüz,neden anadoluda 7 bölge 21 mühitde diyoruz,niçin arkadaşlar bu yerler bizim bölgede var diyor çünkü bu bölge ve mühitler,de faliyet göstermişler,ne gibi faliyetler mesela ne kadar antik medeniyet varsa ,hazinelerini,mezarlarını açmışlar,bazılarına ilave yapıp soyulmasın diye daha güç hale getirmişler,ipek yolu ticareti yapanları,posta arabalarını,osmanlı hazinelerini,çalışır vaziyetde olan maden ve taş ocaklarını,manastır ve kilise mallarını belirli bölgelere sistenli,tuzaklı,yüzeysel ve derin bir şekilde gizlemiş veya gömmüşlerdir,bunun yanında mağraları,değirmenleri,çeşme ve köprüler,antik mezarları,tepeleri,vs.vs. kullanmışlardır,,bun gerçekleri çok defineci insanımız bilir açıklamaz ya çok bencildir veya bi kurumlara hizmet ediyordur,hep kafa karıştırmak,belgeleri karıştırmak,işaretleri bozmak,kırmak,kırdırmakdan başka bir gerçeklerden bahsetmezler,bu definecilikde eşkiya konularını okuyun bütün sitelere bakın elle tutulur bir gerçek yorum veya kaç tane resim var kaç kişi bu bölgerin böyle olduğunu kabul etmiş bahsetmiş görün ben anlatmim,siz araştırın,bu mallar veya hazineler devletlik konulmuş gömülmüştür,işgal altındayken ANADOLU okuyun hangi bölgede hangi şehirdeydiler,çanakkale geçilseydi bugün türkiye cumhuriyeti olamazdı,ben şahsen tarihci değilim bu konular çok uzun,edebiyatımda hep zayıfdı sağ-sol siyatinden okuyamadık,ALLAH dan başka,da kimseden korkmam,bir canım var oda ALLAH a emanet,,saygılar,eyvallah..
    DOIDYE (27.Mart.2020), raslanti (27.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    113
    Beğenilmiş
    51

...Sabah,sabah bismillah selam vermeden siteye girmişim raslantı yaramı deştin günahı boynuna bilesin kolay kolay hata yapmazdım herneyse müberek cuma günü hatırına ALLAH bizleri af eyler inşallah,Amin..
    Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlı cumalar,sağlıklı,mutlu günler dilerim,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar,eyvallah..
    aslan81 (27.Mart.2020), raslanti (27.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    113
    Beğenilmiş
    51

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kurtbaba nasil olcak bu isler, bu belgeler gercek ama eksik olan adres yok. Buna gore turlu turlu teoriler cikiyor..
    @FENERLİ ustam belirtmis 366 tane yerden 66 tane yer sadece dolu baska bir belgeye gore..
    @raslanti ustayla ayni seyleri dusunuyoz sanirim, belgelerin kendisinde isimlerde sifreleme olabildigini ortaya atiyor mesela, onuda gectim belgelerde gecen isimler heryerde tum turkiyede var bulgaristan bile varmis, simdi yapilcak is bir bolge buldugumuzda onu belgeye gore oturtmamiz lazim zaten cogu yer sahteyse baska bi belgede dendigine gore bu is sarpa sarar, yani belgeye gore aranmaz buldugun bolgeye gore belgeyle uyusuyo mu ona bakmak lazim oda cok zor her turlu zor bu is zor cok zor...
    ...Arkadaşım seni hatırladım,afyonlu olup yurtdışında yaşayan definecisin,bugüne kadar faliyetde ve üyüsin anlayamadınmı hala nasıl olcak,ben bu cuma mübarek günün hatırına biraz bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışayım,,karadenizden bu gelişimde ankara-afyon yolunda,özel aracımızla gündüze denk geldim bir baktım gömü isminde bi tabela ilçesi herhalde dedim ilk defa görüyom farkediyom aklıma anında sen geldin,gömü olan yerde,de sola bir kavşakdan yön vermiş bolvadin yazıyo,,vay arkadaş dedim yanımdakine gömünün içinde gömü arıyor,senin tabi afyonda nerde yaşadığını bilmiyorum yinede heryerde iş yapabilirsin memleketin adamısın çünkü,,
    Arkadaşım ben şahsen teoriden,366 dan,66 dan anlamam belgelerin bazı yerleri gerçekdir doğrudur,şahsen bir bölgeye girdim eşkiyanın bir mühitinde namlı bir yere geldim önce özelliklerine bakarım,çevrede geniş araştırmasını yaparım,patika yollarını takip ederim,belgeye göre para ararsan bir sonuca gidemezsin burda işaretler önemli her bölgenin işaretleri aynı değil benzerlikler olabilir,işçilikler farklı,coğrafyası,toprak yapısı,vs.vs.farklı bizleri sonuca getiren işaret takibi ve çözümüdür,örneğin belgede kapıkaya değişik özelliklerde var birinde derki batısında kız testiyle su döker vaziyetde suyun döküldüğü yerde şu kadar para olcak,sadece bu bilgiye yoğunlaşırsak olmaz mevkiyi geniş araştırcaz tek buraya para gömdüklerine inanırsak boşa zaman ve emek vermiş oluruz,bu kızın doğusuna şu kadar adım git tencere olcak,yakınında kapağı olcak,tarak olcak yazar bazı belgelerde,de burda,da yanılırız çünkü mevkide bunlardan başka çok işaret var ,yakınında şarlak veya şelale var,işaret ararım çevreyi resimlerim,patikayı takip ederim nereye götürüyor beni izlerim,,şahsen bu yeri araştırma yaptığım bir bölgede gezdim,gördüm,resimledim,aklına gelcek olursa baktınmı bişey varmı,doğrusu çok bakmak isterdim yalnız bu yer öyle kaçak kazıyla yapılcak iş değil müsaitde değil,,
    bu sebeplerle her zaman yazıyorum işaretler çok önemli,izler çok önemli,patika yolları çok önemli,en önemliside teknik resimler zamanın belli saatlerinde çekilmesi çok önemli seni sonuca götürcek olan bu iz ve işaretlerdir,usta işaretler kırılmış bulamıyoz hepsimi kırıldı arkadaş hiç mi iz kalmadı kırılan yeri resimle görelim,takip edelim son noktaya kadar vesselam içimden geçtiği gibi,aklıma şun geldiği gibi yazmaya,anlatmaya çalıştım,herkesin fikrine saygım var,herkes bildiğini yapmakda özgürdür,tartışmaya girecek halim yok çok yorgunum,,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar,eyvallah..
    not..aklıma geldi sizin memleketde tilki selim vardı maddi durumuda iyiydi bizi kandırdı hakkımızı yedi parası zaten vardı daha çok oldu sonuçda ne oldu rahmetli oldu giderken kul hakkıyla günahlarıyla giti,,şahsen beddua edmedim hiç bir zamanda etmem ilahi adalet var,ALLAH var gam yok...
    DOIDYE (27.Mart.2020), FENERLİ (27.Mart.2020), raslanti (27.Mart.2020), Tahterevalli (Dün) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    377
    Beğenilmiş
    276

kurtbaba ve sitemizdeki bütün ustalarıma günaydın bu volcan belgeleri çok konuşulan heryerde aranan külliyetli defineleri nedeniyle defineci dünyasını sürekli meşgul eden çoğu kişinin varlığını heba eden osmanlıya maddi manevi darbe vurmuş bir hikayedir, ben bu belgelerin yerlerinden çok kafamı meşgul eden volcan bu işleri kimin hangi devletin yada dini liderin teşvikiyle maddi desteğiyle yaptığı ,osmanlıda yaptıı soygunlardan elde ettiği varlıkları kısa süreli olarakmı gömdü sonra destekçilerine bir şekilde ulaştırdı ,yoksa götüremeyeceğini hesaplayıp riske atmamak için okuduğumuz belgelerdeki gibi kalıcı gömülermi yaptı buradaaslolan bunlara ait gerçek belgeler nerede kimde öyleya yakalanacağını öldürüleceğini hesap ederek her büyük gömüden sonra bunlara ilişkin haritaları kodlayıp bir yerlere birilerine mutlaka ulaştırdığı kanaatindeyim ,devamla osmanlının yenilerek paylaşıldığı dönemde işgalcilerin bu belgeler üzerinden arama yapıp yapmadıkları da meçhul çünkü bütün avrupa savaştan çıkmış kaynaklar kaybedilmiş maddeten hepsi zayıflamış rusya dahil bunun dikkate alınması lazım volcan benim kanaatimce her ülkeyle vatikan dahil çalışmış onlara bilgi ulaştırmıştır ,bu durumda para kalan yerleri bulmak için gerçek belgelere ulaşmak gerek o belgelerde kimdeyse benim kanaatim öncelik vatikan rahipler papazlar misyonerler vasıtasıyla anadoluda enrahat gezen dolaşan şifreli kodlu yazı yazabilen zeki kişiler bunlar rusyayıda es geçmeyelim benim teşhisim doğu karadenizde işgal ettiği yerlerde kazılar yapmışlar hatta maden yatakları bile işletmişler kars kağızman bölgesinde zaraphane diye geçen yer ve birçok yerde işletme açmışlar bence belgelere dayanarak yapmışlar -ishakpaşa sarayının altından kapısını ve birçok tarihi çalmışlar yine karsta ani şehrini talan etmiş nehrin karşısında kalan şehri (ortasından asi nehri geçiyor nehir türkiye rusya sınırı) şuan rusya topraklarında olan kısmı toprakla yığarak gömüp iz bırakmamışlar ani ermeni şehri olup ani batar dünya batar -dünya batar ani batmaz şeklinde okadar çok altın ve servet sahibi olduklarını ifade etmişler neyse konu dağılmasın bu belgelerin gerçeği nerede kimde asıl sorulması gereken bu soru hareketin başlangıcı bu olmalı ...
    amero (27.Mart.2020), DOIDYE (27.Mart.2020), FENERLİ (27.Mart.2020), kurtbaba (27.Mart.2020), raslanti (27.Mart.2020), Tahterevalli (Dün) Bunu beğendi.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    469
    Beğenilmiş
    67

her şehrin daha dogrusu her kilisenin bir wolcanı vardı osmanlıyı yıkmak için kilise papazı yönetiminde çeteler kurulmuş devlet zaafa ugratılmaya çalışılmış sistemli gömülerin uygulayıcısı kilise oldugu gibi eşkiyanın elde ettigi ganimette kilise denetiminde gömülmüştür wolcan veya pop martinin ekibinde mühendis papaz bulunmaktaydı buda üst aklın hilal haç çatışmasının oldugu kanaati dogurur
    aslan81 (27.Mart.2020), DOIDYE (27.Mart.2020), FENERLİ (27.Mart.2020), kurtbaba (27.Mart.2020), raslanti (27.Mart.2020) Bunu beğendi.
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    242
    Beğenilmiş
    100

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Sabah,sabah bismillah selam vermeden siteye girmişim raslantı yaramı deştin günahı boynuna bilesin kolay kolay hata yapmazdım herneyse müberek cuma günü hatırına ALLAH bizleri af eyler inşallah,Amin..
    Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,hayırlı cumalar,sağlıklı,mutlu günler dilerim,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar,eyvallah..
    Ve aleykum selam ustam bu cuma gununun hurmetine butun guzel kalplerin dualarnin basina (ALLAH ) koyarak en guzel kabul eden yaraticimiza ulasmasi dileklerimle. Amin.

Ustam zaten elimi attigim kuruyor sende yapma. Hakkini helal et .

Bende bolgemde bulunan belgelerdeki ismi gecen yerler hakkinda bulabildiklermi paylasirim zaman zaman ugrasanlar hic yoktan bir bolgeyi elerler. Kapikaya suluklu gol sari gol bilmem ne dereleri uzun ali emjn aga kardesi cukur erikli yaylalari ordan kastamonuya uzanan bolgeler biraz sola kaydimizda vezirtepeler saymakla bitmez aklima gelenler.anlatmasi ifsa etmeside bir gun veya aylik mesele diil.

ferik ustamda kilicli magradan bansediyordu burda ama hicte ole bansedilen gibi diil aslinda kapi kayaya gittiyse burda ufakta olsa bildikleri gorduklerini dinlemek isterim.
    30 40 yil oncesini daha yollar yokken bile o yollari yapnlardan cok dinledim neyse hoscakalin gorusuruz.
    kurtbaba (27.Mart.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)